Mitsubishi MT14

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Mitsubishi MT14

#256 Nový příspěvek od Marián »

Ahoj, rad by som sa prisiel pozriet, nie len na MT14, ale aj na tu zahradku a na kopanice vobec. Ale kedy? Ked je pekne tak cosi robim, ked je skaredo tak to zas nema vyznam chodit po vyletoch.Ak by sa nasiel cas, tak sa ozvem.
PS: čo to vysí na plote na stlpikoch?

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#257 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Záhrada pekná a úroda tiež. Tie "závažia" na stĺpikoch plota ma tiež zaujali. Čo to je ?
PS: Ten kopec na záhrade je pre 4x4 Mitsubishi asi malina. Miníkom si dokázal po snehu vyliezť hore ?

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#258 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahojte. Na stĺpikoch visia na špagátoch prázdne plechovky od piva. Na dne je dierka, aby vytekala dažďová voda. Je to plašenie krtkov :smich: Keď fúka vietor, tak to udiera o stĺpiky a zvuk sa šíri po kove do zeme. Nechcem, aby tam mali kľud a pohodu, tak ich takto plaším. Ale mám pripravený tuning, do plechovky, pretože to cinká, len keď fúka mierny vetrík. V silnejšom vetre to "plápolá". Mám pripravené staré guličky z dvojradových naklápacích ložísk :smich: tak to nabijem :smich: Prečo to robím? Kedysi, ešte pred rokom 2016 som mal stovky krtincov a hryzcov v záhrade. Najskôr som hryzcov a krtkov likvidoval Propán-butánom. Dosť to pomohlo, ale smradu bolo riadne, lebo smrad padal dolu kopcom. Potom som kŕmil hryzcov čo prežili moreným zrnom. To som robil tak, že som nechal na tráve preglejky asi tak 60x60cm a pod tým si urobili cestičky. lebo tam bolo sucho, takže tam mali "krmelec" . Pred rokom 2016 tam bola lúka a pred rokom 2009 ešte sad so starými stromami a bolo to celé hrboľaté a krivé. Staré stromy si otec vyrezal, aj ja som s týmto strojčekom vykopal korene a ako tak zrovnal.
Obrázek
Pár rokov som to kosil na seno, ktoré som usušil a aj tak ho nikto nechcel :(
Obrázek
Tak som nasadil stromčeky. Prvá výsadba bola v roku 2017.
Musel som spraviť aj nový plot, lebo srnky mi likvidovali stromčeky. No a na novom plote sa hompálajú plechovky.
Chvíľku som kosil aj s týmto Mini070 + kosa BDR700 a záves s ostatné som vyrábal.
Obrázek
No aj toto je minulosť. Ten môj kopec kde sú stromy, tak tam to je ešte v pohode, ale nižšie je ten kopec ešte prudší. Tak som zohnal toto Mitsubishi, a ten nemá problém.
Teraz kosíme medzi stromčekami bubnovkou Perla z Mauntfieldu - kúpil som pokazenú a opravil.
Mini070 mohla do záhrady len za sucha. Raz som skúšal v zime asi 10-15cm snehu, a bolo to trápenie. Bez toho Mitsubishi by som ani tú záhradnú mini stodolu nepostavil.

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#259 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Pekné zhrnutie. 8) Tí malý japončící sú na nezaplatenie. Škoda, že sa toho nedožil môj oco. Makal s PF62 a v 86-šiestom si urobil malý 4x4 a neskôr aj veľký 4x4. Tými našimi miniatúrami 4x4 s hydraulikou, vývodovým hriadeľom, redukciami ... by bol nadšený. Sorry Peter, že som sa tak rozpísal. V ťažšom teréne si bez 4x4 nepomôžeš.
PS: susedom nevadí to cinkanie ?

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#260 Nový příspěvek od Peter768 »

Vilo, v pohode píš píš...
Cinkanie nevadí nikomu. Domy máme dolu pod kopcom a do záhrady ďaleko. Nie je to silné cinkanie, ale krtkovi sa to nepáči, tak ide ďalej do zadu do chráštia, ktoré nikto neudržuje. Sused od hornej strany mal plasič z Lidla a nefungovalo to. Toto ako tak funguje. Zo dolnej strany je tiež zarastená záhrada. Čistá džungla. Tam majú raj.
4×4 je paráda. Niekedy po Minikovi ostávali vyhrabané kolaje a trávu to zničilo. Toto je v pohode. Aj medzi stromčekami sa s tým dobre manévruje, má to dobrý rajd.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#261 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahojte, dlhšie som tu neprispieval ... bol som chorý a vyše troch týždňov som sa liečil z toho najznámejšieho vírusu :zly:
Ani tu nebudem písať, ako moji lekári kašlú na maróda...to by bol román :(
Tak vložím aspoň foto záhrady, o ktorej tu bola reč. Ani oberačku som si neužil, lebo som bol KO. Niečo som aspoň nafotil.
Najobľúbenejšie jablko Pinova
Obrázek
Ako som písal už minule, ľdovec toto veľa zničil :(
Obrázek
Tu zostali jablká len dolu, tie horné obité som dávno otrhal, už hnili.
Obrázek
susedove kosačky
Obrázek
a pohľad z vrchu záhrady dolu
Obrázek

Obrázek

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#262 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Pekné jablká. Toho roku aj u nás bola úroda jabĺk nadpriemerná. Uvidíme aká bude jablkovica :) :) :)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#263 Nový příspěvek od Peter768 »

No drobné Jonatánky sú ešte na starej jabloni. Mozno by bolo 200l kvasu, ale nemám žiadnu technológiu na spracovanie - šrotovník by sa hodil.

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#264 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Myslím, že by ti to v pálenici pomleli. Minulý rok som dal vypáliť prvykrát z jabĺk. A kamaráti hovoria, že môže byť. :) Daj adresu (SZ) Peter, jednu ti pošlem. :friends:

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#265 Nový příspěvek od Peter768 »

Do budúcnosti nejaký šroťák poriešim. Bude ho treba, ak bude úroda na mladých stromčekoch pribúdať. Nie všetky jablká sú na skladovanie. Ja toho alkoholu veľa nevypiem :smich: Otázka je, čo je to veľa. :D
Teraz sme nejaké 2.triedne odložili, a cez zimu ich dávame nastrúhané alebo pokrájané so šrotom sliepkam.
Vilo, som príjme prekvapený ponukou. Ak chceš teda pošli, za čo vopred ďakujem, ale na "oplátku" tiež niečo pošlem, ale alkohol to nebude. 8)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#266 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahojte. Chystám sa spraviť malý prístrešok, a chcel som vŕtať do zeme, tak som po roku zapojil vrtnú súpravu a zistil som že nejde :( Sviečka mokrá a valec plný benzínu. 2 hodiny som okolo toho stepoval a prt. Tak som vrtal ručne a po čase si hovorím, že sa na to pozriem. A karburátor je v KO. Po čistení karburátora žiadna zmena. Štart bez sýtiča, bez plynu a sviečka mokrá a po vyšróbovaní sviečky z valca stále hádzalo kvapky benzínu. :(

Obrázek

No ale tu je niečo optimistickejšie čo sa nepokazí :) Zásielka od kolegu vfisch2202 dorazila v poriadku a musím pochváliť 8) Ďakujem :) Je výborná, a keďže je vonku už chladno, a idú tie sviatky, tak na zdravie kamaráti :friends:
Obrázek
A toto mám od suseda, dostal viac takýchto nálepiek od kolegu z roboty....tam si to lepia po dielni....že si môžem nalepiť ... :D
Obrázek

michal1945
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 26, 2020 5:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Mitsubishi MT14

#267 Nový příspěvek od michal1945 »

jo a když jste se díval na svíčku , tak házela jiskru jako hrom ! je to tak že ! to bych se divil

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#268 Nový příspěvek od Peter768 »

Zapalovanie je v poriadku. Suchá sviečka dáva peknú iskru. Pre istotu som skúšal aj druhú sviečku. Pred opravou motor išiel ale zle, mal bohtú zmes, hádzal z výfuku nespálenú zmes, dym hnus...zdochol... Odložil som ho a po týždni bol na dlažbe 2dcl benzinu čo som tam dal. Vytieklo to cez výfuk. Tak som začal rozoberať...
Čistil som aj tú mikroihlu čo zatvára palivo...nepomohlo. Stále bol zachlastaný . Asi sú v prdeli tie membrany ...
Pri pretáčaní bez sviečky s vypnutym sýtičom, volnobeh zavretý a z valca lietajú veljé kvapky benzínu. Tak je to jasné. Valec, piest, krúžky výfuk sú OK.
Filter je len molitan, tiež Ok. Budem hľadať nový karburátor. :(

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mitsubishi MT14

#269 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som chcel niečo riešiť so starým štvortaktným motorom tak som kúpil odtialto https://www.garden-parts.sk/karburatory/k-36/

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Mitsubishi MT14

#270 Nový příspěvek od fikejz »

Přesně to samé se mi stalo koncem léta s karburátorem na čínském křoviňáku. Vezmu jej, že půjdu posekat pod ohradníkem a jen škytnul a zdechnul. Ani zaboha jsem ho nemohl nastartovat svíčka mokrá, v motoru benzínu víc jak v nádrži. Po demontáži karburátoru a vyfoukání benzinu z motoru, rozborce a sborce karburátoru stejný výsledek. Sundal jsem karburátor a dal jiný - motor chytl na poprvé a od té doby běhá jak fík! Na pohled tomu špatnému nic není, vůbec netuším proč ten karburátor najednou dává tolik paliva.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“