Mitsubishi MT14

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Mitsubishi MT14

#271 Nový příspěvek od j.kubec »

Na vině jsou často poškozené membrány, vytahané nebo i děravé. Stačí je vyměnit a mělo by být po problému. Na většinu karburátorů se prodávají po sadách, kde to stačí jen jednoduše vyměnit, není to nic složitého. Důležité je to dělat v čistotě, aby se do karburátoru nedostaly nečistoty.
Na druhou stranu karbec stojí většinou dvou až čtyřnásobek ceny sady těsnění .......

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#272 Nový příspěvek od vfisch2202 »

... som rád, že sa tá ohnivá voda nepokazila :D . Niekto hovorí, že v malých množstvách je to liek ! Len si treba dať pozor a neprechľastať sa ako ten čínsky karburátor :tyty: . Aj keď pri jenom štamprlíku je ťažké zostať. :friends:
Vilo.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#273 Nový příspěvek od Peter768 »

Veru aj dnes som si dal jeden pred večerou na zahriatie. Bol som uzimený, pretože sa tu rozsnežilo a ja som doviezol 4 vrecká cementu a 30 tvárnic na prístrešok na auto. Cement som zložil samozrejme v suchu, ale tvárnice vonku na tom hustom snežení. :( a snežilo husto a mokré... Bola mi zima... https://img41.rajce.idnes.cz/d4103/18/1 ... .jpg?ver=0

Karburátor kupim nový. Stojí od 10eur. Vnútorný priemer je 15mm. Je to nejaký univerzálny, takže pohoda. Motor je ako nový, tak by bola škoda ho nevymeniť. Ten vrták je dobrý pomocník. :)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#274 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahojte.
karburátor objednaný, uvidím čo príde. Ale čo je isté, že prišla zima :smich: Mrzne a je snehový poprašok. Včera celodenný mráz a večer -8°C. Tak som sa pustil do finalizácie radlice na sneh, čo som robil pred rokom. Mal som ju natretú základnou farbou ešte minulú zimu a chcel som ju vyskúšať rozpracovanú, poprípade upraviť. Ale keďže nebol sneh nebolo kde skúšať, tak som sa na to už potom vykašlal.
Prebral som sa až teraz keď prišla zima. :pohlavek:
Tak som ju doplnil o odrazky (mal som doma navyše :smich: ) natrel vrchnou farbou, a išiel dať hydraulický valec. Vyskytol sa mi jeden malý konštrukčný problém, že hydraulické šróbenie mi robilo kolíziu s rámom. Tak som zo ho musel upraviť na holender a prietokové oko. Ešte šťastie, že som ich mal doma v zásobe aj so závitníkom M14x1,5. Nakoniec pri montáži som jeden holender utrol a to som sa ani nezaprel. Tak som dal čierny. Moholo som točiť valec o 180° šróbením dozadu, ale to nechcel. Aby som to nezničil. Ešte musím vymyslieť držiaky na hadice.
Len ten sneh čaká asi kým vyzreje farba :D Nejaké foto na čumendu....
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mitsubishi MT14

#275 Nový příspěvek od oco13 »

Teraz na mňa vyskočila na ksichtoknihe rovnaká radlica a pán ju pri šírke 160cm predáva za 730 eur - :shock: Ešte dobre, že bývam v lokalite kde sneh je naozaj kuriozitou.

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Mitsubishi MT14

#276 Nový příspěvek od Marián »

Ahoj Peter, mas to pekne. Ale ja by som to nevyuzil, ak aj padne trochu snehu, tak staci 1 den pockat a on zas zmizne. :)
Naco je tam ten srob s maticou vedla maznice na otocnom cape? Je tam iba nahodne odlozeny?

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Mitsubishi MT14

#277 Nový příspěvek od Marián »

Ahaaa. To je asi poistka toho capu.Ci?

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#278 Nový příspěvek od Peter768 »

Presne tak. Je to poistka aby nevysločil čap. Je to origo čap aj puzdro pántu asi zo sklopky S5T alebo z V3S . Bolo to doma nevyužité. Aj hydraulikcky valec som mal zo starších zasob.
Oco13, tu tiež prt sneží, ale keď napadne tak sa drží a treba odhŕňat a aj vyčistiť v snehu aj gumy na traktore. Inak by celú zimu stál.

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#279 Nový příspěvek od vfisch2202 »

... paráda ... ten oblúkový plech máš z nejakej rúry ? Ovládanie uhla náklonu s hydraulikou je iný level 8) Tiež by sa mi to páčilo.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#280 Nový příspěvek od Peter768 »

Oblúkový plech je z nejakej hrubostennej rúry priemer ak si dobre pamätám 80cm. Kamarát také rúry kúpil niekde u vás na východe za cenu šrotu. Miestami má hrúbku až 12mm, tak má svoju váhu :smich: Dnes v noci napadlo 3cm a už do toho prší :'( Ak by namiesto vody padal sneh, tak by sme mali kalamitu.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#281 Nový příspěvek od Peter768 »

V sobotu bol síce celodenný mráz, ale aj napriek tomu som išiel vyskúšať radlicu. Mali sme cca 3-4cm snehu tak som škrábal :smich: Natáčanie funguje perfektne :)

Obrázek

Obrázek

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Mitsubishi MT14

#282 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ahoj Peter. Jak Ti zvládá tahat Mitzu ten sníh? Já jsem vyoraval se svým Iseki a hodně se trápil...( Váha stroje) a jsem bez předku... Máš nahozené závaží?
Jinak pluh pěkný 👍👍👍👍👍
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#283 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj. Toto bol jeho prvý sneh s radlicou. Váha traktora 690kg. Mám zapnutý predný náhon a uzávierku zadného difu mám odpojenú (zavadzia mi páka na podlahe - to chcem ešte prerobiť, takže nepoužívam). Vo väčšom snehu som ešte nebol, ale myslím si že to zvládne - uvidím až napadá aspoň 15cm. Závažia si plánujem nahodiť ak by boli problémy. Zatiaľ ich mám odložené a treba do nich navŕtať 3 diery napresno, aby sa dali prišróbovať do zadných diskov. Včera som prevážal malú vlečku dreva cca 1m priestorový, a išiel som po vyjazdenom ľade na asfalte a pohoda, sem tam prešmykovalo ale išiel som v pohode. Teraz ako je zima, tak predný náhon ani nevypínam, máme tu kopce.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#284 Nový příspěvek od Peter768 »

Štastné a veselé Vianoce všetkým traktoristom prajem :)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#285 Nový příspěvek od Peter768 »

Všetko dobré do nového roka, veľa zdravia šťastia pohody a nech sa Vám darí pri traktoroch.... :juuuu: :juuuu: :juuuu: :juuuu: :juuuu: :olin: :olin: :olin:

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“