prosím o radu 25Hp+

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: prosím o radu 25Hp+

#61 Nový příspěvek od oco13 »

marekslezak píše: Já právě s celakem vůbec nepočítám, .
Tým skôr by ti mohol stačiť menší (klasický 20hp) traktor.

andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: prosím o radu 25Hp+

#62 Nový příspěvek od andre.marek »

Já mám na takovou práci Iseki TA 250, i když na menší výměry. Zvládám i balíkování, bez problémů 8) , ale nemám rotačku - seču lištou 170 cm a pak frézou - Dakrem diskovkou 125cm.
Necítím potřebu silnějšího, velký nedostatek je absence SPZ, využil bych čelní vývod pro sečení - čelní diskovka je můj sen do vzdálené budoucnosti.

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: prosím o radu 25Hp+

#63 Nový příspěvek od marekslezak »

oco13 píše:
marekslezak píše: Já právě s celakem vůbec nepočítám, .
Tým skôr by ti mohol stačiť menší (klasický 20hp) traktor.
20 Hp je pro mě myslím malý. Teď mám 15 Hp a jsem dost na hraně a některé věci ani dělat nemůžu a nebo mi trvají hrozně dlouho a tak si myslím že 5 Hp navíc to úplně nespraví. Rád bych aspoň 130cm sekačku, teda pro mě ideální by byla čelní sekačka....

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: prosím o radu 25Hp+

#64 Nový příspěvek od marekslezak »

Tak po veškerém možném sběru informací, jsem zatím nejvíc nakloněn Kubotě a typu GL.....tak doufám, že to je správné rozhodnutí

dixx-jack
Příspěvky: 33
Registrován: pát čer 15, 2018 10:53 pm
Bydliště: Kolín

Re: prosím o radu 25Hp+

#65 Nový příspěvek od dixx-jack »

Čau
mám Iseki TA 270. Nepoužívám ho sice do zaápřahu, ale jen s čelákem a je to nezkutečný pracant. Výhrady mám jen k SPZ a max 15km/h jinak maximální spokojenost

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: prosím o radu 25Hp+

#66 Nový příspěvek od marekslezak »

Tak situace se změnila a nakonec bude traktor nový. Ale mám dilema..opět.....zda Solis 26 9+9 nebo Farmtrac 9+3....cena + - stejná, Farmtrac vyjde o něco málo lépe.....dokazete někdo zhodnotit +a - těchto traktorů? Nebo je prostě jedno který se koupí?)))

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: prosím o radu 25Hp+

#67 Nový příspěvek od ladiki »

4 marekslezak: tak třeba já mám opačný problém. Na rozdíl od Tebe vím jaký stroj, jen nemám peníze....Z mého pohledu jsi šťastný muž. Máš hotovost. Naopak Ti nezávidím, že jsi tak časově zaneprázdněný, že nemáš čas si objet prodejce obou strojů a svést se. NEmít čas napsat email prodejcům, kolik stojí servisní prohlídky každého stroje při daných mth, musí být životní peklo...Jsem rád za šedý dovoz ;-) :friends:

marekslezak
Příspěvky: 98
Registrován: čtv zář 24, 2020 7:41 pm
Bydliště: Letohrad

Re: prosím o radu 25Hp+

#68 Nový příspěvek od marekslezak »

Děkuji ti za dávku ironie. Chtěl jsem radu od těch co o těch strojích něco vědí a ne od někoho kdo mi jen sdělil, že je bez peněz, ale i tak DÍK

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: prosím o radu 25Hp+

#69 Nový příspěvek od oco13 »

Pane Slezáku , myslím, že práve Ladiki a Rokur tu vedia o tých strojoch asi najviac. :chytry:

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: prosím o radu 25Hp+

#70 Nový příspěvek od cenda.t »

Marku, trochu ironie nikoho nezabije... :friends: , vem si od Ladikiho tu druhou část - o servisu - tam bych začal já.... Ale já su jenom pouhý kovozemědělec - taky bych si dal líbit novou mašinu - ALE - je to jako s novým autem - vyjedeš z autosalonu a třetina hodnoty je pryč - nicméně zase nové je nové :-/ - a teď babo raď. Na nový traktor ne, že bych neměl, ale pro mě (cca 40-60 mth ročně) by to byla mrtvá investice - mám ho hlavně pro zábavu :friends: .

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: prosím o radu 25Hp+

#71 Nový příspěvek od palobobo »

Presne ako pisu vyssie. Ked ides do noveho tak kazdy predajca ti ukaze nove stroje a necha ta previest. Tiez ked som chcel noveho cinana bol som si ho vyskusat u predajcu. Robim len cca 100Mth rocne .

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: prosím o radu 25Hp+

#72 Nový příspěvek od thovt »

marekslezak: Spíš si chce rozmyslet co stím chceš dělat, je to tažný prostředek ale universální není.
Rychlosti dávají širší užívaní nařadí.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: prosím o radu 25Hp+

#73 Nový příspěvek od ladiki »

Maro....nemám potřebu si tady hrát....napíšu Ti to tedy jinak.

Kdybych měl love, tak v kategorii 26HP beru Kubotu B2261D ROPS. Né, protože mám rád oranžovou, ale protože nabízí toto:

bispeed-pomocník otáčení, dvouspojku-takže zvlášť ovládám kardan a zvlášť pojezd-super pro balíkovač i pro mulčer, dále má reverz 9+9, odklopitelný volant a vůbec skvělou ergonomii jako šajtra na blatníku, výhled dozadu, kde nezavazí nádrž atd atd....Proto tady fŇukám, že nemám prachy, protože tyto fce mám vyzkoušené a pro mé podmínky vím, co chci.

OK, pojďme porovnávat! Farmtrac poláci, Solis jKorea. Oba dva stejné motory Mitssu objem 1300. ZA mě mínus u Solise převodovka 6+2 řazená mezi nohama. Dokud nepřišel model 9+9 na kterého ani český prodejce nemá katalog a informace. Solis už z videí má dost špatný rejd přední nápravy. Oba dva stroje fungují v Indii mnoho let. Solise v červeném kabátě prodává v asii přímo Yanmar. Šušká se, že Kubota koupí Farmtrac :)

Takže ta dávka ironie byla proto, že holt si to musíš sám "nasedět a ošahat" porovnat si grafy rychlostí, aby Ti ideálně seděli kvalty pro zamýšlené práce, otáčky zda 540 či 1000 ......protože to jsou prakticky totžné stroje ve stejné cenové. Rozhoduje vzdálenost servisu a individuální pocit ;-)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... t=farmtrac
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... t=farmtrac

Apropo...je tady přímo i vlákno, kde se můžeš dotázat konkrétních uživatelů... :friends: Přeji dobrou ruku při výběru :friends:

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: prosím o radu 25Hp+

#74 Nový příspěvek od Širon »

Ladiki,je to sice fuk, ale není náhodou Solis Indie? Ty větší Solisy co mají boudu mají na podlaze rohož s nápisem Sonalika a to je určitě Indián .
Jo a kolik stojí takhle velká Kubota s tou výbavou co jsi uváděl ?
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: prosím o radu 25Hp+

#75 Nový příspěvek od ladiki »

ajo Širone, máš pravdu..je to Indie

ten malý oranžový zázrak je za velkou cenu 469tkč bez DPH.....a žena se mě furt ptá co chci pod stromeček ;-) :)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“