Kubota B2420

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 881
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Kubota B2420

#121 Nový příspěvek od Zetor15 »

pietrobs píše: sob črc 31, 2021 10:29 pm Pekne Ladiky....torchu mi pride ta GB200 ako dospelejsia voci B2420
To dělá barva disku a velikost zadních kol....

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3614
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#122 Nový příspěvek od ladiki »

Zetor15....přesně. U toho B je i snaha čumák kapoty tlačit dolů a kapota je více "kulatější" v podélných hranách. Na oko i ten větší rozvor působí, že je traktor delší. ALe oba jsou stejně dlouhé, stejně široké. Víčko nádrže také stejně vysoko...POřád mi vrtá hlavou, že bych ta kola na B dal také na bílo...už jen z nostalgie až GB nebude :red:

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota B2420

#123 Nový příspěvek od pietrobs »

Ai fakt je to len zdanie na obrazku ze mi pride ta GB200 taka robustnejsia..a tie kolesa?..ja uz by som ich mal na bielo Ladiky..neviem preco tam lakuju tieto europske modely vsetky rafky oranzovou...

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3614
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#124 Nový příspěvek od ladiki »

tak dnešní zkouška mulčovače Stark KS115 profi...byl to spíše takový záběh :red: Určitě plusem jsou ty drážky, že může mulčer plavat. Zkoušely jsme různé kvalty, optimum bylo 3-3,8km/hod.. střední 1.....Za mě spokojenost, ikdyž jsem neujel zase ani metr :) :smich:
Obrázek Obrázek

Video :red:
https://www.youtube.com/watch?v=ioxjU-F8kQc

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15737
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota B2420

#125 Nový příspěvek od oco13 »

Láďo drážky sú aj v ramenách, alebo len v treťom bode? Nestačí v ramenách plávajúca poloha?

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3614
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#126 Nový příspěvek od ladiki »

Oco, jsou i dole u ramen. Finta je, že takto se může mulčer naklonit příčně. Na dospělých traktorech je možnost drážkek přímo na 3TBZ traktoru. Samo, že tady ty síly nejsou nijak obrovské a nejezdím hektary, ale líbí se mi to, že to pěkně kopíruje a když je louka hrbatá, tak to nehrne rohem atp..

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota B2420

#127 Nový příspěvek od pietrobs »

Ano je to poznat podla mna Ladiky....sam mam s tym obcas problem na zatial mojom starom 1m mulcery...hrniem rohom..presne ako to popisujes..apropo...ja.som zvedavy na hydro posuv bocny...to ma asi najviac zaujima..

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15737
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota B2420

#128 Nový příspěvek od oco13 »

Na ten hydroposuv musíš mať celkom natvrdo ramená. Mne pri prvom mulčovaní najskôr posunulo ramená až do kolesa a až potom sa pohol mulčer. Tak som prerobil uchytenie ako som videl u Vladimíra2 (bolcne dovnútra) a šponovákmi vystredil ramená, potom to už ide dobre.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3614
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#129 Nový příspěvek od ladiki »

Pietrobs: jednou, jednou to předělám :ano: mám toho na dodělání na B hafo ...kysna na vercajk, upevnění RZ, závaží, hydr. rozvaděč, horní díl ROPS rámu, předělat uchycení ramen.... :D Ale letos bych chtěl zkusit na podzim podrývákem projet pole, tak ten bude mít prio 1 :box: :ano:
A s tou bílou barvou disků, máš pravdu....někdy při zimní údržbě to stříknu...až nabude GB, tak na její počest :) :idea: :ano:

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota B2420

#130 Nový příspěvek od pietrobs »

Tak potom sup sem foto...mozna by to v tej bielej vypadalo omnoho lepsie...ten mulcer ide fakt pekne..tichucko...mas tam osadene kladiva?..alebo noze?..ja v poslednej dobe mulcujem iba nozmi..nemam nejake nalety kde mulcujem a tak je zbytocne mat kladiva na travu..ale tiez potrebujem kupin novy..sirsi mulcer s bocnym vysuvanim..stale mi vrta v hlave ten del morino funny super 106cm...

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota B2420

#131 Nový příspěvek od pietrobs »

u nas sa predava tento model Ladiki..a mal si pravdu..skladacka ktora sa len vola kubota!..motor mitsubishi..to uz co je?..https://www.supa.sk/traktory-mechanicka ... 2TOnpaLgU8

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3614
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#132 Nový příspěvek od ladiki »

jj, už jsem u tomto typu psal.....je to převlečený Farmtrac 26.....z Kuboty jen barva ;-) Ale pro uživatele Farmtracu, dobrá zpráva, že jim Kubota aspoň zajistí dostupnost dílů :) Jen mě překvapuje, že v Německu už je přesrok v prodeji, teď na SK a CZ jaksi nee.....takže, až bude dostupný v CZ, bude podle mě dražšší.....většinou se novinka nasadí tam, kde je potřeba zvednout prodej a tímto ho podpořit dobrou cenou. Cenou konkuruje Bransonu. Obecně, za tak malé stroje, je to horda peněz :vztek:

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota B2420

#133 Nový příspěvek od pietrobs »

mne sa nepaci ze sa hento vola kubota.Pretoze to neni kubota!...ja ked som rozhodnuty a chcem si kupit kubotu tak pozadujem aby to aj bola kubota a nie nejaky hybrid poskladany..mna by teda na nizku cenu nedostali..osobne som zasadovy a ked si raz nieco vyberiem tak vtedy to aj praktizujem a plnohodnotne a nie ze kupim prevleceny farmtrac..u mna si supa s tymto kazi renome predajcu kvalitnych japonskych traktorov.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3614
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota B2420

#134 Nový příspěvek od ladiki »

Pietrobs....Šupa je v tom nevinně.....je to jen prodejní loutka, jako prodejce. Už jsem to psal v jiném vlákně. Kubotu dělá motor! A tady měl být!! Zbytek, ať je klidně Farmtrac, ale mělo to mít Kubota motor. Nebo aspoň kubotí přední nápravu s pořádným rejdem.....Je to výsledek splupráce s indickým výrobcem traktorů, tak to vzali jedním šmahem a vytvořili toto :tise: Vidím to vše trochu jinak. Když si pořídíte novou obyč origo Kubotu řady B (v této kategorii), tak Vás nemusí vůbec zajímat záruka. První prohlídku po 50mt si uděláte sami (výměny olejů a filtrů) a pak Vás, jako uživatele, servis zajímá až kolem 1000mth na kontrolu ventilů.....To je ta spolehlivost! Amíci dají na YT kdejaké "howno" a na Kuboty řady B nemají nic! Žádné poruchy. Takže si lze odečíst ceny za servisní kontroly...atp...Ale toto není Kubota a záruku je dobé mít..... Raději bych si díky tomuto tahu Kuboty koupil levnější Farmtrac a u Kuboty mám zajištěné díly na dalších 10let, což je podmínka pro výrobce, držet potřebné díly po tuto lhůtu skladem. JE to holt marketing a za oigo Kubotu, je třeba si připlatit :ano:

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota B2420

#135 Nový příspěvek od pietrobs »

mas pravdu Ladiki...ja by som si radsej priplatil za poriadnu kubotu..a ako si pisal...kubuto dela motor!..tak presne .No a aby som kupoval novy traktor s tym vedomim ze sa v tom budem musiet vkuse vrtat..a platit za nahradne diely..tak to teda nie.Od novej kuboty cakam spolahlivost a nie dostupnost nahradnych dielov ..naviac..indov ja nemusim ...teda ich patlave vyrobky.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“