Kubota KJ11

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Kubota KJ11

#361 Nový příspěvek od honzaPP »

Tahle Kubota se mi moc líbí. Je parádní jak je malinká 8)

Osobně bych do převodů dal PP90, je hustý a bude levnější než ten Castrol. Ale to cos tam dal asi ničemu nevadí ;-)
Hinomoto N249

other-side II
Příspěvky: 1246
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Kubota KJ11

#362 Nový příspěvek od other-side II »

taky tuhle sekci se zájmem sleduju

melouchy ti trošku závidím, já jsem v lokalitě (Plzeň/západní čechy), kde zahrádkaří pouze důchodci a ti mají záhonky pár metrů, jinak tu dělnický plebs chodí do fabrik a horní vrstva je v kancelářích a nemá čas na rýpání v zemi, nůžky hodně rozevřené

snad se ti ty melouchy nějak finančně vyplatí a vydělají kačku na provoz techniky

nože jsem kupoval v SKH Sebranice, už je to pár roků zpět, komunikace, cena, kvalita, za mě dobrý, taky jsem na letošek neoral, vzal jsem to rotavátorem 3x a bylo to

a tohodle Kubotku ti závidím, je to radost pohledět
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4385
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubota KJ11

#363 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj Vilo. Tá záhradka čo si rozrábal je ozaj paráda. To musel aj traktorík cítiť, že to ide ľahšie. O takej pôde sa nám tu môže len snívať :ano:
Zahradkárčenie je u nás na ústupe. Kto nemá doma políčko musí sadiť na voľnom priestranstve a tam to zožerie premnožená zver. To, že nam tu dávajú srnky a divočáci dobrú noc na to som si zvykol. Ale v piatok cez obed tu behala po ulici aj líška :D

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#364 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Pre: other-side II : Ďakujem za pochvalu Kubotky. Je malinká dobre sa preváža a všade sa zmestí. Ale zase nejaký ten koník mohla mať viacej. Keď som prepočítal výkon/cm3 tak vyšlo: Kubotka KJ11 má 1kW zo 45cm3. Ak som použil ako etalon motor VW 1,9 SDI, tak vyšiel 1kW z 38cm3. A tento starý VW hladký diesel mal veľkú výdrž. Tak dúfam, že keď jej nakladám poriadny záber tak nejaký ten rok vydrží :idea:
V návode k rotavátoru píšu, že na reťazový prevod má ísť olej M90. Nerozumiem tomu, žeby viskozita 90 ?
Obrázek
Na budúci rok dám PP90. Ooops, šak som ešte nevymenil v prevodovke rotavátora! :vztek:
Tak zajtra.
Čaute

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#365 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Príspevok vyššie bol pre Honzu PP :friends:

Hej na fuškách sa dá niečo trhnúť. U mňa je to tak pol na pol čo sa týka "zákazníkov" o služby. Dôchodcovia / kanc. krysy. Uvidím či tým pomáhaním sa nebude kaziť technika. Začína sa ozývať asi spojkové ložisko. Po vytlačení spojky to stíchne a ak ju pustím tak zase niečo ševelí. Nemalo by to byť pri spojk.ložisku naopak ?
Tie nože sú u viacerých predajcov, len neviem na diaľku posúdiť kvalitu :-/ . A niekde sú aj pekne drahé 9,-€ kus - údajne japonské.
Ďakujem za pochvalu mini traktoríka.
... a ešte jedna fotečka.
Obrázek
Naposledy upravil(a) vfisch2202 dne pon bře 27, 2023 8:21 am, celkem upraveno 2 x.

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Kubota KJ11

#366 Nový příspěvek od honzaPP »

Ahoj Vilo,

se spojkovým ložiskem jsem na tom stejně. Výměna je v plánu, ale ve stodole na hlíně traktor půlit nechci, takže to musí vydržet než postavím barák... což bude tak za 4roky. Nevím kolik mth za rok natocíš ty, ale já skoro nic a to ložisko vydrží hučet dlouho :smich:

Rotavátor mi jemně slzí celou dobu od koupě a proto,že ho zapojim 2x do roka tak ten si taky počká až na teplo garáže. Myslím,že tím převoďákem co jsi tam dal jsi nic nezkazil 8) a každý rok výměna oleje v převodovce rotavátoru je taky zbytečná....

Tím nechci říct,aby jsi se o ty věci nestaral, to ne. Ale tohle jsou celkem drobnosti :)
Hinomoto N249

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#367 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Nazdar Honzo.
Nie výmenu oleja v rotavátore som urobil až teraz po dvoch rokoch od zakúpenia. Kontrolu výšky hladiny som samozrejme urobil. Rot. až túto jar robí trochu viac, ináč asi tak ako u teba t.j. cca 2 Mth ročne.

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#368 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Pre Peter: Aj mi máme nekvalitnú ornicu. Po ulici sa nám prechádzajú srnky, divé zajace a líšky už pomenej ako v minulosti. Všetku zver vidno v noci alebo z rána. A to bývam nad sídliskom v meste.

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#369 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Tak už sme na ceste. Teda ja a plúžok obracáčik - prerábka z PON25.

Obrázek

... ideme orať kamošovi.

Vpredu je záložný plúžok, keby obracák zlyhal.
Obrázek

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#370 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Na oranie bolo trochu sucho.

Obrázek

... ľavý pluh išiel hlbšie ako pravý(ten mal ohnutú stĺpicu a vyrovnali sme ju viac ako bolo treba-snaď pri oraní ju vráti dozadu


Obrázek

Obrázek

Na budúce skúsim Kubotku zúžiť o jednu dieru na zadnej osi a predné disky dám na úzko. Mohlo by to lepšie podorávať.

Obrázek

Zajazdil si aj kamoš. :)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4385
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubota KJ11

#371 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj. Tento pluh pasuje k tej Kubotke. Tu sa ukazuje výhoda obracáku...na dlhých brázdach :)

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#372 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Serus Peter. Áno minulý rok sme si veľa "pojazdili" bez obracáku. :nene: Ale dá sa orať oboma. :)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4385
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubota KJ11

#373 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj. Čo nové na východe? Už si tu nebol strašne dlllllho :potlesk:

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#374 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Hmmm. No nebol. Ten čas uteká strašne rýchlo. Furt niečo robím. Pomáham ľuďom - mulčujem - už banujem, že som kúpil ten mulčovač Stark. Ložiská po výmene držia, Y-lonky robia oveľa lepšiu robotu ako kladivá ale kdesi v ňom niečo klope-vydáva klepotavý zvuk. Neviem zistiť čo to je. :-/
Zajtra idem ORAŤ zatrávnené mini políčko, cca 4x10m. teda ak nebude pršať. :rally:
Ozaj pridám niečo aj keď to sem úplne nepatrí.
Chystali sme drevo do krbu.

Obrázek


Obrázek
V jeseni 2024 príde na neho rad. :D

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#375 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Nazdar chlopy.
Leto ubieha veľmi rýchlo, tak aspoň niečo zo života s Kubotkou. Je to maličký ale dobrý pomocník!
Tak to vyzerá keď ti robota prerastie cez hlavu :D

Obrázek

... a tu niečo normálnej veľkosti, len záhrada bola do riadneho kopca - na foto to tak nevyzerá

Obrázek

Obrázek

PS: Vy už máte pokosené-pomulčované ? ... alebo to stále dorastá ako u nás ?

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“