HINOMOTO E2004

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Mison
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 07, 2021 2:03 pm
Bydliště: Zlín

HINOMOTO E2004

#1 Nový příspěvek od Mison »

Ahoj, jaký dáváte náhradní filtr při výměně hydr. oleje do Himika e2004. Mám stroj chvilku, vyměnil jsem olejový,vzduchový a teď se chystám na palivový a hydraulický filtr. Nemůžu, ale sehnat ani palivový ani hydraulický. Jaký máte vy? Děkuji.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Himonoto E2004

#2 Nový příspěvek od ladiki »

palivový Hifi SN 21587...těch je všude dost. Hydraulický zkus poptat u traktorservis nebo rvr-agro nebo zavolej sem do Hulína a uvidíš.
http://www.filtr-filtry.cz/

Těch E2004 moc není, tak třeba, jak budeš mít čísla všech filtrů a budeš vědět kolik a jakého oleje jsi kam nalil, byo by hezké to sem napsat ;-)

Brmbos
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 11, 2021 9:24 am
Bydliště: Ostrava

Hinomoto E2004

#3 Nový příspěvek od Brmbos »

Zdravím.

Jsem nováček na tomhle fóru. Koupil jsem si HINOMOTO 2004 a dnes mě čekal první vážnější problém - přestala fungovat hydraulika. Nejedou ani zadní šavle, ani přídavná hydraulika na nakladač. Mám dotaz - lze nějakým ovládacím prvkem vypnout čerpadlo? Nebo jakým způsobem je hnané? Díky moc. Pročítal jsem fóra, ale nenašel :(
Obrázek

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Himonoto E2004

#4 Nový příspěvek od ladiki »

Vítej,

pokud nastartuješ, čerpadlo jede pořád. A co jiného jsi ještě zaznamenal? Pokud bude něco někde ucpané měly by hučet pojišťováky.....nebo čerpadlo nesaje bo má málo oleje...nebo je tam špatný....trocha se víc rozepiš, je-li to skoková chyba, je to povýměně atd...atd...

Brmbos
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 11, 2021 9:24 am
Bydliště: Ostrava

Re: Himonoto E2004

#5 Nový příspěvek od Brmbos »

Zdravím.

Samozřejmě byla chyba ve mě. Koupil jsem traktor před 14 dny, stihl vyměnit olej v motoru a filtr. Teď napadl sníh a v noci bylo -13 a traktor nejel 3 dny. Nakonec jsem zjistil, že bude potřeba co nejdříve vyměnit i olej v převodovce, neboť je trošku kalný a někde zamrznul. Určitě byly zamrzlé přídavné ovládání předního nakladače, ale asi i někde jinde, nešly ani zadní pakny. Dal jsem ho ohřát, nakonec se rozjelo, ale měl jsem strach. Jsem amatér, teprve se s ním seznamuji. Takže tam je nějaký pojišťovák, kdyby se stalo něco podobného?

Zatím díky moc. Pokud by bylo někde podobné vlákno, jak funguje čerpadlo a tak, rád se mrknu. Zatím jsem na netu našel jen nějaký obecný návod k obsluze.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Himonoto E2004

#6 Nový příspěvek od ladiki »

takže jsi po rozmrznutí...nastartoval....a chceš použít hydrauliku a ona nejede? olej je tam teda furt původní a předtím zmrazením, vše fungvalo?

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Himonoto E2004

#7 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj. Ja si myslím, že tam stuhol olel vplyvom nizkej teploty a asi ho nemohlo čerpadlo nasať.
Si prvým majiteľom traktora po dovoze? Aký tam máš filter? Aky tam budeš dávať olej?
Držím palce pri údržbe.

Brmbos
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 11, 2021 9:24 am
Bydliště: Ostrava

Re: Himonoto E2004

#8 Nový příspěvek od Brmbos »

Zdravím.

Děkuji všem.

Traktůrek mám od českého majitele, který s ním makal kolem domu, který stavěl. Servisoval ho v Lazcích u Opavy, kde jsem si koupil i olej a filtr do motoru. Zajedu tam asi i pro ten filtr do převodovky a olej. Po "rozmrznutí" už vše fungovalo. Snad vás nebudu moc otravovat a při pravidelné údržbě traktůrek pofrčí. Trošku mám problém s mazáním motoru, problikává kontrolka, ale to jsem našel správné vlákno diskuze a vyrobím si přechod na manometr a změřím to.

Jen ještě jeden dotaz ohledně předního nakladače. Nemáte nějaké zkušenosti s nosností? Zkoušel jsem převézt balík asi 300 kg. Balík jsem převezl, ale bylo to tak na hraně. Původní majitel nechal naplnit zadní kola nějakou gelovou směsí pro lepší stabilitu. Dal mi k tomu ještě bednu dozadu, že je to lepší pro vyvážení, při používaní předního nakladače. Ale mám strach o těžiště, ta přední náprava musí dostávat dost pohulit. Pošlu fotku.

Díky


Obrázek

Obrázek

michal1945
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 26, 2020 5:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Himonoto E2004

#9 Nový příspěvek od michal1945 »

že ta přední náprava dostává ,, pohulit" je jasný , už jsem to tu někde psal , pokud se ti už odlehčuje zadek při zvedání 300 kg , tak na té přední nápravě, je celá váha traktoru + ta nápln v zad . kolech + váha čelního nakladače + 300 kg balík čili 1,5 t + -, a při jízdě, ještě dynamické namáhání na to bacha !

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Himonoto E2004

#10 Nový příspěvek od ladiki »

Brmbosi...pěkná vesnička 8) Asi ten čelák kvůli přední nápravě odřezávat nebudeš, ale volil bych převoz v zadních vidlích a pak jen čelíkem umístil....tady takto je možné, že se Ti ten úsměv vytratí :smich: :friends:

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Himonoto E2004

#11 Nový příspěvek od RoKur »

Brmbos píše: pon bře 22, 2021 7:56 amZkoušel jsem převézt balík asi 300 kg. Balík jsem převezl, ale bylo to tak na hraně. Původní majitel nechal naplnit zadní kola nějakou gelovou směsí pro lepší stabilitu. Dal mi k tomu ještě bednu dozadu, že je to lepší pro vyvážení, při používaní předního nakladače. Ale mám strach o těžiště, ta přední náprava musí dostávat dost pohulit.
To máš už za hranou.
Voz a zvedej v předním nakládači pouze to, co ti nebude zvedat zadek bez vyvážení. Max s nějakým malým protizávažím. Michal1945 to vysvětlil pěkně a přesně.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Brmbos
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 11, 2021 9:24 am
Bydliště: Ostrava

Re: Himonoto E2004

#12 Nový příspěvek od Brmbos »

Ahoj.

Díky. A kolik zhruba zvedne ten zadek? Poradí si s 300 kg? Koupím pouzdra a svařím držák na ty hroty do tříbodového závěsu a budu to vozit vzadu, jak píše ladiki.

Radek Bílek
Příspěvky: 84
Registrován: sob pro 19, 2020 10:13 pm
Bydliště: Kolín

Re: Himonoto E2004

#13 Nový příspěvek od Radek Bílek »

Nerad bych se mýlil , ale myslím kolem 600kg by měl dát .

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Himonoto E2004

#14 Nový příspěvek od j.kubec »

Tyto balíky to vezme v pohodě. Vozil jsem balíky sena na vidlích o průměru 170cm, kde váha bude okolo 450kg. Určitě bych to nevozil na předku :tyty: .V tom má ladiki pravdu. :D

Brmbos
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 11, 2021 9:24 am
Bydliště: Ostrava

Re: Himonoto E2004

#15 Nový příspěvek od Brmbos »

Ahoj.

Tak jsem dnes v práci vyrobil tříbodový závěs s pouzdry na hroty, ale i s jekly, aby to bylo univerzální a mohl jsem na to přizpůsobit třeba brány nebo pluh. Zítra proběhne zkouška, pošlu fotky :-)


Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“