Univerzální traktor do lesa i vinohradu

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
FíraD
Příspěvky: 34
Registrován: pon črc 06, 2020 10:17 pm
Bydliště: Velkopavlovicko

Univerzální traktor do lesa i vinohradu

#1 Nový příspěvek od FíraD »

Zdravím.
Už nějakou dobu uvažuji o nějakém malotraktoru. Po prostudování značné části tohoto fora vím že to bude japonec.
Traktor potřebuji do vinohradu a do lesa.
Ve vinohradu jsem limitován šířkou, ideální by bylo do max 125 cm, v lese je zase lepší větší hmotnost, aby mě ta vlečka se dřevem nepotahala.
Chtěl bych váhu kolem tuny a výkon kolem 20 hp.
Z toho důvodu mě vypadla Kubota, jsou v těchto rozměrech celkem lehké(do 700kg) nebo se pletu?
Rozpočet je do 100 tisích finální cena za traktor, když to vyjde míň bude víc peněz na nářadí, protože traktor bez nářadí je mě na prd.
Mám doma domaděl ale chybí mě tam PTO.
Nechci nějaký vrak, nemám moc času se v tom vrtat, tím nemyslím že si nejsem schopen udělat základní údržbu, tady není problém.
Za traktor chci pořídit:
1. mulčovač na projíždění vinohradu, idealní šířka těch 125 cm, vinohrad je starý, má 160cm.
2. Rotavátor, přece to pořád nebudu dělat terou.
3. Špalíkovač pro likvidaci větví i ostřihaných tažňu z vinohradu, topím tím.
4. Pluh, chci tovární, ne něco doma zbastleného, akorád nevím jestli při zhruby těch 20 hp vzít dvoják, nebo troják.(asi ten dvoják bude stačit)
5. postřikovač, časem
Mám pár kandidátů na koupi, ještě jsem nikde nebyl a ani jsem neověřoval dostupnost, seřadím je dle toho co bych bral já jako první.
1.
https://www.kpmalotraktory.eu/cs/trakto ... 2210d-4x4/
Líbí se mě robustnost. Ale na KP malotraktory tady není moc recenzí, zná je někdo? Před nedávnem takoví prodal pan Lacina, škoda.
2.
https://www.skhsebranice.cz/malotraktor-iseki-tl-2100/
3.
https://www.skhsebranice.cz/malotraktor-iseki-ts-1910/
4.
https://dum.bazos.cz/inzerat/131270819/ ... m1802d.php
Asi by taky stačil, ale zná někdo prodejce z Hodonína? Moc jsem o něm nenašel.
5.
https://www.skhsebranice.cz/komunalni-t ... ki-tl1901/

Děkuji za rady, případně zkuste navrhnout ještě nějaký, třeba mě něco uniklo.
Mějte se.
Ondra

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Univerzální traktor do lesa i vinohradu

#2 Nový příspěvek od ladiki »

Fíro...začal bych tím, že by jsi si něco měl objet....ať víš co obnáší 100.000,-...a navíc si potvrdíš parametry, jaké výrobce udává a co je ralita...Jen letmým pohled nebude mít Iseki TL2100 zadní kola 8-16 a rozhodně nebude mít motor Kubota...ale věřím, že toho objevíš daleko víc.... ;-)

FíraD
Příspěvky: 34
Registrován: pon črc 06, 2020 10:17 pm
Bydliště: Velkopavlovicko

Re: Univerzální traktor do lesa i vinohradu

#3 Nový příspěvek od FíraD »

Jasný, popisky ze Sebranic moc neberu, údaje jsem bral z tractordata, V pátek se mrknu asi do RVR Agro, třeba nemají na internetu vše co mají skladem.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14390
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Univerzální traktor do lesa i vinohradu

#4 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Zdravím nového příznivce Japonců ! Z Tvojí nabídky by Tvým požadavkům nejvíce vyhovoval Iseki 2100 . Podívej se na nabídku prodejce z Hlubočce , je to kousek od RVR .

FíraD
Příspěvky: 34
Registrován: pon črc 06, 2020 10:17 pm
Bydliště: Velkopavlovicko

Re: Univerzální traktor do lesa i vinohradu

#5 Nový příspěvek od FíraD »

Děkuju za typ, Hlubočec je i po cestě od dálnice, tak bych se tam rád podíval.
Nemůžu ale najít žádný kontakt na Pana Pavlíka. Ani na bazošu žádný inzerát. Máte na něj někdo telefon nebo odkaz abych se nahlásil a nejel tam případně zbytečně.
Děkuji
Ondra

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Univerzální traktor do lesa i vinohradu

#6 Nový příspěvek od ladiki »

Pán z Hlubočce....inzeruje, jen když má na skladě ;-) Možná je to taktika, možná to nic neznamená.....Jen co vím, tak je ochotný a má nějakou záruku. Každopádně, když nemá, nedá se dohledat. Vlastně to dělá chytře :) Toto fórum sleduje, ale nezasahuje....jen píše SZ.....taková mystická osoba...Ale proč ne. NAšel mezeru na trhu v přístupu, tak mu to přeji a nutno říci, že kdo koupil, neprohloupil 8)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Univerzální traktor do lesa i vinohradu

#7 Nový příspěvek od DYK »

Co řešíte? Kde koupit Japonce? To je ale "vedle" ne?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Radek Bílek
Příspěvky: 84
Registrován: sob pro 19, 2020 10:13 pm
Bydliště: Kolín

Re: Univerzální traktor do lesa i vinohradu

#8 Nový příspěvek od Radek Bílek »

Zkus kouknout na ISEKI řady TA . Já mám ISEKI TA230 výkon 23PS a váha 1120kg . Jinak přeji šťastnou ruku při výběru .............

FíraD
Příspěvky: 34
Registrován: pon črc 06, 2020 10:17 pm
Bydliště: Velkopavlovicko

Re: Univerzální traktor do lesa i vinohradu

#9 Nový příspěvek od FíraD »

Iseki řada TA je bohužel s cenou nad můj rozpočet. V pátek jedu do Ostravy, tak to tam omrknu, jinak nejblíž mám Hodonín, pak Silůvky.
Opravdu nikdo tady nemá traktor z Hodonína? Abych případně věděl do čeho jdu. Pár strojů tam vypadá zajímavě.

FíraD
Příspěvky: 34
Registrován: pon črc 06, 2020 10:17 pm
Bydliště: Velkopavlovicko

Re: Univerzální traktor do lesa i vinohradu

#10 Nový příspěvek od FíraD »

Tak mám dva žhavé kandidáty na koupě.
1. Kubota B1702
Vím že jsem psal že to je lehkej traktor, má do 700 kg, ale celkem se mě líbí jak je obratný a výkonově by asi stačil taky, jenom bych ho určitě dotížil, závaží do kol a na předek.
2. Mitsubishi MTE 2000
Větší a výkonnější traktor než kubota, kdybych to nechcel i do vinohradu, tak bych neváhal. Má přes 900 kg, šířka by měla být stejná ale na první pohled je to větší traktor. Mám trochu obavy jak je vyšší abych neměl v tom vinohradu problém s letorostama.
Tak babo raď.
Jakej by ste brali vy?
Kamarád je pro kubotu.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Univerzální traktor do lesa i vinohradu

#11 Nový příspěvek od ladiki »

A opraví Ti kamarád Kubotu? Sežene Ti na ni díly?

FíraD
Příspěvky: 34
Registrován: pon črc 06, 2020 10:17 pm
Bydliště: Velkopavlovicko

Re: Univerzální traktor do lesa i vinohradu

#12 Nový příspěvek od FíraD »

Tak kamarád předně má už s japonskými traktory zkušenosti, má už 6 let yanmara, a opravit si spoustu věcí dovedu i sám, nebojím se toho. jinak zítra už mě přivezou kubotu b 1702 z RVR, tak věřím že jak většina uživatelů těchto strojů budu spokojený.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Univerzální traktor do lesa i vinohradu

#13 Nový příspěvek od Leo »

Opatrně na kamarády, kteří umí opravovat japonce. Nás to stálo generálku motoru na Kubotě. A co říkal servisák na adresu toho chytráka, když ten motor otevřel, nechtěj ani slyšet.
Jak tu psal Ladiki, zjisti si, co za ty peníze koupíš. K tomu nářadí, které taky není zadarmo. Při tvých podmínkách na traktor bych šel do Šálka, který ty parametry splňuje. Servis i díly jsou dosažitelný. Popř. starší MT8 050-150. Do řádku se ti to vleze, váhu to má slušnou. Ale je fakt, že ty peníze ti nebudou stačit. Na druhou stranu, ty traktory si drží cenu celou dobu, co se prodávali. A jsou to traktory na značkách.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

FíraD
Příspěvky: 34
Registrován: pon črc 06, 2020 10:17 pm
Bydliště: Velkopavlovicko

Re: Univerzální traktor do lesa i vinohradu

#14 Nový příspěvek od FíraD »

Tak úpně původně jsem chtěl MT8 050, ale připadá mě že v nabídce jsou jenom předražený vraky, dřív jsme ho v rodině měli, něco jsem se s ním najezdil, ale když se prodával , tak jsem na něj prostě neměl.
Šálka si teď před 3 měsíci koupil kamarád, byl jsem to omrknout, je to pěknej traktor, ale cena úplně jinde, jinak má ho bez SPZ.(je to něco staršího)
Ale teď už mám doma Kubotu B1702,časem dám fotku, ale je to běžná kubota. Dneska jsem ho byl projet, i z důvodu toho, že jsem si nebyl jistej, jestli projedu s mulčovačem řádkem.
Ale je to v pohodě.
Jenom ta max rychlost je fakt pomalá, budu si muset zvyknout.Na domadělu su limitovanej svým strachem, než otáčky motoru.
Měl bych prosbu na zdejší matadory, jedna věc co mě tam docela chybí je teploměr vody, poradil by někdo jak se s tím nějak elegantně poprat?
Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14390
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Univerzální traktor do lesa i vinohradu

#15 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Zdravím ! Máme hodně podobné stroje . Taky jsem řešil teploměr . Něco o něm najdeš u mě na str. 63 ... viewtopic.php?f=72&t=106493&start=930

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“