prosím o radu 25Hp+

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
david69
Příspěvky: 84
Registrován: pát led 07, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Re: prosím o radu 25Hp+

#271 Nový příspěvek od david69 »

Omlouvám se, neměl jsem nervy to celé číst. Proč neuvažujete o farmtracu ? Dovozce zde je, 30 hp za 200 bez dph + čelák za 70. Po odpojení všech bezpečnostních prvků slouží u nás denně(!) už třetím rokem bez závad.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: prosím o radu 25Hp+

#272 Nový příspěvek od ladiki »

Davide a proč by jsi nekoupil znovu YTO, které jsi měl? Kdyby jsi četl, tak se to dozvíš ;-)

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: prosím o radu 25Hp+

#273 Nový příspěvek od Širon »

Davide ,farmtraka jsem jim cpal první tři stránky , teď už to taky ani nečtu. :) :friends: Nic proti nikomu, jen mě to nebaví číst když nehodlám nic kupovat.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: prosím o radu 25Hp+

#274 Nový příspěvek od marekslezak »

4 david69: farmtrac jsem nakonec opustil, jelikož 30 Hp už není, měl motor stejný jako 26 Hp, jen to bylo čipnuty. Ta 30 HP stala někde 300t bez DPH. 26 Hp je za 233t bez DPH. Čelak stojí s yoistickem nějakých 80t bez DPH. Vadila mi šířka 1metr. To mi přijde úzké na práci s čelákem, když tady nemám žádnou rovinu. Musel bych teda pořídit průmyslová kola. To je příplatek 15t bez DPH. Takže když se to sečte tak jsme na nějakých 340t bez DPH. Nemá synchron, nemá revers. Další věc je, že mám výhled dalších pozemků v horizontu 4-5 let a to si nejsem jistý zda by mi už Farmtrac stačil. Takže asi tak

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: prosím o radu 25Hp+

#275 Nový příspěvek od marekslezak »

No a k té číně. Beru to jako jen jednu z možností a samozřejmě si umím představit lepší traktor, lepší značku. Třeba by se mi líbil i Zetor Compax 35, Branson 36, kioti CK 3310 a takhle bych mohl pokračovat. Ale stejně jako vy, tak i já mam nejaky rozpočet. Rád bych se vešel do nějaké částky a přitom za ty peníze pořídil co nejrozumnější sestavu. Budu ještě kupovat sekačku, obracák na seno, bednu do 3BZ, radlici na sníh, čelák , vidle na balíky.....znate to. Traktor mě nezivi, jen mi bude usnadňovat práci kolem zvířat a pri sušení. Žádný služby dělat nebudu, na to už nemám časový fond. Traktor ze šedého dovozu jsem pořídit chtěl, nicméně traktorům zase tolik nerozumím, takže opravy a shánění dílů by pro mě byla noční můra. A navíc, na vlastní oči jsem ještě žádného číňana neviděl....

palobobo
Příspěvky: 1896
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: prosím o radu 25Hp+

#276 Nový příspěvek od palobobo »

marek: tak si treba vsetky traktory obehnut aby si videl co a ako. Predpokaldam ze kazdy predajca vie dat traktor dakde po dvore vyskusat. Aspon uvidis velkost ake to ma realne rozmery. Na vystave som obzeral tusim dutz fahr a ten mal tiez stitok made in india. Tiez by som si vedel predsatvit Novu kubotu john deer ma tiez take male traktory ale cena..... preto som chcel cenu takeho lepsieho traktora lebo v tej cene mam minimalne dvoch cinanov. A ako celospolocenska situacia vsetko je na spotrebu tak nepredpoklada. Ze dajaky z novych traktorov bude jazdit neviem ako dlho...

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: prosím o radu 25Hp+

#277 Nový příspěvek od marekslezak »

palobobo: Solis i Farmtrac jsem už měl tu možnost vidět a sedět na nich, Compax nikde nemají a teď se chystám na tu čínu a uvidím. Do teď jsem měl Dakr FD-5, to by si taky né každy koupil protože....a já s tím měl jen dobré zkušenosti a dělal bezproblémů. Ale už i na novém stroji, měl jsem ho asi půl roku, se mi vyskytli závady. A to je vyrobené u nás a motor Brig.Str., takže asi tak. Potom předpokládám, že náhradní díly na Lovol budou v jiné cenové kategorii než třeba na Deutz Fahr či jiné "evropské! stroje....

palobobo
Příspěvky: 1896
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: prosím o radu 25Hp+

#278 Nový příspěvek od palobobo »

Marek: jejda ten dakr je iny mini kocurik. To ked uvidis toho fotona sa ti bude zdat mega velky. :D :D ale zase pre dakoho zo 7745 je aj foton kocurik.
Obrázek

7745 ma predne ako foton zadne :vysmech:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: prosím o radu 25Hp+

#279 Nový příspěvek od oco13 »

Pali to si sa radšej mal postaviť ku Škodovke 180ke :typek:
Ale nech tou 7745kou zaparkuje na flek po Fotonovi. Mastodontov je lahko urobiť, hodinárska robota je náročnejšia. :D

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: prosím o radu 25Hp+

#280 Nový příspěvek od marekslezak »

palobobo: já teda shodou okolností jezdil několik let i 7745 a pak Lamborghini 100 EVO, takže ty velikosti už mám nějak zmáknutý, ale jelikož se mi změnilo v životě už pár věcí, tak i potřeba velkého a silného stroje. Předpokládám, že velikost Lovolu 354 je takový max, co za daných podmínek využiju, respektive nevím, co by se musela stát abych třeba potřeboval Crystala))))

palobobo
Příspěvky: 1896
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: prosím o radu 25Hp+

#281 Nový příspěvek od palobobo »

Ono neviem kolko chces obrabat ale par haktarov s tym das v pohode. Velky balik z prehladom v predu celakom.

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: prosím o radu 25Hp+

#282 Nový příspěvek od marekslezak »

No pokud vše vyjde tak jak bych rád, tak těch hektarů bude cca 10. Všechno pastviny a nebo louky

palobobo
Příspěvky: 1896
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: prosím o radu 25Hp+

#283 Nový příspěvek od palobobo »

No tak 10 je uz dost to by som do mensej velkosti ako foton nesiel . kosit hrqbat lisovat bude toho dost.

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: prosím o radu 25Hp+

#284 Nový příspěvek od marekslezak »

Tak lisování bude a je službama, že bych si pořídil lis neplánuju vůbec. Z těch 10 budu sekat cca 6 a zbytek pastviny, tam leda tak nedopasky.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: prosím o radu 25Hp+

#285 Nový příspěvek od ladiki »


Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“