Kubota Xb1 bean cultivator

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Kubota Xb1 bean cultivator

#16 Nový příspěvek od pepa36 »

Jenže toto nejsou kola na Zetor, zkus u nás pohledat takový rozměr pneumatiky
Naposledy upravil(a) pepa36 dne ned úno 07, 2021 10:26 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15808
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota Xb1 bean cultivator

#17 Nový příspěvek od oco13 »

Ale zrejme český kutil by niečo stvoril. Verím tomu. :D

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Kubota Xb1 bean cultivator

#18 Nový příspěvek od pepa36 »

oco13 píše: ned úno 07, 2021 10:25 pm Ale zrejme český kutil by niečo stvoril. Verím tomu. :D
Taky jsem uvažoval že si takovou mašinu udělám doma aby mi vyhovovala, jenže tak jak je origo nikdy neuděláš

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15808
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota Xb1 bean cultivator

#19 Nový příspěvek od oco13 »

Myslel som len prispôsobenie kultivačných kolies.

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Kubota Xb1 bean cultivator

#20 Nový příspěvek od cenda.t »

Já už jsem pomalu rozhodnutý si ty kultiváky (železné žiletky) udělat - jen mašinu bych musel převážet na vozíku, na tvrdém by mi asi vymlátila plomby ze zubů... :typek:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota Xb1 bean cultivator

#21 Nový příspěvek od ladiki »

pěkný, lakýrnický počin ;-) zalakovat si mimo jiné, vedení řadící páky, stavěcích šroubů...takový "sales standart" ;-) ....Typicky nedošlo na ŽLUTÝ zinek. Škoda, že nejsou zobrazeny fotky "motor jsem dělal celý" to by fórum uvítalo od odborníka určitě více, když tady kolikrát řešíme ty motohodiny :friends: Lakovačku, tady od prodejců, zná dost lidu ... :ano: Oku lahodí, nově polstrovaná sesle.....Asi to bude gradovat sehnatelností předních světel, které se ovšem dají rozleštit, protože jsou lisovaná z polykarbonátu. Kór, když to nemá na silnici co dělat a přídavné Led-ky umí v noční šichtě podstatně více :-/ Jeden kolega zde na fóru, to rozleštění na XB1 zmáknul 8) Dovolím si to tvrdit, protože, toto nazvat REPAS, může jen prodejce :obchod:

Kdo čeká na rozchod kol, tak ta míra je ±cm od 75 do 93 cm....přesné údaje mám na jiném PC...kde u přední nápravy je to polohovatelné ve 2 polohách u zadní ve třech...tak nějak po 5cm...Dokonce pro tento typ je zkonstruovaný svařený pákový mechanizmus, kdy rychlostí seku katany, zvednete traktor za danou nápravu a kola roztáhnete nebo představíte portály na jinou míru :ano:
Jó a ty gumy........přední stojí tady v čr od 1000,- dle vzorku a značky a nejsou čínské :) Michelin, Maxxis, Pirelli, Dunlop, Mitas...atd. Zadní, určitě obstojí čínské, je to sezóní stroj, stačí otevřít první polský eshop! Nechtějte po mě, abych Vám to dovezl a ještě namontoval... :smich:
Je ovšem otázkou, jestli pachtit po těchto kolech. Nejvyšší porost, který je mi znám a který se kultivuje, je kukuřice. Každý (brambory, česnek, paprika) a jiný se pohodlně ohne.
Jsou i další japonské kultivační stroje.....hlavně s větším rozchodem náprav do řádku ;-) A je i na fóru......

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Kubota Xb1 bean cultivator

#22 Nový příspěvek od pepa36 »

Tak ten rozchod jsi napsal úplně špatně štelovani rozchodu jde po milimetrech, zadní osa jde roztáhnout až na 110cm, kde jsi vyčetl takové kecy ve dvou polohách 👎, jinak jsi asi dobrý v hledání pneu ale myslím že je ani v Polsku nekoupíš pneu jsou ještě jednou přední 4-18 a zadní 5-26, jinak traktor si dělám pro sebe ne na prodej, tak už to pochop a určitě nebudu na traktor který má staly pohon 4x4 pneu které tam ani nesedí to by jsi mohl vědět když tak moc komentuješ, portály jsou otočit jen 180°, jo a stáhnout si manuál z japonských stránek na kubotu je super ale ještě mu musíš rozumět 8)

Uživatelský avatar
Zden
Příspěvky: 212
Registrován: stř kvě 21, 2014 8:44 am
Bydliště: Vysočina - Kněžice

Re: Kubota Xb1 bean cultivator

#23 Nový příspěvek od Zden »

Ahoj Pepo36, zkoušel jsem rozšíření (podle obrázku který jsi dal na Facebooku) na svém traktoru a ten aretační trn tam šel zpět zasunout jen ve třech polohách. Je fakt, že jsem to zkoušel hlavně v poloze +40 mm a +80mm (vysunutí jedné strany), ale letmo jsem to zkoušel i v mezipoloze a to se mi zasunout nepodařilo.
Kubota XB-1 BULACE - "teréní želva"
Multicar M22 3S

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Kubota Xb1 bean cultivator

#24 Nový příspěvek od pepa36 »

někde bych mohl najít fotky jak jsem to měl rozebrané, když tak vložím odkaz

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“