Kubota B2420

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#136 Nový příspěvek od ladiki »

trošičku jsem pokročil s dotížením....vepředu do rámu jsem nacpal 45kg železo a je to zakryté 7kg deklíkem. Nechtěl jsem, aby závaží prodlužovalo celkovou délku traktoru, tož jsem to provedl takto a celková délka narostla jen o 10mm :)
Obrázek Obrázek Obrázek

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota B2420

#137 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Nazdar Ladiki,
už si zisťoval či sa dajú kúpiť predné prídavné svetlá do prelisu kapotáže ?

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubota B2420

#138 Nový příspěvek od Peter768 »

Pekne si to spravil, vyzerá to ako z výroby 8)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kubota B2420

#139 Nový příspěvek od DYK »

Platí to těma deseti lety držení ND i u těchto strojů? Jestli jo, pak nemá cenu ivestovat do kvality. Deset let přežije i čína a myslím bez větších problémů. Deset let je na traktor dost málo, to není auto.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#140 Nový příspěvek od ladiki »

Vilo....nějak jsem od těch světýlek prozatím opustil ;-) Peter díky :)
Dyku, někde jsem to četl, že je to minimum. Termín platí od ukončení výroby modelu. Pak se samozřejmě na potřebné díly vrhne aftermarket. Automobilka Škoda garantuje 15let dodávku originálního dílu.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota B2420

#141 Nový příspěvek od oco13 »

Asi pred mesiacom sa konečne u nás demontovala linka, čo vyrábala niektoré diely na :shock: Golfa 2 a 3 :typek:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#142 Nový příspěvek od ladiki »

Jj, Oco....u traktorových vž´ýrobců to nevím, ale ta Škodovka má díy rozděleny do 4-5 kategorií...třeba díly čalounění se redukují již po 5 letech, plechařina resp. díly nutné pro provoz, se drží těch 15let atp...

S těma dílama obecně to bude ještě sranda. Zatímco svět bije za "právo na opravu", který by měl v brzké době začít platit, tak velcí hráči=výrobci, už chystají kroky v podobě softwarových opatření. Třeba takový John Deer se s tím za mořem bije jak lev. A s dalším příchodem elektroniky přijdou spíše další potřeby diagnostik, aktualizací, spárování na kdejaký potřebný díl. :-/ Viz výměna autobaterie v novém moderním voze, kde již dávno neplatí jen odpojit, vytáhnout, vložit novou......dnes je třeba novou baterii načíst a registrovat- nakódovat a pak teprve je auto plně funkční....... :vztek:

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: Kubota B2420

#143 Nový příspěvek od Kuba »

Ahoj,
závaží máš pěkně udělané. To že netrčí dopředu je velká výhoda. Kubotám zdar

Kuba

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota B2420

#144 Nový příspěvek od pietrobs »

Moc pekna praca Ladiki...ako vzdycky ... 8) 8) 8) ,ja predok nedotazujem na kubote na trvalo..skor sa mi paci pouzit skladacie zavazia.Sice mi pretrcaju pred traktor ale su tam len nutne pocas prace napriklad s bubnovkou.setrim napravu...xixi

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota B2420

#145 Nový příspěvek od vfisch2202 »

nazdar Ladiki.
" tož jsem to provedl takto a celková délka narostla jen o 10mm" - potom si musel skrátiť rám v predu kvôli závažiu ? Nejak neviem sa z toho vysomáriť. Tým nalepením "platní" v predu si sa však ukrátil o možnosť zavesiť ešte dodatočné bandasky-ibaže by si vyrobil a prilepil ešte jednu, ktorá by hore bola vyššia. Či to máš nejak vymyslené ? Ináč prácička profesionála 8) - ako vždy 8)
Tak nech sa darí :friends: Vilo.
PS: .... a s dalším příchodem elektroniky přijdou spíše další potřeby diagnostik, aktualizací, spárování na kdejaký potřebný díl. :-/ STRAŠNÁ BUDÚCNOSŤ !!! Viz výměna autobaterie v novém moderním voze, kde již dávno neplatí jen odpojit, vytáhnout, vložit novou......dnes je třeba novou baterii načíst a registrovat- nakódovat - teraz som menil akumulátor v Toy Ave (r.v. 2012)a nič som neriešil :shock:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#146 Nový příspěvek od ladiki »

Vilo, je to vyrobené tak, že do původního rámu jsem vložil blok viz foto 1. Z čela jsem do bloku vyřezal 2ks závitů. Čelní plotýnka ma těch 10mm a k tomu jsou zevnitř přivařené další 10mm segmenty tak, aby šla demontovat čelní maska. Ty další segmenty jsou vlastně duté-kolem rámu. JE to taková "krytka-deklík". Další "kanystry" dávat již nepotřebuji. Mám to tak vysledované z GB, že těch 50kg je optimální pro všechny práce i jízdní vlastnosti :driver:

Tož ona TOY-Ave z roku 2012 není moderní auto :red: :) :friends: :friends:

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota B2420

#147 Nový příspěvek od vfisch2202 »

... tak to som rád, škoda, že má DPF :)

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota B2420

#148 Nový příspěvek od Metracek »

ta Kubota by mít DPF neměla. Stage V se týká motorů nad 25 hp, čili s výkonem 24 hp, by to mělo být v pohodě. Spousta výrobců motory, které byly těsně nad 25 hp stáhla na 24,5 hp, aby to byly stále jednoduché atmosféry. Bohužel to způsobí takovou hluchou díru, kdy budou výkony 24-24,5hp, pak díra a až tak zhruba 35-40 hp, protože si nikdo nekoupí motor s výkonem třeba 28 hp, který bude dražší, řídící jednotkou, dpf, když může mít 24,5 hp atmosféru...

U nás v práci jsou motory 28 a 33 hp stažené na 24,5 hp.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#149 Nový příspěvek od ladiki »

4 metracek....psali jsme o OA ;-) Jinak máš bohužel pravdu......namísto využití výkonu danného motoru, se pro potřeby emisních limitů, radikálně uškrí výkon :-/

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#150 Nový příspěvek od ladiki »

tož jsem dneska udělal zkoušky na řidičák T a B+E :) Už jsem traktorista i oficiálně :smich: S lepší náladou jsem se pustil do práce. Závaží do zadních kol jsem dotáhl do "skoro" finále :prace: :) Na každém kole bude 75kg bo B je lehčí než GB, kde mám 50kg/kolo :ano:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“