Lovol TE 354 "Čankajšek"

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#16 Nový příspěvek od marekslezak »

No tak to jsou zatím fakt drobnosti, tak kéž by to tak i zůstalo. Já pro něho mám v podstatě nejtěžší práci sekání trávy na seno....orba žádná, čelák taky nemám, i když bych ho využil, ale bez něho se taky obejdu. Řazení je takový dost nepřesný , mi přijde a ne vždy se mi podaří zařadit..spíš musím opakovaně vyšlápnout spojku, ale zase žádné velké neštěstí to taky není. Jinak soudit nemůžu. Teď řeším jaké plastické mazivo koupím, aby přešel všechny maznice, které najdu, byť by to mělo být vše ok. I mě by se líbilo mít něco více "značkového", ale jelikož je to cenově fakt někde úplně jinde a na výdělek to nemám, tak padla volba na Lovol, mám pocit, že je to z té Číny asi to lepší co se zde dá pořídit.

Lubos_kr
Příspěvky: 160
Registrován: čtv dub 11, 2013 11:37 pm
Bydliště: Brno

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#17 Nový příspěvek od Lubos_kr »

Jakou vazelinu jsem moc neresil a vzal jsem to jedine co v nasem okoli bylo v kartusi https://www.azvercajk.cz/petec-94444-vi ... azi/d14163. Verim v teorii, ze u traktoru nezalezi az zas tak na tom cim, ale jak casto a zda vubec. Najit maznice je vcelku detektivka, zvlast ty co jsou dostupne jen zespodu po zalehnuti ;-), ale na to expert nejstarsi syn.

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#18 Nový příspěvek od marekslezak »

A máš přehled kolik těch maznic asi tak je?))) +-

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#19 Nový příspěvek od marekslezak »

A používáš ten lis na mazání co k tomu je a nebo jsi měl svůj?

palobobo
Příspěvky: 1903
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#20 Nový příspěvek od palobobo »

no to zaujíma aj mňa koľko tam mate mazníc. Ja mažem maznice len predná napráva stredový čap. zvislí čap pravá láva strana. a vzadu na náprave ložiska pri kolesach v nohavici. celkovo 6ks. traktor. Nakladač to je ina prda tam ich je neurekom...

Lubos_kr
Příspěvky: 160
Registrován: čtv dub 11, 2013 11:37 pm
Bydliště: Brno

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#21 Nový příspěvek od Lubos_kr »

Lis jsem si koupil, to cinske nestesti co k tomu bylo lehce nepouzitelne, mame lis s metrovou hadici a s tim uz se to da. Tech maznic na samotnem traktoru bude pres dvacet, na celaku pak nekonecno ;-) a nektere jsou extra blbe pristupne, takze nezbyva nez zalehnout od traktor. Ono je dobre je aspon zkontrolovat, valna cast z nich byla poskozena ci z vyroby nedodelek a ani netesnily. Takze jsem koupil hrst novych a postupne vymenujem. Jak budem mazat v ramci jarni pripravy, tak se pokusim nafotit.

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#22 Nový příspěvek od marekslezak »

No tak to se mám teda na co těšit)))) když mi traktor předávali tak mi jich ukázali 5)))) jaké maznicky tam pasují? Nebo je snad jen jedna velikost?Druh? Koukám, že asi udělám stejný postup a rovnou je všechny vyměním, jestli je teda všechny najdu))))

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#23 Nový příspěvek od ladiki »


palobobo
Příspěvky: 1903
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#24 Nový příspěvek od palobobo »

podla videa to mne sedi okrem tych spodnych troch tie tam ja nemam a ani nemam maznicky na zadnych ramenach. Cize ja ich mam 6ks zatial som menil len jednu ktoru som sa nechal uniest a mazal a mazal az maznicku odstrelilo. Pouzivam akumulatorovy mazaci lis od Dewaltu.

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#25 Nový příspěvek od marekslezak »

ladiki píše: stř úno 24, 2021 11:35 pm třeba to bude podobné....
https://www.youtube.com/watch?v=5pDm576pjGA
Super, to se hodí. Když to vidím a vezmu si, že mi prodejce ukazoval 5 maznicek ( prodejce nebyl pan Maršák, ale jeho společník), tak se pokusím ostatní co nejdřív najít, jelikož můj traktor má najeto 70mth a tak bůh ví, jestli někdo ty ostatní maznice vůbec použil a vše řádně promazal.

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#26 Nový příspěvek od marekslezak »

Tak v pondělí si jdu na odbor dopravy pro velký TP a značky...o víkendu budu muset ovšem učinit asi 4km dlouhou cestu po silnici pro seno, tak doufám že mě nikdo nechyti)))

palobobo
Příspěvky: 1903
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#27 Nový příspěvek od palobobo »

marek: myslím že ti predajca ukázal všetky budu to tie čo som písal. Pozrel som si to video na počítači a tie spodne maznice sú zo starého typu fotonu čo mal pedále z podlahy a nový fotón už aj ten môj 5 ročný ma pedále zhora. Ale už aspoň viem načo sú zospodu tie oka na prevodovke :) . A tie maznice na zadnom závese z videa sú tam podlá mňa zbytočne mazivo sa do zavitú dostane len ťažko a časom to naplníš doplna cele vazelínou....

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#28 Nový příspěvek od marekslezak »

No každopádně pod to lehnu a budu hledat, jestli někde náhodou nějaká maznice přece jenom není, respektive měla by být, aspoň dle příručky náhradních dílů

Lubos_kr
Příspěvky: 160
Registrován: čtv dub 11, 2013 11:37 pm
Bydliště: Brno

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#29 Nový příspěvek od Lubos_kr »

Nechci brat iluze, dnes jsme k traktoru, na predni naprave jsou na kaze strane u kola 2 maznice, jedna nahore, viditelna na videu, druha zezdola. U praveho kol a z kabiny jsou pak dve maznice na obalu nahonu predni napravy. Kolik se jich da najit zespoda presne nevim, kocky z sirokeho okoli pouzily parkovani stroje a kdyz tu byl led a snih tak delaly hromadky pod traktorem stojicim pod pristreskem na pisku a je za trest jen kleknout ke kolu. Natoz si pod traktor lehat. Ale uz pred zalehnutim jsme na osmi, dvacet jsem asi prepiskl, k patnacti jich bude a hlavne nektere byly urazene, proste jen dira a za ni sucho a prazdno. Uz jen proto podle me stoji za to je pohledat, vyzkouset, kdyz tam je, zda vubec propousti, a pripadne vymenit a namazat.

palobobo
Příspěvky: 1903
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Lovol TE 354 "Čankajšek"

#30 Nový příspěvek od palobobo »

luboš: prosím odfotíš tu prednú nápravu dajako detailnejšie prosím. ja mám na každej strane len jednu hornú mazničku. Tak či tam dačo prerobili alebo je ta napráva úplne ina.... Ďakujem

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“