Mitsubishi MT14

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#196 Nový příspěvek od Peter768 »

Dnes prišli 12V cievky, tak chlapom z eshopu dielynatraktory.sk petrí 8)
Ešte som musel posunúť držiak rozvádzača o 8mm do ľava, lebo to vrchné rameno sa dotýkalo holendra a tlačilo 1mm naň. Povodný zámer pootočiť vrchné ramená na tisíchrane dolu som zavrhol. Posunutie o 1 zub by bolo 10cm povun dole na vrchnom rameni. To by bolo moc nízko kvoli jednému milimetru.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#197 Nový příspěvek od Peter768 »

Dnes som konečne priniesol koncové svetlá, a oranžové pozičné by som chcel dať dopredu ako smerovky. Ešte mi chýbajú konektory na poprepájanie a tlačítka na ovládanie hydr.rozvádzača. Plánujem sa do toho pustiť medzi sviatkami ak nebude mrznúť.
https://img31.rajce.idnes.cz/d3102/17/1 ... .jpg?ver=0

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#198 Nový příspěvek od Peter768 »

Tlačítka na rozvádzač sú doma, aj s vypinačmi a ďalšie somarinky. Len sa nedá pracovať, dnes celodenný mráz :(
Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#199 Nový příspěvek od Ondras83 »

z vlastní 6-7 leté zkušenosti muzu rict, ze jestli pocitas s tim, ze traktor bude i venku a je sance, ze zmokne, usetri si praci s vyrabenim drzacku a dalsi pristrojove desky na tyto vypinace (staci i myti traktoru) a rovnou kup utesnene pro pouziti venku
do lonske zimy jsem se stim trapil, vypinacu mam celou krabicku pro pouziti jako nahradni, kdzy jsem do traktoru predelaval diesela a pri tom jsem predelaval kompletni celou elektriku, pouzil jsem vypinace s gumickou a od te doby mam 100% pokoj, do te doby tak 2-3 za rok vymena tech, co se nejvice pouzivali (traktor pres leto stoji venku bez garaze, obcas to umyju a ta voda tam proste zatece, staci i vlhkost z rosy)

https://storage.autio.cz/images/default ... 8c9a81.jpg
https://im9.cz/iRft/482/89/2868789482--400x400.jpg
https://www.hadex.cz/img/zbozi/l490b.jpg

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#200 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj, díky za typ. 8) Nad takou variantou vypínačov som vôbec nuvažoval, pretože ma to nenapadlo :(
Kupoval som čo bolo v eshope dostupné, a za dva dni doma. U nás v SK je to naprt, bez očkovania sa ťažko kupuje v kamenných obchodoch. Stroje tak chránim a nedopusím aby na ne padala ani rosa :smich: :smich: :vysmech:
Je mi ľúto, keď na stroje a príslušenstvo prší. Najradšej by som bol keby som mal kde schovať aj kultivátor - ten je vonku pod holým nebom.
Takže ak by som to prerábal, dám na tvoje rady. 8)
PS: zase som zabudol upraviť ten obrázok na normálny formát tak sorri :(

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#201 Nový příspěvek od Peter768 »

Vsetkým čitateľom aj prispievateľom prejem ŠTASTNÉ A VESELÉ VIANOČNÉ SVIATKY, veľa pohody a hlavne zdravie vám aj vašim rodinkám... :vanoce: :vanoce: :ejchuchu: :juuuu: :ahoj:

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#202 Nový příspěvek od Peter768 »

Pracujem do roztrhania :smich:
Konečne som namontoval zadné svetlá, pomocný reflektor a smerovky vpredu. Na tie zadné svetlá som musel vyrábať držiak medzi svetlo a laminát, tak to zabralo veľa času. Predné smerovky sú pozičné svetielka z návesu kamióna. Ešte to nemám pozapájané, je zima vonku a nedostatok času. Tiež som musel vyrábať atypický holender na pripojenie odpadu z hydraulického rozvádzača. Už nech sa oteplí a pustím sa do toho. A keď je toho času málo, tak som začal vyrábať radlicu na sneh, ak by napadal, nech je s čím odhŕňať. Zohnal som od kamaráta hotový kus plechu, ale musel som to znížiť a skrátiť. Ešte chýba dorobiť uchytenie hydraulického valca. Čo sa týka žeriavu, tak je to super pomocník, a prekladám s ním často ťažšie veci. Len ma štve jeden eshop, ktorý mi mal poslať naviják... prdia na to :( Zopár foto rozrobených vecí...
Japonec na snehu :smich:
Obrázek
Smerovku som sa rozhodol dať zvnútra ....
Obrázek
Radlica pred skrátením
Obrázek
Po skrátení... Trocha to skresluje, ale nie je krátka..
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mitsubishi MT14

#203 Nový příspěvek od oco13 »

A načo slúžia tie dve príchytky vzadu na sedačke?

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Mitsubishi MT14

#204 Nový příspěvek od DanculSK »

Na rýľ a lopatu :smich:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mitsubishi MT14

#205 Nový příspěvek od oco13 »

To by mu trčalo vysoko nad hlavu, tam pojde niečo menšie, možno sekera?

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Mitsubishi MT14

#206 Nový příspěvek od DanculSK »

A poznáš také voľačo ako poľná lopatka? :typek:
Ale všetko možné, ale na porisko od sekery je to malé,
Doma to máme držiaky na hrable :zapomel:
Ale ako pozerám, bude to na hydraulické hadice
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mitsubishi MT14

#207 Nový příspěvek od ladiki »

Peter, taky si aktuálně hraji s elhydr. rozvaděčem, snad bude fungovat dle představ 8)

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#208 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Pekne si schoval predné smerovky. Zadné svetlá majú pekný dizajn. Mne len vadí ten kufrík na pravom blatníku :nene: . Ináč na taký hydraulický si vôbec netrúfam.
Ten pluh je pekná konštrukčná práca. Natáčanie bude mať nejakú aretáciu ?
Tak nech sa darí. 8)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mitsubishi MT14

#209 Nový příspěvek od Peter768 »

Oco, Dancul...taká somarina vás zaujme...je to pôvodne držiak na na záhradné náradie z lidla - vy to potrebovať nebudete. Ja tom mám ako držiak na francúzke barle :smich: takže vaše typy na poľné lopatky, sekerky ... :smich: zasmial som sa. Dolu nad závesom sú dva kúsky trubky, tam sa zasunie spodná časť a hore sa tlačia do toho držiaku. Kedysi som mal úraz, tak som taký hendikepovaný traktorista :ano: Inak Dancul na tie hadice je to dobrý nápad. 8)
Ladiki, robíš jednočinú sekciu na vlečku? Alebo niečo iné?
Vilo, ďakujem. :) Ten kufrík sa nepáči ani mne, ale nenašiel som iné vhodné miesto...možno by stačilo prestriekať... Nemám kam dávať čapy, guľu na prívesný vozík a drobné náradie, závlačky, mobil atd... Pri určitej rýchlosti sa to trasie a hrkoce :vztek: ale je to praktické.
Natáčanie bude hydraulické. Ak nestihnem hydraulické, tak provizórne nastavovacie jednoduché tiahlo. Hlavný čap je asi z pántov zadného čela v V3S/S5T? Všetko sa to našlo doma okrem toho plechu. Chcel by som to dokončiť cez víkend, uvidím podľa počasia. Stále sú celodenné mrazy a ešte aj fúka...

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mitsubishi MT14

#210 Nový příspěvek od vfisch2202 »

.... úplne by stačilo nastriekať tú žltú časť (kufríka) na červenú, odtieňom ako máš na Mitsu. ;-) Kubotka už má, pod sedadlom skrinky dve. Viď moje vlákno :friends:
Vilo

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“