Mitsubishi MT14

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14747
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Mitsubishi MT14

#421 Nový příspěvek od DanculSK »

ono, vkladá ich asi nesprávnym spôsobom,,,, :-/
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Mitsubishi MT14

#422 Nový příspěvek od Marián »

Peter768 píše: ned pro 10, 2023 9:28 am Ále dobré sú. Hlavná výhoda je, že ich netreba dofukovať a vydržia všetko 8) Ja to budem používať na rovine, no ak bude treba tak tam spravím aj oko na záves do traktoríka. Len s tým cúvaním to bude horšie. To sa budem musieť doučiť :smich:
Sprav to tak, že to zapneš za traktor do ramien, predne kolečká zdvihneš na ramenách do luftu a cúvať budeš s jednonápravovým prívesom. Ked to bude na štzroch, tak potlačíš ručne.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4443
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#423 Nový příspěvek od Peter768 »

No ale toto je veľmi dobrý nápad :ano: 8) 8) 8) :ano: Ďakujem. Budem nad tým špekulovať.
Práca ide na tom pomaly, ale samotné nápravy už mám hotové. :)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Mitsubishi MT14

#424 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...Peter , dík za inspiraci . Někdy stačí je maličko nakopnout . Víc za nedlouho v mém vlákně ...

ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4443
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#425 Nový příspěvek od Peter768 »

Tak som nakukol do tvojho vlákna, a som rád že som ťa inšpiroval. ;-) Mám viac chuťi niečo vymýšľať keď viem, že to niekoho nakopne tvoriť a vylepšovať. 8)

honzaPP
Příspěvky: 687
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Mitsubishi MT14

#426 Nový příspěvek od honzaPP »

Však do toho pěkně šlapeš a jsem z vědavý jak to s vozíkem dopadne :friends: O to radši taky vymýšlím,abych nezůstal pozadu :smich:
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4443
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#427 Nový příspěvek od Peter768 »

Teraz je zima, tak aj tie práce sú také primrznuté :D Do Vianoc by som to chcel dokončiť, ale s prácami nie som ani v polovici. Musím ešte vyšpekulovať nakláňanie a otáčanie prednej nápravy. Je to krpaté, a roboty je s tým veľa.

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Mitsubishi MT14

#428 Nový příspěvek od Marián »

Este mas moznost urobit to ako trojkolku s duplovanym prednym kolesom. Bolo by to menej pracne, otoci sa to prakticky na mieste, ale zas to nebude take stabilne. A ked by si tu trojkolku nalozil nevyvazene, tak to bude samosklopka. :D

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4443
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#429 Nový příspěvek od Peter768 »

Srandista :D No zrovna samosklopku z toho robiť nepotrebujem. Rozmery budú cca 70x100cm aby sa na to zmestil napríklad 3valec major, alebo 2valec 25ka, alebo nejaká prevodovka - niečo ťažké. Ja som ešte uvažoval na "autorajdom" aby to bolo stabilnejšie, ale to by bolo ešte pracnejšie na výrobu a horšie na manipuláciu. Uvidím po praktických skúškach.
Ale s tou samosklpkou ma napadla taká somarina, že keby som spravil zadnú nápravu so stredovým čapom a zaisťovaním, tak po odistení čapu by to spadlo na niektorú stranu :smich: :smich: :smich: Len ložná plocha by musela byť vyššie :vysmech: :smich:

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: Mitsubishi MT14

#430 Nový příspěvek od Marián »

No jak nechceš mat z toho preškobrtky, tak sprav ten autorajd, alebo aspon použi piate kolo u vozu. Lenže to je podla mna ešte pracnejšie ako tie zvislé čapy a tiež to neni moc stabilné. Ked to spravíš ako bričku, tak sa to pri 80/90 stupnovom zatočení určite vyklopí.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4443
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#431 Nový příspěvek od Peter768 »

Tak ty ma takto ukecávaš až to nakoniec ozaj prerobím. 8) A to som dnes 2 hodiny robil čap na výkyv prednej nápravy. Najskôr som chcel samotný čap privariť na os nápravy, ale potom som si povedal že to spravím pekne zvläšť ak by to bolo treba upraviť. Tak som našiel do konca štvorhran dole s vybraním- takou jednoduchou drážkou a pasuje mi to pekne na tú trubku. Do toho štvorhranu som dokonca spravil aj na dieru a maznicu na primázovanie hlavného čapu dekalamitkou.
Zatiaľ to mám len pri bodované a čapy na kolesá mám len narazené takže kľudne to môžem prerobiť na tie zvislé čapy a autorajd a nemusím sa báť, že to nechtiac vyklopím.
https://img32.rajce.idnes.cz/d3202/18/1 ... .jpg?ver=2

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Mitsubishi MT14

#432 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...a tohle by se Ti nehodilo ? na obrázku chybí přední část - takové ojko s dvěma kolečkama ...

Obrázek

našel jsem

Obrázek
Naposledy upravil(a) Vladimír2 dne pát pro 15, 2023 10:03 pm, celkem upraveno 1 x.

J.Pucera
Příspěvky: 523
Registrován: ned čer 26, 2011 8:30 pm
Bydliště: Hořešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#433 Nový příspěvek od J.Pucera »

Těhle vozíků máme doma asi 6 je to šikovný. Ojky dvě a je to i na jedné pile a šroťáku. Na potahování jednoduchý, ale jakmile se jede někde po blátíčku nic moc. Nepřevrátí se to, sedne si to dyžtak na ty opěrný nožky.

honzaPP
Příspěvky: 687
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Mitsubishi MT14

#434 Nový příspěvek od honzaPP »

Dneska jsem si na tebe Petře vzpomněl, jak by se mi hodila ta plazma :smich: plech 5mm .

Obrázek

Obrázek

Ale já bych to měl beztak vykousaný,tak že bych to stejně musel celý brousit a pak to postrádá trochu smysl :smich:
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4443
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#435 Nový příspěvek od Peter768 »

Chystám sa spraviť si taký prípravok akokeby kružítko. Na veľké priemery a rádiusy bude v strede magnet a horák plazmy bude mať svoj držiak.
Dnes som prerábal nápravu na vozík. Urobil som zvislé čapy a "puzdra" , a stredový čap na ojo. Ešte musím dorobiť páky riadenia a ovládanie tých pák. Ale najskôr musím dať do kopy rám a zadnú nápravu. Potom určiť polohu pák na zvislých čapoch aby bola dobrá geometria natáčania kolies. Ak by to malo byť úplne TIP TOP, tak by tie zvislé čapy mali smerovať na stred kolesa a zeme. Ale to by bola strašná piplačka. Takto to bude hádam fungovať. Je to len jemne pobodované.
https://img32.rajce.idnes.cz/d3202/18/1 ... .jpg?ver=0

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“