Mitsubishi MT14

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#226 Nový příspěvek od stanislavsnv »

YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Mitsubishi MT14

#227 Nový příspěvek od Dáva »

pietrobs:
Na té radlici vidím jako vzpěru od třetího bodu nějaký plocháč. Tak ten se ti ohne a celý si to zkurvíš.( při vyhrnování dozadu samozřejmě). Navařil bych tam nějaké účko nebo jekl , prostě něco pevnějšího..

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#228 Nový příspěvek od Peter768 »

Ten druhý link je na 6V žiarovku.
8€ za žiarovku z prvého linku sa mi zdá veľa. To už radšej kúpil Led reflektor a dám tam ten.
Alebo ešte skúsim túto Žiarovka 12V 35/35W P15d-25-3 https://www.svetziaroviek.sk/svetziarov ... -P15d-25-3
Čo vy na to? Máte s tým skúsenosť? Je mi jasné, že poloha vlákna voči pôvodnej budú asi trocha posunuté.
Obrázek
Pôvodná IR žiarovka 12V 35/35W P15FL
Obrázek
Pozícia vlákna by mohla pasovať. Večer pomerám tú pôvodnú a uvidím...

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#229 Nový příspěvek od stanislavsnv »

Ja som všetky žiarovky pomenil za LED. Všetko kupujem Čínu cez Alikhttps://www.aliexpress.com/item/32840124676.htm ... -recommend
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#230 Nový příspěvek od Peter768 »

Dorobený držiak zásuvky a zapojená zásuvka na vlečku / prívesný vozík. Zásuvka je ešte z čias socializmu - ale je nová, takže s vekom traktora si hádam sadnú :smich:
Obrázek
Pri skúšaní smeroviek s prívesom zlyhala elektronika prerušovača, keď som zapol výstražné smerovky tak som ho asi odpálil. Bol stavaný na záťaž 150W a pri cca 90W skončil. Už mám objednaný aj nový, aj žiarovky. Som zvedavý kedy to príde :(

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#231 Nový příspěvek od Peter768 »

Prišlo prekvapenie...včera som to objednal a dnes to prišlo bez akéhokoľvek upozornenia :shock: ... žiarovky, prerušovač a pozičné červené svetlá...ešte neviem na čo ich dám, ale keby niečo, tak som pripravený :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#232 Nový příspěvek od Peter768 »

Žiarovky vymenené, ale prerušovač na smerovky som nestihol. Tu je foto nového prerušovača. Čiernou fixkou je na ňom prúdové zaťaženie začiernené od dodávateľa z eshopu. Ale pasuje s popisom na eshope. Takže asi už niekomu tiež zhorel a reklamoval... Ten prvý bol 2pinový z bazošu. Tento je 3pinový... Asi to zapojím radšej cez relátko. Tu je foto v plnej kvalite ak chcete mrknite...
https://img31.rajce.idnes.cz/d3102/17/1 ... .jpg?ver=1

S hydraulikou som sa pohol o kúsok vpred. Chcel som čakať na teplejšie počasie, lebo som si myslel, že budem kvôli tomu rozobrať celé krytovanie nad prevodovkou, ale dostal som sa k tomu po demontáži kolesa a jedného krytu. Prístup naprt ale podarilo sa. Zatiaľ bez skúšky.
https://img31.rajce.idnes.cz/d3102/17/1 ... .jpg?ver=1
Poznato: ak by som to robil znovu, tak by som namiesto hadíc volil trubky. Väčšinou tu na fóre ľudia volia hadice. Trubky sú pracnejšie na ohýbanie a prispôsobovanie, ale bolo by to krajšie. Toto je moj prvý projekt s hydraulikou a tie hadice sa mi nepáčia. Trubky nepružia a zaberú aj menej miesta. Už to nechám tak...
Ešte treba pripojiť prepad z rozvádzača a vyrobiť elektroinštaláciu na rozvádzač.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Mitsubishi MT14

#233 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pekne sa s tým kocúrom hráš, kamarád. Som zvedavý, či mi dovolíš sa na ňom povoziť keď ťa prídem pozrieť :rally:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#234 Nový příspěvek od Peter768 »

Samozrejme, že sa môžeš povoziť. Maximálna rýchlosť je závratná :smich:. až 15km/h pri plnom plyne :vysmech: Na jazdenie okolo domu to stačí.
Môžeš vyskúšať aj nejaké príslušenstvo... hydraulika na radlicu je hotová, len sneh je až Liptove, Orave, to by si sa kúsok previezol :smich:
Na hydrauliku na žeriav mi chýbajú už len dve medené podložky, aj s tým sa bude dať pohrať. :friends:

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#235 Nový příspěvek od Peter768 »

Vie mi niekto povedať, na aký tlak je nastavený bulharský rozvádzač z výroby? Myslím tak pretlakového ventilu.
A kde je na Mitsubishi pretlakový ventil? Na čerpadle? Alebo v hydraulike? Jeho tlak? Diki

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#236 Nový příspěvek od Peter768 »

Vyfotil som Vám pre porovnanie prerušovače, čo som kúpil. Ten bez relátka nemá vnútri nič, len jeden integrovaný obvod a asi tranzistor. Výkon mal písaný 150W, ale ako som už minule písal pri záťaži niečo málo cez 80W zhorel. Spravil som chybu, že som ten prerušovač neotvoril, a nepozrel sa do vnútra hneď, lebo 150W nemôže taká SMD tranzistor udržať. Zapojil by som to cez relátko. No čo, ale už sa stalo, tak som objednal nové spomínané tiež vyššie, tak som ho pre istotu otvoril, aby bolo jasné čo dokáže. Tu sú foto, a je tam vidieť aj parametre relátka...
Obrázek
Ľavá strana je nový prerušovač s rekátkom, pravá strana je zhorený 2pinový prerušovač ...
Obrázek

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mitsubishi MT14

#237 Nový příspěvek od ladiki »

Petře, bulharský rozvaděč P40 má nastavený bezpečák na 180Bar....na kubotce mám origo přetlakový ventil (140Bar) vzadu na rozvaděči....šteluje se ale výměnými podložkami, narozdíl od bulharského, kde je stavěcí šroub...

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#238 Nový příspěvek od Peter768 »

Díki, tak ja tomu bulharovi uberiem aby sa niečo nestalo. Musím zohnať ešte nejaký manometer. Na ten som úplne zabudol :zapomel:

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#239 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahojte.
Dnes som išiel kúpiť hutný materiál do stavebnín a prt... Mali, ale až do odvolania nemôžu predávať. Že dodávateľ zatiaľ nevie kedy im dovezú ďalšie. Tak si asi nechávajú pre seba, alebo čakajú na nové ceny za staré skladové kusy :shock: :'(
Doma nemám už ani kúsok matrošu, chcel som robiť ten prevzdušňovač :(

Slavo Sikuda
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 26, 2022 6:57 am
Bydliště: Trenčín

Re: Mitsubishi MT14

#240 Nový příspěvek od Slavo Sikuda »

Dobry den, chcel by som vas poprosit o radu. Mam uz 6 rokov Mitsubishi MT14, slapal bez problemov. Az doteraz. Prestal reagovat na plyn, nedrzi otacky, zhasina. Nevieme s automechanikom prist na to, ako tam vlastne funguje cely ten mechanizmus prenosu povelov od vodica k palivoveme cerpadlu a ci to je vobec tym. Traktor sa skratka chova, ako keby nedostaval naftu, niekedy naskoci, ide par sekund normalne v otackach, ktore vsak nasledne klesnu a zhasne - mozem pridavat kolko chcem, nereaguje. Ked ide, tak hladko, ale ked zacnu otacky skakat, tak dymi a zacne akoby vynechavt valec, skratka cele zle. Pozerali sme trisky, tie idu, palivo tam tecie, olej je novy a maze cely ten mechanizmus pri palivovom cerpadle, skratka vobec netusime, cim to moze byt a ako sa pohnut dalej. Mate, prosim nejaky tip ci radu? Vdaka.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“