Traktory ISEKI řada TA

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
sasik
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 05, 2020 6:52 pm
Bydliště: telč

Re: Traktory ISEKI řada TA

#151 Nový příspěvek od sasik »

Ahoj chlapi, mam TA 210 a delam repas naprav(poloos) gufera a loziska. Lze zamenit original gufera za klasicke? Podle me ano. Ale radsi se vas chci zeptat.. ty originaly maji plechovy misky, jakou maji funkci? Diky za kazdou radu.

Pito4011
Příspěvky: 48
Registrován: ned bře 20, 2011 10:19 pm
Bydliště: Žilina

Re: Traktory ISEKI řada TA

#152 Nový příspěvek od Pito4011 »

Ahojte chlapi,
Neriesili ste niekto problemy ohladne elektronickeho riadenia PTO na ISEKI?
Mam TA270f a ten ma ovladanie PTO vedla reverz paky a potom trojity vypinac vedla spinacej skrinky.
Tato elektronika by mala ovladat signalizaciu ale aj zapinanie hydrospojku pre PTO.
V mojom pripade to bohuzial nefunguje a ked zaradim neaky stupen rychlosti cez paku PTO, tak PTO sa otaca ale pri zmacknuti spojky to jednoducho nevypina, toci sa stale a urcite to nieje zotrvacnostou PTO.

Myslim ze to bude v tom ze ta elektronika bola neakym sposobom premostena a vyradena.
Idem to vystopovat a premerat som elektrikar tak to hadam zvladnem, otazku mam ci neviete priblizne kde sa na traktore nachadza ten konektor z ktoreho je napajany ten akcny clen PTO/servo/hydrospojka vid schema na obr dole.

Dalsia otazka je ohladne manualu pre ISEKI TA270, mam manualy ktore som stiahol z webu na TA215-235 a TA207-317 ale ak by niekto mal manual presne na moj typ TA270 rad ho aj odkupim za rozumnu cenu.

Vopred vdaka za vasu odpoved a pomoc
S pozdravom
Peter

Obrázek

Pito4011
Příspěvky: 48
Registrován: ned bře 20, 2011 10:19 pm
Bydliště: Žilina

Re: Traktory ISEKI řada TA

#153 Nový příspěvek od Pito4011 »

Ahojte chlapi
Presiel som tu elektriku pre ovladanie PTO, vsetko je ok az na jednu diodku ktoru musim vymenit ale ta ide len na signalizaciu/ ziarovku.
Problem vsak ostal PTO/kardan sa stale toci a nevypina. :'( .
Ta elektronika napaja neake servo ktore ovlada pravdepodobne prietok oleja vid obrazok.
Chcem sa vas opytat ci ste to niekto mali rozobrate a ci mate s tym neake skusenosti ako to skontrolovat a opravit.
Vopred vdaka za vase rady a prajem vam pekne velkonocne sviatky.
Peter
Obrázek

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Traktory ISEKI řada TA

#154 Nový příspěvek od Peter768 »

Z tej elektroniky idú teda káble do toho serva...a skúšal si merať na konektoroch či sa tam mení hodnota napätia keď zapneš/vypneš?

Pito4011
Příspěvky: 48
Registrován: ned bře 20, 2011 10:19 pm
Bydliště: Žilina

Re: Traktory ISEKI řada TA

#155 Nový příspěvek od Pito4011 »

Ano napatie tam je aj to berie cca 2A prud lked to elektronika zapne len to nefunguje :(.
Chcelo by to rozobrat a skontrolovat len pri mojej sikovnosti tam urcite nieco poskodim alebo stratim.
Nemali ste to niekto otvorene alebo neviete ako to presne funguje?
Dik Peto

sharanwu
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 19, 2021 8:03 pm
Bydliště: TT

Re: Traktory ISEKI řada TA

#156 Nový příspěvek od sharanwu »

Cav písal som ti spravu.

Pito4011
Příspěvky: 48
Registrován: ned bře 20, 2011 10:19 pm
Bydliště: Žilina

Re: Traktory ISEKI řada TA

#157 Nový příspěvek od Pito4011 »

Ahojte chlapi,
Tak analyza problemu s PTO pokracuje.
elektroniku som skontroloval a opravil (odpalena diodka na signalizaciu PTO) takze teraz uz vsetko svieti a funguje, vytiahol som aj ten solenoid z toho delica oleja a funguje, takze v elektronike uz nieje problem.
Ked som mal vytiahnuty ten solenoid tak som skusal prstom zatlacit ten piestik co by solenoid mal zatlacit ale neslo to asi je to zaseknute a budem to musiet demontovat a rozobrat.
Na tom mojom TA270F G-DX modeli (to G je dolezite vysvetlim neskor) to PTO predajca napojil z obvodu staleho tlaku oleja preto sa to PTO stale toci ked sa zaradi rychlost na PTO (vid obr dole). skusal som tu hadicu odmontovat a PTO sa prestalo tocit takze na tomto modeli PTO je riadene tlakom oleja a nie spojkou!

Cele PTO na tomto modeli funguje nasledovne, na traktore su dva prepinace jeden pri spinacej skrinke a druhy pod volantom na lavej strane pri revers pake. Tym prepinacom pri spinacej skrinke si prepinate rezim Manual (prepinac prepnuty do lava) a Automatika (prepinac prepnuty do prava) v strede je to vyradene. Prepinacom pri reverse sa PTO zapina a vypina.
Ak mate zapnute PTO (prepinac pri revers pake) a je zhasnuty motor tak z bezpecnostneho dovodu sa Vam neda nastartovat traktor.
Ak je prepinac PTO zapnuty a prepinac MAN-AUTO v MAN polohe tak zapinanie a vypinanie PTO je len prepinacom pri revers pake, kontrolka PTO na pristrojovke svieti.
Ak mate prepinac na rezim AUTO tak sa Vam PTO vypne pri uplnom zdvihnuti hydrauliky (je tam mikrospinac) alebo pri zoslapnuti spojky, kontrolka na pristrojovke zacne pomaly blikat.
Tuto funkciu maju len modely s oznacenim G (vid oznacenie na kapote).

Dufam ze Vam to pomoze
Zatim
Pito
Obrázek

sharanwu
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 19, 2021 8:03 pm
Bydliště: TT

Re: Traktory ISEKI řada TA

#158 Nový příspěvek od sharanwu »

otvrdzujem Pitove info o ovladani PTO, model iseki TA GDX to tak ma.

Pito4011
Příspěvky: 48
Registrován: ned bře 20, 2011 10:19 pm
Bydliště: Žilina

Re: Traktory ISEKI řada TA

#159 Nový příspěvek od Pito4011 »

Ahojte chlapi
Chcel by som sa opytat ci niekto z Vas nema skusenosti s penumatikami od znacky MRL.
Uvazujem si kupit predne gumy MRL MIM374 rozmer 7x16, 6 platkove

https://www.gumexslovakia.sk/produkt/mr ... 6-86a8-6pr

Vyzera to na Indiu, co asi nebude bohvie aka kvalita ale najlepsie keby niekto ich mal obute a mal neake realne skusenosti.

Vopred vdaka za Vasu odpoved
s pozdravom
Peter

Martin R
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 10, 2021 7:27 pm
Bydliště: Haná

Re: Traktory ISEKI řada TA

#160 Nový příspěvek od Martin R »

Zdravím kolegy,

tento rok jsme museli vyměnit čepy na řízení TA 210F (jeden na kole se rozpadl, tak jsme raději udelali všechny 4)

přístup na dva čepy na "vidličce" řízení velmi špatný (velmi málo místa), takže buď použít něco takového:

https://www.ahprofi.cz/univerzalni-stah ... pu-tjb1954

a nebo si něco vyrobit doma (my jsme si vyrobili)

jsou to tyto díly:

https://traktor.com.pl/en/dr%C4%85%C5%B ... trona-lewa
https://traktor.com.pl/en/Parts_for_Jap ... prawa.html

https://traktorservis.cz/cep-rizeni-kul ... avit-c3979
https://traktorservis.cz/cep-rizeni-kul ... avit-c6655

https://kpmalotraktory.eu/uploads/prici ... -02-P.jpeg
https://kpmalotraktory.eu/uploads/prici ... -01-L.jpeg

Martin R
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 10, 2021 7:27 pm
Bydliště: Haná

Re: Traktory ISEKI řada TA

#161 Nový příspěvek od Martin R »

Další příspěvek je taková otázka.

Řešil někdo opravu chladiče? nový jsem viděl cca za 10 000 Kč (polsko, maďarsko, česko)

A zda někdo řešil hadice chlazení? originál na TA řadu jsem nikde nenašel za rozumné peníze.

Komplikace je, že hadice má každý konec jiný průměr. Tak předpokládám, že univerzální hadice nepůjde použít.

Radek Bílek
Příspěvky: 84
Registrován: sob pro 19, 2020 10:13 pm
Bydliště: Kolín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#162 Nový příspěvek od Radek Bílek »

Ahoj já mám TA230 , ale tohle jsem zatím řešit nemusel . Přetím jsem měl Zetora a tam jsem nechal chlaič opravovat asi 2x u kohoutku autogen - mosaz . Jestli má hadice na každém konci jiný průměr tak bych to někde uprostřed zkusil vyřešit nějakou kovovou redukcí .

Vláda
Příspěvky: 10
Registrován: ned říj 16, 2022 10:45 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#163 Nový příspěvek od Vláda »

Ahoj kluci, už si někdo naboural přípojným nářadím nádrž?

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#164 Nový příspěvek od andre.marek »

Snažím se na to dávat pozor, ale je tam před nádrží ještě ochranný plech.

Vláda
Příspěvky: 10
Registrován: ned říj 16, 2022 10:45 am
Bydliště: Kolín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#165 Nový příspěvek od Vláda »

Tak ja si dával vždy take pozor, ale zapřahl jsem štěpkovač vše v pohodě naštěpkováno a když jsem se vracel tak jsem vjel do dolíku a jsem sem zakejval na sedačce tak jsem se loktem nechtic dotkl zeleneho tlacitka a nadrž promáčklá :'( pěkně jsem si zanadával a štvalo mě to tak že jsem musel udělat takovej maskovaci plech abych to tolik nevidel. Od te doby si nastavuji na elektronice doraz horni polohy

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“