Mitsubishi MT14

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#241 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahojte, už dlhšie som tu nič nepridával :pohlavek:
Tak dám niečooo.... Rozhodol som sa v záhrade urobiť záhradný domček, respektíve záhradnú "Mini stodolu" na záhradné náradie a kosačky. Vzhľadovo to zapadne do našej obce, nakoľko aj ja, aj susedia majú klasické stodoly zo surovice a sedlovú strechu, zapadne do architektúry :D .
Začal som stavať na jar, a traktor bol malým veľkým pomocníkom. Navozil som s ním štrk, cement, obrubníky, dlažbu, škridlu, makadam pod dlažbu. Pod makadam som dával drobnú betónovú suť od suseda = zadarmo cca kubík. Ušetril som za hrubší makadam. Čo sa týka traktora, tak problémy neboli, len mi chýbala uzávierka diferenciálu, ktorú som ešte stále neprerobil, tak mi tam teraz chýba tá páka, ktorá ju zapínam. Chýbala mi len na teraz, keď ráno boli mrazy, a kopec vo dvore bol zamrznutý. To som využíval, lebo keď to rozmrzlo, tak to bola hnedá kaša. Rozbil by som celý kopec a záhradu. Vytiahol som všetko, ale LTT...na redukovanej jednotke a voľnobehu. Takže ju musím konečne dorobiť.
S domčekom budem už finišovať... je to maličké...vonkajšie rozmery nepresahujú 2,5x3,5m. Škridlu na strechu som mal doma, preto betónová strecha. Dlažba je tiež použitá. Maximálne recyklujem :ano:
Niečo na čumendu...
https://img39.rajce.idnes.cz/d3903/17/1 ... .jpg?ver=0
https://img39.rajce.idnes.cz/d3903/17/1 ... .jpg?ver=1

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Mitsubishi MT14

#242 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pekná práca :friends:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Mitsubishi MT14

#243 Nový příspěvek od Marián »

Ahoj Peter, som rad ze sme sa dnes stretli a pokecsli. Chcem sa spytat na tu tvoju stodolu, tie dosky s ktorymi je obita su hoblovane? Pribijal si ich klincami, alebo sroboval vrutmi? Tie spodne tmavsie su niecim namorene, alebo napustene olejom? Mimochodom je to moc pekne. Ja by som nieco take potreboval, ale min 12 x 3 metre.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#244 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj Marián. Tiež som rád, ze sme sa stretli osobe.
Dosky sú tatranský profil, čistá šírka tuším 11,2cm, hrúbka 15mm. Boli v 4m dĺžke hoblované z vonka. Jeden balík obsahoval 7kusov a boli zabalené v fólii. Boli kupované niekde na družstve pri Ilave. Kvalita naozaj dobrá. Kedysi som bral z Oravy šírka necelých 10cm, hrúbka 12mm a to bola katastrofa. 1/4 obkladu naprt.
Tento na stodole som šroboval vrutmi 3×50mm ale stačili by asi aj kratšie. Predvrtával som dierky vrtákom 3mm cez šablónu. Lepšie sa s tým pracuje a doťahuje.
Náter je gél z Lidla. 5litrov za 12eur v akcii. Odtieň nejaký orech. Tie spodné tri dosky sú natreté 2krat, aby som sa nemusel zohýbat pri druhom nátere. Tie bledšie budem ešte pretierať 2 vrstvou.

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#245 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Fakt, pekná práca - myslím tá mini stodola. 8)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#246 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj Vilo, ďakujem, už s tým finišujem. Ale popri tom opravujem ešte kadejaké veci, tak nemám čas na traktory....
Ale jednu foto pre vás mám. Potreboval som narýchlo zrovnať v záhrade krtince a hlavne mraveniská, ktoré boli vo vysokej tráve - tú si kosil sused na seno. ale kosil to veeeeľmi neskoro.
Na univerzálny nosič náradia som dal nedokončený mini žeriav a na rám navaril dva šróby M12, a na bránku po 6 ohniviek reťaze a závažie. Závažie mám pripravené do kolies, ale ešte som ho nemal čas nahodiť, tak som ho využil takto..
Obrázek

Mal som menší sviatok, tak sa pochválim...
Z roboty sada náradia...
Obrázek
Ale je čokoládová, aj keď to tak nevyzerá :smich:
Od mojej :pusina: ... tričko traktor...
Obrázek
a aby ma nelákali len traktory, tak som dostal aj takúto sadu... :smich: :D
Obrázek
Len teraz rozmýšľam, ktorej dám tie nohavičky :smich: :vysmech: :vysmech: :vysmech: :vysmech: :vysmech:

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#247 Nový příspěvek od vfisch2202 »

... pekné srandičky ... to náradie je fakt čokoládové ??? A ostatné ani nekomentujem :D
Ja si tiež iba hľadám dôvod na nejakú "robotu" aby som sa previezol na Kubotke. :)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#248 Nový příspěvek od Peter768 »

Ano je to čokoláda. Tu je niečo podobné
Obrázek
Teraz nemám ani prácu pre traktor. Sem tam niečo potiahnem, ale žiadne veľké akcie. :(
Ešte by som chcel doviezť hnoj, ale je moc teplo na ručné nakladanie :pistol:

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Mitsubishi MT14

#249 Nový příspěvek od Marián »

A tu sa nič nerobí? :friends:

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#250 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj :friends:
No budem sa musieť polepšiť :pohlavek: :vysmech:
Teraz som jednému pánovi pretesňoval hydraluiku na Mini070ke, predtým som menil komplet výfukový systém na fabii...teda vlnovec, stredný a koncový diel, palivový filter a zadné brzdy. Predtým som generálkoval ten pluh a ešte predtým kamarátom 2kosačky. Jednu malú klasika s pojazdom a briggs motorom-tam bola polovičná GO, a druhá bola traktorová - tú som oživoval ...nová elektrika a drobnosti.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#251 Nový příspěvek od Peter768 »

Foto teraz zo soboty....zahrada...
Obrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#252 Nový příspěvek od Peter768 »

Bude aj nejaká úroda aj napriek tomu, že 2 krát padal ľadovec.
Obrázek

Obrázek

A koho by zaujímal pluh za Z25, tak tu je link...
http://nasetraktory.sk/forum/viewtopic. ... &start=105

Dni sa krátia, tak sa budem viac venovať aj Mitsubishi :smich:

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Mitsubishi MT14

#253 Nový příspěvek od Marián »

Človeče kedy to ty všetko stíhaš.
Záhrada je ķrásna, pri pohľade na tie fotky sa ma zmocňuje melanchólia a chuť chytiť do ruky kosu. Kosu, nie kosačku. Akú odrodu jabĺk to máš?

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#254 Nový příspěvek od Peter768 »

No to sa sám niekedy čudujem :smich:
Tie bledšie sú odroda Angold, a tie tmavo červené sú Idaret. Sú to odrody z Veselého z roku 2017.
Tú trávu som kosil so smútkom, lebo jej bola naozaj škoda. Sial som to ako lúčnu trávu a bola z toho krásna lúka. Niečo sme skosili potom na seno pre vlastnú potrebu a niečo kosil sused pre baranov. Potom úplne vyschla. A teraz bola takáto pekná. Ten záhradný traktor bol v akcií tento rok len 2 krát. Viac sme kosili s Perlou z Mountfieldu na seno. Chceli by sme budúci rok mini kozičky holandské, tak by som chcel dorobiť seno z celého sadu. Uvidíme...nič nemáme pripravené.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#255 Nový příspěvek od Peter768 »

A samozrejme pozvanie na návštevu stále platí ;-)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“