Kubota B2420

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Kubota B2420

#1 Nový příspěvek od ladiki »

tak jsem se rozhoupal a .....pomalu sem budu vkládat foto a nové informace s porovnáním Kubot. Na nové Kubotě je hromada práce, protože se mi nelíbí některá řešení. Hlavně není kam umístit povinná výbava, chybí hydraulika a další detaily, které zkusím změnit...Traktor je rok 2016 a má najeto 70mth.
Při přímém přesednutí z GB, je jako první znát u B delší rozvor o 20cm. Celková délka je stejná 270cm na konci ramen. Hmotnostně by měla být B lehčí cca 730kg oproti dotížené GB cca 820 kg, ale není to zatím nějak poznat. Na jednu stranu je B klidnější, má méně strmé řízení, pohodlnější. GB ovšem zatočí na pětníku, je třeba se více věnovat řízení. Maximálka B 20km/h vs. GB15km/h je na polní cestě absolutně zanedbatelná....Najeli jsme se synátorem cca 15km a často stroje měnili.....Ještě čekám, až budou na B vzadu větší kola.....ale zatím jsem spokojen :ano:
Obrázek Obrázek

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota B2420

#2 Nový příspěvek od pietrobs »

oooo....no vida Ladiki..tu ho mame v plnej parade!,...Gratulujem ku kupe a nech spolahlivo sluzi a nerobi neplechu kubota.Mna dost zaujima kedze je to celkom mladas ..jak sa sprava motor?.ake ma presne oznacenie?..a celkovo chod motoru..kultura chodu a vibracie?..

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#3 Nový příspěvek od ladiki »

dnes jsem to s tatou počítal...pokud najedu ročně cca 40-50mth, tak ventily budu dělat za 20 let :ano: :) To byl také jeden z důvodů mít bezúdržbový stroj bez DPF, Adblue a já nevím čeho ještě....prostě diesel jdoucí na jeden kabel :)
Motory jsou oba D1105 objem 1123cm3....70Nm krouťák....zvukově a projevem bez zátěže jsou oba stejné (na GB mám udělané ventily i vyčištěné vstřiky) po startu zakouří oba stejně, pak už vůbec....převodovky mi přijdou projevem také stejně.......a teploměry Fridexu reagují také stejně...U B je lepší vyřešeno krytování....méně vibrací....ale třeba B1400, která měla kryty šroubované, byla také dost tichá....u GB je to daň za "beznářaďové" odkrytování....

Rozdíl mezi B a GB je třeba v ovládání hydrauliky resp. ramen....na B je to klasický rozvaděč "nahoru-dolů" 1-0....na GB směrem dolů lze aretovat polohování-někdy jsem to využíval....B to má stejně jako B1400.....1 nebo 0 nic mezitím.....

Takto na začátku má GB mohem lepší parametry při polních pracích.....Uvidím co dál....GB si zatím nechám, už jen kvůli senám...a také musím B nachystat v kombinaci s pluhem.... :ano:
Obrázek

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota B2420

#4 Nový příspěvek od pietrobs »

Takze sa potvrdzuju moje slova ...tieto europske modely su take ,,chudatka" hole bose..ono cakal som ze ten motor bude trochu pozmeneny na tom B cku ..predsa len je to nejakych 10rokov od GB radu.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#5 Nový příspěvek od ladiki »

jj, ale ber navědomí, že japonský, stejně jako americký trh je nějakých 3 roky napřed...
Třeba má B2420 oproti nové B1241 má o nějakých 0,4kw více....nevím , co za tím stojí, myslím, že emise....Evropa je v tomto papežtější, než papež...
Víš co mě nejvíc sere?! Rám ROPS....v JP je jednoduchý, kousek nad hlavou. V EU je to kus oceli, se kterým neprojedeš pod žádným stromem.....osobně s narovnaným ROPS rámen se nevlezu do garažé RD. To je asolutně na palici....a toto je další důvod, proč jsem rád za starší stroj.....každá dlaší nová verze má nový "bezpečnostní prvek"....jestli to takto půjde dál, tak zaniknou malotraktory kabrio, prootže úředníci vědí nejlíp, co je na malotraktoru potřeba :tyty: Ještě se k tomu časem dostanu...Ale taková volba pneumatik u nového stroje je tragédie....celý okruh je posraný z bezpečnosti....a co je paradox?...prodaly se stovky-tisíce strojů....najednou je třeba do pneumatik vrtnout...a původně univerzální stroj do zelinářství, se mění na stroj maximálně bezpečný, bez ohledu na původní fci využití.......samo, že nejlépe komunální, tam kape nejvíce peněz....a kluci ?...nějaké rozchody řádků do zemáků? :vysmech: Kupte si větší stroj.......je to čím dál horší....

Co se motoru týká..ty novější mají větší tlaky...nevím od kterého roku...nepátral jsem......nelíbí se mi tento EU svět. Japonci jsou v jistých ohledech, dál než my a přesto na malotraktorech nemají RZ, legislativa jim dovolí řídit do 15km/h......v Evropě, co se týká legislativy se poslanci chovají jako kokoti, ale toto nemáme šanci změnit..jen se přizpůsobit....tak jsem to musel, životem u Kromclu, holt udělat...jinak bych pykal, a to nemám po varování SNB, zapotřebí :-/

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kubota B2420

#6 Nový příspěvek od Vladimír2 »

8) Tak ať slouží ! :friends:

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Kubota B2420

#7 Nový příspěvek od zde »

8)

palobobo
Příspěvky: 1896
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Kubota B2420

#8 Nový příspěvek od palobobo »

8) ako by ich jedna mater mala.... Bude mu treba vymeniť zadne haky nech sa lepšie zapína príslušenstvo. Keď si na to raz zvykne človek nechce už iné.

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota B2420

#9 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Gratulujem - nech spoľahlivo slúži. 8)
Kôň je z dobrej stajne s dobrým rodokmeňom !
Ozaj čo sa týka tých "vychytávok" má to sedadlový spínač ?

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#10 Nový příspěvek od ladiki »

Děkuju všem :friends:

Už i tento stroj má tzv OPC releovou jendotku. Ta hlídá spojení všech bezpečnostních snímačů. Díky tomuto paskvilu, když budu mulčovat, nadzvednu se, abych se podíval přes kapotu, tak traktor zdechne.... :vztek: Snímače jsou na hlavní řadící páce, páka PTO, ruční brzda, sedačka
Je to podmíněno tím zapnutým kardanem, jinak další omezení, co se týká bezpečnostních spínačů jsem nezaznamenal....třeba traktor klidně nastartuju, když vedle něj stojím..paradoxně spínač na spojce není :-/ .....Jak říkám, do budoucna to bude určitě ještě horší...ta bezpečnost. V sedačce to překlemuju.

Palo a háky určitě budou, to je fakt dobrá věc ;-)

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota B2420

#11 Nový příspěvek od vfisch2202 »

"Díky tomuto paskvilu, když budu mulčovat, nadzvednu se, abych se podíval přes kapotu, tak traktor zdechne.... :vztek:
Presne teraz pri mulčovaní som scanoval priestor pred Kubotkov (boli tam aj nezrezané staré pníky) a miestami som sa postavil. Ten podsedačkový snímač som zistil, že má B1220 z r.v. 2016 ktorú som mal kúpiť pred KJ11. a ešte ma napadlo, že miestami som išiel (počas mulčovania) vedľa Kubotky. Zvyk z miníka. :D
Ty tie vychytávky určite ošetríš :friends:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#12 Nový příspěvek od ladiki »

s tou sedačku je sranda, protože pod juniorem to blbne-málo váží....takže vykrmit syna nebo překlemovat spínač :)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubota B2420

#13 Nový příspěvek od Peter768 »

Tiež sa pridávam ku gratulácií a nech si dobre slúži a užívaj si jazdu na tomto stroji 8) :rally: :pohar:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota B2420

#14 Nový příspěvek od oco13 »

Prajem vela bezporuchových mth :friends:

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: Kubota B2420

#15 Nový příspěvek od Kuba »

Ahoj,
dobrá volba a super stroj, těším se na další fotky

Kuba

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“