Iseki TH25B

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Marsal
Příspěvky: 36
Registrován: ned lis 24, 2019 1:12 pm
Bydliště: Hranice

Iseki TH25B

#1 Nový příspěvek od Marsal »

Ahoj,
Takže jsem rozšířil Vaše řady s Iseki TH25B
Kupoval jsem ho v Sebranicích i s rotavátorem, jezdí jako šlak, ale musím se sním naučit pracovat. Má to i rychlo upínák na rotavátor, což jsem ani nevěděl, co kupuji. Bohužel není nikde k sehnání návod, ani na anglických stránkách. Kdyby někdo měl, prosím o odkaz.
Má to hodně nastavení rotavátoru, ale nevím co je co. Zkoušel jsem to na poli (mám pole do kopce, převýšení cca 8m na 60m) a ani v Alpách na sjezdovce by jsem se nemusel stydět za ty muldy co jsem udělal na poli. Musel jsem je ručně zaházet. Pak jsem přišel na to, že nastavitelná páka zdvihu rotávatoru jde velice lehce a při otřesech se pomalu pohybuje dolů a rotavátoruji čím dál hlouběji, takže jsem vždy zatáhl kousek zpět a tím jsem si nadělal další muldy. No už jsem to opravil, dalo to fušku přijít co kde drží plast a pak stačilo dotáhnout matici a už to drží nastavenou výšku. Když tak mohu poslat foto, jak kde se to dotahuje.
Teď musím dořešit závaží na předek.
Také jsem si k tomu koupil přepravní box, ale ten má jiné rozteče než rychloupínák, takže musím nějak předělat. Pasuje jen do 3bod a nechce se mi to stále přehazovat.
Také musím dořešit, jaký obhrňák na brambory, co jsem se díval, ani jeden nepasuje, tedy ne na 3bod. Ale mám rozchod kol na střed zadních pneu 88 cm. Kdyby to už někdo řešil, dejte vědět jak, ale nikde jsem nic nenašel, ani tady na fóru. Chtěl bych šířku řádku max 70 cm.

https://postimg.cc/nsjFZv5R
Obrázek

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseki TH25B

#2 Nový příspěvek od ladiki »

Ahoj MArsale,

traktor je to pěkný. Je relativně mladý. Zkus najít podobný model, který se dováží do evropy. Na ten už se Ti budou hledat manuály lepší. Práce s rotavátorem se musí holt vysledovat, platí, že zkušenost je nepřenositelná :)

TEn rychloupínák je hlavně z důvodu, že se nemusí furt odpojovat kardan. Jestli na něj budeš upínat vše, je Tvá volba, ale nářádí, které zakoupíš, bude mít vždy závěs kat 1.

Ad erteple.....pročítej fórum, někdo má řádky na 80, někdo dá podložky pod kola a má řádky 60....je to individuální..

S nářadím uvidíš sám. Máš celkem silnější traktor, kde "pevnější" nářádí bude potřeba. Sám jsem zvědavý co se Ti podaří objevit, ale moc toho na trhu není :-/

Uživatelský avatar
roman27
Příspěvky: 115
Registrován: sob kvě 30, 2009 8:57 pm
Bydliště: Varnsdorf

Re: Iseki TH25B

#3 Nový příspěvek od roman27 »

Yanmar 1510d

Marsal
Příspěvky: 36
Registrován: ned lis 24, 2019 1:12 pm
Bydliště: Hranice

Re: Iseki TH25B

#4 Nový příspěvek od Marsal »

Roman27, diky za odkazy, snad se mi podari preklad z japnstiny, jeste pohledam
traktor pro Evropu, ale to už jsem hledal a nic moc, bud byly slabsi nebo moc silne az 33 koni.

Ladiky,
vim, ze je vse za kat1. Zkusenosti stale sbiram, snad vse bylo jen tou packou,
ale uz nevyzkousim, bramdory jsem jeste zasadil frezou. Snad až na podzim budu
trenovat.
S nářadím máš pravdu, ale rotavator ma cca 350 kg a kdyz připčtu námahu při rotávarovaní
(zkoušel jsem v tvrdé hlině, kde byla jetelina, ale vymrzla)tak ten rychloupínák musí unést více
neli stejně jako kat1.
Je mi jasne, že budu muset vše předělat. Ale chci, aby jsem to měl jednoduché
jako na fréze. Zapojil jsem vozík, naložil brambory v bedničce, naložil obhrňák
i brány. Na poli si vybral nářadí a pracoval. Mám pole sice za barákem, ale k
vůli převýšení pozemku a plotů, stromů, musím objet půl dědiny, tak jako ostatní.
Takže jet zvlášť pro brambory, pak jet pro obhrňák, pak třeba pro brány.... Spíše více
projezdím než něco udělám.
Nicméně jsem viděl na youtube, jak podobý přepravní box japonci používají na
poli i s ním nabírají hlínu, štěrk..., taktéž za tim jsem viděl i 3 pluh, sice neoral moc
hluboko, ale přesto. I podmítačku na tom měli.
Všiml jsem si na videích, že tento rychloupínák nemá jen Iseki, ale i Janmar, ale
u Kubty jsem to neviděl, možná je to pazentováno, nebo nějaká spolupráce. Možná jsem
špatně hledal, všímal.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseki TH25B

#5 Nový příspěvek od ladiki »

Roman27: 8) hele Ty jsi praotec všech manuálů, nemáš tam i k mé tchýni :smich: né vážně dobrá práce 8) 94 příspěvků z toho 90 odkazy na manuály :) :friends:

Marsal: nemyslel jsem to tak, že rychloupínák to neunese....každopádně pokud najdeš, co Ti funguje, dávej sem fotky ;-)

Marsal
Příspěvky: 36
Registrován: ned lis 24, 2019 1:12 pm
Bydliště: Hranice

Re: Iseki TH25B

#6 Nový příspěvek od Marsal »

ladiki píše:
Marsal: nemyslel jsem to tak, že rychloupínák to neunese....každopádně pokud najdeš, co Ti funguje, dávej sem fotky ;-)
Myslíš, že to rychloupínák neunese? Rotávator má cca 350 kg + zátěž při práci. Sám jsem viděl, jak rotavátor na tvrdé hlíně vytláčel do boku, kde byla tvrdší hlína.
Budu muset pohledat, kolik má rychloupínák max zatížení/nosnost, než se do něčeho pustím.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Iseki TH25B

#7 Nový příspěvek od ladiki »

myslím, že já o koze a Ty o voze :) :friends:

myslím, že rychloupínák to unese a je na to určený. Zbytek platí, co jsem psal výše...

Video od 5. minuty...dokonce i s Kubotou ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=dJwvFkexa-8

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Iseki TH25B

#8 Nový příspěvek od cenda.t »

Tož vítej mezi dobré lidi kamaráde 8) :friends: Přeji hodně bezporuchových motohodin :pohar:
Teď jsem jenom zvědav, kdy tvou přítomnost zaregistruje Vláďa :)

Marsal
Příspěvky: 36
Registrován: ned lis 24, 2019 1:12 pm
Bydliště: Hranice

Re: Iseki TH25B

#9 Nový příspěvek od Marsal »

ladiki píše:myslím, že já o koze a Ty o voze :) :friends:

myslím, že rychloupínák to unese a je na to určený. Zbytek platí, co jsem psal výše...
Musím se omluvit. Na ten rychloupínák ta přepravka nejde nasadit. Ono by to šlo, ale musel bych udělat mnoho úprav, vyvrtat nové díry, navařit nový třmen, předělat páku na sklápění. Moje představa byla krásná, ale zkušenosti s traktorem žádná. Hold fréza a traktor je velký rozdíl.

Takže jsem se pustil do menších úprav. Musím vymyslet, jak a kde nejjednodušeji připevnit trojúhelník.
Taky chodím po sběrných surovinách a dívám se po nějakých deskách, či něčem těžkém na závaží na předek.

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Iseki TH25B

#10 Nový příspěvek od cenda.t »

Někde na Youtube jsem viděl jako protizávaží k čeláku svařenou bednu a v ní napřesno :) dva sloupy dlaždic 300 x 300 a v jiném videu vepředu svařená jakási bedna s úchyty a v ní nějaké železo zalité betonem - pravda čisté železo je těžší, ale tohle bylo zase o dost levnější, nicméně bylo to u Ukrajinců na dovážení čumáku ne nějakém Zubru.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Iseki TH25B

#11 Nový příspěvek od Širon »

Roman je na manuály nejlepší 8) ,ještě kdyby tak jezdil s tím manuálem a řešil problémy za nás, :D Jo samo že né zdarma ,kafe a třeba klobása by se našla. :)
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Marsal
Příspěvky: 36
Registrován: ned lis 24, 2019 1:12 pm
Bydliště: Hranice

Re: Iseki TH25B

#12 Nový příspěvek od Marsal »

Ahoj,

Tak mám trochu času, tak tady dám opravu páčky zdvihu 3 bodu, stále padala dolů a tím pádem se rotávátor (nebo další nářadí) bořilo hlouběji a hlouběji.
Obrázekphoto uploaded
nejprve je potřeba odšroubovat 3x šrouby, které jsou pod blatníkem. Myslel jsem si, že budou rezavé a bude to fuška je odtáhnout, ale Japonci překvapili a šrouby měly povrchovou úpravu, takže i po letech byly jako nové. Spíše byla fuška prostrčit ruku mezi blatník a kolo.
Obrázek
Takto vypadá mechanismus páčky zespodu.
Obrázek
A tady je onen problém, stačilo jen lehce dotáhnout matku, promazat dotykové plochy a bylo hotovo.

Takže to byla moje první oprava.

Marsal
Příspěvky: 36
Registrován: ned lis 24, 2019 1:12 pm
Bydliště: Hranice

Re: Iseki TH25B Jak na drobné opravy, úpravy, vylepšení.

#13 Nový příspěvek od Marsal »

Výstražný trojúhelník

Tak, tady je moje druhá spíše úprava. Nejprve jsem nechtěl trojúhelník vůbec dávat, naco, moc po vesnici jezdit přece nebudu, ale nakonec přece jen jsem ho koupil, zichr je zichr.
Největší problém byl, kam ho dát. Do ochranného rámu se mi moc vrtat díry nechtělo, přece jen bych snížil jeho účinnost, kdyby se něco stalo. Nakonec jsem našel dvě díry pod plastem.
Obrázek
Nejprve jsem si svařil držák a přišrouboval ho. Pod plastem byly 2 díry, tak jsem to na ty díry napasoval.
Obrázek
no a výsledek.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Iseki TH25B

#14 Nový příspěvek od DYK »

"Pokud je na vozidle namontována pouze jedna tabulka označení pomalých vozidel, pak musí být umístěna na levé polovině vozidla"
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Marsal
Příspěvky: 36
Registrován: ned lis 24, 2019 1:12 pm
Bydliště: Hranice

Re: Iseki TH25B

#15 Nový příspěvek od Marsal »

Jasně,
Ale ptal jsem se známých na policajtech a ti mi řekli, že na malotraktoru trojúhelník na středu není až takový problém (on je problém najít vůbec nějaké míso), hlavní je, že tam je. Samozřejmě nesmí být zakryt třeba vlečkou (kupou sena), prostě musí být viditelný. Když ale budu mít vlečku, musí být na vlečce na levé polovině. On je vlastně kousek vlevo.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“