JAKUB

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: JAKUB

#76 Nový příspěvek od cenda.t »

Šak odpočívám a příspěvky strkám všude jinde... :-/

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: JAKUB

#77 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...neříkej , že nic neděláš . Aspoň ukaž výpěstky , ať je co závidět ! :smich:

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: JAKUB

#78 Nový příspěvek od cenda.t »

Kopat jedu kolegovi v pátek, sobě tak za 14 dní, rajčata v tahu, okurky stíháme sežrávat průběžně, dýně rostou, drobné ovoce stíhají ozobávat vnoučata a kos (všivák mlsný :vztek: ), ve čtvrtek jdu na hadici do výfuku, v sobotu(snad) do Vrádišťa na 25-ky, nervy mám ze všeho (hlavně z té hadice) v tahu..... Prostě pohoda jak vyšitá... :pistol:
p.s.: Ten pasivní vyorávač zatím nešlape, je to pole jak šutr, i s rádlem to pěkně mává... :vztek:

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: JAKUB

#79 Nový příspěvek od deniels »

S tím vyoráváním taky bojuji.. čert bouchal brambory.. Teď mám malý tek, Jenže to není taky žádná výhra. Chce to kombajn :D Mám v merku Samro junior. Doufám že se něco kloudného ukáže.
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: JAKUB

#80 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...snad nejsi ještě pořád zazimovaný !

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: JAKUB

#81 Nový příspěvek od cenda.t »

Duben, ještě tam budem - a safra, on už je květen... :typek: :pistol: . Část brambor je v zemi, než jsem to nafotil, tak začlo tak chcát, že jsem z pole utíkal jak zloděj a domů jsem se doplazil mokrý jak myš :-/ . Zatím je pořád tak mokro, že se nedá - nejdřív ve středu, možná...
p.s.: jedno pozitivum: sazeč šlape na jedničku a Jakub s ním nemá žádný problém 8)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: JAKUB

#82 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...a vyorávání máš promyšlené ? Myslím , že ten širší hrobek může být problém .

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: JAKUB

#83 Nový příspěvek od cenda.t »

Širší hrobek = širší vyorávač :typek: - ono je to jen o pár cenťáků, tak to snad bude fungovat. Mám v makovici ten třepací kombinovaný - buď horizontální, nebo vertikální - to se ještě uvidí - každopádně bych na příští sezonu chtěl trochu předělat násypku na sazeči - pokud kolega dodá plech 1,5 - 2 mm - teda spíš ho budu dělat nový a trochu jinak :) .

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: JAKUB

#84 Nový příspěvek od cenda.t »

Tak jsem se dneska trochu vrtal v zemi s pluhem.... :) no orbou bych to nenazval :typek: , to by mě zdejší odborníci jebali jak Oca... :jazyk: Zatím nějak nemůžu vydolovat fotky z mobilu.... sviňa nějak stávkuje.... :zly:
Tak jen několik poznámek (tzv. objevování Ameriky :D ):
1) Seřízení pluhu je jednoduché - teoreticky - stejně jako orba... :smich: :'( :smich:
2) Rovná brázda NENÍ až tak jednoduchá věc, stejně jako začátek a konec... :typek:
3) Dlouhé pole + orba do roviny = obracák je výhoda... 8)
4) Příště (tedy pokud nějaké bude...) buď rozor, nebo sklad - s tím souvisí i větší plocha, než jen pás na česnek a
cibuli - zbytek (zatím) orá známý velkou mašinou...
5) 95% plochy zvládal Jakub BEZ PŘEDKU... 8)
6) TO HLAVNÍ: VOLE OTOČ SI KOLA NA ŠIRŠÍ ROZCHOD, ať zabírají obě hlavy naplno :pohlavek: :pistol: :cert: :vztek:
Ale jinak pohoda....
p.s.: Ještě jsme s manželkou během víkendu stihli postavit skleník - tedy spíše polykarbonátník - 3x6 m - fotky viz výše... :vztek:

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: JAKUB

#85 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...stačilo zavolat a přijel bych kybicovat ! A fotky ? Nic nevidím .

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: JAKUB

#86 Nový příspěvek od cenda.t »

cenda.t píše: ned říj 24, 2021 5:09 pm Zatím nějak nemůžu vydolovat fotky z mobilu.... sviňa nějak stávkuje.... :zly:
Zatím bohužel... :vztek:
Co bylo blbě vím (teda kromě toho mezičlánku... :D ) - při maximálním posuvu pluhu to chce otočit kola na větší rozchod a bude to v cajku a vše bude pasovat. 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: JAKUB

#87 Nový příspěvek od oco13 »

maximálním posuvu pluhu
Čendo čo je týmto myslené? posuv do strany?

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: JAKUB

#88 Nový příspěvek od cenda.t »

Jj, posuv do strany na jemné doladění pozice radlic traktorem.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: JAKUB

#89 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...takový fotograf a obrázek žádný !!! Lepší jedna fotka , jak 100 keců ! :smich:

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: JAKUB

#90 Nový příspěvek od cenda.t »

Njn, já ještě nejsem v důchodu no..... :smich: :smich: :smich: , tak nakonec to byl pitomý kabel... :vztek: . No a teď se můžete smát... :typek: : https://cendat.rajce.idnes.cz/ORBA/ , jen podotknu, že jsem to povláčil a česnek a ozimá cibule už je v zemi :D - no a zbytek dodělá kolega profík.
p.s.: příští rok fakt otočím kola a budu trénovat, aby to "naostro" vypadalo líp... slibuju 8)
p.p.s.: A to jsem dneska jel kolem, ale měl jsem takový fofr, že přepad musím nechat na příště. Jo a byli jsme v Polsku a rumové kapučíno se už nevyrábí... :-/ :-/ :'(

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“