ISEKI - Cisla v nazvu

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15806
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#16 Nový příspěvek od oco13 »

A ako ich ukladáš do stohu?
Obrázek alebo radšej takto Obrázek

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#17 Nový příspěvek od DennyBraids »

j.kubec píše:Tak na 3ha louky to stačit bude. Já jsem se přehlédl a bral to jako celek. U 8-10ha bych uvažoval tak jak jsem psal. Jinak určitě bych balíky pokud půjde o velké bych vozil v šavlích. Mám na to takové nosítka kde to jde snadno a jednoduše, ale zvednu ho o maximálně 0,5m.
Ja chci urcite delat male baliky, tak jako stanislav z toho vlakna s mitsubishi... Jednak z toho duvodu jak tu bylo zminene, ze ani 30ti konovy japonec pravdepodbne nezvedne celnim nakladacem velky balik a pak kvuli skladovani... Jsme v chko kde vsechny strechy musi byt min sklon 45 st. takze skoda tak velkou pudu nad stodolou, kterou budeme muset mit, nevyuzit... Navic se s tim mnohem lepe manipuluje a myslim si ze v mensim mnozstvi jsou i male baliky mnohem lepe prodejne, pokud bychom meli prebytky...
Yanmar FX 42D turbo

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#18 Nový příspěvek od j.kubec »

Skladování i velkých balíků není problém. I sousedi co mají 10 králíků si nechají slisovat balík kulatý a nakulují ho do kůlny. Dělám seno 1,2m/1,2m šířka/průměr a slámu 1,2/1,6. Seno dávám na půdu stájovým manipulátorem schafer a po půdě koulím. Balík má cca 350kg takže koulení v jednom není problém. Na půdu doma se jich vejde 150. Původně tyto prostory byly naplněné volným senem. Za ty roky co jen pamatuju se také vyzkoušelo kde co. Malé balíky jsme zavrhli hned po odzkoušení pro pracnost a manipulaci. Velký balík je mnohem rychlejší na zpracování a přemístění. Ani manipulace není problém, když se ví jak na to. Původně jsme nakulovali po třech na káru později samonakládací přepravník na čtyři a nyní už vozím na samonakládacím na osm. Také zvednutí na půdu jde jednoduše. Původně jsme používali elektrický naviják. Balík se jednoduše a rychle upínal upínacím popruhem. U sestry kde je podlaha půdy 3,5m jsem nakonec postavil výtah na balíky a doma jsem přešel na manipulátor viz mé vlákna. S japoncem si převážím balíky jen když mám pár kusů poblíž baráku a nevyplatí se mě zapřahat přepravník a na stájový manipulátor je to daleko nebo v terénu či na poli.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1801
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#19 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj DennyBraids
Ty vyhozené peníze za podkop jsem myslel tak, že by jsi chtěl kopat základy na tu tvoji farmu.
Pokud to budeš využívat místo minibagru, který přepravíš na vozíku, tak to bude OK, protože je to srovnatelné.

Kolega Stano přetěžoval tu Micinu tím lisem na balíky. To bylo na tu Micinu už moc.
Také napsal, že koupi Yanmara udělal dobrou věc. S ním už to je jiná práce, než s Micinou.
Kolega ladiky, který svůj stroj nepřetěžuje, si pořídil lis na kulaté balíčky za 20 koňovou kubotu, a zatím je spokojen. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=285
Pokud traktor budeš používat s rozumem, a nevadí Ti produktivita, tak řada TA nad 25 koní by měla stačit. Já osobně bych ale nešel pod 30 koní.
Ať je raději větší rezerva, než přetěžovat. Přeci jenom Tě to bude živit.

Projdi si tady klidně starší vlákna i jiných značek, než Iseky. Určitě najdeš spoustu inspirací a rad. Mě to při výběru hodně pomohlo.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#20 Nový příspěvek od DennyBraids »

J.kubec:
Docela jsi me pobavil, prijde mi to stejne jako s tim traktorem... Ano kdyz zainvestujes dalsi statisice do stajoveho manipulatoru a samonakladaciho prepravniku, nebo dokonce i vytahu, tak verim ze muze byt i prace s velkymi baliky pohoda. Ale opet to nedava pro nasich par koz a 3 ha louky zadny ekonomicky smysl... Mozna se k tomu jednou propracujem, ale to uz bychom museli hospodarit vyrazne na vetsim a hlavne kozy samy na sebe vydelat, zatim je to jen hobby...

RoKur:
Urcite jsem nechtel kopat cele zaklady, ale myslel jsem ze treba aspon skryvku ornice bych s tim zvladnout mohl a treba ty pripojky... Ale netusim jestli kdyz je tam cesta ze zhutneneho sterku jestli to ma silu nato abych tam vykopal metr hluboky prikop... Snazim se koukat po silnejsich strojich, ale nabidka je tam vyrazne nizsi, japonci zjevne takovy vykon na svych polickach nevyuziji... V kategorii Iseki TA2xx najdu tak mozna 100 inzeratu v tuto chvili, zatimco Iseki TA 3xx jsem nasel jen 3 stroje a jeden uz se stihl prodat driv nez jsem tam mel cas zajet... Asi to mozna budu muset resit tak (jelikoz na to nespecham), ze proste zajedu k nejakemu prodejci SKH sebranice nebo TraktorServis (nebo ja nevim co je jeste dobre?) a tam udelam poptavku na to co bych si predstavoval a budu cekat az neco dotahnout primo z japonska a pak si to od nich necham i zrepasovat... Treba KPMalotraktory (nevim jaky ma reference?) ma ted v sekci pripravujeme moznost dat rezervaci na Yanmar FX 42 D , 4x4 ( 42 HP) a neni to za spatne penize pokud by dorazil v dobrem stavu... Ty Yanmary se mi taky docela libi, po Iseki asi nevic... Jedine co mi z japoncu neprirostlo k srdci jsou asi ty kuboty... To proste vypada jak vetsi sekacka Bedy Travnicka... A najit inzerat na nejakou co ma vic nez 15Hp je taky zazrak...
Yanmar FX 42D turbo

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15806
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#21 Nový příspěvek od oco13 »

DennyBraids píše:J.kubec:
Ano kdyz zainvestujes dalsi statisice do stajoveho manipulatoru a samonakladaciho prepravniku, nebo dokonce i vytahu, tak verim ze muze byt i prace s velkymi baliky pohoda. .
Pozor nie je to vždy o peniazoch - mňa dva domadely, štiepkovač, mulčer, a kopa drobností nevyšli ani polovicu ceny japonca, navyše to bolo rozložené do dlhého časového obdobia. Popri tom sa budovali prístrešky na skladovanie štiepky, tiež svojpomocou za smiešne ceny.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1801
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#22 Nový příspěvek od RoKur »

DennyBraids píše:Snazim se koukat po silnejsich strojich, ale nabidka je tam vyrazne nizsi, japonci zjevne takovy vykon na svych polickach nevyuziji... V kategorii Iseki TA2xx najdu tak mozna 100 inzeratu v tuto chvili, zatimco Iseki TA 3xx jsem nasel jen 3 stroje a jeden uz se stihl prodat driv nez jsem tam mel cas zajet...
Spíše to bude tím, že pokud si pořídíš robusnější stroj, tak Ti více vyhovuje a nemusíš ho měnit, jak ten menší. Proto ty větší se moc neprodávají.
Druhá věc je cena, o kterou jde. Menší se rychleji prodají, protože jsou lacinější ale u nás stejně předražené.
Přečti si vlákno Kde koupit japonce. Tam najdeš i prodejce, který se zabývá prodejem pouze Iseky. Jsou na něj dobré reference. Nemyslím ale jiného prodejce RVR agro, který je také od Opavy.
S tou Kubotou nemáš vůbec pravdu. Je tam asi největší variabilita ze všech značek. Asi jsi teď naštval docela dost jejich vlastníků.
Mě osobně u iseky vadí umístění palivové nádrže v zadu. Dokonce jsem tady někde četl, že Iseky je taková levná lidová značka. S tím ale nesouhlasím. Určitě ne u řady TA.
Tím, že nemáš žádné zkušenosti s těmito traktory, tak ještě nevíš co je, a co není na nich dobré.

Opravdu si s někým domluv návštěvu a udělej si výlet. Prodejce, aby prodal navykládá kde co.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#23 Nový příspěvek od DennyBraids »

RoKur píše:S tou Kubotou nemáš vůbec pravdu. Je tam asi největší variabilita ze všech značek. Asi jsi teď naštval docela dost jejich vlastníků.
Jej to jsem urcite nechtel, pisi proste veci tak jak si je myslim, na nejakou korektnost nebo eufemismy si nepotrpim... Jak jsem zde uz psal, mozna je to blbost se tak rozhodovat, ale pro me proste plati, ze at uz vyberu traktor jakykoli, tak se mi musi libit a musim z neho mit radost. A je velice mozne ze nazivo az budu stat u traktoru tak se muj nazor zmeni, ale tady od pocitace je to pro me jednoduche vybirani, protoze jedine ty Iseki TA se mi opravdu libi jak vypada... Je to za me pekny design ktery bych od takoveho stroje ocekaval. Ostre rysy, vsechno vypada solidne kovove. Zatimco u tech kubot si proste nemuzu pomoct, jak je to vsechno zaoblene a vypada to lacine a plastove. A rozhodne cim novejsi stroj od kuboty, tim horsi pocit z toho designu a plastovosti mam... Ale to plati pro vetsinu znacek traktoru. Proste mam skoro pocit ze novy bych nechtel ani kdyby byl za stejne penize... Je to jako u aut. Ty nova nemaji ani procento designu co meli ty ze 70. let. A mit nejaky pekny plne repasovany traktor, ktery je starsi nez ja (je mi 30) to je skoro jako mit veterana a to byl vzdy castecne muj sen... Nemuzu proste nekoukat na to jak ten stroj vypada a jak se mi libi...
Yanmar FX 42D turbo

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#24 Nový příspěvek od DennyBraids »

Tak to asi musim vzit zpet, asi to je model od modelu... Ted treba koukam na Kubotu L1 245 a to vubec neni osklivy stroj ;)
Yanmar FX 42D turbo

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#25 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...ona ta L1 245 se vyráběla v letech 1986 - 88 ...

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#26 Nový příspěvek od DennyBraids »

RoKur:
Nemáš nějaký odkaz na toho prodejce co děla jen Iseki? Pročetl jsem cele to vlákno kde koupit Japonce a zmínku jsem tam nenašel... Dik
Yanmar FX 42D turbo

Uživatelský avatar
JPos
Příspěvky: 50
Registrován: sob led 28, 2017 3:29 pm
Bydliště: Přerovsko

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#27 Nový příspěvek od JPos »

DennyBraids píše:RoKur:
Nemáš nějaký odkaz na toho prodejce co děla jen Iseki? Pročetl jsem cele to vlákno kde koupit Japonce a zmínku jsem tam nenašel... Dik
Na Iseki je nejlepší pan Pavlík z Hlubočce u Opavy. Skvělá domluva, vše vysvětlí. Má velký výběr traktorů a nic pro něj není problém 8) Za mě 100% nejlepší prodejce, mám teď od něj TU185 a super.

Teď má inzeráty na bazoši https://dum.bazos.cz/inzerat/124383969/ ... u165-f.php

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#28 Nový příspěvek od DennyBraids »

JPos píše: Na Iseki je nejlepší pan Pavlík z Hlubočce u Opavy. Skvělá domluva, vše vysvětlí. Má velký výběr traktorů a nic pro něj není problém 8) Za mě 100% nejlepší prodejce, mám teď od něj TU185 a super.

Teď má inzeráty na bazoši https://dum.bazos.cz/inzerat/124383969/ ... u165-f.php
No ale ten koukam dela jen male trakturky pod 20 koni... Ja shanim neco do ma min. 27, idealne 35...
Navic bych tedy rad nasel prodejce ktery je v cechach a ne na morave... Ted jsme sice v Brne, ale pozemek jsme koupili 20 minut od Melnika... Sam si to spravit neumim, mozna se casem naucim jednodussi opravy ale na ty slozitejsi potrebuji nekoho kdo mi to nejen proda ale i opravi... Treba v Sebranicich daji i 2 roky zaruku jako na novy stroj ale netusim jak to funguje kdyz to k nim ma clovek 200 km a nemam moznost vlastni prepravy... Natoz pak nekam do Opavy, to uz je 360km...

Ted se asi zitra pojedu podivat k tomuto prodejci: https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail ... 3%A1%C5%A1
Mam to k nemu 10 minut autem od naseho soucasneho bydliste, ale nenasel jsem na nej zadne reference (jeden clovek se pta na Tomase Brezinu z Turan ve vlaknu Kde koupit Japonce, ale nikdo mu neodpovedel, asi to bude ten stejny Tomas, ale neni tedy v Turanech ale v Telnici, coz je hned vedle...) a stale nevim jak bych to servisoval kdybych si to od nej koupil a pak za rok odvezl na Melnik...
Yanmar FX 42D turbo

andre.marek
Příspěvky: 662
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#29 Nový příspěvek od andre.marek »

Já mám od pana Pavlíka TA 250, on sám měl doma myslím 27 koňové Iseki. Takže vozí i takové, ale ne asi tak často, vzhledem k menšímu zájmu o ně, jak tady již bylo psáno...
Možná by se s ním dal domluvit dovoz na "objednávku".
Jednání na 1* 8) 8)

DennyBraids
Příspěvky: 72
Registrován: pát srp 28, 2020 12:47 pm
Bydliště: Hluboká Nad Vltavou

Re: ISEKI - Cisla v nazvu

#30 Nový příspěvek od DennyBraids »

A on to i repasuje nebo jen doveze a prodává?
Yanmar FX 42D turbo

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“