Mitsubishi MTE1800D

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#31 Nový příspěvek od dvk »

Upravil jsem zadní konzolu, vyrobil uchycení třetího bodu a konečně už máme taky TBZ. 8)

Obrázek

Obrázek

Už mám i první příslušenství, od Tobiga jsem koupil bednu. Co jsem ji dovezl, není dne, kdy by něco nevozila, perfektní pomocník, velká spokojenost. 8) Momentálně v ní vyvážíme zbytky hlíny z podkroví.

Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mitsubishi MTE1800D

#32 Nový příspěvek od oco13 »

100vka, alebo 120ka ? :typek:

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#33 Nový příspěvek od dvk »

100cm. 0.25m3. ;-)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mitsubishi MTE1800D

#34 Nový příspěvek od oco13 »

Teda minimalne 400kg, na prcka velmi slušné.
Ja som takto trápil Juniora až do konca Obrázek a teraz mi je za ním smutno. Ostala len bedňa. :pohlavek:

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#35 Nový příspěvek od dvk »

No bylo to tak půl napůl s plevama a suché jak pepř, takže 400kg asi ne, nechcu si to hned porvat. Musím ještě zesílit uchycení třetího bodu, drží to tam na čtyřech šrubech s jemným závitem v hliníku. :shock:

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#36 Nový příspěvek od dvk »

Ahoj vespolek, dlouho jsem nepsal, to ale neznamená, že by se nic nedělo. :tyty: Spíš naopak, traktořík maká jak drak.

Vzpomínka na otavy ...

Obrázek

Starší synek už umí popojíždět, dal jsem mu tam malou jedna na volnoběh a se ženou jsme řádek házeli na vozík. 8) Chvílema jsme teda měli co dělat, už aby se kluk naučil taky vyšlapávat spojku ! :smich:

Obrázek

Za odměnu, že pomáhali, se kluci mohli svézt domů na seně. :potlesk:

Obrázek

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#37 Nový příspěvek od dvk »

Během léta jsem začal vymýšlet vetrikální mulčovač. Momentálně mám hotové výpalky a obrobené čepy atd. a přes zimu mě čeká ho svařit. Mezi výpalkama je několik dílů i na další tříbodové závěsy atd., stejně mě ale cena pálení vyrazila dech. Celkem jsem přemýšlel o tom, jestli se ještě vyplatí si něco doma kutit. :( Tak uvidíme, kam se to posune do budoucna. Jak jsem byl vždycky odpůrce převařování všelijakých rezavých torz vytahaných z kopřiv, celkem se bojím, že ta doba zase nastane.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#38 Nový příspěvek od dvk »

Výroba univerzálního závěsu do TBZ, abych byl schopen potáhnout cokoli co mám doma.

Obrázek

Obrázek

Dělal jsem jej hlavně kvůli štěpkovači, potáhnout ho po dvoře ručně byla vždycky šílená dřina.

Obrázek

Obrázek

Do šeklů zapínám hlavně kurtny, když jednou začas potahuju v lese kurovce. Koule je ISO50 na vozík. Abych mohl tahat vlečku od Vari, vyrobil jsem si zmenšeninu závěsu PV3S s čepem 16mm. Dělal jsem ho tak masivní s výhledem, že do budoucna vlečku spolu s celou Vari dám pryč a závěsu upravím jen přední část, na nějaký domácí standart, který pak budu mít na všem. Uvidíme.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Velkým omezením tohohle nosiče je fakt, že hydraulika je jednočinná - cokoli se zapřáhne, musí tlačit na oje, jinak to může zvednout ramena nahoru (třeba při brždění). Zatím mi to nevadí, hlavní funkce závěsu je popotahování věcí po dvoře. Do budoucna to možná budu nějak řešit, uvidím jestli to bude potřeba.

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#39 Nový příspěvek od dvk »

Ale aby to nevypadalo, že se v tom jenom rypu ... :smich: jedeme sáňkovat !

Obrázek

Stejně mám dojem, že nejkrásnější pohled na svět není ze sedla koně ... :D

Obrázek

Obrázek

Ještě jsme doháněli nějaké resty, koupil jsem kubíkovku na léto na zalívání sadu, tak jsem ji přetahoval do zahrady. Naštěstí jsem ji stihl i vypustit, než začlo mrznout. 8)

Obrázek

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#40 Nový příspěvek od dvk »

Dny se nám zkrátily a já jsem zjistil, že oproti původnímu úmyslu mít Mitsu jako letní pracovní stroj s ním pořád jezdím každý druhý den, akorát na to přestávám vidět. A tož když budou ty vánoce .... objednal jsem toho víc i na jiné stroje. Na traktor přijdou ty spodní tři, rampa na lesovůz, ty dvě naboku jako couvačky pro zástavbu do nárazníku na osobák.

Obrázek

Zatím mám zapojené přední. Nutno podotknout, že s traktorem jezdím 100% mimo silnici, proto jsem zvolil výměnu originálních parabol za tyhle pracovní světla. Velice mile mě překvapily, dávají silné spojité světlo bez světlejšího středu co by tahal za oči.

Obrázek

Obrázek

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#41 Nový příspěvek od dvk »

Sněhu připadlo, tak jsme se opět jeli vyvézt. Z kopce fičí sáně samy a do kopce dělám vlek s traktorem. 8) Trochu jsme zatměli, tak jsem světla vyzkoušel naostro v pěkné vánici ... jsou parádní. 8)

Obrázek

Obrázek

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#42 Nový příspěvek od dvk »

A jetě jedna maličkost, konečně jsem taky vytáhl z pod ponka připravené výpalky a dodělal jsem si závaží na předek ... 4x10kg. Ještě jsem s tím nejel, ale hádám to bude lepší, v terénu je to vždycky hned poznat, jak je ten předek lehký.

Obrázek

Obrázek

martinto
Příspěvky: 57
Registrován: pát lis 18, 2016 4:02 pm
Bydliště: Topoľčany

Re: Mitsubishi MTE1800D

#43 Nový příspěvek od martinto »

Pekná robota 8) 8) 8)

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#44 Nový příspěvek od dvk »

Ahoj vespolek !
Koukám, že jsem tady půl roku nic nenapsal, jak ten čas letí. Za tu dobu se toho hodně událo.

Na jaře jsem od kamaráda dostal k traktoru vyvážečku, kterou jsem mu kdysi pomáhal vařit. Zhruba ve stejnou dobu jsem prodal vari, protože jsem s ní vpodstatě od koupi traktoru nejel.

Poslední společné foto. ...

Obrázek

Zimu jsme jak jinak ztrávili kolem dřeva, což se v únoru ukázalo jako velice prozřetelné. :smich: :(

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#45 Nový příspěvek od dvk »

Přes zimu jsem taky dokončil stavbu mulčovače. Čistý záběr 120cm. Protože moje Mitsu má vývod tisícihranem, vyrobil jsem redukci na šestidrážku. Pouzdro s tisícihranem jsem vytočil a nechal vyřezat na drátě, profil zubů jsem oměřil podle původního japonského kardanu na dílenském mikroskopu. Pěkně jsem se ale vykýval s polotovarem z kardanky - koupil jsem za 3 stovky šestidrážku s přírubou, že to nebudu za tu cenu vyrábět. Když jsem to rozbalil, hned jsem tušil, že to nebude dobré - příruba tenká, kvalita opracování hrozná. Až jsem to obrobil a namontoval, zjistil jsem, že a) stěna příruby skutečně má v nejtenším místě jen 2mm, a hlavně za b) kardan nešel na hřídel nasadit, protože ten polotovar je krátký - kuličky nezapadly do drážky. To mě předtím vůbec nenapadlo zkusit. :zly: Takže jsem to zase sundal a vyrobil nový kus rozkucháním volnoběžné spojky, kterou jsem tehdy ke kardanu taky objednal a vzhledem k obrovské vůli jsem její použití zavrhl hned po vybalení z krabice. Takže za mě díly z kardanky těžké zklamání. Vlastně to dopadlo jako většinou - "koupil - zahodil - vyrobil podle sebe". :smich:

Obrázek

Obrázek

Štěpkovač jsem kdysi vařil taky přes zimu a s lakováním čekal na teplo, načež mi během oblevy celá konstrukce orezla a já jsem jí pak musel kartáčovat. Mulčovač jsem kartáčovat nechtěl, takže chca nechca jsem zatnul zuby a po důkladném maskování duchnama to nalakoval v dílně. Sice ten alkyton cítím ještě teď, ale dal jsem to. :vysmech: 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

První ostrá zkouška, údržba naší obnovené pěšiny.

Obrázek

Trocha bočního náklonu. Zadní kola jsem dal už trvale naširoko a v tomhle úseku sedávám na blatníku, připravený kdykoli vyskočit. :smich:

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“