prosím o radu 25Hp+

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

prosím o radu 25Hp+

#1 Nový příspěvek od marekslezak »

Dobrý den pánové, jsem nucen prodat svojí FD-5 od Dakru a koupit něco většího. Na nový traktor nemám....( i když Zetor Compax se mi fakt líbí)) a tak koukám po ojetých Japoncích, jelikož si myslím, že jsou kvalitní a dostupné. Koupit potřebuji traktor o velikosti 25 Hp+ spíš bych to viděl na +- 30Hp. Sice s tím žádnou orbu neplánuji, půjde především o seno a práce kolem domu,ale jelikož nemám na pozemku ani jeden metr čtvereční roviny, tak potřebuju větší výkon. Přemýšlím o třech značkách, Iseki, Kubota, Yanmar....ale...štvě mě, že nevím rok výroby a neznám moc rozdíly v modelech...jaký je třeba rozdíl mezi Iseki Geas a Iseki Sial??? Nikde taky nemůžu najít hmotnosti traktorů.....nebo...má někdo třeba na Iseki přední vývodový hřídel a hydr. ramena? Rád bych měl čelní sekačku, v kopcích se mi to osvědčilo lépe....všem Děkuji

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: prosím o radu 25Hp+

#2 Nový příspěvek od DennyBraids »

Studoval jsem to posledni mesic.

Hodne jsem pouzival tuto stranku:
https://www.tractordata.com/farm-tracto ... orted.html

Pro vetsinu modelu tam zjistis hmotnost, vykon motoru, co tam je za prevodovku a rychlosti a i v jakych letech se to vyrabelo.

Ja osobne jsem to mel stejne ale Kubotu jsem z vyberu vypustil, protoze inzeratu nad 25 konskych sil jsem nachazel minimum a ceny byli obrovske.

Nakonec jsem se rozhodoval mezi Iseki TA 345 a Yanmarem FX42D a zvolil jsem Yanmar, protoze byl za lepsi penize diky tomu ze nemel kabinu a tu ja jsem stejne nechtel, protoze ma vyssi vykon a protoze ta power shift prevodovka se mi jako zacatecnikovi velice libila kdyz jsem si to zkousel a v neposledni rade Iseki ma maximalku jen 15km/h zatimco ten Yanmar jezdi tusim az 28km/h (ale jeste ho nemam doma, takze jsem nezkousel, to rika google).

Jinak je pry nesmysl to jak nekteri prodejci slibuji ze s tim prodavaji i vyjimku na silnice treti tridy. Tu jde ziskat ale vydava urad v lokalite uzivani a zalezi na jeho libovuli jestli vyjimku vyda nebo ne, takze prodejce to tezko muze slibovat...

Jeste doplnim ze ta power shift prevodovka (yanmar) oproti te hydrostaticke (Iseki) je asi i 20-25% ucinejsi (nejsou tam ty ztraty ktere jsou na te hydrostaticke) takze to znamena pri stejnem vykonu nizsi spotrebu a zaroven vykon na PTO je temer stejny jako s vykonem motoru, zatimco u tech hydrostatickych je to prave o tech cca 20% mene)...

U tech Iseki taky hodne lidi kritizuje polohu otvoru do nadrze, ze pry to vyzaduje velky skill si neoprcat naftou sedacku. Asi je to blbost ale u Yanmaru to nehrozi... V neposledni rade je yanmar trochu sirsi, coz je pry dulezite na bramborach aby dobre vychazeli radky.
Yanmar FX 42D turbo

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: prosím o radu 25Hp+

#3 Nový příspěvek od DYK »

No máme tady třeba toto téma http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 72&t=92045 nebo spoustu jiných - podobných
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: prosím o radu 25Hp+

#4 Nový příspěvek od DennyBraids »

DYK:

problem starych vlaken je ze vetsina lidi tam ma odkaz na neexistujici inzerat na bazosi a clovek se zpetne po letech ani nedozvi o jakem traktoru se bavili...
Yanmar FX 42D turbo

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: prosím o radu 25Hp+

#5 Nový příspěvek od marekslezak »

Já jsem tady samozřejmě pročítal mnohá témata a v žádném jsem nenašel odpovědi na moje dotazy, proto jsem založil tohle nové téma....snad to tolik nevadí....
Já jsem se byl podívat v Sebranicích, líbilo se mi jak ty stroje u nich vypadají a i pán, který se mi věnoval, byl vstřícný. Nicméně mě spousta dotazů napadla, až na cestě domu, samozřejmě....
Mě se Yanmar taky moc líbí,ale příliš jsem jich na bazarech nenašel, nebo aspoň ne takových, které by se mi líbila velikostí....asi jako všichni mám shora omezený rozpočet a to cca 200 tis. za což si říkám něco sehnat přece musím)))

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: prosím o radu 25Hp+

#6 Nový příspěvek od DennyBraids »

Ja jsem ten Yanmar obevil u Parizka z kpmalotraktory.cz v pripravovanych prodeji a provedl jsem rezervaci jeste ve chvili kdy byl teprve na ceste z Japonska. Prvni den co dorazil jsem si ho vyzkousel a slozil zalohu. Bylo velice dobre ze jsem mohl videt skutecny stav v jakem to dorazilo, nic se neschovalo za novy lak. Nasledne jsem s nim dohodl ze dodelaji celni nakladac s nosnosti 600 kg, bezpecnostni ram se striskou a hydrauliku treti funkce k celnimu nakladaci a jeste hydrauliku navic dozadu, na nejaky posuvny mulcovac nebo sklopnou vlecku. Trator je ve velice dobrem stavu, 42 koni a cena cca 210 tis. bez dph i se vsema tema dodelavkama. Vymena vsech filtru a tekutin je samozrejmosti. Zaruku na traktor mi slibil 1 rok, na nakladac 2. Novy lak by dodelal, ale vetsinou to nedela... Ja sam jsem si rekl ze si to udelam sam az budu mit nekdy dlouhou chvili. Je to dobra motivace pro to si sehnat manual a naucit se traktor rozebrat a zase slozit.

BTW pokud ho neprodal tak tam ma jeste Yanmar FX26D, coz je skoro ten stejny stroj, jen trochu mensi, slabsi a nema turbo, ale zas bude za mnohem mensi peniz.
A taky tam mel nejakou 30ti konovou Mitsubishi, ktera byla dokonce z roku 2007 a byla za lepsi penize nez ten muj Yanmar. Jezdila pekne ale na muj vkus uz to bylo moc oble a to se mi nelibi... Ja jsem si rikal kdyz uz chces traktor, tak at je to pekny veteran ze ktereho budes mit radost. Z toho novejsiho stroje bych moc radost nemel. Asi je to hloupe, ale tak jsem to citil...
Yanmar FX 42D turbo

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: prosím o radu 25Hp+

#7 Nový příspěvek od marekslezak »

Tak mě mladší ročník vůbec nevadí))) Ale spíš bych se raději výkonově pohyboval kolem těch 30 koní, přece jenom těch 25 mi už přijde jako nejmenší možnost a spíš se bojím, že mi časem zase nějaký ten koník bude chybět..se znám)))) každopádně díky za tip, kouknu se na jejich stránky, případně jim napíšu...yanmary se mi líbí hlavně s ohledem na velmi kvalitní motory...

Metracek
Příspěvky: 651
Registrován: ned bře 24, 2013 12:00 am
Bydliště: Brno/Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: prosím o radu 25Hp+

#8 Nový příspěvek od Metracek »

marekslezak píše:Dobrý den pánové, jsem nucen prodat svojí FD-5 od Dakru a koupit něco většího. Na nový traktor nemám....( i když Zetor Compax se mi fakt líbí)) a tak koukám po ojetých Japoncích, jelikož si myslím, že jsou kvalitní a dostupné. Koupit potřebuji traktor o velikosti 25 Hp+ spíš bych to viděl na +- 30Hp. Sice s tím žádnou orbu neplánuji, půjde především o seno a práce kolem domu,ale jelikož nemám na pozemku ani jeden metr čtvereční roviny, tak potřebuju větší výkon. Přemýšlím o třech značkách, Iseki, Kubota, Yanmar....ale...štvě mě, že nevím rok výroby a neznám moc rozdíly v modelech...jaký je třeba rozdíl mezi Iseki Geas a Iseki Sial??? Nikde taky nemůžu najít hmotnosti traktorů.....nebo...má někdo třeba na Iseki přední vývodový hřídel a hydr. ramena? Rád bych měl čelní sekačku, v kopcích se mi to osvědčilo lépe....všem Děkuji
Zdravím, kolik máte v plánu do traktoru investovat? Možná bych věděl o jednom Iseki geas 33 na prodej.

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: prosím o radu 25Hp+

#9 Nový příspěvek od marekslezak »

do 200 tis. Kč

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: prosím o radu 25Hp+

#10 Nový příspěvek od DennyBraids »

Ono asi hodne zalezi jestli je to 200 tis. pouze za traktor, nebo 200 tis. za traktor vcetne celniho nakladace a nejakeho dalsiho potrebneho naradi... Traktor za 200 tis. uz muze byt velice luxusni, ale vsechno potrebne naradi muze stat velice snadno dalsich 200 tis.
Yanmar FX 42D turbo

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: prosím o radu 25Hp+

#11 Nový příspěvek od marekslezak »

200 tis. za traktor včetně radlice na sníh. Zbytek nářadí budu dokupovat postupně. Vozík mám a čelní nakladač zatím v plánu nemám. Sekačka a obracák pocka než budou sena.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: prosím o radu 25Hp+

#12 Nový příspěvek od DYK »

DennyBraids píše:DYK:

problem starych vlaken je ze vetsina lidi tam ma odkaz na neexistujici inzerat na bazosi a clovek se zpetne po letech ani nedozvi o jakem traktoru se bavili...
A co je za problém v tom starém vlákně aktuálně pokračovat obzvlášť, když má příhodný název s aktuálně řešeným problémem?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: prosím o radu 25Hp+

#13 Nový příspěvek od oco13 »

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=240
A tu sa rieši kúpa japoncov všetkých kategorií, takže tu bude asi aj najviac info a najviac užívatelov.
Len každý si je sám strojcom svojho šťastia. :-/
V tomto osamotenom vlákne dostal radu od jedneho a jeden by možno vedel o jednom traktore :tyty:

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: prosím o radu 25Hp+

#14 Nový příspěvek od marekslezak »

Jak už jsem psal výše, prostě jsem nikde nenašel odpovědi na moje otázky, proto jsem nové téma založil, jen jsem netušil, že se o tom bude psát více, než o traktorech...už mi to připomíná diskuze na FB(((((

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: prosím o radu 25Hp+

#15 Nový příspěvek od DYK »

A já ti znovu zopakuju, že to, že jsi nenašel co jsi hledal, dalo se pokračovat v již existjícím tématu s vhodným názvem. Tak se to zde totiž praktikuje a ne zakládat další téma stejně jako se na tom FB ptají na jedno a to stejný během týdne hned několikrát (ve skupinách apod.). No a jestli se ti zdá, že se zde zbytečně moc píše o zbytečnostech, asi jsem tomu měl udělat přítrž hned.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“