Romanův Yanmar FX42D zvaný Jenda od Sedlčan

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1806
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Romanův Yanmar FX42D zvaný Jenda od Sedlčan

#31 Nový příspěvek od RoKur »

Neboj, na traktoru nic neutrhneš.
Limit poznáš tak, že se ti při rozjezdu začne zvedat předek, nebo začne hrabat.
Nicméně je lepší ten kmen trochu pozvednout a pak táhnout. Na fotkách to vypadá, že jsi to jenom táhnul, a kmen ležel celou délkou na zemi.
Já mám na tahání klád tohle.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
namor
Příspěvky: 306
Registrován: sob led 05, 2008 12:05 am
Bydliště: Sedlčany

Re: Romanův Yanmar FX42D zvaný Jenda od Sedlčan

#32 Nový příspěvek od namor »

...jo, taky to tahám pozvedlý, na fotce to tak nevypadá, já na to mám zas tohle:

Obrázek
Kam chci, tam se svým traktorem dojedu. Kam nedojedu, tam nechci.
Můj traktor Takom: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=80889
Můj traktor Yanmar FX42D Jenda: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=114112

Uživatelský avatar
namor
Příspěvky: 306
Registrován: sob led 05, 2008 12:05 am
Bydliště: Sedlčany

Re: Romanův Yanmar FX42D zvaný Jenda od Sedlčan

#33 Nový příspěvek od namor »

...tak jenom aby to tu nestálo, Jenda pomáhal při štěpkování:

Obrázek
Obrázek


...to jsem to dopracoval, Jendu spravuju, leju do něj naftu a ani se nesvezu :vysmech: :vysmech: :vysmech: :



Kam chci, tam se svým traktorem dojedu. Kam nedojedu, tam nechci.
Můj traktor Takom: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=80889
Můj traktor Yanmar FX42D Jenda: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=114112

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: Romanův Yanmar FX42D zvaný Jenda od Sedlčan

#34 Nový příspěvek od DennyBraids »

Zdravim, mam stejny stroj, akorat tedy nemam asi HiSpeed verzi protoze 25kmph tedy nejede ani nahodou... To me trochu mrzi ze toto jsem si nenastudoval dostatecne, kdyz jsem kupoval ten svuj tak jsem myslel ze 25 jezdit bude a pak jsem byl zklamany ze to tak neni, ale myslel jsem ze to je tim ze jsem mel jen spatne info a ze proste jezdi 15 jako vsichni japonci... Netusil jsem ze jsou dve verze! No ted uz s tim nic nenadelam... Kdybys mel zajem v mem vlaknu o yanmaru fx42D jsme resili jaky tam ma byt spravne motorovy olej (na jeho vymenu se ted chystam) a nejsem si jisty jestli jestli tam byl nejaky jeden definitivni zaver co mam koupit (budu si to muset precist jeste jednou co chlapy psali). Co tam mas / budes davat ty? Dik
Yanmar FX 42D turbo

lezgy
Příspěvky: 242
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Romanův Yanmar FX42D zvaný Jenda od Sedlčan

#35 Nový příspěvek od lezgy »

na blatniku maju yanmare tabulku prevodov s rychlostami, vlavo
henten tvoj by sa mi pridal :)

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: Romanův Yanmar FX42D zvaný Jenda od Sedlčan

#36 Nový příspěvek od DennyBraids »

Ano, tak tam v tech japonskych znacich je na poslednim radku, tudis asi prevodu, jen 15 kmph... Ale tak ja s tim po silnici stejne jezdit nesmim a na louky a pole co s tim budu delat to mam maximalne 800 m od domu, tak to me tech 15 asi staci...
Yanmar FX 42D turbo

Uživatelský avatar
namor
Příspěvky: 306
Registrován: sob led 05, 2008 12:05 am
Bydliště: Sedlčany

Re: Romanův Yanmar FX42D zvaný Jenda od Sedlčan

#37 Nový příspěvek od namor »

Ahoj všem. Delší dobu jsem tu nebyl, ale znáte to všichni, den se prodlužuje, maká se do večerních hodin a taknějak neni na kompjůtr čas.

DennyBraids, pročetl jsem Tvoje vlákno, a jestli to dobře chápu, tak máš traktor taky od Pařízka?
Co se týče těch olejů. V motoru jsem měnil jednou, dal jsem tam olej, co se dává origo do moderních New Hollandů (mám ho od kamaráda soukromého zemědělce, který má dva Hollandy), je to 15W-40 tuším že Shell, pro upřesnění bych mu musel zavolat. Olejový filtr jsem dal CLEAN FILTER DO 328, ale nevím, jestli je úplně ten správnej. Prodejce, pan Pařízek mi vypsal filtry, co by tam měly bejt,
Obrázek,
ale u toho palivovýho se třeba netrefil, byl o trochu menší. Takže si myslim, že to co mi vypsal, jsou filtry na nějak menší traktor.

Chtěl jsem shánět filtry podle starejch, ale ani na jednom nejde nic přečíst.

Tak jsem začal pátrat jak tady na fóru, tak i jinde, a zatim jsem vypátral tohle:
Hydraulický filtr- CAPA CP 175 VL 35
Palivový filtr- WIX 33507, MANN-FILTER P5006
Vzduchový filtr- zatím nevím
Olejový filtr- již zmíněný CLEAN FILTER DO 328, ale nevím, jestli je vhodný

Proto bych tě chtěl poprosit, jestli jde na tvých filtrech přečíst výrobce a typ filtru, nebo jestli víš, jaký tam mají příjít, byl bych rád, kdyby jsi se o to se mnou podělil.

Olej v přední nápravě jsem pro kontrolu trošku upustil, byl krásně čistej, tak ho tam zatím nechám.

Ale chci vyměnit olej v převodovce (hydraulice). Teď tam je podle barvy, hustoty i "vůně" zřejmě nějaký DEXTRON ATF.
Uvažuji ale nad tím SHELL SPIRAX S4 TXM. Má s ním někdo zkušenosti, už ho někdo z Vás dával do Yanmaráckého Powershiftu?

Předem děkuji Všem za rady.
Ahoj Roman.
Kam chci, tam se svým traktorem dojedu. Kam nedojedu, tam nechci.
Můj traktor Takom: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=80889
Můj traktor Yanmar FX42D Jenda: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=114112

Slávek55
Příspěvky: 471
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Romanův Yanmar FX42D zvaný Jenda od Sedlčan

#38 Nový příspěvek od Slávek55 »

Romane,ten Shell Spirax S4 TXM je v pohodě.Osobně jej mám v FX 20 D,což je Powershift.On i cenově vychází dobře.Dneska ho hodně používají i velké firmy do velkých traktorů v profi provozu.Po záruce jej dávají do strojů různých značek-John Deere,Case a pod.aby sjednotily oleje ve firmě a nekupovali do každé značky jiný.Filtr bych se ale snažil sehnat originál CAPA.Někdo tu psal,že jej sehnal u nás,takže zapátrej.Jsou i náhražky,ale někdo se snaží prodat cokoli.V každém případě je nutné dodržet těch 35 mikromů.Až olej vypustíš,budeš možná překvapený,jak je pěkný-čistý.Já jsem ho přelil do průhledných kanistrů a nechal sedimentovat.Kupodivu žádné usazeniny nejsou.No,a protože mi trochu teče přední náprava,odsaju z vrchu čistý a doplňuji s ním nápravu.Tam není co zkazit.Hlavně nezapomeň vypustit také portály.Cena oleje a filtru je pecka,ale vyměň ho a potom to budeš mít na doživotí.

Uživatelský avatar
namor
Příspěvky: 306
Registrován: sob led 05, 2008 12:05 am
Bydliště: Sedlčany

Re: Romanův Yanmar FX42D zvaný Jenda od Sedlčan

#39 Nový příspěvek od namor »

...pánové všeho znalý, mám na Vás dotaz.
Nedávno jsem měl sundaný pravý kryt motoru, a při pohledu na vstřikovací čerpadlo mě napadlo, jak je vlastně mazaný.
Co si tak vybavuju (kdyžtak mě opravte), tak český řadový vstřikovací čerpadla byly mazaný na 3 způsoby:
1- vstřikovací část i regulátor mazaný tlakem oleje z motoru
2- vstřikovací část tlakem oleje z motoru a regulátor měl vlastní olejovou náplň
3- vstřikovací část i regulátor měly svojí olejovou naplň
Možná bylo víc možností nebo i jiné kombinace, ale myslim, že variantu 2 měli Zetory Crystaly, a že když v regulátoru bylo málo oleje, tak na volnoběh otáčky moturu dost houpaly.
Teď se vrátim ke svému traktoru. Jak je i patrno z fotek, tak vstřikovací čast je evidentně mazaná tlakem oleje od motoru (trubička přišroubovaná do čerpadla průtokovým šroubem):

Obrázek


Na regulátoru je zase tento šroub, tak mě napadlo, jestli to neni nalévací otvor pro olej, eventuelně s měrkou.

Obrázek


Ale traktror běží pěkně na 4 válce, otáčky taky pěkně drží, takže nehodlám nic vytáčet a něco zkoumat.
Napadlo mě to jentak ze zvědavosti, a taky abych "věděl". Vlastně jen prohlubuji znalosti o svém traktoru.
Takže pokud někdo ví nebo zná, rád se nechám poučit.
Díky Roman.
Kam chci, tam se svým traktorem dojedu. Kam nedojedu, tam nechci.
Můj traktor Takom: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=80889
Můj traktor Yanmar FX42D Jenda: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=114112

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: Romanův Yanmar FX42D zvaný Jenda od Sedlčan

#40 Nový příspěvek od DennyBraids »

Ahoj, jsem delší dobu bez PC, nafotil jsem ti co jsem použil za motorový olej, olejovy filtr a vzduchový filtr. Všechno pasuje a vypadá identicky jako originál. Pošli mi soukromou zprávou číslo na WhatsApp nebo ještě lépe Signál. Pokud nemáš tak aspoň mail, pošlu ti to.
Yanmar FX 42D turbo

Uživatelský avatar
namor
Příspěvky: 306
Registrován: sob led 05, 2008 12:05 am
Bydliště: Sedlčany

Re: Romanův Yanmar FX42D zvaný Jenda od Sedlčan

#41 Nový příspěvek od namor »

Ahoj Denny. Snažil jsem se Ti poslat soukromou zprávu, ale nevim, jestli se mi to povedlo. Tak se prosim Tě jukni, jestli Ti přišla, když né, tak mi jí pošli Ty, odpovědět na ní umím. Díky Roman.
Kam chci, tam se svým traktorem dojedu. Kam nedojedu, tam nechci.
Můj traktor Takom: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=80889
Můj traktor Yanmar FX42D Jenda: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=114112

honzaPP
Příspěvky: 683
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Romanův Yanmar FX42D zvaný Jenda od Sedlčan

#42 Nový příspěvek od honzaPP »

Ahoj Romane. Co Yanmar? Žije, tak hezky tohle vlákno před pár lety začalo a teď je tu dlouho ticho....přitom tak velkého japonce tu nikdo jiný nemá :)
Hinomoto N249

Yantarfx42d
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 16, 2024 8:01 pm
Bydliště: Ceska Bela

Re: Romanův Yanmar FX42D zvaný Jenda od Sedlčan

#43 Nový příspěvek od Yantarfx42d »

honzaPP píše: pon bře 11, 2024 12:19 pm Ahoj Romane. Co Yanmar? Žije, tak hezky tohle vlákno před pár lety začalo a teď je tu dlouho ticho....přitom tak velkého japonce tu nikdo jiný nemá :)
Ahoj, já jsem se přes půl rokem taky stal členem Fx42d klubu :)

honzaPP
Příspěvky: 683
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Romanův Yanmar FX42D zvaný Jenda od Sedlčan

#44 Nový příspěvek od honzaPP »

Yantarfx42d píše: pon bře 18, 2024 3:01 pm Ahoj, já jsem se přes půl rokem taky stal členem Fx42d klubu :)
Tak se pochlub. Tihle velcí japonci tu moc nejsou a je to škoda. Jsou krásné stroje a práce s nima musí být super. Pořád je to se zetorem celkem malý, ale už dost silný traktor :) Na co ho používáš? Máš boudu?
Hinomoto N249

Yantarfx42d
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 16, 2024 8:01 pm
Bydliště: Ceska Bela

Re: Romanův Yanmar FX42D zvaný Jenda od Sedlčan

#45 Nový příspěvek od Yantarfx42d »

honzaPP píše: pon bře 18, 2024 3:39 pm
Yantarfx42d píše: pon bře 18, 2024 3:01 pm Ahoj, já jsem se přes půl rokem taky stal členem Fx42d klubu :)
Tak se pochlub. Tihle velcí japonci tu moc nejsou a je to škoda. Jsou krásné stroje a práce s nima musí být super. Pořád je to se zetorem celkem malý, ale už dost silný traktor :) Na co ho používáš? Máš boudu?
Ještě tady s forem moc neumím, zkoušel jsem přidat fotku ale ta nikde 😁
Mám ho zatím primárně do lesa, sprazen s navijákem Uniforest 40e.
Boudu nemám a dokud nebude garáž nebo místo kde by se vešel, tak boudu řešit nebudu, mám ho v garáži v baráku v teploucku, ale vjezd mám asi 167cm,tak i výfuk musí vždy dolu😁

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“