Kubota KJ11

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota KJ11

#211 Nový příspěvek od oco13 »

Takže tie ložiská boli rozpadnuté ?

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota KJ11

#212 Nový příspěvek od pietrobs »

Oco...to ja neviem v akom stave ich mal Vilo...ale u mna boli na totalku.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota KJ11

#213 Nový příspěvek od oco13 »

No ja len za to že pokial je to v záruke (nielen mulčovač) tak na to nešahám. (aby som to nepokazil hneď po kúpe) :typek:
Typicky lidlakupila - píli ok , nepíli? kuknem na dátum na záručáku a odnášam do predajne.
Priznám sa že ma ešte nenapadlo ani na jednom mulčovači chytať ložiská akú majú teplotu :-/ Akurát po robote očistím a u Y nožov doplním polámané. Kladivo som zatial neodtrhol. :D
Na tom Virágu som ochotný akurát vymeniť remene, to ma predajca upozornil, že je to spotrebák. Tak som kúpil do zásoby Optibelt.
Edit - pýtam sa mechanika - kolko valčekov musí byť na ložisku - zadné koleso :shock: ČO???? :shock: no , jeden mi chýba tak či mám kupovať nové alebo to nechám tak. :typek: Dones mi to sem , lebo ťa zabijem :vztek: A bolo po debate. - asi tam dal druhé ložisko. :-/

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#214 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Oco - ľavé ložisko -totálne rozpadnuté
Obrázek[/url
... a pravé je celé, len sa ťažko točí (je zapúzdrené z jednej strany) a z vnútra od valca pri ňom bolo namotané veľa trávy
[url=https://postimg.cc/WFLmvjNT]Obrázek[/url
[url=https://postimg.cc/68KNy4Mv]Obrázek

pre Pietrobs - zatiaľ nebudem dávať púzdra - nemám ich kde vyrobiť, uvidím koľko vydržia tie nové obojstranne zapúzdrené ložiská

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota KJ11

#215 Nový příspěvek od oco13 »

Vilo - mulčovač na paletu a poštovné hradí príjemca. Mal som naozaj vyššiu mienku o tej značke. :shock: Kolko si s tým robil?

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#216 Nový příspěvek od vfisch2202 »

... ako píšem vyššie 30 až 40 Mth
Urobil som tam už konštrukčné zásahy - tak reklamácia padla :nene:
Podrobnosti neskôr.

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota KJ11

#217 Nový příspěvek od pietrobs »

Vilo...presne moj pripad...ale pokial tam nedas tie puzdra..stane sa to iste...tu travu tam namota znovu..jw to spatne riesene..ina cesta neni..a kedze ti uz padla zaruka...tak.je to aj tak jedno..ako hovorim..henten stark je vlastne cina vo farbach starku.je to uplne to iste jak moj...cerveny cinan..preto uz nepocitam s kupou starku.

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#218 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Po "dlhom" bádaní a skúmaní som rozdelil mulčovače s horizontálnou osou rotácie na: za A) s uzavretou mulčovacou komorou
a za B) s otvorenou mulčovacou komorou :) :D :) Viem, že asi väčšine to bolo zrejmé. Ja som to pochopil až kúpou mulčovača STARK KS 95.
Nakreslil som rýchly náčrt.

Obrázek

A keďže môj traktorík nemá výkonu na rozdávanie a nekosím často (t.j. malú trávičku) tak som mulčovaciu komoru otvoril. Skosenú trávu mi hádzalo na pojazdový valec a ten to tlačil späť pod nože. A to nebolo dobre. :tyty:
Tak som vyhodil valec a zdvihol bočné lyžiny. Ak bude treba tak dozadu dám otočné vodiace koliesko s nastavovaním výšky. Dnes prebehla skúška a funguje to ! :smich: :driver:

Obrázek


Obrázek

Trávu síce neseká tak na drobno ako predtým, ale ju aspoň nemelie v mulčovacej komore do "nekonečna" ale hneď ju vypľuvne von.
Tak vážení kolegovia pri výbere mučovača zvážte aj tento faktor. Dúfam, že aspoň niekomu som pomohol.

Pietrobs tú tvoju úpravu som zatiaľ nepoužil. Keď sa pos_rú aj vymenené ložiská tak to budem riešiť. Iba mi tak napadlo a nepomohlo by natlačiť do medzery medzi rotor a ložiskové púzdro lojovú šnúru ?

Tak sa majte traktoristi :friends: a ďakujem za každý názor. :typek:

pietrobs
Příspěvky: 759
Registrován: ned zář 30, 2018 3:41 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Kubota KJ11

#219 Nový příspěvek od pietrobs »

Vilo...lojovu snuru?..neviem co je to...nepoznam to..ty si to vlastne teraz prerobil na kosu...mne osobne by to takto moc nevyhovovalo..ta trava neni rozsekana ...a to je vlastne ciel mulcovaca...rozsekat a rozdrvit na male kusky...ono tie lyziny mas podla mna teraz uz prilis vysoko...dovolim si tvrdit ze na suchej starej trave ti bude ostavat vela nepokosenych stebiel a nebude to pekne vypadat ...ako take nepodarene mulcovanie..

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Kubota KJ11

#220 Nový příspěvek od DanculSK »

Lojova šnúra sa používa na utesnenie hriadele čerpadla
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

vfisch2202
Příspěvky: 421
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubota KJ11

#221 Nový příspěvek od vfisch2202 »

... tzv. upchávka hriadeľa čerpadla
https://www.mateza.cz/e-shop/ucp-snura- ... FYPTWMtHnD

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Kubota KJ11

#222 Nový příspěvek od DanculSK »

Mám doma asi 15 kg
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota KJ11

#223 Nový příspěvek od ladiki »

Vilo, tož Ti nevím, jestli jsi vlastně "nezabil" fci mulčování. To už by bylo lepší dát Y nože, ale komoru nechat otevřenou ;-)
Teoreticky lepší než šňůra by byl filc. Ale pevná krytka, co píše Pietrobs, zabrání i tlaku trávy.....Uvidíš co nyní po výměně ložisek :ano:

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Kubota KJ11

#224 Nový příspěvek od ladiki »

edit: komoru samozřejmě uzavřenou :idea:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kubota KJ11

#225 Nový příspěvek od oco13 »

Ja som kúpil nový mulčer 145cm a aj väčší traktor a mulčovať chodím so starým a domadelom. Práve pre tie Y nože- s nimi to trávu berie ako kosačka , takže povrch je pekný uhladený. Kladivá sú dobré na nálety ale trávu a ďatelinu robia tak došklbano. :-/ Ale priznám sa, že ani na jednom mulčeri som ešte na ložiská ani nepozrel. :typek: Keď sa vysypú tak to hádam zbadám. A ak ich budem musieť meniť(čo je u mňa dosť nepravdepodobné) tak tam dám plechové krytky ako má rotavátor. Koliesko z 2mm plechu na každú stranu, a bude po vtákoch. :typek:

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“