Kubota Aste A-14

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
JaraH
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 13, 2021 7:50 pm
Bydliště: Krumvíř

Kubota Aste A-14

#1 Nový příspěvek od JaraH »

Zdravím,
Pánové, nemáte někdo tento traktůrek s namontovaným zadním třibodovým závěsem? Jak máte řešeno uchycení obou spodních bodů? Koupil jsem ho od majitele, který k němu měl nasazen pouze rotavátor. Koupil jsem origo zadní tříbod kategorie I, ale nevím, zkušel jsem to dle foto, ale to není ono. Třetí bod jsem pořídil origo na Kubotu z netu, to bude pasovat, ale ty spodní úchyty, kam to namontovat. Musí tam zůstat ten vyrovnávací hydraulický válec?
Moc díky za pomoc nebo radu.
JaraH.
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kubota Aste A-14

#2 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...hledat , hledat ! Snad Ti něco napoví toto video v min. 12 .


pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota Aste A-14

#3 Nový příspěvek od pietrobs »

Ja som mal aste 13 a tiez som dorabal trojbod...urobil som si 2ks konzol..ktore som prisrouboval na prevodovku..vidis tam take umele zatky..to su diery na srouby..tie mozes pouzit na uchytenie konzol..a do tych konzol som potom upol tyc s ramenami..a trojbod bol hotovy..sluzilo mi to spolahlivo pokial som nepredal kubotku.

JaraH
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 13, 2021 7:50 pm
Bydliště: Krumvíř

Re: Kubota Aste A-14

#4 Nový příspěvek od JaraH »

Hledal jsem a možná našel. Z boku na blok motoru se tam asi dá namontovat "hák spodního závěsu Kubota" viz odkaz, musím u prodejce zjistit jestli to bude pasovat na A-14, snad to potom bude jako na přiloženém ital videu. Jěště chlapy dotaz na pietrobse, ten vyrovnávací hydraulický válec si musel dát pryč nebo tam zůstává. Já bych to viděl že tam musí zůstat, nevím jak bych tu hydrauliku musel upravit po jeho odmontování. Díky za pomoc.
https://www.youtube.com/watch?v=hSxq7fqpOFs
https://www.katalog-zemedelske-potreby. ... ry-kubota/

JaraH
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 13, 2021 7:50 pm
Bydliště: Krumvíř

Re: Kubota Aste A-14

#5 Nový příspěvek od JaraH »

Ještě foto toho bloku u A-14
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kubota Aste A-14

#6 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Pokud tam ten píst nechceš , tak nejjednodušší je, sundat ho a hadičky propojit . Nic tím nepokazíš , nemusíš nic předělávat a v případě potřeby to můžeš dát zpět . Ten díl je s největší pravděpodobností to , co potřebuješ a ještě by bylo dobré vyrobit nová svislá táhla . Aspoň jedno seřizovací .

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota Aste A-14

#7 Nový příspěvek od pietrobs »

Jara ...presne ako na foto ...su tam tie umele zatky s dierama na srouby..v nich som mal nasroubovane konzoly ..klasicky zvarenu hrubsiu pasovinu a spevnenu priecne..a do nej nasunuta tyc s ramenama.Fungovalo to velmi dobre a bolo to aj rychlo demontovatelne v pripade rovatoru.Co sa piestu nivelaku tyka..ja som mal najprv system ze som piest upevnil na bok zadneho blatniku ked som napriklad oral...aj som skusal orat pomocou piestu ale nerobilo to dobre a stale mi vytacalo rameno s piestom..tak som to radsej riesil tak...na terajsej kubote co mam to mam s piestom riesene tak ze vydlicka piestu je napevno privarena k ramenu..a nema to tendenciu sa krutit.No na aste 14 je iny system zapajania rotavatoru a tym padom by sa nedal zrejme pouzivat ak by sa piest privaril na rameno defacto.

JaraH
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 13, 2021 7:50 pm
Bydliště: Krumvíř

Re: Kubota Aste A-14

#8 Nový příspěvek od JaraH »

Díky za pomoc, na netu jsem objevil ještě jinou variantu, asi to budu muset doplnit dvěma háky namontovanými z boku bloku motoru, prodává se to jako "Hák spodního závěsu pro malotraktor Kubota" (asi se to dá namontovat na tři šrouby na bloku motoru viz předešlé foto), snad to bude na díry na A-14 pasovat.
Obrázek

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota Aste A-14

#9 Nový příspěvek od pietrobs »

Ja som to ani neriesil nejakymi kupovanymi konzolami.Zobral som hrubsiu pasovinu..odmeral..odpilil..pomeral roztece dier na kubote..navrtal..pozvaral a nalakoval..no a vysledny produkt bol lepsi ako kupovat a prisposobovat nejake kusy ..Fakt ak vies..prip. poznas nejakeho majstra co by ti to urobil..tak to bude urcite najlepsia volba ako kupovat nejake odliatky na nete.Tento kusok co si dal na obrazku vypada skor ako drzadlo bocnych nastavovacich teliesok na ramenach.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Kubota Aste A-14

#10 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...jo a ještě máš taky nevhodná - dlouhá spodní ramena . Tam co máš daný čep , tam patří napínák .

JaraH
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 13, 2021 7:50 pm
Bydliště: Krumvíř

Re: Kubota Aste A-14

#11 Nový příspěvek od JaraH »

Zdravím,
pánové, kdyby někdo potřeboval, posílám řešení uchycení spodních ramen pro Aste A-14. Výkres zájemci klidně pošlu.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
MathiasVR
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 18, 2022 1:04 pm
Bydliště: Ružomberok

Re: Kubota Aste A-14

#12 Nový příspěvek od MathiasVR »

Ahoj tiež riešim tento problém a hladám možnosti ako uchytiť záves na konzoly, vyriešil si to super a ak by som mohol poprosiť ak máš nákres či by si mi ho neposlal, ďakujem :) :)
Solis 26 9+9 limited edition

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota Aste A-14

#13 Nový příspěvek od pietrobs »

Ano...mas to urobene pekne tie ramena na kubotke.S tym piestom veru je problem.Ten naozaj pri nasadenych ramenach zavadza.Ja som to riesil jednoduchym uchytenym na blatnik ale bolo to otravne skladat a naspat davat pri rotavatore.

tondat
Příspěvky: 2
Registrován: sob črc 09, 2022 2:38 pm
Bydliště: horaždovice

Re: Kubota Aste A-14

#14 Nový příspěvek od tondat »

JaraH píše: čtv čer 03, 2021 10:46 am Zdravím,
pánové, kdyby někdo potřeboval, posílám řešení uchycení spodních ramen pro Aste A-14. Výkres zájemci klidně pošlu.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
bylo by mozné poslat vykres uchycení spodních ramen pro Aste A-14

tondat
Příspěvky: 2
Registrován: sob črc 09, 2022 2:38 pm
Bydliště: horaždovice

Re: Kubota Aste A-14

#15 Nový příspěvek od tondat »

tak jsem taky poridil kubotu aste 14. byvalý majitel tahal jen prives na kouli a ramena nepotreboval. Chci je dokoupit. V sobotu jsem zvedl ramena pákou nahoru a po spusteni paky mi ramena neklesaji. Je na to nějaký figl? Za radu predem dekuji. Tonda

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“