Mitsubishi MT14

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#211 Nový příspěvek od Peter768 »

Aj ja tam mám jednu, ale malú a plytkú. Kufrík je tam praktický a skúsim teda streknúť tú žltú časť.
Akej farby mám dať závažia do kolies? Biele? Čierne? Červené?
Dnes som zohnal pretušovač na smerovky. Ten čo tam je bliká rýchlo, asi preto, že má záťaž jednu 21W žiarovku.
https://img31.rajce.idnes.cz/d3102/17/1 ... .jpg?ver=1

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Mitsubishi MT14

#212 Nový příspěvek od pietrobs »

Zdarec..trochu sa chcem vyjadrit k tomu sneznemu pluhu...dost zvlastne riesene..ale myslim si ze je moc blizko ramien..nebude to robit dobrotu..a dalsia vec..sam mam pluh na odhrnanie snehu..mozem dat zajtra foto ako to mam riesene ja...ale pluhom je potrebne niekedy aj natlacat sneh smerom dozadu..ja to tak robim..a ten system co tam vidim u teba?..no neviem neviem..ako hovorim..zvlastne rieseny pluh..

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#213 Nový příspěvek od vfisch2202 »

... Akej farby mám dať závažia do kolies? Biele? Čierne? Červené? ...
Možno čierne by ladili. Zaujímavo to máš riešené na Z25 8)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Mitsubishi MT14

#214 Nový příspěvek od DanculSK »

:red:
Žiadne?
A máš po dileme
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#215 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj Pietrobs, kľudne sem daj foto, rád sa pozriem. radlicu som tlačil čo najviac k traktoru = čím je bližšie, tým menej bude "odhadzovať " predok. Ešte mám dilemu nad maximálnym uhlom natočenia. Podľa skúsenosti z natáčacej radlice, čo som mal za Mini 070 by to malo byť v poriadku, ale tam som mal ručne prstaviteľnú radlicu na sneh. Tu by som chcel dať dozadu hydraulický valec, tak s tým vyhŕňaním snehu na spiatočku... :-/ Prax ukáže, ale rád si nechám poradiť. 8)
Závažia ani moc tak nepotrebujem, ale páni tu z fóra radia, že ak sú tam, tak traktor sa ukludní a tak neposkakuje. Nevýhoda je, že aj teraz ak nie je sucho robí v záhrade stopy od šípov. Oku to nevadí, ale utláča to pôdu. Už mám pripravené hviezdice na prevzdušňovač. Len toho času keby bolo viac.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Mitsubishi MT14

#216 Nový příspěvek od pietrobs »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

..tak ja mam nejako takto rieseny pluh..mam na spodu aj gumenny brit ..

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Mitsubishi MT14

#217 Nový příspěvek od pietrobs »

Samozrejme pluh mam otacaci na tej zadnej platni..mam tam polohy 3 stupne na lavo a 3 napravo...tiez uvazujem nad hydro otacanim ..

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#218 Nový příspěvek od Peter768 »

Natáčanie budem ešte dorábať, dúfam, že teraz v sobotu.
Pozeral som tu na fóre v rubrike "Čím hrnete sníh" , strana 27 a 28 užívateľ HONZAD tam má peknú radlicu http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=405
Ja som vychádzal z toho, že v polohe ramien vodorovne (vyše 20cm nad zemou) a ešte to tých 40cm zdvihne hore. koniec radlice je dosť ďaleko za kolesom aj pri max matočení. To, že bude sneh na ramenách nevadí. Otočný čap - som spravil taký ako je, lebo nemám zadarmo iný materál. Hádam to bude fungovať.
Ty máš väčší taktor, to je iná liga ako tieto malé pazúriky :smich: Ešte som hľadal nejaký odporúčaný uhol natočenia, ale nič som nenašiel, tak to dám len tak od "oka" a podľa dĺžky piestnice.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Mitsubishi MT14

#219 Nový příspěvek od pietrobs »

Ano ten pluh na tom vlakne za tou malou kubotkou je presne ako ma byt...dolezite je mat to uchytenie zvrchu radlice...inak to vadi a nabija sa tam sneh ..ja som tu radlicu kupil od jedneho pana..ale nasledne som ju prerobil...u mna bol skor problem ze som to zohol pri odhrnani..takze odflexovanie zleho materialu a nasledne nanovo navarit 1cm hrubu platnu na otoc..ja mam sirku 160cm toho pluhu..u teba mozna bude postacovat 140cm..ale co som odsledoval...tak.musim dotazovat ten pluh zavazim..napriek 110kg ..hlavne pri tazkom mokrom snehu ...inak odhrna fajn..apropo..velky uhol si nedavaj na radlicu...bude ta to tahat bokom cely traktor..mam odskusane..ten uhol.fakt musis trafit..

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#220 Nový příspěvek od Peter768 »

Ukáže sa to až v praxi ak bude ešte sneh. V januári 2019 bolo kooopec snehu, že už nebolo ani kam vyhŕňať sneh traktorom. Vtedy som aj odvážal sneh na vlečke z dvora a narobil som sa s lopatou.
V januári 2020 som zohnal klasickú snehovú frézu s pokazeným motorom, a napasoval na Mini070ku, ak chcete tu je foto https://img32.rajce.idnes.cz/d3202/16/1 ... .jpg?ver=0
Bola užšia ako traktor, tak som ju dal do jednej strany. Funkčná bola, otáčky o trocha vyššie ako s origo motorom, vúkalo to parádne, ale reálna skúška nebola, lebo viac snehu napadlo v noci, a dokedy som prišiel z práce domov, tak sa roztopil :'( Takže smola.
V 2021 som sa zbavil Minika, a zohnal motor do frézy a zase ju zložil dokopy a frézoval. Človek sa za tým nabehá :(
December 2021 - fréza, ale z halvnej cesty tým nezhrniem člapkanicu. Tak preto teraz január 2022 a rozhodol som sa pre radlicu. Jej odhadovaná váha zatiaľ 100kg. Ak by bola výnimočná situácia a veeeľa snehu vytiahnem frézu. Páčila by sa mi zostava, vpredu ľahká fréza 120cm poháňaná od zadného kardanu a vzadu radlica, len aby ten sneh bol :smich: Pri voľbe otáčok na kardane by to bol riadny snehový prúd. :D

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#221 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Nazdar Peter.
Vidím, že projektov máš pripravených veľa. Na nedostatok času je zbytočné sa sťažovať. Viac ho nebude.
Vyššie si písal o prevzdušňovači- hviezdice si kúpil alebo dal vyrobiť ? A aký majú tvar ?

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#222 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj Vilo. Hviezdice som zobral od otca. Kedysi vyrábal nejaký veľký kultivátor, chcel ich tam použiť, no nakoniec mu zostali. Chcel ich dať do šrotu, tak som si ich zobral. Akurát neviem ako by mal byť od seba vzdialené. Ak nezabudne, tak cez víkend nafotím. Vyrábal niekto z Vás také niečo?

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#223 Nový příspěvek od Peter768 »

Bavili sme sa o prevzdušňovači ... tu je jeden na českom bazoši :shock:
https://dum.bazos.cz/inzerat/146167099/ ... avniku.php
Obrázek
Dá sa naplniť vodou :shock:

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#224 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahojte. Troška som to tu zanedbal, ale makám stále...
Pre vfisch2022 - toto sú tie hviezdice na prevzdušňovač, o ktorých sme sa bavili...
Obrázek

Radlica je v takomto stave...
Obrázek
Pohľad z výšky :smich:
Obrázek

Podarilo sa mi zapracovať aj na elektroinštalácií...zadné svetlá už svietia, smerovky blikajú, aj výstražné. Zásuvku na príves ešte nemám hotovú. Ale odišla mi žiarovka v prednom reflektore.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kde kupujete žiarovky? Aké je označenie tejto pätice?

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#225 Nový příspěvek od stanislavsnv »

YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“