Lovol TE 354 "Čankajšek"

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nonoleone
Příspěvky: 135
Registrován: čtv zář 12, 2013 11:56 am
Bydliště: Kladno

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#31 Nový příspěvek od Nonoleone »

Jak mi říkal pan Maršák,- co nová dodávka traktorů, to vždy nějaká změna. Buď zlepšení nebo naopak.
U té nápravy budou pravděpodobně mazány kulové čepy - což je perfekt. Moje 504 tyto mazané nemá - prý to
mazivo vydrží životnost kloubu. Otázka ovšem je, jaká je tedy skutečná životnost této součástky. Určitě ta přimazávaná je lepší.
Kdyby to dělali Rusové, 50 let by to bylo stejné. Číňani inovují až příliš často.Proto nelze srovnávat dvě rádoby stejné nápravy s tříletým odstupem.
Ale na druhou stranu patrně reagují velmi rychle na podněty z praxe, což je zase perfekt.

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#32 Nový příspěvek od marekslezak »

Zatím mám najeto pouze 5mth, celkově tedy asi 73 a nelíbí se mi vůbec připojování předku...za prvé mi to tam jde špatně a za druhé mi to dost vypadava. Jak tam ten předek dáváte ?

Uživatelský avatar
Nonoleone
Příspěvky: 135
Registrován: čtv zář 12, 2013 11:56 am
Bydliště: Kladno

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#33 Nový příspěvek od Nonoleone »

Já u své 504 s předkem žádný problém nemám. Zařadit lze bez problému- zařazuji tak, že páku tlačím dolů do záběru při velmi pomalém rozjíždění.
Několikrát se mi stalo, že jsem to zařadil při stání, ale stejně při rozjezdu jsem ji doklepl /ještě tam byla vúle /.Nikdy se mi nestalo, že by se mi předek sám vypojil. Zpět vyřazení dělám za klidu, ale pan Maršák říkal, že klidně mohu i při pomalé jízdě.
Problém mi trochu však dělá to, že zapomenu náhon občas vyřadit - nemám tam žádnou kontrolku.
Co se týká maznic, tak jsem viděl nedávno video odněkud z Norska - majitel tam u tohoto traktoru ukazoval maznici na domečku, přes který vede náhon na předek, no a já tam nic nemám.Takže to nejde mazat stejně jako ty kuláky. To je ten vývoj. No ,ale co s tím???????
Co se týká 12 stupňové převodovky - od začátku to řadí jako v osobáku. Tedy 1 až 4. Předvolby H,M,L řadím za klidu.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15778
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#34 Nový příspěvek od oco13 »

Aký je dôvod vyraďovať 4x4?? :hm: spotreba? :-/ Háda sa predok so zadkom na asfalte? :-/ Alebo prečo?

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#35 Nový příspěvek od palobobo »

marek radenie predku ak to nezmenili oproti staremu tak jen zospodu a zajistuje to gulicka z pruzinkou do jamôcky. Ja som mal nedavno problem zaradit a stacilo to troska namazat a chodi to dobre. Akurat sa predok zaraduje potiahnutim hore cize ako citam opacne ako u 504ky.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#36 Nový příspěvek od palobobo »

oco: zapnuty predok je citit ze to ide tažšie a derie to predne pneu

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#37 Nový příspěvek od marekslezak »

Já se musím podívat, jestli u toho zapnutí předku lze něco namazat nebo ne. Pokud předek opravdu nepotrebuji, tak mi tak nějak pocitově přijde zbytečné ho mít zapnutý, ale tím netvrdím, že je to dobře))) Mě prostě přijde, že ta páka sama padá....jinak si to neumím vysvětlit.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#38 Nový příspěvek od pietrobs »

takze este len 5MTH a uz taketo patalie s predkom?..chlapi ..nechcem vam brat iluzie ale prave pre toto ja nikdy cinana nekupim!

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15778
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#39 Nový příspěvek od oco13 »

palobobo píše: pát úno 26, 2021 8:33 pm oco: zapnuty predok je citit ze to ide tažšie a derie to predne pneu
Takže asi zlý prepočet pomeru predok zadok. Volakedy dávno ako mladý borec som si chodil na majer požičiavať traktor a pre amaterov tam bola len jedna 8045 . Nikdy nikoho ani nenapadlo vypínať predok, gumy stále tie isté . Oproti 6911kam to bol malý tank. Ja aj na osobákoch aj na každom stroji čo má 4x4 tak ho zapínam, je tam tak konštrukteri asi vedeli prečo to tam dávajú. Ja takto rozmýšlam asi hlavne kvoli brzdeniu- 4x4 natvrdo urobí dosť vela pri tých mojich zjazdoch .
Teraz onedlho ma čaká džungla zo sklonom 37%, tak bude zase veselo v mojom vlákne. :typek:

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#40 Nový příspěvek od pietrobs »

Tak ja tiez vacsinou vypinam predok ...pouzivam ho jedine v terene..a presne ako hovoris oco...pri zjazde s kopca vyuzivam jeho brzdiaci ucinok.No po rovine,pri minimalnej zatazi..presune atd..ho mam vypnuty.Ale mne zas sa zapina uplne super..klasicka paka mechanicka..cvakne do ozubenia a nevypadava nikdy..japonci to asi maju inac riesene...neviem..nerozoberal som.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15778
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#41 Nový příspěvek od oco13 »

Kua dajte aj mne kus roviny, ja ju mám jedine v garaži :pistol:

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#42 Nový příspěvek od pietrobs »

A ty si odkial oco?..ved tusim N.Zamky?...ci nie?..a zeby tam boli nejake kopce ?...ako toto by som skor ja mohol povedat u mna ze hladam rovinu..vsak BS je podstatne clenitejsi teren jak NZ..nemyslis?

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#43 Nový příspěvek od MAGNUM »

pietrobs píše: sob úno 27, 2021 11:18 am takze este len 5MTH a uz taketo patalie s predkom?..chlapi ..nechcem vam brat iluzie ale prave pre toto ja nikdy cinana nekupim!
:friends: myslíš že EU kapitalisti robia kvalitu...???
čína má zatial niektore diely predimenzované...ale EU to má trošku inak...
zober si len samotné spaľovacie motory v osobákoch -obsah 1.1 -1.6...a výkon 80-130HP... :-/ :tyty:
alebo v traktoroch...6.7l motor a výkon 300HP...
-by si sa čudoval aká je teraz kvalita EU techniky...-krásný/nadherný obal,ale ...

tomu hovoríš kvalita...to sme sa dožili že... :pohar:
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15778
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#44 Nový příspěvek od oco13 »

pietrobs píše: sob úno 27, 2021 1:35 pm A ty si odkial oco?..ved tusim N.Zamky?...ci nie?..a zeby tam boli nejake kopce ?...ako toto by som skor ja mohol povedat u mna ze hladam rovinu..vsak BS je podstatne clenitejsi teren jak NZ..nemyslis?
Obrázek tú trávu vedla cesty by som rád mulčoval
Obrázek toto mám vjazd do dielne 20 stupňov
Obrázek a toto mám džunglu sklon tiež cca 20 stupňov
Našu dedinu volajú bombová jama všade rovina a zrazu v jame zbadáš dedinu. :-/ Druhý pozemok ktorý idem čistiť má sklon 37 stupňov a ešte máme ďalej tretí, ale ten je ťažko aj identifikovať. :pistol: Tie sklony mám vymerané podla katastrálneho portálu, tak hádam budú dobré. :typek:

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#45 Nový příspěvek od pietrobs »

Magnum kto hovori ze eu je kvalita?..nic take som nikde nespomenul..ale kazdopadne tradicne dlhorocne a osvedcene znacky ci uz traktorov ale aj aut su urcite na tom vzdy lepsie ako nejaky cinak..stacilo mi ako som odprasil mulcovac za pol druha roku co som ho mal a zmulcoval som na nom 1.5Ha...loziska uplne rozpadnute a musel som to pracne vyrabat nanovo na rotor..dakujem...nechajte si cinaky aj ked su nove..nikdy..podotykam nikdy nevydrzia tolko co stare japonciky.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“