Kubota KJ11

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubota KJ11

#301 Nový příspěvek od Peter768 »

Ten plech natretý základnou farbou s dierkami bude držiak na 7polovú zásuvku?

vfisch2202
Příspěvky: 440
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#302 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Áno. Už sa mi to nechcelo napájať, tak možno nabudúce. Vidno ho na viacerých fotkách vyššie.
... a aj tu
Obrázek

vfisch2202
Příspěvky: 440
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#303 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Nazdar chlopi.
Tak som bol pri kúpe malotraktora FarmTrac 26. Kupuje ho a na foto aj skúša môj známy.

Obrázek

Obrázek

Traktorík je to pekný, len niektoré detaily, také nedotiahnuté. Snaď bude spoľahlivý, keď ho pod svojou značkou predáva aj Kubota ako KUBOTA ek1-261.
Majú niečo spoločné FarmTrac 26, Solis 26 a Captain 263 ? V niektorých detailoch sa mi javia rovnaké.

jan.pnacek
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 05, 2015 12:00 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Kubota KJ11

#304 Nový příspěvek od jan.pnacek »

Zdravim,
ake detaily sa Vam zdali nedotiahnute ? Viete ich tu nejak popisat ? Pokukujem po Farmtrac 22, v podstate by to malo byt to iste ako 26, len o nieco slabsi motor. Za mna zatial nevyhody vidim v chybajucom reverse, ktory mi pride velmi prakticky (asi aj synchro - ak spravne chapem to je preradzovnie za jazdy) Na moje pobezky okolo domu by to malo uplne stacit.

Je zaujimave ze moznost celneho nakladaca davaju az od 26k verzie. Kde bude zrada ..... hmm

vfisch2202
Příspěvky: 440
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#305 Nový příspěvek od vfisch2202 »

"ake detaily sa Vam zdali nedotiahnute ?" Odliatky prevodovky a portálov boli taká hrubá robota, prepákovanie pedálov bŕzd a spojky trčí pod podlahou snáď 10 centimetrov hrozí možno zachytenie ... . Bolo toho viac. Pedály (nášľapy) delených bŕzd sú také malé a tak blízko pri sebe, že ich využitie samostane ľavý a pravý neviem či je možné. Možno je to OK, ale na mňa to pôsobilo amatérsky. Vraj to má motor Mitsubishi ale tie nálepky, t.j. označujúce výrobcu motora, no ako úplný fake. Z diaľky traktor vyzerá super aj po dvore som ním jazdil bol OK. Ale ja som strojár teoretik a svoju Kubotku mám iba cca rok a bratovu Kubotu B1400 "pozorujem" dva roky. Tá B1400 cca 40 ročný traktorík sa mi javí konštrukčne vyzretejší ako nový Farmtrac. No ale keď ho pod svojou značkou predáva aj Kubota, tak to musí mať nejakú kvalitu. :nene:

vfisch2202
Příspěvky: 440
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#306 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Nazdar chlopi.
Tak po dlhšej prestávke hlásim, že kosenie-mulčovanie už začalo. Vymenil som kladivá za Y - nože...

Obrázek

... a práca s ypsilonkami je pre traktorík omnoho ľahšia...


Obrázek

... a aj výsledok je krajší. Teraz mulčujem na vyšších otáčkach, teda PTO II.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota KJ11

#307 Nový příspěvek od oco13 »

A nehovoril som ti to? :friends: Inak už aj ja mám prehodené a kladivá oddychujú. 8)

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota KJ11

#308 Nový příspěvek od pietrobs »

Ja tiez uz iba nozmi mulcujem.Kladiva su odlozene uz min.3 roky v krabici.Noze su idealne na udrziavane pozemky.A aj to kosenie je omnoho lahsie.

vfisch2202
Příspěvky: 440
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#309 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Áno, áno mali ste pravdu. Dlho sa mi nedarilo také krátke ypsilonky zohnať. A keď som ich našiel na Kardanke, tak mi "nevedeli" odmerať dĺžku noža od osi skrutky. Tak som kúpu riskol a pasujú presne. Teda sú dlhšie ako kladivá o cca 3 mm.
A to s tým rozdielom medzi kladiva-ypsilonky je najlepšie keď som sa presvedčil sám. :driver:

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota KJ11

#310 Nový příspěvek od pietrobs »

Tak ako mulcovac?..pracuje dobre s tymi nozmi?..

vfisch2202
Příspěvky: 440
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#311 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Mulčovač pracuje výborne. No pre odborníkov obstojne. Po otvorení mulčovacej komory - nadrezal som a vyhol zadný plech a demontoval zadný valec. Mulčer sa kĺže po bočných lyžinách. Vyhadzuje síce väčšie kusy hmoty, ale mne a "zákazníkom" to nevadí. Hlavne že tráva je dole. Mulčovanie Y nožmi potrebuje tak 60% výkonu ako keď sa mulčuje kladivami. Ja to viem posúdiť, pretože mám výkon iba cca 11 Hp. :friends:
Obrázek
Takže nech Vám to kosí, orie ...

vfisch2202
Příspěvky: 440
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#312 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Čaute chlopi.
Dlho som sa neozval. Tak mulčovač, šľape celú sezónu. Pomulčoval som viac ako minulý rok a vymenené ložiská držia. Ešte mi treba dať dole cca 35 árov trávičky. Teraz fušujem do orby.
Tak to nejak vyzerá.

Obrázek

Obrázek
Oral som plúžkom ktorý zmajstroval brácha. Orbové teleso by potrebovalo posunúť po ráme do ľava - slabo podoráva. Robí hroble-alebo mi niečo poradíte ?


Obrázek

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota KJ11

#313 Nový příspěvek od pietrobs »

Zdravim...ano tie hroble by nemali byt...na toto je fachman Ladiki.Ja tiez prva orba tento rok ...u mna ale opat mokrota.Pomaly uz kazdy rok oriem v uplne nevhodnych podmienkach...ale zvykam si a orba ide ako ma..len ten traktor je potom zablateny jak fras.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kubota KJ11

#314 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj Vilo.
Asi by to chcelo posunúť to teleso dopredu na tom ráme ak sa dá. Ale ťažko radiť.
Každopádne keď tam budeš púšťať sliepky, tak tie Ti to zrovnajú. :)
Ja čakám až opadne lístie susedovi z orecha. Ja mám an tak iba mini políčko, to si človek ani neužije orbu.

vfisch2202
Příspěvky: 440
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#315 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Nazdar chlopi.
pre - Pietrobs, píšeš, že u teba je mokro - u mňa takmer ideálne podmienky čo sa vlhkosti pôdy týka. Oriem na sestrinom pozemku, tam máme políčka.
Každopádne pluh treba doladiť.
pre Peter768 - musím zabrúsiť do držiaka orebného telesa aby sa dal plúžok posunúť dopredu - tým sa posunie aj do strany. Tá tretia fotka je orba na fuške. Bolo to na rovine aj pôda bola kvalitná. Oralo sa ľahko. Už si začínam zvykať na ten výkon cca 11HP a stačí to aj na mulčovanie s Y nožmi.
Ozaj prezradí mi niekto akú cenu ma nastavenú pri oraní napr. za jeden ár ??? Ak robí orbu ako službu.
Čaute

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“