ISEKI - Cisla v nazvu

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JPos
Příspěvky: 50
Registrován: sob led 28, 2017 3:29 pm
Bydliště: Přerovsko

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#31 Nový příspěvek od JPos »

Servis dělá podle toho, co je potřeba a taky, co si přeje zákazník. Záruku dává rok. A upřímně, co si představuješ pod celorepasem u ostatních prodejců? Traktory jsou držáky, takže když drží gufera, tak výmění náplně, filtry, dají novou sedačku, hodí nový nástřik s polepy a je hotovo. Ty dva roky to stoprocentně vydrží. Spíš je důležité, jak se prodejce zachová, když vznikne problém po delší době. Jestli jsi v Brně, tak do Opavy to už není žádná dálka, tak se tam zajeď podívat a uvidíš sám, že cesta za to stojí.

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#32 Nový příspěvek od DennyBraids »

Ano ted jsem v Brne, takze to muzu objizdet snadno, ale pozemek kupujeme v cechach a traktor budu potrebovat tam, takze se trochu u tech japoncu bojim ze vsichni co to prodavaji a spravuji jsou na morave... Kdyz si koupim zetor, tak mi to spravi kdokoli v nejblizsi vesnici (nebo aspon tak to vsichni prezentuji), ja ale zetor moc nechci a radeji bych japonce, ale bojim se toho aby kazdy servis nemusel probihat 200+ km jizdou s traktorem na vleku nekam na moravu...

No nekde se tu na foru resilo co se tedy pri tom repase dela, kdyz za to obcas chteji i 70 tis. navic oproti tomu za kolik prodavaji bez repasu a nekdo tam psal ze cely traktor je rozebran na soucastky, vsechno vycisteno, zkontrolovano, cokoli vadneho nebo vypadajiciho ze uz je na hrane zivotnosti vymeni a traktor zase slozi zpet... Stejne tak tu karoserii bych cekal ze nestrikaji v celku ale rozeberou na jednotlive plechy, ty opiskuji, daji zakladovy nater a finalni nater, proste si s tim trochu vyhraji... A klidne bych za to ty penize dal a mel jistotu ze stroj je vlastne skoro jako novy... To co popisujes ty nepochybuji ze nejkteri vykuci delaji a prodavaji za stejne penize, ale tam ja tu pridanou hodnotu nevidim, to jsou vsechno cinnosti ktere se budu muset naucit delat i ja jako uplny amater jinak nemam sanci traktor provozovat...
Yanmar FX 42D turbo

Uživatelský avatar
JPos
Příspěvky: 50
Registrován: sob led 28, 2017 3:29 pm
Bydliště: Přerovsko

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#33 Nový příspěvek od JPos »

Nezlob se na mě, ale tvoje představa o úplném repase je dost naivní. Tak to možná funguje u někoho, kdo si koupí traktor pro sebe a sám se pustí do opravy, ale ne u prodejců, kteří vozí traktory po desítkách kusů a potřebují je rychle prodat. Finančně i časově by to bylo tak náročné, že by udělali popisovaný repas ročně tak na max. 10traktorech a to nemluvím o problému dostupnosti a ceně náhradních dílů. Když jsem potřeboval třeba jen obyčejný náhon tachoměru na TU155, tak jsem sehnal jen v Holandsku a vyšlo mě to na 1900kč.
Pokud tomu nerozumíš, tak stejně nepoznáš, co bylo s traktorem děláno v rámci "repasu" a pokud udělají servis, co jsem už popisoval(fitry, náplně,barva), tak věř, že traktor bude,až na vyjímky, minimálně ty 2roky záruky fungovat naprosto bez problémů, ale za cenu o min. 70tis vyšší). Jsou to jednoduché stroje, které jsou kvalitně udělané.

Pokud jsi, jak píšeš, úplný laik a máš paniku z poruchy a servisu, ještě dřív, než jsi na nějakém japonském traktoru seděl, tak to pro tebe asi fakt nebude a lepší by byl ten zetor nebo třeba Šálek. Rozdíl není v tom, že by japonce neuměl nikdo opravit (je to traktor jako každý jiný), ale je problém sehnat náhradní díly a je úplně jedno jestli jsi v Čechách nebo na Moravě.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1801
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#34 Nový příspěvek od RoKur »

Ano, myslel jsem pana Pavlíka z Hlubočce u Opavy.
To kde dělají pořádný repas je u Poláku. kdysi jsem tady psal svoji zkušenost z nákupem u firmy Boss a odpovídá to tomu, co jsi teď uvedl.
Nicméně nerozeberou motor na prvošinitele. Na motoru nastavili pouze ventily. Vše co funguje nechají tak, akorát očistí.
Pan Pavlík pravděpodobně bude dealerem některého poláka.

Všichni naší prodejci se s Tebou budou bavit pouze tehdy, když kupuješ traktor, nebo jsi traktor koupil u nich.
Pokud jsi koupil jinde, tak se s Tebou stejně bavit nebudou.
Jednodušší opravy jako výměna těsnění, čepů vůlí, ložisek ..., Ti udělá každý ochotnější automechanik.
Rozebrat motor a vyměnit kroužky, písty, ložiska ... Ti také zvládne automechanik, ale už musí mít zkušenost s opravou motorů.
Podmínkou všeho ale je, že budeš mít náhradní díly. A na to stačí mít pouze servisní katalog dílů, a na googlu už najdeš prodejce těchto dílů.
Tak se spíše zaměř na katalog pro typ stroje, co máš vyhlédnutý. Na e-bay jich lítá plno. A pak nemusíš řešit, komu to odvézt na opravu.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#35 Nový příspěvek od DennyBraids »

Hodně vážně teď uvažují o tom ze bych koupil ten Yanmar FX 42 D a zajímal by mě váš názor. Připravuje to k prodeji kpmalotraktory, jsou to drisy u prahy takže k našemu pozemku nejblíž ze všech (asi jen 40km)... líbí se mi na tom ze to má 42 koni takže padají veškeré obavy o malý výkon a jako zacatecnikovi se mi podle videí na YouTube velice líbí ta PowerShift převodovka které podle toho co se psalo ve vláknu o 30ti konovem FXu je odolnější než normální pokud člověk dává kvalitní olej a originál filtr. Taky se mi líbí ze narozdil od AF rady prý v FX není žádná elektronika která by mohla dělat problém a cely traktor je velice primitivní a mechanicky... max rychlost skoro 29 km/h taky mnohem lepší než 14.5 na Iseki a s vahou 1700 kg už se taky nemusím bát ze by byl pro mě účely moc lehký... Jen ta cena 160 tis bez DPH pokud to je za stav v jakem to dorazí mi přijde docela dost, je to totiž asi i bez nakladace a bez bezpenostniho rámu, obojí bych musel ještě doplácet... A pak ten KP nemá tu na fóru nejlepší pověst... lidi píšou ze na strojích od nej byli závady které musel vidět a v rámci repase ignoroval...

Jak moc jsou ty návody k těm traktorum srozumitelné pro Lajka? Na netu jsem našel na tento yanmar jak user operation manuál tak ten katalog dílu (obojí v EN asi za 35$ arch). Myslíte ze mám šanci s tím si to spravovat sám? Třeba bubnovou sekacku jsem podle YouTube dokázal rozebrat vyčistit, vyměnit těsnění a pod. a zase složit, nicméně to nepomohlo a pořad je tam problém na který jsem proste nepřišel a budu ji muset někam odvézt, tak se bojím aby to s traktorem nebylo podobně story...
Yanmar FX 42D turbo

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#36 Nový příspěvek od hugo3 »

byl tady už myslím vzpomínán pan pařízek - kpmalotraktory- ten má spoustu návodů volně ke stažení.
takže najít stránky, stáhnout katalog a číst. jednodušeji snad návod nejde napsat. stejně ale až jakýkoliv traktor dotáhneš domů, tak se budeš muset naučit přímo ze sedadla s ním dělat. to jsou zkušenosti, které žádný návod nedá
pan pařízek má nějakého famuluse na prodej v jižních čechách, ten ale nic neudělá a ani jeho znalosti nejsou, jenom prodá traktor.
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

mastnacek
Příspěvky: 7103
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#37 Nový příspěvek od mastnacek »

DennyBraids píše: pát zář 04, 2020 7:26 am Hodně vážně teď uvažují o tom ze bych koupil ten Yanmar FX 42 D
Ozivuju vlakno, by me zajimalo, co jste na konec poridil. Stojim pred podobnou volbou, pozadavky mam trosku nizsi ( celak a podkop zatim nepotrebuju ). Zetor 3011 nebo velikostne podobny 3 valec od Zetoru nebo vetsi japonec 25-35koni. Zetoru nehraje do karet fakt, ze se na tech starsich, co zazily statni statky vystridalo x chasniku a ta dostupnost kvlitnich dilu slabne. Plus pro zetor je, ze je jeste hodne chlapu, co to fakt spravi i na poli.

dixx-jack
Příspěvky: 33
Registrován: pát čer 15, 2018 10:53 pm
Bydliště: Kolín

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#38 Nový příspěvek od dixx-jack »

Ahoj
pokud máš zájem, tak mám TA 270 s čelákem s paralelogramem, na tom mám zubatou klapačku a vidle mám taky. Tak pokud by tě zajímalo co to reálě dokáže a zvedne tak si můžeš udělat výtel a okouknout a ozkoušet

čau

dixx-jack
Příspěvky: 33
Registrován: pát čer 15, 2018 10:53 pm
Bydliště: Kolín

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#39 Nový příspěvek od dixx-jack »

řeknu ti jednu úplně zásadní věc, téměř všechny traktory mají výkon absolutně dostatečný, zásadní vproblém je přenos toho výkonu a tam začíná hrát zásadní roli hmotnost traktoru. Co se rychlosti týká tak mě ta 15tka děsne štve, ale reálně při práci je to víc než dostačující, jen je to opruz při přejezdech.
DennyBraids píše: pát zář 04, 2020 7:26 am Hodně vážně teď uvažují o tom ze bych koupil ten Yanmar FX 42 D a zajímal by mě váš názor. Připravuje to k prodeji kpmalotraktory, jsou to drisy u prahy takže k našemu pozemku nejblíž ze všech (asi jen 40km)... líbí se mi na tom ze to má 42 koni takže padají veškeré obavy o malý výkon a jako zacatecnikovi se mi podle videí na YouTube velice líbí ta PowerShift převodovka které podle toho co se psalo ve vláknu o 30ti konovem FXu je odolnější než normální pokud člověk dává kvalitní olej a originál filtr. Taky se mi líbí ze narozdil od AF rady prý v FX není žádná elektronika která by mohla dělat problém a cely traktor je velice primitivní a mechanicky... max rychlost skoro 29 km/h taky mnohem lepší než 14.5 na Iseki a s vahou 1700 kg už se taky nemusím bát ze by byl pro mě účely moc lehký... Jen ta cena 160 tis bez DPH pokud to je za stav v jakem to dorazí mi přijde docela dost, je to totiž asi i bez nakladace a bez bezpenostniho rámu, obojí bych musel ještě doplácet... A pak ten KP nemá tu na fóru nejlepší pověst... lidi píšou ze na strojích od nej byli závady které musel vidět a v rámci repase ignoroval...

Jak moc jsou ty návody k těm traktorum srozumitelné pro Lajka? Na netu jsem našel na tento yanmar jak user operation manuál tak ten katalog dílu (obojí v EN asi za 35$ arch). Myslíte ze mám šanci s tím si to spravovat sám? Třeba bubnovou sekacku jsem podle YouTube dokázal rozebrat vyčistit, vyměnit těsnění a pod. a zase složit, nicméně to nepomohlo a pořad je tam problém na který jsem proste nepřišel a budu ji muset někam odvézt, tak se bojím aby to s traktorem nebylo podobně story...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15808
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#40 Nový příspěvek od oco13 »

dixx-jack píše: pát říj 08, 2021 9:53 am řeknu ti jednu úplně zásadní věc, téměř všechny traktory mají výkon absolutně dostatečný,
Ono je to velmi relatívne - mám doma "domadel" 75Hp a japončíka 26Hp , japonec je vo všetkých ohladoch lepší okrem toho výkonu. Vždy keď musím v kopci podraďovať mu slubujem, že raz dostane 100 koňový motor a potom budeme kamaráti. Kopčeky čo s domadelom dávam na 4ke volnobeh musím na japoncovi radiť až do dvojky a držať min 2000rpm, inak by to nedal. :-/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#41 Nový příspěvek od DYK »

No jasně. A nebude sto koní málo?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15808
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#42 Nový příspěvek od oco13 »

Dyku to je práve ten paradox- s 2,8l autom jazdím za menej ako s 1,2kou - volá sa to rezerva výkonu. (kdyby neco) :typek:
Edit: sto koní mu ln slubujem - z hladkého diesla z osobáčiku viac ako 70 nedostanem, ale aj to už stačí na jazdenie bez nutnosti podraďovať na každom krtinci. :D

mastnacek
Příspěvky: 7103
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#43 Nový příspěvek od mastnacek »

dixx-jack píše: pát říj 08, 2021 9:47 am Ahoj
pokud máš zájem, tak mám TA 270 s čelákem s paralelogramem, na tom mám zubatou klapačku a vidle mám taky. Tak pokud by tě zajímalo co to reálě dokáže a zvedne tak si můžeš udělat výtel a okouknout a ozkoušet

čau
Ahoj, jestli to bylo na me, tak diky za nabidku, jeste si stale davam na paper + - japonec ( kterej ) a zetor ( kterej ). Cas me nehoni, tak teoretizuju.

dixx-jack
Příspěvky: 33
Registrován: pát čer 15, 2018 10:53 pm
Bydliště: Kolín

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#44 Nový příspěvek od dixx-jack »

To bylo tak obecně, už se tu u mě byl jeden ISEKář kouknout a nakonec má TA250, tak snad je spokojený :)

ibanez5
Příspěvky: 1592
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#45 Nový příspěvek od ibanez5 »

Ahoj Mastnáčku. Za mě Zetor 30. Už kvůli dílům , kdy na japonce oproti Zetoru jsou ceny astronomické. Pokud bys natrefil na udržovanou 30tku, jako kolega s vedlejší vesnice (dal za ní jenom 35000!) tak máš traktor absolutně bez starostí, který Ti opraví kdejaký místní borec, protže zná ten traktor i s paměti. Já jsem stál před stejnou otázkou, jenomže u mě je rozhodující místo kolem baráku, tak vyhrál japonec... Nestěžuju si, traktor dobrý, výkon dostačující , velikost ,ovladatelnost taky\ v poho, ale mít větší pozemek, tak jdu jednoznačně do Z30 nebo v tvé případě možná i Ursus C330 by nebyl k zahození, které se myslím dělaly i počátkem 90 let... No a určitě si porovnej ceny japonců a třeba té 30tky,nebo toho Ursuse... :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“