LOVOL M504

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: LOVOL M504

#181 Nový příspěvek od j.kubec »

Oco13 i s přidaným závažím jsem na zhruba 1,2t.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2592
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: LOVOL M504

#182 Nový příspěvek od murár »

Ta výška ma zaujala, 270cm! Ja som dorábal kabínu na mojom traktory a mám vrch 244cm a zdá sa mi to vysoké.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: LOVOL M504

#183 Nový příspěvek od palobobo »

Jojo lovil 504 je uz ako dospely traktor. Branson 5025 lovol 354 su mensie porovnatelne rozmerom. Ja mam garaz 253 takze do toho sa treba zmestit. Branson ma este Kat 1 a lovol 504 uz tusim kat 2.

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: LOVOL M504

#184 Nový příspěvek od MAGNUM »

:friends:
je to tak jak píše Palino...
Lovol M504...porovnatelný so Z5245...
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

kristof
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 28, 2011 9:38 pm
Bydliště: Trenčín

Re: LOVOL M504

#185 Nový příspěvek od kristof »

MAGNUM píše: úte čer 20, 2023 5:45 am :friends:
je to tak jak píše Palino...
Lovol M504...porovnatelný so Z5245...
Magnum, posli mi na teba tel.č. zvazujem kupit 504-ku a potreboval by som sa ta na par veci spytat. Dakujem

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: LOVOL M504

#186 Nový příspěvek od j.kubec »

Magnum dovolil bych si nesouhlasit s tvrzením, že jsou tyto traktory porovnatelné. Švagr má Solise 50, což je podobné jako Lovol a jiné 50. Tyto traktory jsou porovnatelné. Jenže to nejde porovnávat se Zetorem 5245. Co jsme zkoušeli, tak Zetor má se stejným nákladem na vleku podstatně menší problém . Přijde mě to že ty Solisy mají menší kroutící moment. Zetor jel s vlekem písku do kopečka na 5 kvalt přičemž otáčky klesly na 1500ot/min zatímco Solis to již téměř nedával na 3 kvalt(traktor má 4 kvalty). I v techničáku má napsané nižší tonáže přípojných přívěsů. Jedinou výhodu v Solisu vidím vyšší maximální rychlost o 4km/h, to se ale velice mění podle zátěže. Dále pohodlí díky klimatizaci. Mě osobně moc nevyhovuje rozložení kvaltů a nižší počet oproti Zetoru. To kam umístili zásuvku na připojení hadice na dofuk pneumatik je na zabití konstruktéra. I ten přístup k běžné údržbě mě přijde horší jak na Zetoru.
Osobně bych porovnával Solise 75 a jemu podobné s Zetorem 5245 a Solise 90 a jemu podobné s Zetorem 7245 (7745).
Nejsou to špatné stroje, aby si někdo nemyslel že bych to jen haněl, ale tak jako vše má to jak výhody, tak nevýhody.

Ještě mě napadá porovnání s diskovou sekačkou Petingrem kde 5245 s ní pracuje na hraně ovšem Solis jí roztočí, ale chybí mu výkon na pojezd. Prostě to má menší sílu a ještě to je na převrácení, protože jsou tyto traktory lehčí a diskovka s traktorem mává.

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: LOVOL M504

#187 Nový příspěvek od MAGNUM »

j.kubec píše: úte črc 04, 2023 7:46 pm Magnum dovolil bych si nesouhlasit s tvrzením, že jsou tyto traktory porovnatelné. Švagr má Solise 50, což je podobné jako Lovol a jiné 50. Tyto traktory jsou porovnatelné. Jenže to nejde porovnávat se Zetorem 5245. Co jsme zkoušeli, tak Zetor má se stejným nákladem na vleku podstatně menší problém . Přijde mě to že ty Solisy mají menší kroutící moment. Zetor jel s vlekem písku do kopečka na 5 kvalt přičemž otáčky klesly na 1500ot/min zatímco Solis to již téměř nedával na 3 kvalt(traktor má 4 kvalty). I v techničáku má napsané nižší tonáže přípojných přívěsů. Jedinou výhodu v Solisu vidím vyšší maximální rychlost o 4km/h, to se ale velice mění podle zátěže. Dále pohodlí díky klimatizaci. Mě osobně moc nevyhovuje rozložení kvaltů a nižší počet oproti Zetoru. To kam umístili zásuvku na připojení hadice na dofuk pneumatik je na zabití konstruktéra. I ten přístup k běžné údržbě mě přijde horší jak na Zetoru.
Osobně bych porovnával Solise 75 a jemu podobné s Zetorem 5245 a Solise 90 a jemu podobné s Zetorem 7245 (7745).
Nejsou to špatné stroje, aby si někdo nemyslel že bych to jen haněl, ale tak jako vše má to jak výhody, tak nevýhody.

Ještě mě napadá porovnání s diskovou sekačkou Petingrem kde 5245 s ní pracuje na hraně ovšem Solis jí roztočí, ale chybí mu výkon na pojezd. Prostě to má menší sílu a ještě to je na převrácení, protože jsou tyto traktory lehčí a diskovka s traktorem mává.
ahoj :friends:
môžem súhlasiť len stým čo si napisal pri konci prispevku...má to jak výhody, tak nevýhody
Ja som porovnaval a opisoval moj traktor ktorý mám odskušaný a otestovaný LOVOL M504...a NIE SOLIS 50...!
Pred LOVOLom mi prešlo už zopar traktorov "pod rukami" mali sme doma robený traktor ,4611,7211,5213... a nehovoriac o tom že je to aj moja každodenná práca...myslím tým agrotechnika a veci s tým spojené...
Určite nie sú traktory 5245 a Lovol 504 uplne zrovnatelné..to je samozrejmosť,ale pre laikov a im podomným je to najprirovnanejšie čo môže byť...
Vykonovo sú si podobné a určite patria do jednej kategorie...
Každý traktor má "predpísané" čo môže ťahať ,či už velkostne,váhovo,atď...
Testovanie/porovnavanie traktorov ovplyvňuje veľa faktorov...
nech sa darí... 8) :friends:
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: LOVOL M504

#188 Nový příspěvek od MAGNUM »

:friends: ...pozdravujem ...
pribudlo mi niečo nové k mojej technike...
robili sme podmietky v plnom nasadení... 8) pracovná hĺbka pri podmietke strniska do 14cm...
predstavujem nesený diskový podmietač TIGER II JUNIOR ...
záber 2,2m so zadným "strunovým"valcom
váha cca 600kg(podľa výbavy)
každý disk samostatne uchytený s mazaním ložiska a odpružený -priemer 51mm
pracovná hĺbka do 20cm....samozrejme všetko zaleží od typu a podmienok pôdy...
podrobnejšie info tu:
http://www.strumyk.eu/page/brona-tiger- ... -tj-ii-22/
...a krátke video z podmietky...https://photos.app.goo.gl/vrUemWkbX1ym2nw57
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

Uživatelský avatar
Zvedy
Příspěvky: 149
Registrován: čtv led 07, 2010 9:17 pm
Bydliště: Turiec

Re: LOVOL M504

#189 Nový příspěvek od Zvedy »

Magnum pekná zostava a peknú prácú to robí , keď som pozrel video. Kde si na yutube som videl zostavu sejacky a tieto disky ako to tahal foton 504. A čo to máš za zelenú škatuľku namotovanu v traktore na tých dverách? A ak to nie je tajné kde si kupoval a aká bola cenovka. A prečo si bral rozmer 2.2 m a 2 m. Tak to potom aj červeny foton 504 potiahne 2.2 m .
Mať tak pole lán na ňom na traktore byt sám ako kráľ

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: LOVOL M504

#190 Nový příspěvek od MAGNUM »

:friends: zvedy...
mám tam namontovaný hektaromer...(resp.je to taký palubný počítač...meria,rýchlosť,hodiny/čas,prejdenu vzdialenosť v metroch,samozrejme hektáre/áre...)-je to univerzalne do všetkých strojov...mam to aj v kombajne...viewtopic.php?f=51&t=119003
Tie hektaromery predávam já(...ako neoficialne...)
2.2m potiahne v pohode 8) ...a ľahko z toho spravíš 2mzaber...ale z 2m nespravíš tak ľahko 2,2 alebo 2,5...tu zhodiš dolu disky so stlpicou a máš menší zaber,a keby chceš tak sa dá v poho zužiť aj rám a spätne predlžiť... (samozrejme s malou upravou)
So sejačkou to by už ten traktor nedal...myslím váhovo...vykonovo by to potiahlo ale na tu dĺžku je to velká paka ,keby je na tom zavesená sejačka...
Ale planujem nejaku zostavu...tak to tu časom možno uvidíš... :)
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

Uživatelský avatar
Zvedy
Příspěvky: 149
Registrován: čtv led 07, 2010 9:17 pm
Bydliště: Turiec

Re: LOVOL M504

#191 Nový příspěvek od Zvedy »

Magnum ďakujem za odpoveď . Tak túto zostavu som videl https://youtu.be/L3_X08hWJXk?si=TbRqd5orH1a2FrJr
Ale pri lepšom pozretí som videl že to má hákové motyčky namiesto diskov. A o tej škatuľke možem mi viac napísať aj ss či mi stači jedna do traktro a kombajna alebo potrebujem dve. Cena montaž. Ďakujem.
Mať tak pole lán na ňom na traktore byt sám ako kráľ

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: LOVOL M504

#192 Nový příspěvek od MAGNUM »

Zvedy...
Poslal som ti SS...
to video som videl...je to ľahky kompaktor s dlatkami a za tym sejačka ...poznam to...
tiež je tá váha tak na hrane,ale má tam nakladač tak sa to trochu kompenzuje... :)
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: LOVOL M504

#193 Nový příspěvek od MAGNUM »

:friends: pozdravujem...
začala nám jesenná sezona... :)
...a začali sme naorávať pod oziminy... :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
a ešte videá z orby... :)
https://photos.app.goo.gl/Zx9Ze41YnPQ2r2cV8
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: LOVOL M504

#194 Nový příspěvek od palobobo »

Ahoj Marcel

Mam otazku k tvojmu pluhu. Ak som to dobre pozeral tak mas zaber jednej radlicky 25cm a celeho pluhu 75cm? Ako hlboko snim ories? Neni to malo za tvoj stroj? Mam za mojim 2x30 chcelo by to viacej a hlavne mi treba hydraulicky otocny lebo paka mi chce rozbit okno. :friends:

Uživatelský avatar
MAGNUM
Příspěvky: 434
Registrován: čtv led 31, 2008 7:00 pm
Bydliště: okr.Piešťany

Re: LOVOL M504

#195 Nový příspěvek od MAGNUM »

Pali... :friends:
-pluh sa vyberá podľa typu traktora/výkonu/rozchod zadných kolies/záves/váha pluhu a hlavne aký typ pôdy máš...
-u vás na zahorí v piesku v pohode 4radličný...ale na tento typ traktora by bol 4.radličný obracák už moc ťažký...
-niekedy som mal 2obracák 2x35, a v pohode...len bol mechanicky otočný,síce nie cez páku ale cez lanko/špagát...mal väčšiu priechodnosť a velké hlavy...lepšie je menšie hlavy...naoravaju na drobnejšie ako tie velké...ale taktiež zaleží na type pôdy...odpore samotnom pluhu...
Nie každý pluh s velkým zaberom pasuje za každý traktor/resp.nie každý pluh vieš nastaviť za traktor za takýmto rozchodom kolies ako mame "MY"
-predtým som mal aj 4.radličný jednostranný čo som mal za Z7211...ten mal taketo isté hlavy resp.záber 100cm..a šiel stým v pohode...
S týmto oriem do 25cm...dá aj 30cm ale je to zbytočné tak hlboko orať...a to musí byť čisté pole
štandardne pod sejbu oriem do 20cm...samozrejme predtým je robená nejaká podmietka ...
prevažne oriem na rozsah M a rýchlosť 3...niekedy kde je ťažšia pôda tak M/2...
cca rýchlosť je 7-8km/hod podľa otáčok motora...
"když hlava myslí,ruce se jenom hrají"

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“