ISEKI TU 140

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

ISEKI TU 140

#1 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Tak jsem nedávno rozšířil řady malotraktorových nadšenců a pořídil si Iseki TU 140 - doma přezdívaný Šinkasen (podobnost s japonskou lokálkou je opravdu čistě náhodná, společnou mají asi jen zemi původu, i když kdo ví). Pokusím se časem přidat nějaké fotky. Zatím se spolu seznamujeme a snad můžu říct, že spokojenost. Teď slouží jen k tahání vlečky se dřevem z lesa, vývoz hnoje, ale časem se využije více. Překvapila mě obratnost, člověk se otočí skoro na pětníku, pak taky síla - jede na svůj věk stejně lehce prázdný jako s dvěma kubíky čerstvého dřeva. A ten zvuk... a to že voní, to je přece jasné :-) Pluh a brány se dostanou ke slovu až na podzim (pluh už tu řeším), teď spíš zavažuju pořídit nějaký mulčovač. Vzhledem výkonu na vývodu cca 14 hp, což jsem asi při hledání vhodného stroje trochu podcenil, není moc z čeho vybírat. Prošel jsem tu spoustu komentářů a názorů, většinou se tu ale vede diskuse k mulčovačům k silnějším strojům. O co mi tedy jde: v plánu je mulčovat trávu na přilehlých pozemcích, kam se mi nechce s klasickým travním traktorem kvůli občasným nerovnostem a kde není potřeba trávu posbírat nebo mít úplně "dokonalý, zastřižený" trávník. Holt doby, kdy se lidi rvali o každou obecní mez s trávou pro králíci jsou s nabídkou Lídlu a Alberta fuč, králíky už na dědině nikdo moc nejí. Takže nehrozí žádné větve, a když nálet, tak pouze ojediněle a opravdu malý, resp. tenký. Prostě to vzít 3-4x za rok tím mulčerem, ať to nepřerůstá. Občas jsme to teď vzali bubnovkou a křoviňákem, ale na tom se při práci blbě sedí. Tak už nějaký ten čas koukám, co se kde nabízí a rád bych tu poprosil o názory k tomu, co mi připadá jako možná varianta připojitelná za náš šinkansen. Když vezmu mimo výkonu ohled i na šířku, kdy papírově je to cca 104 cm, tak bych volil asi něco, co bude mít záběr alespoň 100-105 cm, abych si kolama moc neujížděl trávu před mulčovačem (zadní kola jsou na "široko", tak nevím, jestli to nemá o nějaký centimetr navíc vzhledem k tomu, že teď prší, se mi to nechce jít přeměřovat). K očekávanému poměru cena-výkon mě asi čeká výběr z nějakých čínských modelů, ale pro moje účely a zábavu to asi bude stačit.

Vzhledem k výkonu stroje a účelu asi nemá moc smysl uvažovat o "kladívkách", i když zrovna nejvíc mě asi zaujal tento model:

https://www.malotraktory-prodej.cz/zboz ... AC_EFG_105
- našel jsem jej na několika webech včetně německých a uvádí požadovaný výkon od 12-15 hp výše (nejčastěji 14), váha taky kolísá (160-190 kg), ale určitě paří mezi ty těžší stroje, v každém případě by to byla pro mě hraniční záležitost, ale vzhledem k tomu, co chci kosit, to nezavrhuji

a tyto dva:
https://www.ok-traktory.cz/OK-traktory- ... e-d109.htm
- od 13 hp, s Y noži, je i stejná varianta i s kladívky (200g, takže lehká), hmotnost obou totožná, výrobce GEO (Čína)
https://www.ok-traktory.cz/Mulcovac-za- ... -d1619.htm

další jsou stejné nebo hodně podobné, jen jiná brava:
https://www.a-agro.cz/Mulcovac-za-trakt ... cm-d93.htm
http://dabaki-eshop.cz/d/mulcovac-nefl- ... cification
https://www.traktorservis.cz/katalog/pr ... zi-mn-mn95
https://www.traktorservis.cz/katalog/pr ... ztut-ztut1

tady už chtějí 15 koníků a víc:
https://www.blazek-jbl.cz/kladivkovy-mu ... ark-ks-115
https://agrotraktor.eu/mulcovac-ef-115

Beru v potaz i české výrobce, i když jsou o třetinu dražší, což je trochu diskvalifikuje:
https://www.traktorservis.cz/katalog/pr ... -115-msn95

Poradíte při výběru? Vím, že nechci horizontální mulčovač.... vzhledem k rozměrům je s ním horší manipulace a taky je náročnější na skladování.
Budu rád za veše názory, zkušenosti.

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: ISEKI TU 140

#2 Nový příspěvek od kucmar »

Ten horizontální nezavrhuj. Nepotřebuje tolik výkonu. A když jej postavíš, určitě zabere míň místa.

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: ISEKI TU 140

#3 Nový příspěvek od tobig »

Iseki zdar !

Tvá 140 je plus mínus jako moje 155, mám metrový horizontální mulčer a v podstatě jsem spokojený. Tedy byl jsem. Jediná vada je, že nejsem spokojený se strništěm, na louce je to celkem fuk, ale zahradu s tím už sekat nebudu...

EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: ISEKI TU 140

#4 Nový příspěvek od other-side »

osobně se chystám na metrovýho dabakiho (viz tvůj odkaz), oproti jiným Číňanům to mně teda přišlo bytelnější + protiostří na krytu

placatej nechci protože strniště (viz příspěvek nademnou)

ale teď nevím, je studená válka, tak bude asi lepší českej

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: ISEKI TU 140

#5 Nový příspěvek od DYK »

Prosím vás, který je vlastně vertikální a který horizontální? tobig má snad na videu vertikální, ne? Podle osy otáčení.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: ISEKI TU 140

#6 Nový příspěvek od other-side »

tohle rozlišení jsem přestal užívat, pač ve svý době to plno prodejců mělo každej jinak

jak je to teď to nevím

používám "placatej" nebo "s nožema/kladívkama/…./…."

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: ISEKI TU 140

#7 Nový příspěvek od Kuba »

Máš úplnou pravdu, co prodejce - to jiný názor. Když jsem kupoval mulčovač u Ostratického (placatej), tak mi řekl, že je horizontální podle horizontální rotace nožů. Předtím jsem se byl podívat u jiného prodejce (také placatej) a ten mi řekl, že je samozřejmě vertikální, podle uložení hřídele, na které jsou nože. Takže babo raď. Asi je lepší jiné označení.

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: ISEKI TU 140

#8 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

Tobig - no a jak jsi s traktorem spokojený? Odkud ho máš?

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: ISEKI TU 140

#9 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

když jsem mluvil s jedním prdejcem, tak mě právě od Dabaki odrazoval - nejlevnější a v ceně kardan, samozřejmě to nemusí nic znamenat

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: ISEKI TU 140

#10 Nový příspěvek od other-side »

prodejci...to jsou lidé.....no prostě jediné správné řešení je stroj od nich

já je občas zkouším a nic moc

každá liška svůj ocas

já jsem u těchdle nožových mulčerů vycházel i z jejich hmotnost, ale nevím že jo, jak ložiska a podobně

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: ISEKI TU 140

#11 Nový příspěvek od tobig »

HonzaKo77 píše:Tobig - no a jak jsi s traktorem spokojený? Odkud ho máš?
Je to mazlík, sice už mám doma TA a TU jde do světa, ale nemůžu říct na mazlíka jediné špatné slovo.

Oba traktory mám od pana Pavlíka z Hlubočce.
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: ISEKI TU 140

#12 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

tak to jsme koupili na stejném místě :-)
já chtěl původně nějaký malý stroj jako náhradu za varinu, byl jsem na pár místech kouknout a zvažoval TU125, nakonec jsem to nevzal a jel se podívat do Hlubočce, kde byla k mání právě ta TU140, velikostně tak akorát, výkonově jsem si říkal, že bude stačit. ALe jak se pak člověk kouká dál na přídavný zařízení, tak ten výkon je spíš hraniční. Jaký TÁčko jsi koupil? Opět Hlubočec? .-) tak máš to kousek :-)

HonzaKo77
Příspěvky: 133
Registrován: sob bře 21, 2020 9:29 pm
Bydliště: Letovice

Re: ISEKI TU 140

#13 Nový příspěvek od HonzaKo77 »

other-side píše:prodejci...to jsou lidé.....no prostě jediné správné řešení je stroj od nich

já je občas zkouším a nic moc

každá liška svůj ocas

já jsem u těchdle nožových mulčerů vycházel i z jejich hmotnost, ale nevím že jo, jak ložiska a podobně
To s těmi prodejci máš pravdu. Je třeba se podívat i jaké náhradní díly k tomu nabízí, někde máš náhradní "kladivo" o váze 200g, někde 350 a víc, když mrkneš blíž, jedno z ohnutýho plechu, druhý litina. taky ne ke všem ložiskům je přístup k mazání (maznice), takže pak se musí měnit celý. už jsem těch diskusí pročetl hodně, ona v té Číně bude jedna fabrika, která to švihá jak Baťa cvičky pro několik odběratelů (i to italské GEO se dělá tam) a liší se to jen v detailech -barva, trochu jiné uchycení apod. Pak je asi skoro jedno, kde to člověk vezme. Jen mě zaujalo, že to Dabaki nabízí za cca 20 tisíc i kardan, což jinde v této ceně není a budˇje to s ním dražžší o 4-6 tisíc nebo si k ceně 22-24 ten kardan připočítáš. Opravdu jsou nejlevnější.

Uživatelský avatar
tobig
Příspěvky: 382
Registrován: úte zář 27, 2016 7:15 pm
Bydliště: Opava

Re: ISEKI TU 140

#14 Nový příspěvek od tobig »

HonzaKo77 píše:tak to jsme koupili na stejném místě :-)
já chtěl původně nějaký malý stroj jako náhradu za varinu, byl jsem na pár místech kouknout a zvažoval TU125, nakonec jsem to nevzal a jel se podívat do Hlubočce, kde byla k mání právě ta TU140, velikostně tak akorát, výkonově jsem si říkal, že bude stačit. ALe jak se pak člověk kouká dál na přídavný zařízení, tak ten výkon je spíš hraniční. Jaký TÁčko jsi koupil? Opět Hlubočec? .-) tak máš to kousek :-)
...no já chtěl nejdřív TK4, pak jsem v RVR koukal na Kubotu a nakonec mně šťastný vítr zavál do Hlubočce.
Tři roky jsem byl spokojený s TU155, než jsem si vyzkoušel TA 210 a 227.
Oba skoro stejné, jen ten druhý je novější a v lepším stavu. Tak je už doma.
K "Té-účku" se už nevrátím, je to fakt obrovský rozdíl... :zapomel:
....nejraději bych si nechal oba, ale ženuška prý "na co oba"?? :pohlavek:

Obrázek
EX - Iseki TU155 a bazmeky k tomu
Přídavná hydraulika Iseki
TA 227 Chelsea


... a neberte život moc vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: ISEKI TU 140

#15 Nový příspěvek od andre.marek »

No jeden bude s nakladačem a druhý může odvážet vlečku :vysmech: Nebo tak podobně...
Nebudeš muset přepřahat tak často nářadí :)

Já měl při nákupu taky štěstí na pana Pavlíka 8)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“