Mitsubishi MT14

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#406 Nový příspěvek od Peter768 »

Dnes snežilo tak pomaličky dorábam veci, na ktoré som nemal čas keď bolo vonku pekne. Dostal som sa konečne k závažiam, lebo som o ne zakopával :pohlavek: Tak som navrtával diery na šróby. Dufam, že som to dobre rozmeral a bude to pasovať na disk. Neviem čo je to za matroš, ale išlo to vŕtať celkom dobre, coeľ mala veľa uhlíka. Tie dosky dole bol airbag, lebo som to skladal voľným pádom, lebo je to pre mňa ťažké :(
Obrázek
Ešte som sa pustil do úpravy môjho univerzálneho držiaka náradia. Konečne som mal možnosť vyskúšať plazmu z lidla. Predčasný vianočný darček. 130€, no nekup to. :ano: Keď to prerátam koľko miniem za rok kotúčov do flexy, tak sa za tú 3ročnú záruku krát počet kotúčov tak ešte ušetrím. Škoda, že som ju nemal pred výrobou lopaty. Ušetrila by mi kopec času a kotúčov do flexy. Rezal/pálil som 5mm hrubý matroš a mal som zapnutý integrovaný kompresor. Paráda. 8)
Obrázek

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Mitsubishi MT14

#407 Nový příspěvek od honzaPP »

Taky jsem začal dělat věci na které v sezóně není čas :)
Koukám práce Ti jde pěkně od ruky a s tou plazmovou řezačkou jsi mi úplně nasadil brouka do hlavy. Těch kotoučů co jsem letos sdělal.....a taky ten bordel z toho, to je strašný....já zkusil koupit asi 2 krabičky řezných kotoučů z Lidlu a to se teda úplně nepovedlo. Neřezalo to vůbec nic.....ale dobrou zkušenost mám z kotoučema z DEKu
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#408 Nový příspěvek od Peter768 »

Ja som tú plazmu videl v akcií u kamaráta tu z fóra. Narezal s ňou X metrov rezu. On ma tú bez vstavaného kompresora a má veľký kompresor. Aj tá moja sa dá napojiť na externý kompresor, to vyskúšam keď budem rezať hrubší materiál. Na tých 5mm úplne stačí i integrovaný kompresor. Z flexy je hnusný prach a keď režem vie o tom pol obce...hučím celý deň :pistol:
Kotúče z lidla mám ešte doma,nič sa s nimi nedá reťaz ani brúsiť :pistol: Tie sa im veru nevydarili. :( Keď som s brúsnym kotúčom obrusoval zvary, tak neubúdalo ani zo zvaru ani z kotúča. Rezné detto. Kupil som ich len raz.našťastie.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mitsubishi MT14

#409 Nový příspěvek od oco13 »

Ty si mi dal - ja som teraz musel kúpiť karbobrúsku a Lidl mal za 25 ojro - no nekúp to. Už je doma tretia . A vedla na polici boli zlacnené tie sady kotučov. 12ks za 4 eurá alebo 5 brúsnych. Tak som zobral rezné, brúsne, šmirglové a leštiace. To zas budem hrešiť. :pohlavek:

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#410 Nový příspěvek od Peter768 »

No ja ich mám doma asi 3roky čo ich obchádzam. Mozno tieto čo si kúpil budú lepšie. Skús a potom daj referencie.

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Mitsubishi MT14

#411 Nový příspěvek od honzaPP »

Já je koupil někdy letos a statečně jsem je zdělal. Ale začneš řezat a jen vidíš jak ten kotouč mizí před očima.
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#412 Nový příspěvek od Peter768 »

Ja mám teraz flexy dve. Tá vľavo je asi prvá flexa z lidlu. Má asi 10rokov (možno viac). Dal som tam kryt z Boschky 150ky hneď ako som ju kúpil a maká furt.
Tá v pravo je novšia z lidla, (jedna taká mi už zhorela) a po porovnanie môžem povedať, že tie novšie majú tenší rotor a slabšiu prevodovku, sú ľahšie. Ale za tie prachy sa to aj tak oplatí, akurát na tú novšiu nepasuje kryt zo 150ky.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3119
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Mitsubishi MT14

#413 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pekne si krátiš predvianočný čas :friends: .
Aké hrubé sú tie kotúče čo si vŕtal? Aká diera? Čo na to tvoja vŕtačka?
Nad plazmou som aj ja niekedy dumal, ale ja toho tak nejak moc nerobím :zapomel:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#414 Nový příspěvek od Peter768 »

Čas si veru krátim a furt je ho málo. :(
Hrúbka kotúča je 8cm, priemer tušim 37cm. Predvŕtal som to 3.5mm vrtákom ale len 4,5cm (krátky vrták) tak som to skúšal s 8mm ale aj ten bol krátky. Ale 14,5mm vrták to dal v pohode. Asi je to nejaký stočený odliatok s veľkým obsahom uhlíka. Vrtačka ani nevedela že volačo vŕta.
Ešte som vŕtal 4kusy pásoviny zvarené dokopy s 21mm vrtákom. Predvrtanie bolo 3,5mm a vŕtanie tiež v pohode. Ale zajtra musím zohnať 22ku aby som nemusel diery hochliť pilníkom, 21 je málo.
22mm mám na ramenách TBZ čapy...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15821
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mitsubishi MT14

#415 Nový příspěvek od oco13 »

Ja mám hodne vrtákov normálnych, ale v stojanovke sa mi nejako zapáčili tie hrnčekové 8) Tu v Šuranoch predávajú polské Stempro a nemôžem sa sťažovať, unášač za nejakých 7 eur a korunky od 2 do 5 eur. a vydržia fakt vela aj v mojich lavých rukách. :pohlavek:
Jasné že 8cm by nedali ale 20mm som s tým vrtal.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#416 Nový příspěvek od Peter768 »

Včera som odhrnul sneh a konečne dokončil úpravu univerzálneho držiaka náradia. Mal som tam len čapy na jokli 30x30x2 a to sa ohýbalo. .V čase výroby držiaka to mala byť jednoúčelová vec. Tak som tam namiesto čapov privaril pásoviny 5x100mm a v nich sú diery na čapy. Dal som tam 4 diery, tak univerzálny držiak náradia bude ešte univerzálnejší :smich: Narýchlo som to nastriekal sprejom, nech to nehrdzavie.
Obrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#417 Nový příspěvek od Peter768 »

Hotový držiak náradia... Tá aretácia je na lopatu, dá sa to dať dole, je to na závlačku.
Obrázek
No a ďalší projekt... Jeden dobrý kamarát tu z fóra mi priniesol 4 kolieska a teraz som sa konečne dostal k tomu, aby z toho bol malý 4kolesový vozík na ťažké veci. Koliesko má priemer 300mm, oska 30mm a je ťažké... ako keby to bolo z nejakého vojenského vozidla :smich: jednoducho to nezničím. :smich: tak som spravil 4 čapy -osky, viac sim nestihol.
Obrázek
Čapy som zatiaľ len narazil na trubku. Ešte neviem ako spravím otáčanie prednej nápravy. Nejaké nápady by som privítal.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3119
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Mitsubishi MT14

#418 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Poviem ti pravdu, tie kolesá sú na :zly: ... sú moc ťažké, tiež také mám. Vozík ťahať leda traktorom :D. Ale držím palce, nech sa ti to podarí.
Nezabudni na vozík urobiť ojíčko, aby to šlo zapnúť k traktoru!
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#419 Nový příspěvek od Peter768 »

Ále dobré sú. Hlavná výhoda je, že ich netreba dofukovať a vydržia všetko 8) Ja to budem používať na rovine, no ak bude treba tak tam spravím aj oko na záves do traktoríka. Len s tým cúvaním to bude horšie. To sa budem musieť doučiť :smich:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Mitsubishi MT14

#420 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...Peter , obrázky máš pěkné , ale proč jsou tak velké ? Když si je chci prohlédnout , musím po kouskách posunovat , zvláště ty na stojato . :friends:

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“