Kubota B2420

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota B2420

#151 Nový příspěvek od pietrobs »

Ako vzdy Ladiki...velmi precizna praca..klobuk dolu ako sa hovori.Ak sa smiem spytat...ako si robil tie kotuce?..su vypalovane ?..a dalsie...ako ich budes na seba montovat?..vidim tam 4ks dier..to mi je jasne..prvy pojde na srouby priamo na disk..a tiez dalsie ?..alebo pouzijes take dlhe srouby ze prejdu cez vsetky az do disku?..

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#152 Nový příspěvek od ladiki »

pietrobs...jj, jsou to výpalky z 35mm. Na soustruhu jsou sražené hrany. Do vrtání jsem se pustil doma. Je to vymyšleno tak, že jedno závaží je zevnitř a dvě jsou z venku, kde v té "prostřední" jsou závity M12 a ta krajní jsou chycena k ní.
Dnes proběhla zkouška a je to boží. Kubotka se o hodně sklidnila. Kdo o dotížení přemýšlí, mohu jen doporučit :ano:
Obrázek Obrázek Obrázek

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota B2420

#153 Nový příspěvek od pietrobs »

No tak to samozrejme nic ine ako pochvalu nemozem na to povedat.Fakt premyslene a vyborne zapracovane.Super...ja takisto este premyslam o nejakych kilach do GB200 na zadne kolesa..tak ako vidim..budem sa inspirovat.Sustruh sice nemam ale mam znameho ktory ma..no a vypalky si dam spravit.Apropo...jedna vec mi nepasuje u tej kubotky tvojej..a zrejme uz tusis co to je?..farba diskov...ja mam rad bielu..xixi..

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#154 Nový příspěvek od ladiki »

pietrobs...děkuji :) bílá se odsunuje na velkou údržbu, za nějaký čas :ano:
Dneska jsem maratonský den zakončil rychlým testem podrýváku. Záměr byl dostat se 45cm hluboko. Výsledek byl 35cm :vztek: Po práci jsem letěl přihlásit kluka na kurz robotiky s elektronikou na jednu střední školu, kde otevřeli menší "kroužek", už pro zájemce ze základky. To se podařilo :) Ale sváry jsem dokončoval se tmou :) A rychlý testový průjezd udusaným chodníčkem nepřinesl klid do mé duše :) .....pokračování o víkendu na panském :prace: :)

PS: pozitivní je, že mi podrývák netahá hlínu nahoru, což byl záměr :ano:
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5430
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kubota B2420

#155 Nový příspěvek od thovt »

35 cm není špatně ,špatně bude až bude tahat nahoru valouny.
Něco k přečtení http://eagri.cz/public/web/file/519182/ ... _Kubik.pdf

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#156 Nový příspěvek od ladiki »

tož, nakonec, jsem to více, jak 35cm nedostal :) Ale vrstva ornice je kolem 40cm, tak jsem to dál nelámal na silu :ano: :prace:

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubota B2420

#157 Nový příspěvek od Peter768 »

Ladiki, prosím ťa, na čo máš na tom podrýváku ten oblúk? Tiež mam malý podrývák, ale bez toho oblúku vpredu a funguje dobre.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#158 Nový příspěvek od ladiki »

Ahoj Peter :friends: ...těch typů podrýváků je milión...tohle jsem viděl na japonských typech. Hlavní tělo má sílu 15mm a ten oblouk má 8mm. Tím, jak je prohnutý, netahá půdu zespoda nahoru a také vlastně supluje "kotoučové" krojidlo. Samo, že né naplno :tise: :) Toto byl takový tester, co vlastně v zemi utáhnu. Pár let zpět jezdil po poli jen Zetor Crystal nebo Super. Chtělo by to opravdové kotoučové krojidlo, pohrát si s nabroušením úhlů i na křidélku a možná to bude příští rok zase lepší :red: :)

Ono i typ půdy hraje obrovskou roli. Je mnoho aspektů...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kubota B2420

#159 Nový příspěvek od DYK »

Při podrývání jde o to, rozrušit i tam, kde je už hlušina, prostě aby šla voda co nejhlouběji. No a tvar - geometrie dlát nebo jak kdo chce, má zajistit nepromíchávání ornice s hlušinou nebo nedej Bože vytahování kamenů na povrch nebo do orničního prostoru. 35 cm je málo, tam kde to jde, Měl jsem podrytý 45-47 a zemina se pod nohama jen "houpala". A to vím, že ornici mám max. a ne všude 30cm.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubota B2420

#160 Nový příspěvek od Peter768 »

Ďakujem za vysvetlenie... 8) :friends:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#161 Nový příspěvek od ladiki »

Jj, Dyku, s tím souhlasím, že je to málo. Více v silách mého stroje není a tak si říkám, že raději pravidelně každý rok 35 než nic. Určitě to něčemu prospěje. Bohužel jsem se nikde nedozvěděl, kdy podrývání opakovat. Co tak vidím kolem sebe, tak podryjí stejné pole cca po 5 letech. Což si myslím, že je dlouhá doba, když si vezmu, že jen deštěm se to pole utemuje zase samo. Kdyby to podrývání bylo takové terno, tak bych to na polích viděl. Spíše se mi zdá, že se podryje jen pod konkrétní plodinu. Zajímalo by mě vysvětlení nějakého agronoma, co, proč a jak ? Jestli finanční náročnost či co :-/ :)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kubota B2420

#162 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...jo , podrývání ! To je taky jedno z témat s nekonečnou diskuzí . Na jednu z otázek jsi si sám odpověděl - je to drahé . Energeticky náročná operace , s malým plošným výkonem a za určitých podmínek jen těžko hmatatelný efekt . Dnešní agronomové - manažeři chtějí okamžité zhodnocení každé koruny vložené do výroby . Ti staří , kteří znají dlouhodobý přínos , pomalu odcházejí a bude hůř ...

palobobo
Příspěvky: 1899
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Kubota B2420

#163 Nový příspěvek od palobobo »

ladiky: akoze nevladze stroj?? Musis zapojit oboch japoncikov za sebou :friends: a aspon sa povozis aj ty troska.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kubota B2420

#164 Nový příspěvek od DYK »

Tak nějak to je, no. někde jsem snad pochytil informaci, že na jedno podrývací dláto je třeba několik desítek koní. 30-40? Už nevím. A mám dojem, že 250 koní na podrývák v šíři traktoru je minimum. Já myslím, že kdo k tomu má podmínky a podrývá, výsledky už zaznamenal. Nikde nestojí voda, a na výnosu jistě taky. Vlastně tomu chce obětovat jeden hospodářský rok a nějaký výsledek musí být znát. U nás se kukuřice nebo řepka seje už jen do podrytého. Takže se jedno pole nepodrývá každý rok, ale každý třetí - čtvrtý určitě. Podrývá se na takové plodiny, kde to má ekonomický význam. Tehdy podrývák vzali na zkoušku a už ho nevrátili.
Ladiki, jen trápíš traktor, pálíš naftu a nejsem si jistý, že si efektu všimneš. Až zanoříš do 40cm a utáhneš to tam, pak řeknu dobrý - možná. Ale jedna drážka v 30-35cm a dvě stopy od kol jsou spíše mínusové body. To nemluvím o jakési geometrii dlát, aby to dělalo co má, nejen drážku jak pro kabel.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#165 Nový příspěvek od ladiki »

Palo 8) :smich:

asi to taky bude kolchoz od kolchozu a každý zanořit nemůže bo má kameny. Co se týká toho mého provedení, mám tam "křidýlka" nakloněna pod 5° nahoru a šířku cca 12cm. Zkoušel jsem to zabořit na panském na několika místech, kde se před 6 lety podrývalo, pak tam těch 5 let byla jetelina a letos řepka. Hák jsem do země těch 35cm dostal, ale neutáhl......Na svojim jedu jak pán :-) JEstli to celé trvá 25min tak moc, motor si jede na těch svých 2200-2500 ot/min, tak se aspoň po častých volnoběžných otáčkách prohřeje. Dobře, nebudu to prozatím nazývat podrývání :friends:

Abych se dostal hlubší, tak budu muset podrývák rozvibrovat.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“