Mám koupit japonce či ne?

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: Mám koupit japonce či ne?

#16 Nový příspěvek od FSDN »

A pozor na problém japonců s roztečí bramborových řádků . Potom už bude zase problém s nářadím jak psal Vedra ...

Marin
Příspěvky: 20
Registrován: pon čer 08, 2020 8:07 pm
Bydliště: Svatobořice-Mistřín

Re: Mám koupit japonce či ne?

#17 Nový příspěvek od Marin »

FSDN píše:A pozor na problém japonců s roztečí bramborových řádků . Potom už bude zase problém s nářadím jak psal Vedra ...
Já to budu na Iseki TU1700 řešit otočením kol, a dostanu se na rozteč řádků 40cm. Nebo se na to vyseru a nechám to tak a řádky budou 55cm

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mám koupit japonce či ne?

#18 Nový příspěvek od ladiki »

4LPSN11: těžko úpléct takový bič, natož s ním ještě zapráskat. Na manévrování něco jako mt8, velikostně do Zetora 30, do 90peněz :)

Na výměru a rozsah prací bych volil něco okolo 20-25koní. Zhlediska peněz nejlíp vychází Hinomoto. Třeba takové N239? Nebo starší Kubota L1-225?
Japončíci obecně dobře manévrují díky velkému rejdu a relativně kratšímu rozvoru.

To ti tak nějak píši, co cheš slyšet. Co slyšet nechceš, jsou zmíněné erteple, problém sehnat některé rozměry pneu, sehnat dobrý pluh je zázrak, prakticky žádná příručka a těch 90 peněz je na vše málo, aby to za něco stálo.....

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: Mám koupit japonce či ne?

#19 Nový příspěvek od kutil tim »

Chce to tak 120000 , aby to za něco stálo a zkušeného mechanika, co se vyzná!!!

vfisch2202
Příspěvky: 438
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám koupit japonce či ne?

#20 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Ten istý problém, riešim aj ja. Chcem vymeniť mt8-070 za japončíka. Mám vyhliadnutý Kubota Kj11. Áno viem výkon 10k je pre Vás skutočných traktoristov smiešny. Ale ja potrebujem mini traktorík previesť 25 km na vozíku za osobákom na obyčajnom vozíku. A teď babo raď.
Ako je ten model spoľahlivý ? Má to vôbec "kvalitu" klasiky Kubota 6000 ???

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Mám koupit japonce či ne?

#21 Nový příspěvek od tobig »

Mně osobně tyhle pres PC dotazy, at jiz tady nebo na FB, vzdy evokují scenku od Sveraka v hlavni roli s dotazem "pane Lorenc, uvezu to?" Každy jsme prece jiný, kazdy mame jine potreby a naroky. I kdyz bych ti vysypal ze sebe to nej pro i proti Japoncovi, nemusí to být relevantní i pro tebe.....

A myslím to v dobrem.... :friends:
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mám koupit japonce či ne?

#22 Nový příspěvek od oco13 »

Svätá pravda - mne tiež každý tvrdí kup si poriadny traktor, kup si poriadnu pilu, kroviňák. Ale keď si predstavím ako by som sa tváril keby som roztrhol japončíka za 3 litre. :pistol: Takto toho mojho chudáka dovlečiem domov, zaplátam a ide sa ďalej. :D

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Mám koupit japonce či ne?

#23 Nový příspěvek od JardaCNC »

No ona ta klasika Kubota B6000 má cosi do sebe.
Krom spojovacího dílů ( takový velký jackel) , jsou další komponenty odlivane a použita bez rámová konstrukce.
Nevím jak to má ta KJ11? Už to by mohlo napovědět.
Dal jaké to má řízení (zatáčení kol) má to nějakého asistenta? Možnost vypnout přední náhon apod. Je to novější stroj a japonci se uměli vyhrát s těmi serepetičky.
Otázka je jestli je potřebuješ a využijes.

vfisch2202
Příspěvky: 438
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám koupit japonce či ne?

#24 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Pre JardaCNC.
Podľa videi na nete, má zatáčanie normálne. Nerozumiem akého asistenta máš na mysli. Vypnutie predného náhonu asi nieje možné. Ale po asfalte nejazdím. Keď som skôr čítal, tu niekde na fóre, tak kvalita prevedenia a spoľahlivosť japončíka s mt8 070-mini je údajne neporovnateľná. Samozrejme japonec je na tom lepšie. A u nás máme ílovitú pôdu a do kopca, takže predný náhon asi pomôže. Ja ho potrebujem hlavne na mulčovanie v sade, preto ten prevoz na vozíku za osobným automobilom.
Pre tobig.
Ja viem tie otravné otázky okolo toho, ale vysolím 4000,-Eur a potom zistím, tá Kubotka je hračka, nič nepotiahne (10,5 k) a nič neroztočí - rotavátor a mulčovač potrebuje výkon. Ale ak to porovnám 13 koní, jednovalec, benzín Honda na mini 070 a točí to rotátor a mulčovač 88 cm(vertikal) aj v metrovej tráve, tak si myslím, že dvojval diesel kubatúra cca 500ccm musí niečo potiahnuť.
Sorry, zasa som sa rozpísal.

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: Mám koupit japonce či ne?

#25 Nový příspěvek od tobig »

2:vfisch2202 - ja ti rozumím. Svým příspěvkem jsem chtěl jen říct. že každý máme jinou potřebu, co do výkonu, velikosti a komfortu. Myslím, že pokud si toto utřepeš, nešlápneš vedle s žádným japoncem - tady co do značky. Jde jen o to, před koupí uvažovat i o servisu, dostupnost, vstřícnost a ochota. Měl jsem TU155 a úplně pro mé potřeby stačil. Upgradoval jsem na TA227 a to už je jiný level. A taky stačí.... :prace:
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Mám koupit japonce či ne?

#26 Nový příspěvek od oco13 »

tTakto len sa tak skúsim zamyslieť :typek: - mám mulčovač 120cm záber s vlastným motorom 18HP - a výrobca k nemu ani neponúka kladivá , predáva sa len s Y nožmi ktoré sú menej náročné na výkon. Ak prechádzam stránky výrobcov tak k najmenším - metrovým mulčerom dávajú výkon od 15Hp. Vertikálny možno potrebuje menej výkonu , ale zase na druhej strane ako mulčuje? nie je to len obdoba bubnovej kosačky. Tie čo vidím predávať na bazoši nemajú žiadne protiostria k nožom, teda vlastne len kosia nie drvia trávu.
Automechanici radia - nekupovať auto s najslabším motorom v modelovej rade. Ja by som asi (len za seba) povedal - nekupovať najslabšieho japonca. Pán hore nadomnou píše o 4T ojro, ale 10HP Kuboty idú po 2200 eur. Tak ja neviem :-/
Tu je za 4500 17Hp Kubota , ale aj s rotavátorom a dvojákom https://dom.bazos.sk/inzerat/115163885/ ... 7-koni.php

vfisch2202
Příspěvky: 438
Registrován: úte led 09, 2018 9:02 am
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám koupit japonce či ne?

#27 Nový příspěvek od vfisch2202 »

Dobrý deň.
Pre oco13.
Potrebujem kubotku voziť na obyčajnom vozíku za os. automobilom. Teda váha do 500 kg. Mulčujem - dobre možno sa to viac podobá na kosenie (dal by som foto, ale neviem ako sa to robí :D ) vertikálnym mulčovačom (vlastná výroba) so záberom 88 cm s mt8 070 mini, motor Honda GX390, 13k. Mulčujem v sade 140 x 35 metrov, pomedzi aj popod stromy (potrebujem mini traktor - na Aste už pokukujem tak 2 roky, ale je pre mňa veľká a ťažká - a mal by som problém aj s parkovaním na zimu). Kvalita mulčovania mi plne postačuje. Mulčujem 2x do roka, tento rok veľa prší tak budem mulčovať trikrát. Kubotky radu 5000, 6000 a 7000 (možno stoja 2200 ojro ale bez urážky (ani ja nie som prachatý zbohatlík :nene: ) sú už príliš staré a "dizajn" katastrofa - nechce sa mi riešiť servis. Mám vyhliadnutú Kubotu KJ11, váha 480 kg, r.v. asi 2001, MTh asi 443. Urobil by som si vertikal-mulčer cca 95cm, dvoj alebo štvornožový - podľa toho čo by zvládol dvojval diesel.
Takže tak
PS: brat má Kubotu 1400 (novšia 7000 -cka) -parádny traktorík ale má kde parkovať a nepotrebuje ho prevážať

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Mám koupit japonce či ne?

#28 Nový příspěvek od JardaCNC »

Asistent zatáčení je toto: při otáčení volantu dojde ke zbrzdění vnitřního kola a zároveň ke zrychlení přední nápravy.
Prostě té to v té zatáčce zavře.
Vypínání před. nápravy je dobrá volba i když nejezdis po silnici.
Doma nejspíš máš beton a na tom se taky budeš točit.
A pak uvidíš jaké jsou na něm úbytky gum. Hlavně přední nápravy. :vztek:
Navíc neúměrně zatezujes převody a to se časem projeví.
Taky pokud by jsi chtěl výměnu pneumatik - pak tam tuplem záleží jaké tam dáš. :tyty:
A rámová konstrukce versus bez rámová - to ti snad nemusím vysvětlovat. :smich:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám koupit japonce či ne?

#29 Nový příspěvek od Ondras83 »

Obnovím toto téma: vezmu to trošku z jiného konce...

Něco jsem přečetl, něco viděl, ale nevím vše....
Brácha chce japonce, vím rozměry, atd atd, chceme sehnat nějakej pojizdnej šrot a dát ho do kupy, rozpočet je 60tis

Vyřadil jsem hinomoto, ikdyz údajně křížené s kubotou, značka neexistuje...

Oprav se nebojím, zázemí je, zkušenosti nasbirame

Je nějaká vyloženě značka průser, co nebrat? Nic moci neříká shibaura, jak je na tom?

Je na netu Kubota b1600dt za těch 60tis, co znamená to DT?

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mám koupit japonce či ne?

#30 Nový příspěvek od ladiki »

Ondro...Nějak nemám rád slovo rozpočet.....co to znamená? Koupit za 60 a vložit do dílů dalších 10?

Vyřadil jsem hinomoto, ikdyz údajně křížené s kubotou, značka neexistuje...
Značka existuje stále. POkud bude v dobrém stavu, tak za něj dáš nejméně ze všech a svou práci odvede. Díly někde po evropě budou, ale je to stejný případ jako sehnat díly na Oktávku a nebo třeba na Hondu Legend...

Oprav se nebojím, zázemí je, zkušenosti nasbirame
Nejsou to stroje složité na opravy, každá oprava končí dostupností dílu......


Je nějaká vyloženě značka průser, co nebrat? Nic moci neříká shibaura, jak je na tom?
Kubota je jako Toyota, Yanmar jako Honda, Iseki jako Nissan, Mitsu jako Mitsu, Shibaura jako Suzuki....atp

Je na netu Kubota b1600dt za těch 60tis, co znamená to DT?

DT=přední náhon 4x4

Ve Tvém případě se není čeho bát. Zkušenosti máš. Provedeš obvyklou kontrolu motoru, kvaltů, řízení......jestli se to má pokazit, tak to stejně nezjistíš.....jen holt případně na díly nebudeš trávit čas v Autokelly, ale budeš hledat na netu...

Mrknul jsem co je bazoši.....nabídka s rozpočtem 60...
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1277857 ... -b1500.php
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1274114 ... r-agro.php
https://dum.bazos.cz/inzerat/125896817/ ... 01-2wd.php
https://dum.bazos.cz/inzerat/125896867/ ... 00-4wd.php

Ten ostravský prodejce viz. tvůj dotaz v jiném vlákně je FAKE viz.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“