Změna rozměru pneumatik při zachování poměru zadní:přední

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Změna rozměru pneumatik při zachování poměru zadní:předn

#16 Nový příspěvek od ladiki »

Marryc: máš opravdu přední 5-12 nebo 5.00-12? Pokud cheš zadní širší je varianta, ale záleží jakou máš šířku disku. Hledej na disku nápis něco jako W6x18, W7x18 apd....pak se pohneme dál ;-)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Změna rozměru pneumatik při zachování poměru zadní:předn

#17 Nový příspěvek od oco13 »

Dovolím si sem dať asi najprehladnejšiu stránku predajcu pneumatík, kde je naozaj všetko ráfik, širka pneu, priemer pneu v palcoch aj mm.
https://www.koltico.cz/pneu-c2842/?tiresSelector=true
A za link ďakujem kolegovi Miňovi :friends:
Mne naozaj pomohla v orientácii medzi gumami. 8)

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Změna rozměru pneumatik při zachování poměru zadní:předn

#18 Nový příspěvek od ladiki »

jj, jen je třeba v asijské sekci dodat, že ne u každého výrobce pneumatiky, sedí tabulkové hodnoty s realitou. Firma je kousek od KM a nějaké pneu jsem si tam měřil.

Marryc
Příspěvky: 18
Registrován: čtv led 07, 2021 6:21 pm
Bydliště: Blansko

Re: Změna rozměru pneumatik při zachování poměru zadní:přední

#19 Nový příspěvek od Marryc »

Zdravim tak ve předu mám 5.00-12. a na disku jsem našel w6x18.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Změna rozměru pneumatik při zachování poměru zadní:přední

#20 Nový příspěvek od ladiki »

tak nějak jsem si to myslel...a bohužel Tě musím zklamat.Pokud nezměníš šířku zadního disku( nový disk), tak jsi odkázaný jen na origo rozměr ;-)
Poměr mezi předkem a zadkem máš 1,45...tož pro změnu musíš hýbnout s oběma ráfkama...

Marryc
Příspěvky: 18
Registrován: čtv led 07, 2021 6:21 pm
Bydliště: Blansko

Re: Změna rozměru pneumatik při zachování poměru zadní:přední

#21 Nový příspěvek od Marryc »

Tak to je v pytli. A rafky se dají někde koupit? Nebo ještě jsem konverzoval s panem lacinou o pneu bkt 250/80-18 TT BKT Farm 2000 8PR 127A8 do zadu, a do předu 6,5/80-12. Prijdou mi lepší jak ty orig rejžovy na stabilitu.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Změna rozměru pneumatik při zachování poměru zadní:přední

#22 Nový příspěvek od ladiki »

jenže 250 širokou gumu nedáš na tvůj W6 ráfek. Pro 250 je ideální W8 alternativou W7/W9...Asi by jsi tu gumu na W6 obul, ale guma dost nabyde na průměru a bude mít rádius jako motorkové pneu ;-)

Na disk W6 můžeš použít pneu 210/95R18 Agrimax RT 855..na rozdíl od 8-18 mají šířku 215mm a průměr 855mm tzn, že by jsi musel dát i o fous větší gumy. Asi ty Mitasy, co jsi uvedl...ty nemám ověřeny, jak jsou průměrově, tak je nedoporučím

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Změna rozměru pneumatik při zachování poměru zadní:přední

#23 Nový příspěvek od ladiki »

ještě mě napadá, u těch širších předních také narazíš na šířku disku. Typuju, že tam budeš mít tak 3J-12. Ta Mitaska potřebuje 5J....

Marryc
Příspěvky: 18
Registrován: čtv led 07, 2021 6:21 pm
Bydliště: Blansko

Re: Změna rozměru pneumatik při zachování poměru zadní:přední

#24 Nový příspěvek od Marryc »

Ano predni jsou 12x3.000 tak to je v pytli asi teda. Jsem myslel že to půjde , nechal jsem si od něj poradit

Marryc
Příspěvky: 18
Registrován: čtv led 07, 2021 6:21 pm
Bydliště: Blansko

Re: Změna rozměru pneumatik při zachování poměru zadní:přední

#25 Nový příspěvek od Marryc »

Ano predni jsou 12x3.000 tak to je v pytli asi teda. Jsem myslel že to půjde , nechal jsem si od něj poradit

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna rozměru pneumatik při zachování poměru zadní:přední

#26 Nový příspěvek od Ondras83 »

otazka je, co si to necha libit, kdyz se napr sjizdeji pneu (napr predni pod celnim nakladacem), ty pomery uz davno nesedi, nekdo sjede predni, ale zadni ma na 80%, predni uz ma dvoje...a tak by treba zas tak nevadily ty 2 palce na sirce rafku...kdyz jsem to pocital na domadel, neco jsem o tom prostudoval, potom jsem stejne pouzil komponenty, ktere se daly bezne sehnat a vse funguje, ted mam zadni pneu sjetejsi jak pri novem obuti a streba pri hrnuti snehu na asfaltu uz jsem nejake pnuti citil (treba jde hur vyradit predek, pri novych pneu to jde prstem tam, prstem ven)...ale ikdyz jsem uz citil pnuti na tvrdem asfaltu, zadne poskozeni nebo napr. nadmernejsi zvuky z prevodu jsem nepocitil nebo neslysel...myslim, ze vyrobce s touto toleranci (tech sjetych pneu) pocita a dimenzuje na to stroj (staci treba jen to, kdyz zadni kola stoji v blate a predek na asfaltu a hrabes se s karou dreva z lesa)...

jestli ale treba tech 3 a 5 palcu bude vadit, to ti nedokazu rict

Marryc
Příspěvky: 18
Registrován: čtv led 07, 2021 6:21 pm
Bydliště: Blansko

Re: Změna rozměru pneumatik při zachování poměru zadní:přední

#27 Nový příspěvek od Marryc »

Tak ta zadni pneu píší 250 ale prej je 240 a poměrově by to mělo sedět i s s těmi novými předními. Ja budu z nahonem 4x4 jezdit jen louka z mulčovačem, nebo když budu využívat nakladač ale i to bude mimo asfalt. Tak pan lacina snad vy co tam jde dostat. Ale nechci zničit traktor kvuly gumam a nebo mít gumy který tam nedostanu :'(

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna rozměru pneumatik při zachování poměru zadní:přední

#28 Nový příspěvek od Ondras83 »

Já bych třeba ty disky neřešil, 3 a 5 palců asi nezmění obvod pneu tak, že by to rozhodilo 4x4

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Změna rozměru pneumatik při zachování poměru zadní:přední

#29 Nový příspěvek od ladiki »

To Marryc: on i pak rád prodá nové kardanové kříže ;-) Né, nevím...nějak se mi to nezdá. Ale je možné, že to má odzkoušené a pak můžeš poreferovat.
Jen mi přijde divné, že Ti doporučil zadní bkt 250/80-18 TT BKT Farm 2000, která rozhodí průměr na 870mm?! Přitom Agrimax RT855 má průměr stejný jako 8-18. Jen ta šířka ráfku by měla být W8x18. Na přední jako náhradu můžeš použít P 5,00-12 6PR TS-02 TT (jsou na Vari) bude o cca 15širší než origo 5.00-12....

To Ondra: já Ti nevím. Ráfek 3J-12 má šířku 76mm a dal bys na něj gumu 163mm? To nee ;-) jinak študuji ta kola už delší dobu a když např. vezmu konkrétní nový model, tak na něj jde obout až 5 sad pneu. Od agro, přes turf, komunál, a průmyslové....když jsem dohledal průměry pneu a dopočítal poměry pro 4x4, tak to prakticky vždy sedělo. Říká se že by ozdíl neměl bý větší jak 7%, platí vždy pro přední kola, která musí být rychlejší než zadní...

Marryc
Příspěvky: 18
Registrován: čtv led 07, 2021 6:21 pm
Bydliště: Blansko

Re: Změna rozměru pneumatik při zachování poměru zadní:přední

#30 Nový příspěvek od Marryc »

No tak ja koukal na netu a líbily semi, a po konzultaci snim a změně i prednich by to mělo sedět. A když jsem měřil přední gumy tak měli prumer 545 a sirku 155. A kde by se dali když tak koupit nové disky?
Naposledy upravil(a) Marryc dne pon led 18, 2021 10:32 pm, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“