Mitsubishi MTE1800D

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Mitsubishi MTE1800D

#1 Nový příspěvek od dvk »

Ahoj vespolek, trvalo mi to deset let, ale už mám taky doma japončika ! 8) Minulý týden jsem si ho přivezl z Ludgeřovic.

Obrázek

Nájezdů nemaje, složili jsme ho přímo na jeho budoucím hlavním působišti a podnikli velkolepou jízdu domů. Ten pocit, kdy člověk letí hore kopcom na velkou 3, když v těch místech předtím tlačíval Vari která pomalu začínala skákat ... ten je super.

Obrázek

Letos mi sečení trávy s Varinou dalo zabrat, tráva přerostlá polehaná, a ke stávajícím pozemkům jsem sekl ještě jednou tak velkou další zahradu. Na tu rozlohu už to prostě byla práce na celý týden s vypětím všech sil, tož jsme se doma rozhodli, že to chce víc koní a čtyři kola.

Obrázek

Obrázek

Tahle fotka je pro bystré čtenáře .... co je na ní špatně ? :smich:

Obrázek

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mitsubishi MTE1800D

#2 Nový příspěvek od ladiki »

tak ať slouží a jsi spokojený 8) Na poslední fotce je malý kašpárek :red: :) Nic, co by nešlo vyřešit 8)

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#3 Nový příspěvek od dvk »

:D I s malým kašpárkem se zahraje velké divadlo ... když se mu ještě obrátí směr otáčení. 8)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MTE1800D

#4 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj, pekný kúsok 8) Plánuješ za traktor bubnovú kosu...hrabačku...?

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#5 Nový příspěvek od dvk »

Ahoj, jojo, boční dvoububnovku a časem shrnovač/obraceč a vertikální mulčovač.

Spoustu rozumů ohledně traktoru mi poskytl zdejší majitel podobného stroje Mufik, za což mu moc děkuji. Dal mi brouka do hlavy - místo dvoububnu upravit za Mitsu diskovou sekačku od Dakru. 8)

Adaptér se dá koupit zvlášť:
https://www.dakr.com/ctyrdiskova-sekacka-dzs125.html

Když člověk vidí ty videa, jak to seče, to je paráda. A je lehunká !

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Mitsubishi MTE1800D

#6 Nový příspěvek od andre.marek »

Seče nádherně, mám ji doma, ale nemá ráda hodně hmoty - musí to projít mezi diskama a tělem. Také jsem uvažoval, jestli by to nešlo upravit, ideálně dopředu :vysmech: , to by byla úplná paráda. Třeba s hydromotorem??

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mitsubishi MTE1800D

#7 Nový příspěvek od oco13 »

Gratulujem ku kúpe 8) urobí ti hodne práce. A vezmeš ho aj do lesa? :typek:

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#8 Nový příspěvek od dvk »

andre.marek: tak super, a neměl bys prosím nějakou fotku, jak to máš připojené ? Já jsem ji v reálu ještě neviděl, tak vůbec netuším, jak je tam ten pohon řešený. Jinak já teď seču jednobubnem 56cm před Vari a i ten se letošní trávou uměl zadusit.

Oco: v lese už jsme byli, cvičně jsem za tím potáhl pár kurovců a super. Nebyly to nějaké bomby, ale hlavně si člověk couvne až k pařezu, o to jde. 8) 8)

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Mitsubishi MTE1800D

#9 Nový příspěvek od andre.marek »

Foto teď nemám, mám to s originál Dakrem Panter FD2H, je to zavěšené na čtyřhranu - má trochu výkyv do stran v uložení na těle toho samotného adaptéru.
Pohon je přes klínový řemen - dvojitá řemenice uložená uprostřed adaptéru, naležato, na ni přiveden náhon z motoru, druhý řemen vede na řemenici na levé straně, kde vede tyč dolů, pod disky, tam rozvod na disky řetězem. Nikde se nemění úhel převodu, všechno rotuje ve stejné ose jako motor.
Snad jsem to popsal dostatečně. :-/
Kdysi tady někdo dával foto upraveného adaptéru za traktor - ale měl to pověšené přímo za traktorem a tudíž výsledek sečení nic moc, protože tu trávu první přejel.
Já už uvažoval i o pověšení za traktor akorát opačným směrem a couvat, ale asi by z toho bolelo za krkem :smich: Navíc by stejně nevycházel záběr na celou šíři traktoru, takže opět nic moc.
Na těch discích je úplně nejlepší to, že člověk nemusí přemýšlet odkud, kam sekat. Prostě to pokládá trávu za sebe a může člověk kličkovat jak chce. Zvládá to celý pokos 125cm bez potíží, akorát podle hustoty a výšky porostu je potřeba upravit rychlost pojezdu - ideální s tím hydrostatem.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Mitsubishi MTE1800D

#10 Nový příspěvek od j.kubec »

Já seču s bubnovkou od poláků se záběrem 135. Banrol Z/148. Včera jsem posekal asi hektar a nemohu si stěžovat. Tenkrát stála 21t a dnes se pohybuje okolo 25t. Je to celkem bytelný a projde tím i hodně materiálu. Pokud je sekaná plocha na rovině měla by to utáhnout i Micina. V kopcích to chce alespoň 23-25 koníků. Je sice těžká, ale traktor jde dotížit závažím, případně pořídit lehčí model. Předělávat se to podle mě nevyplatí a cena je téměř shodná. Případně pokud to musí být diskovka, tak bych se podíval po diskovkách s malým počtem disků a záběrem 1,2-1,4m. Tahají to někde z číny a je to dělané na tyto naše malé stroje.

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#11 Nový příspěvek od dvk »

Zatím se rozhoduji, chtěl bych každopádně sekačku nabok. Bubnovka je taková klasika, ale všecko je to dost těžké. Ta diskovka má psanou váhu 62kg (je to vůbec možné, tak málo ?!), pokud bych k ní přidal uchycení a pohon, pořád bych se s přehledem musel motat okolo 100-120kg, což je polovina bubnovky. Jak mám tu fotku, kde sjíždíme z vozíka, tak pořád mám takovou (možná naivní) představu, že tuto mez bych chtěl sekat nějakou tou boční kosou. Teď to seču křoviňákem, jsou to dvě dlouhé meze a je to nejhorší práce z celého sečení.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mitsubishi MTE1800D

#12 Nový příspěvek od ladiki »

DVK....ono, všichni mají pravdu a svou zkušenost 8) Jsme tady taková komunita a třeba Pietrobs na svojí Kubotu GB200, koupil dvojbuben a je spokojený, jak želva :) Osobně bych do toho tvého micáka asi nešel.....je úzký, lehký resp...teď je blbá doba sehnat ideální stroj......a Ty máš kopce a břehy, ale máš také vůli to pořešit, aby to šlapalo.........málokdo si koupí japončíka přesně, až ten druhý, splní 100% :friends: Zase máš Mufika blízko a to je šikovný borec, takže věřím, že budeš spokojený :ano:

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Mitsubishi MTE1800D

#13 Nový příspěvek od andre.marek »

Já podobnou mez zkouším sekat lištou za traktorem, ale není to úplně ono. Zůstává to neposecene na spodním okraji meze.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mitsubishi MTE1800D

#14 Nový příspěvek od oco13 »

Vy tú trávu potom sušíte na krmenie?

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#15 Nový příspěvek od dvk »

Oco: jo, tedy já jsem to vždy posekl a známý si to posušil. Ale rok za rokem je to složitější a spolupráce abych tak řekl pokulhává, letos jsem to pracně celý týden všecko sekl a výsledkem je, že to tam všecko zůstalo, protože "nebyl čas". I proto jsme micinu pořídili, abychom byli postupně soběstační. A jestli to seno pak nahážem do debřa nebo prodáme už je jedno, ale udělám si to hlavně podle sebe načisto, a nebudu muset na podzim bránama vyhrabovat zhnitou trávu. :vztek:

Jinak traktor mě pasuje, já se po japončíkách dívám už opravdu dobrých 10 let, takže parametrama to bylo jasné už dlouho. Jen vybrat konkrétní kus. Dlouho byla mojím favoritem Kubota B7001, ale těch už tolik není. Tohle je pořád ješte dostatečně malé, ale přitom koní není nikdy dost. 8)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“