Traktory ISEKI řada TA

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktory ISEKI řada TA

#16 Nový příspěvek od oco13 »

A aký je rozdiel radial diagonal z hľadiska použitia na domadeli

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Traktory ISEKI řada TA

#17 Nový příspěvek od ladiki »

Dyku, jako jo, ale vycházím z informací v katalogu...reálná míra po obutí na ráfek.

OCo: je to jako si sednout do nového auta...obě T2 odvezou a přivezou, ale je to o těch detailech....radiálky jsou prostě komfortnější, mají lepší adhezi.. :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktory ISEKI řada TA

#18 Nový příspěvek od oco13 »

Ladiky, to všetko mám naštudované - lepšia jazda po asfalte, menšia spotreba. Len ja by som rád názory ludí čo to majú ako koníčka, teda ten traktor im nezarába. Lebo u mňa len bežné prezutie je skoro polovica ceny stroja a radialky by ma vyšli viac ako traktor. Takže či môžem očakávať niečo ako :shock: :shock: :shock: :shock: ako som mohol doteraz bez toho žiť. :typek:
Napríklad tak to bolo s čelákom - drahá vec (relativne), kopa roboty , ale teraz ako ho mám tak :pohar: nič iné ako keby ani nebolo treba.
Ospravedlňujem sa ostatným za :OT: poprosím moderátora aby to presunul, len neviem kam :-/ reagoval som na debatu o gumách. :friends:

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#19 Nový příspěvek od andre.marek »

to ladiki: Díky, i když je to bohužel špatná zpráva...
Já taky procházel stránky, počítal jsem ty poměry a říkal jsem si, že by to mohlo sedět. No budu muset ještě pouvažovat. Chtěl jsem radiálky kvůli vlastnostem, tak možná aspoň dozadu.

A samozřejmě mě ještě lákají ty travní, ale to bych už asi potřeboval ty další ráfky a tomu se chci zatím vyhnout.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Traktory ISEKI řada TA

#20 Nový příspěvek od ladiki »

Andre: tomu rozumím, ale myslíš, že úzké radiálky by Ti na předku "vyrobily" nějaké kouzlo? U takeho tomu rozumím, nepotřebuje úzké gumy. Ber to tak, že "kolenovrti" nekoupí radiálky ani na velký traktor Zetor :)
Je třeba brát hmotnost těch japončíků. Ikdyž ta Vaše TA mají přes tunu, pořád i ty radiálky odvádějí lepší práci při daleko vyšším zatížení. Neříkám, že nejsou lepší, ale určitě je ve hře také směs nová-versus 20-30 let stará....a pokud potřebuješ standarní rozměr pneu, nechceš kupovat širší ráfky, tak bych se zas tak těch diagonálek nebál. Kˇor, když máš možnost z tolika druhů dezénu.......a hlavně se vyprdnout na doporučené tlaky a jít s tlaky co nejníž, samo s přihlédnutím k čeláku apd....

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#21 Nový příspěvek od andre.marek »

No ono je to také o tom, že mám rád když to i dobré vypadá :vysmech: , takže jsem chtěl stejný typ dopředu i dozadu. Ale zřejmě to skončí radiálkana vzadu a k tomu nějaké podobné diagonální dopředu.
Je mi jasné že na vlastnostech tuto kombinaci nepoznám oproti radiálním komplet.
Dnes jsem vozil dřevo a díval se na ty mé gumy a už jsou hodně popraskané, takže výměna před hlavní sezónou mě zřejmě nemine.

takeuchi
Příspěvky: 70
Registrován: pát pro 09, 2016 7:40 pm
Bydliště: Varnsdorf

Re: Traktory ISEKI řada TA

#22 Nový příspěvek od takeuchi »

Mé pneumatiky jsem vyměnil z důvodů, které popsal Ladiky. Zadní gumy byly ještě relativně dobré, vzorek byl vysoký, ale byly popraskané a hlavně tvrdé. Po rovné silnici skákaly ale hlavně dost klouzaly. Vezl jsem za sebou vozík štěrku z kopce po žulové dlažbě a fakt se to pěkně rozjelo, tak jsem si řekl dost a koupil nové zadní gumy, ale samozřejmě už jsem hned začal pokukoval i po předních, protože jak psal Andre chci, aby to i dobře vypadalo. Tak jsem dokoupil i přední a jsem maximálně spokojený.
Mám vánoční dovolenou, tak jsem se pustil do výroby předního zvedání. Nejdřív jsem si to nakreslil.

https://postimg.cc/JtPjHYcf

Nechal jsem si to vypálit na laseru a svařil.

https://postimg.cc/qzTWgRwb
https://postimg.cc/21JskxKv

Ještě budu muset předělat spodní závěs, nepovedl se mi tak, jak jsem si představoval.

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#23 Nový příspěvek od andre.marek »

Tak to je super 8) 8) 8) Těším se na hotový výrobek :)
Můžu poprosit o výkres, kdybych se někdy v budoucnu zbláznil, neměl co dělat a pustil se do tohoto? Já pro přední závěs spíše nemám využití, jediná (ale podstatná) věc by bylo přední sečení a mulčování, ale jak víme, chybí přední PTO :'(

DKK TC27d
Příspěvky: 18
Registrován: ned pro 20, 2020 6:43 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Traktory ISEKI řada TA

#24 Nový příspěvek od DKK TC27d »

vypadá to moc pěkně :-) A budeš k tomu dělat i přední vývod? nebo přední závěs budeš používat jenom na radlici a podobně?
d
takeuchi píše:Mé pneumatiky jsem vyměnil z důvodů, které popsal Ladiky. Zadní gumy byly ještě relativně dobré, vzorek byl vysoký, ale byly popraskané a hlavně tvrdé. Po rovné silnici skákaly ale hlavně dost klouzaly. Vezl jsem za sebou vozík štěrku z kopce po žulové dlažbě a fakt se to pěkně rozjelo, tak jsem si řekl dost a koupil nové zadní gumy, ale samozřejmě už jsem hned začal pokukoval i po předních, protože jak psal Andre chci, aby to i dobře vypadalo. Tak jsem dokoupil i přední a jsem maximálně spokojený.
Mám vánoční dovolenou, tak jsem se pustil do výroby předního zvedání. Nejdřív jsem si to nakreslil.

https://postimg.cc/JtPjHYcf

Nechal jsem si to vypálit na laseru a svařil.

https://postimg.cc/qzTWgRwb
https://postimg.cc/21JskxKv

Ještě budu muset předělat spodní závěs, nepovedl se mi tak, jak jsem si představoval.

Radek Bílek
Příspěvky: 84
Registrován: sob pro 19, 2020 10:13 pm
Bydliště: Kolín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#25 Nový příspěvek od Radek Bílek »

Ahoj ,
Chtěl bych se zeptat majitelů na zkušenosti a spokojenost chtěl bych si koupit Iseki TA 250 . Nějaká negativa jsou ? Použití kolem baráku pluh dvoják , rotavátor , asi to bude s čelním nakladačem a hlavně , aby to utáhlo 2tuny na káře . Děkuji za názory . Radek

dixx-jack
Příspěvky: 33
Registrován: pát čer 15, 2018 10:53 pm
Bydliště: Kolín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#26 Nový příspěvek od dixx-jack »

Ahoj
mám sice TA 270. Pokud se o tom budeš chtět pobavit a podívat, tak to máš ke mě přes kopec.

Radek Bílek
Příspěvky: 84
Registrován: sob pro 19, 2020 10:13 pm
Bydliště: Kolín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#27 Nový příspěvek od Radek Bílek »

Děkuji za nabídku . Nejsem přímo z Kolína , ale od Zásmuk . Asi bych o tom uvažoval .

andre.marek
Příspěvky: 640
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#28 Nový příspěvek od andre.marek »

Ahoj, já mám přímo TA250 F. Jsem s ním nadmíru spokojen.
Pluh dvoják, rotavátor 150cm bez problémů.
Ty dvě tuny asi bez potíží utáhne, ale třeba v kopcích už bych měl strach...

Radek Bílek
Příspěvky: 84
Registrován: sob pro 19, 2020 10:13 pm
Bydliště: Kolín

Re: Traktory ISEKI řada TA

#29 Nový příspěvek od Radek Bílek »

Děkuji za názor . Já ty 2tuny také budu tahat 1x ročně spíše , abych to upřesnil ono to budou 2 tuny brambor plus ta kára takže 2,5t . Na druhou stranou většinou po asfaltu ...
Je mi jasné , že problém bude váha traktoru do teď používám Zetor 5748 a ten je váhou jinde :)

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Traktory ISEKI řada TA

#30 Nový příspěvek od RoKur »

A nejenom váha. Hodně markantní rozdíl je i v rychlosti.
Zajeď se podívat k dixx-jack, aby jsi pak nebyl hodně zklamaný.
Těch 2.5 tuny při tom převodu to po rovině zvládne. Ale pojedeš o hodně déle, než se Zetorem.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“