TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#166 Nový příspěvek od DanculSK »

Eter má veľmi nízku bod vzplanutia...
A potom to už ide....
Takže žhavice von tak či tak....
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Mr.Tom
Příspěvky: 180
Registrován: čtv led 10, 2013 6:05 pm
Bydliště: Sedlčanský kraj

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - seřízení ruční brzdy KUBOTA Saturn S24

#167 Nový příspěvek od Mr.Tom »

Snížila se mi účinnost parkovací brzdy na traktoru KUBOTA Saturn S24, a to když mám brzdové pedály spřažené. Zřejmě je potřeba to seřídit, ale nevim, jak s čím začít. Zřejmě táhla co od pedálů ovládají brzdy seřídit. Nicméně to nevidím, jak na to jednoduše, zřejmě pokus omyl - které táhlo jak seřídit? Navíc ty táhla nejsou dost dobře přístupná. Bez částečné demontáže táhla z čepu a následného zkrácení či prodloužení - zašroubováním, či vyšroubováním koncovky k připojení čepu to zřejmě nebude možné. Pokud pedály nemám spřažené, tak ruční brzda nemá problém, ale pak brzdí ruční brzda jen levým kolem. Stlačím-li brzdové pedály zvlášť, tak není zřejmé, že by nebyly ve stejné rovině, tj. jedno kolo brzdí a na druhé straně nikoliv. Díky všem za rady.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#168 Nový příspěvek od oco13 »

Ja by som skrátil tiahlo na pravom kolese. Ale hlavne by som nastavoval najskôr súmernosť normalneho brzdenia až potom ručnú.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#169 Nový příspěvek od ladiki »

Mr.tom...máš rozeštelované délky táhel...oba pedály by měly začít brzdit až cca 20-30mm dráhy pedálu od nulové polohy. S tím, že levý pedál se nastavuje o 5mm méně než pravý....Doporučuji při tom štelování zvednou zadek traktoru, aby šlo koly ručně točit. A poznal jsi jak reagují brzdy. Pokud bude brzdný účinek po seřízení táhel pořád rozdílný, bude chyba v lamelách uvnitř převodovky...
Obrázek

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#170 Nový příspěvek od jojo7011 »

Zdravim pani. Mam skor nejake dotazi. V traktoroch z "kindervajca" sa moc nevyznam a poprosil by som o radu. Kamarat si zadovazil Kubotu B1502 alebo tak nejak cislo si presne nepamatam ( hlava derava ).
Nato ze je to traktorik z 80tych rokov tak je az udivujuco zachovaly. Naozaj velmi pekny stav. Je to 3 valec 15 koni 4x4, Samozrejme potrebuje na nom spravit velky servis. Pomenit vsetky naplne. Mnozstva naplni sme nasli medzi tym cinskym cajom na stitku na kapote. Otazka ma to niekde v prevodovke nejaky fliter alebo sitko, ktore treba pri vymene oleja vycistit? Dalsia otazka je ze vizera to tak ze motor nemam vodnu pumpu a chladenie ide iba gravitacne na samoobeh? Lebo to co sa tvari ako vodna pumpa je nakoniec alternator. Co sa tyka funkcionality tak sme prisli takmer na vsetko. Ma to dokonca dekompresor. Ale stale mi nieje jasne jak sa zapina predny nahon. Funguje to tak, ze ked stupi na uzavierku tak sa zapne aj predok? Pochybujem aby bol predok zapnuty na tvrdo, alebo cez medzinapravovy diferencial. Vdaka za rady.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#171 Nový příspěvek od oco13 »

Ak sem ešte niekto nakukne - Neviete kolko litrov dáva čerpadlo na 25HP japoncoch? Konkretne Yanmar 265F/Shibaura 265D,Mitsu 265 sú to trojičky. :-/ Rád by som hydromotor ale neviem kolko litrov to dáva - tlačí 180Barov - to som si odmeral. :hm:

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#172 Nový příspěvek od stanislavsnv »

21,7 L a 16,8Mpa dáva 26 AF
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#173 Nový příspěvek od oco13 »

Díky :friends:

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#174 Nový příspěvek od jojo7011 »

Bol by som vdacny keby niekto odpovedal aj na moj dotaz.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#175 Nový příspěvek od oco13 »

S tým zapínaním predku napíš Ondrašovi83, jeho brat má asi rovnakú a Ondro ju servisuje, a chladenie majú tieto Kuboty naozaj len samospádom.

Ready
Příspěvky: 393
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#176 Nový příspěvek od Ready »

Jojo7011- mám Kubotu L1501,dvouvál,tak nevím,na kolik je to stejné s 1502....u mně se předek připíná levou rukou u zadního kola,mám tam dvě páky,jedna je redukce a druhá je přiřazení předku. S uzávěrou(na pravé patě) to nemá nic společného,ta ti jenom zamkne zadní diferák,aby se netočilo každé kolo zvlášť.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#177 Nový příspěvek od Ondras83 »

bracha ma L1501, 1502 neznam, musis na vladimira

predek se zapina levou pakou uplne dole (uplne blbe) a chlazeni je samospadem, obcas pri velke zatezi to vodu malicko vyhazi, ale nic, co by me znepokojovalo, motor slape dobre, jediny, kdo kdy na tom neco delal a odrel barvu jsem byl ja, kdyz brachovi dosla nafta a odvzdusnoval jsem cerpadlo

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#178 Nový příspěvek od jojo7011 »

Dakujem za rady. Traktor je momentalne zazimovany. Na jar budem mudrejsi.

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#179 Nový příspěvek od dvk »

Ahoj vespolek, potřeboval bych poradit. Dokončuji mulčovač a chybí mi kardan. Dáte nějaký tip, kde sehnat kardan s volnoběžkou vhodný na malotraktor 18hp ? Zatím jsem se díval na Agrozet a Kardanku a buď mají kardan s volnoběžkou, ale na velký traktor (drahý) nebo mají malý kardan za rozumnou cenu, ale bez volnoběžky (takže s dokoupenou volnoběžkou zvlášť je to zas nesmysl). :-/ Nebo jsem to prostě nenašel. :(

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: TECHNICKÉ PROBLÉMY JAPONSKÝCH STROJŮ - obecně

#180 Nový příspěvek od peyrak »

Opravdu tu rovnoběžka potřebuješ? Moje Kubota B1220 jí má v sobě. Zkus to.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“