Iseki Landhope 237 čelní nakladač problém

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Pietro.
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 17, 2020 11:28 am
Bydliště: Nitkovice

Re: Iseki Landhope 237 čelní nakladač problém

#16 Nový příspěvek od Pietro. »

Já jsem teda s nabíráním stěrku a písku neměl problém, je fakt, že jsem nekontroloval kolik mám nabráno, prostě jsem tam najel a odjel třeba jen s půlkou lžíce. Pořád lepší jako vozit to na kolečku. :D

To s těma elektrikářema nechápu. Já třeba obdivuju lidi co si umí posvařovat nějakou kontrukci - ať už traktor, nebo bránu a nerozpadne se jim to - jako mě :)
Nemusí to být nutně strojař, prostě šikovnej člověk. Věřím, že se to časem taky naučím, nakonec tohle bude možná dobrá příležitost, vzhledem k tomu, že nikoho nemůžu sehnat na opravu, nebo prodej.

Petr

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Iseki Landhope 237 čelní nakladač problém

#17 Nový příspěvek od oco13 »

Kludne to skúšaj sám. Ja zváram traktor každý druhý týždeň, a čo , elektrod mám dosť. :typek:
Ak fakt nevieš vobec zvárať , tak nakresli jednoduchý výkres a na tú poškodenú časť si daj urobiť zosilnenie v zámočníckej dielni a jednoducho to prišroubuj.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Iseki Landhope 237 čelní nakladač problém

#18 Nový příspěvek od RoKur »

pokusím se Vám vysvětlit, jak jsem to s tím elektrikářem myslel.
V žádném případě jsem to nemyslel tak, že elektrikář je něco víc, než jiné řemeslo, nebo obor.
Bral jsem to tak, že elektrika je o tom, že se tam většinou počítá, a na výpočty je už na škole kladen velký důraz.
To, že na většinu výpočtu stačí trojčlenka je vedlejší. Měl by zmáknout i výpočet sinusu a cosinusu.
Je hodně oboru, kde se také neustále musí počítat, aby se došlo ke kýženému výsledku. A tak ti lidé tu matematiku častěji používají i v běžném životě.

Thomso. moje odpověď byla hlavně o tom, že tyto typy traktorů nejsou dělané na přetěžování přední nápravy. Pietro. měl štěstí v neštěstí, že mu zatím prdl nakládač, který se dá jednoduše dát dohromady. Až mu prdne něco v přední nápravě, tak to bude už horší.
Je spousta věcí které neznám, nebo neumím. A nestydím se za to. Ale na druhou stranu mě stačí se jenom podívat, kde je na japončíkovi přední náprava, a na zbytek mi už stačí ta trojčlenka, aby jsem věděl, že používat přední nakládač na 400 kg balíky je to nejlepší, jak si zničit stroj.

Tak Pitrovi raďte z vesela v dobré víře, jak si má zesílit nakládač, aby mu pak prasklo něco na traktoru. 8)
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Iseki Landhope 237 čelní nakladač problém

#19 Nový příspěvek od oco13 »

Rokur ja zastávam názor, že niečo musí povoliť - ako by som potom vedel čo mám zosilňovať. Ak na svoj traktor dám predok z vejtry , tak budm skúšať dvíhať ten IBC kontajner plný. :-/
Ak si kúpi UNC tak prvé čo sa mu stane že sa prevráti dozadu alebo padne na hubu. Teda aspoň mne to stále niekam padalo, keď som bol na majeri jedno skúšať.

Pietro.
Příspěvky: 12
Registrován: pon srp 17, 2020 11:28 am
Bydliště: Nitkovice

Re: Iseki Landhope 237 čelní nakladač problém

#20 Nový příspěvek od Pietro. »

S UNC jsem již pracoval - jen krátce cca. hodku, ale nepřevracelo mě to ani dopředu ani dozadu.

Uživatelský avatar
Hanz 260
Příspěvky: 6004
Registrován: ned úno 08, 2009 11:21 am
Bydliště: Benešovsko

Re: Iseki Landhope 237 čelní nakladač problém

#21 Nový příspěvek od Hanz 260 »

UNC taky váží 3000kg
Zetor crystal 8011, VZV Irion 3.5 tuny od Shreka, plato 2.7 t

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“