Mám koupit japonce či ne?

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
LPS11
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 15, 2017 3:31 pm
Bydliště: HK

Mám koupit japonce či ne?

#1 Nový příspěvek od LPS11 »

Zdar chlapáci, mám na Vás dotázek. Máme na práci okolo domu a pole Agrostroj MT8-075.1 a občas pomýšlím nad něčím nepatrně větším, těžším, s většími předními koly (může být i hnaná přední náprava). A lehce pokukuji na Japonce. Jaké máte zkušenosti, kurvítka, dostupnosti dílu, shopy, dovozci, poruchovost apod. Co byste mi doporučili za typ. Jde mi spíš o polní práce, brambory, řepa, setí, kultivaci, ploužkování, vozík. Ale samozřejmě nechci také finančně vykrvácet. Jaká je případně kompatibilita s jinými stroji. Mám nyní spoustu nářadí a dost mně třeba taky děsí se všeho zbavit a možná i pak draze nakupovat nářadí. Můžete mi prosím případně doporučit nějaké rozumné prodejce a typy? Udělat nějakou rychlou nalejvárnu ke zorientovaní se v těchto strojích?

Díky za každé info.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mám koupit japonce či ne?

#2 Nový příspěvek od ladiki »

Ahoj, dobrý dotaz.

V této kategorii je situace přesně opačná než MT8, TK, Vega, Vari apd...zkrátka česká výroba.
Japonských traktorů je celá řada, každý má své pro a proti.....pokud jsi zvyklý, že máš ke stroji rozpisku dílů, podrobný manuál a obchod, kde díl zakoupíš......tak můžeš u japonce trpět a můžeš ho pak i proklínat a ten, kdo Ti koupi poradil bude na black listu :-)

Už z Tvého dotazu je cítit, že budeš spíše opatrný....doporučuji proto sednout k internetu, mrknout sem na fórum, shlédnout videa na YT, porovnáš si realitu co od jakého stroje očekáváš. Doporučuji si vyhlédnout 3-4 favority a pak už být v dotazech konkrétní.....pak se dostaneš k vysněnému stroji, který Ti vykouzlí opět úsměv na rtu z hlediska síly, ergonomie (pro postavy asijského typu :-), prostupnosti terénem atd...

Ale např. jen v otázkách nářadí rozhodně neplatí situace, jako např. za TK.... byl pluh PON, vlečka ANS, kypřič KYR atd...
Tuto realitu někteří majitelé, co si po např. po TK koupili japončíka těžko zkousávají...

lezgy
Příspěvky: 242
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Mám koupit japonce či ne?

#3 Nový příspěvek od lezgy »

ad1 koronu si pochvaluju predajci, bezdovodne totiz zvysuju ceny do bludu
ironicky stastie ze ju mame.....
ad2
japonca ale ak uz tak aspon 35koni ako minimum.... a uz asi jedno akeho, motorovo asi yanmar
uz ked mas grule uz by to chcelo aj orat a ked tak aj lepsi pluh,.....
casom to tak ci tak skupis, bude to silnejsie jak ty :)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Mám koupit japonce či ne?

#4 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...pokud nejsi technicky zdatný a nemáš pořádně vybavenou dílnu , tak na Japonce zapomeň . Jen si pořádně pročti tuto část fóra a uvidíš , že jsou s nimi jen problémy , náhradní díly těžko sehnatelné a když , tak za nehorázný peníz . Musel jsem Tě varovat !

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Mám koupit japonce či ne?

#5 Nový příspěvek od DYK »

Co si představit pod pojmem pořádně vybavená dílna?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mám koupit japonce či ne?

#6 Nový příspěvek od oco13 »

DYK píše:Co si představit pod pojmem pořádně vybavená dílna?
Sústruh, fréza ,stlpová vrtačka, cočko a triodina a poriadna brúska to je tak moja predstava :typek: Aha a zabudol som nejaká tak 100+A plazma spolu s pásovkou alebo hopsalkou.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Mám koupit japonce či ne?

#7 Nový příspěvek od JardaCNC »

Tak mam japonca asi 8 let. Kubota.
Mam frezkuCNC, soustruh 2x, pasovou pilku, hopsalku, sloupovou vrtacku, brusek nekolik (stojanovych i rucnich - flexa), svarecku invektor gama 151.
A furt jsem zatim (krom vyroby vypinaci vidlicky u spojky - stejne jsem to resil externe) nic z toho na vyrobu nahradnich dilu na MOJEHO japonce nepotreboval. :-/
Ano na vyrobu prislusenstvi - pluhu , bran apod ok.
Ano uz jsem xy dilu na japonce udelal - naposledy vyvodovou hridel. Na nejakeho yanmara.
Spis bych rekl ze je potreba kalirna.
Tu uz doma nechci :D

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mám koupit japonce či ne?

#8 Nový příspěvek od oco13 »

Jardo potreba náhradných dielov nie je daná typom a vekom traktora ,ale medzikusom medzi pedálmi a volantom. Mne keď sa darí tak dotrhám traktor aj 2x za deň.
Obrázek :typek:
Chudák Fester , kde asi skončil :'(

Ja by som to videl skor tak že : mám doma niečo čo funguje k tomu kopu náradia a kúpim mačku vo vreci za nehorázne peniaze? :tyty: :tyty:

Vedra
Příspěvky: 1378
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Mám koupit japonce či ne?

#9 Nový příspěvek od Vedra »

Jaká je výměra?

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mám koupit japonce či ne?

#10 Nový příspěvek od ladiki »

Výměra nehraje roli. Traktory jsou od 10 do 50koní....
Dovolím si poznamenat, že za těch pár let co zde přibývají uživatelé.....že na začátku to byli spíše "srdcaři"
Je to dobře vidět na způsobu dotazů za těch posledních pár let, kdy se dostáváme k problémům jako "kape mi gufero, Bože, co s tím" :)
Uvidíme, jestli tázající bude dále přispívat pro upřesňení.....těžko takto něco napsat ;-)

Vedra
Příspěvky: 1378
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Mám koupit japonce či ne?

#11 Nový příspěvek od Vedra »

Ale hraje pokud je to víc než rekněme 1500 m2 tak bych bral normální traktor se závěsem kat 2. do kterého je přehršel nářadí za skoro šrotovou cenu.

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Mám koupit japonce či ne?

#12 Nový příspěvek od kutil tim »

Hlavně kolik do toho chce dát, pak může volit celorepas od prověřené firmy a vybírat kolem 20 25 koní, pokud nechce hračku.

Marin
Příspěvky: 20
Registrován: pon čer 08, 2020 8:07 pm
Bydliště: Svatobořice-Mistřín

Re: Mám koupit japonce či ne?

#13 Nový příspěvek od Marin »

Vedra píše:Ale hraje pokud je to víc než rekněme 1500 m2 tak bych bral normální traktor se závěsem kat 2. do kterého je přehršel nářadí za skoro šrotovou cenu.
Ono ne každý má třeba na velký traktor místo.....

Uživatelský avatar
LPS11
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 15, 2017 3:31 pm
Bydliště: HK

Re: Mám koupit japonce či ne?

#14 Nový příspěvek od LPS11 »

Marin píše:
Vedra píše:Ale hraje pokud je to víc než rekněme 1500 m2 tak bych bral normální traktor se závěsem kat 2. do kterého je přehršel nářadí za skoro šrotovou cenu.
Ono ne každý má třeba na velký traktor místo.....
Zdravim chalani, jen lehce tedy doplnuji. Plocha cca 4000m2, brambory, repa, obili, priprava (orba, brany, rotavator, plouzek, atd.) + koule na autovozik a obcas odvoz neceho nekam okolo baraku (seno, sut, pisek, zrno).

Velikostne neco spise mensiho (obdelavam i mensi zahradu a neni tolik mista na velke manevry) takze to MT8 bylo tak akorat. Horsi je kdyz s tim pak vyjedu do pole, tak je to lehke, mala predni kolecka zapadaji do brazd po orbe, zadek vecne hrabe i s novym obutim.... Takze spis neco univerzalniho velikostne jako cca max do Zetor 25-30. A hlavne rozpocet taky neni nafukovaci, tedy max do 90000 a idealka by bylo 50000 :-)

FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: Mám koupit japonce či ne?

#15 Nový příspěvek od FSDN »

Nebylo by řešením na takhle nízký rozpočet něco 4 x 2 jako zvolil Vladimír ? Myslím že důvody ve svém vláknu dobře popsal a je to více než pravda. Na opravy jednodušší protože nehnaná přední náprava a neřešení průměru pneumatik ? Je to do lehké půdy nebo do jílu ?

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“