Traktory ISEKI řada TA

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
novace
Příspěvky: 49
Registrován: stř led 13, 2016 9:51 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Traktory ISEKI řada TA

#76 Nový příspěvek od novace »

Prosím o info jaký je rozdíl mezi TA a GEAS? Děkuji

Radek Bílek
Příspěvky: 84
Registrován: sob pro 19, 2020 10:13 pm
Bydliště: Kolín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#77 Nový příspěvek od Radek Bílek »

Ahoj . Nerad bych se pletl , ale Geas je novější a má převodovku powershift . Já jsem to řešil , když jsem kupoval traktor a proto jsem do Geasu nešel , protože jsem z toho měl strach . TA se vyrábělo zhruba od roku 1985 do 1992 . U nich je to tak , že třeba 21 koní - řada 210 je nejstarší pokračuje to 215 novější 217 ještě novějější . TA je čistá mechanika tedy u některých mimo hydrauliky proto to byla má volba . Geas zhruba od roku 1994 - 2004 . Ať mě někdo opraví pokud se pletu . Radek

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Traktory ISEKI řada TA

#78 Nový příspěvek od ladiki »

třeba se bude hodit ;-)

alupaz
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 21, 2021 8:38 pm
Bydliště: Pohořelice

Re: Traktory ISEKI řada TA

#79 Nový příspěvek od alupaz »

Zdravím všechny, stal jsem se majitelem ISEKI TA 215 uměl by někdo poradit: hydraulika nezvedá až úplně nahoru, neukazuje teplota, a při přeřazení reverz trochu škrtnou zuby, věděl by někdo kde doštelovat spojku, díky za odpověď.

Radek Bílek
Příspěvky: 84
Registrován: sob pro 19, 2020 10:13 pm
Bydliště: Kolín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#80 Nový příspěvek od Radek Bílek »

Pokud máš hydrauliku s elektronickým ovládáním tak pokud u skříňky s elektronickým ovládáním odklopíš panel se skrytými ovladači - máš tam 4 otočné ovladače myslím že u třetího z leva je tam i symbol šavlí - nastavuješ rozsah pohybu ramen . U reverzu musíš úplně zastavit a úplně vyšlápnout spojku - tak je to alespoň u mě - jinak mi škrtají zuby také a ne jen mě už to tady také někdo řešil - je to mechanický reverz a tak to prostě je .

Pito4011
Příspěvky: 48
Registrován: ned bře 20, 2011 10:19 pm
Bydliště: Žilina

Re: Traktory ISEKI řada TA

#81 Nový příspěvek od Pito4011 »

Ahojte
chcem sa opytat neviete ci je neaky technicky rozdiel medzi ISEKI TA a TK seriou napriklad TA250 a TK25, viem ze TK su novsie stroje ale zaujima ma ci je rozdiel len v roku vyroby a kapotazi ale creva su tie iste (3 valec motor a reverzna prevodovka).
Vopred vdaka za info.
Peter

Radek Bílek
Příspěvky: 84
Registrován: sob pro 19, 2020 10:13 pm
Bydliště: Kolín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#82 Nový příspěvek od Radek Bílek »

Ahoj kolegové . Zítra bych chtěl na svém TA230 seřídit ventily . Zajímalo by mě kde se dostat k setrvačníku - vyndat startér . Řešil jste už tady někdo na řadě TA seřízení ventilů . Díky za každý poznatek . Radek

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Traktory ISEKI řada TA

#83 Nový příspěvek od RoKur »

A proč se chceš dostávat k setrvačníku? Já na Micině mám značku prvního válce na řemenici.
Na seřízení ventilu Ti stačí si vybrat některý válec, kterým začneš. Začni točít řemenicí tak dlouho, až jdou na tom válci ventily do střihu (Výfukový ventil se zavírá a sací ventil se otevírá). Potom otoč řemenicí o 360° a můžeš na tom válci začít štelovat ventily. (To je zrovna stav kdy je píst v horní úvrati a tryska vstřikla palivo do válce). A stejným způsobem to uděláš na ostatních válcích.
Aby se ti volně točilo motorem, tak si vytáhni žhaviče, nebo trysky, které můžeš rovnou nechat překontrolovat.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Radek Bílek
Příspěvky: 84
Registrován: sob pro 19, 2020 10:13 pm
Bydliště: Kolín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#84 Nový příspěvek od Radek Bílek »

RoKur . Děkuji za rady . Ventily seřízeny . Vůle byla 0,7mm takže velká . Asi na to v Japonsku od novoty nešáhli . Jinak u TA jsem žádnou rysku na řemenici nenašel takže jsem si udělal jednu na blok a vždy , když ventily šli do střihu tak zase na řemenici . otočil o 360stupňů nastavil smazal rysku na řemenici a šel na další .

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Traktory ISEKI řada TA

#85 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Radku 8)
Na kolik si nastavil vůli?
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Radek Bílek
Příspěvky: 84
Registrován: sob pro 19, 2020 10:13 pm
Bydliště: Kolín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#86 Nový příspěvek od Radek Bílek »

Ahoj . Nastavil jsem 0,15mm sací a 0,2mm výfukový . Tak je to uvedeno v návodu . Motor jde o něco tišeji než šel takže změna k lepšímu :)

Pito4011
Příspěvky: 48
Registrován: ned bře 20, 2011 10:19 pm
Bydliště: Žilina

Re: Traktory ISEKI řada TA

#87 Nový příspěvek od Pito4011 »

Ahojte,
Po dlhom zhanani a rozmyslani som sa nakoniec stal majitelom Iseki TA270, a kedze potrebujem presuvat velke mnozstvo hliny tak som si ku tomu dokupil celny nakladac.
Masina ide zatial celkom dobre (klop klop) ale sem tam sa mi stane ze mam problem nastartovat. Spinac ktory je na spojke to nieje lebo starter pri otoceni kluca cvakne ale netoci. Podla mna to bude v tej cievocke startera ktora asi nezopne dobre kontakty aby pripojila starter na napatie baterky.
Chcel by som sa opytat ci nemate s tym problemom skusenost.
Vopred vdaka Pito

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#88 Nový příspěvek od andre.marek »

Necháváš chvilku pauzu po otočení klíčku? Je potřeba chvíli počkat (pár vteřin) po otočení doprava, ev. po přepnutí ze žhavení. Nevím přesně co se tam spíná, ale je slyšet cvaknutí - určitě doplní ostatní o co přesně se jedná :)

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Traktory ISEKI řada TA

#89 Nový příspěvek od ladiki »

vypadá to na startér, tam bych začal ....rozborkou.... :ano: Něco jsem nafotil tady, ale i na netu je dost návodů....
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=450

Pito4011
Příspěvky: 48
Registrován: ned bře 20, 2011 10:19 pm
Bydliště: Žilina

Re: Traktory ISEKI řada TA

#90 Nový příspěvek od Pito4011 »

Ano nechavam tomu cas pri startovani a urcite to bude v starteri. Je to 30rocny stroj takze tu opateru uz potrebuje. Vdaka za tie fotecky aspon priblizne viem do coho idem ked to rozoberiem. Prajem vsetko dobre.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“