Yanmar fx32

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Yanmar fx32

#1 Nový příspěvek od jirka.pechy »

Dobrý den, nevíte někdo jaký olej a kolik se leje do otvoru na pravé straně motoru před naf.čerpadlem? Děkuju moc za odpověď

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Yanmar fx32

#2 Nový příspěvek od Širon »

No co by to bylo za otvor? To bude plnící do motoru néé? Takže u Yantara nějakej 10w40 ,množství po měrku ,odhadem kolem 5 ti litrů. Lépe by napověděla příručka, či nějakej návodes.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Yanmar fx32

#3 Nový příspěvek od RoKur »

A co takhle vyfotit. Já mám přímo na vstřikovacím čerpadle nalévací otvor pro plnění oleje pro mazání čerpadla.
Před čerpadlem mám pouze měrku hladiny oleje v motoru.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Re: Yanmar fx32

#4 Nový příspěvek od jirka.pechy »

Kluci mám to vyfocené ale za boha to sem nemůžu nacpat ,je to plastová zátka stejná jako na ventilovem víku na motorový olej

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Yanmar fx32

#5 Nový příspěvek od Slávek55 »

Jirko,ta zátka je plastová,většinou barvy žluté nebo oranžové a je to plnící otvor motorového oleje.Oleje by tam mělo být 5 litrů.Plnit podle měrky,někdy taky starý olej zcela nevyteče.Vyměnit filtr!

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Yanmar fx32

#6 Nový příspěvek od Slávek55 »


Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Yanmar fx32

#7 Nový příspěvek od Slávek55 »


jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Re: Yanmar fx32

#8 Nový příspěvek od jirka.pechy »

Slávku moc děkuji,filtry mám objednaný i na hydrauliku/převodovku tam lejete pp80?

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Yanmar fx32

#9 Nový příspěvek od Slávek55 »

Jirko,pokud máš FX 32 měla by mít převodovku Power-Shift.Já ji říkám poloautomatická převodovka.Měl by jsi dát olej UTTO.Já dal olej SHELL-spirax S4 TXM.Je vcelku cenově přijatelný a je doporučený na tyto převodovky.Mě funguje bezproblémově.Počítej s tím,že budeš potřebovat asi 35 litrů,což jsou dvě balení po 20 litrech,takže asi 3 500Kč plus další asi tisícovka filtr.Když jsme u filtru,ten musíš dát nejlépe originál,nebo kvalitní náhradu,jinak si zaděláš na hodně drahou opravu.Měl by jsi sem napsat,kolik motohodin má traktor najeto,dát foto filtru který tam nyní máš a jakou barvu oleje tam máš.Podle toho se nechá odhadnout zda již byl v minulosti vyměněný.Oni ti japonci to s výměnama nepřehání.Také si před výměnou prohlédni zda ti někde nepláče,aby jsi to přetěsnil.Bývá to gufero u náhonové hřídele.A nezapomeň vypustit olej ze zadních portálů.jsou propojený s převodovkou a zůstal by ti v nich starý olej. Ten olej PP80 můžeš dávat do přední nápravy,tam je to bezproblému.
Pravděpodobně máš posilovač řízení,tam může být ten SHELL,ale raději se zeptej někoho,kdo má zkušenost s posilovačem.
Dej sem číslo toho filtru jak jsi objednal a taky ty údaje o traktoru.Na jaké práce ho používáš a jak ti maká ten Powershift.

jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Re: Yanmar fx32

#10 Nový příspěvek od jirka.pechy »

Tak filtr hydrauliky mi poslali:BALDWIN BT371-10 ,powershift funguje super při řazení uberu plyn a spojku používám jen např. při nakládce kulatiny klapačkou nebo když je potřeba cit,jinak vrtám díry na ohrady, sekám dvoububnovkou, pásový obracak,pluh dvoják ještě nepoužít budu se učit orat, lesní naviják, vyvážecí vlek a teď si budu vyrábět drapák na dřevo je to dělník no a někdy samozřejmě vyvezu ratolesti s ženou ať s toho taky něco mají

jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Re: Yanmar fx32

#11 Nový příspěvek od jirka.pechy »

Slávku moc děkuji za rady,ale vůbec nevím co jsou zadní portály, mají svoje vypoušťáky nebo kde se to vypouští

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar fx32

#12 Nový příspěvek od ladiki »

4 Slávek55: 8) :ano:

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Yanmar fx32

#13 Nový příspěvek od Slávek55 »

Portály zadní nápravy-správně by se mělo říkat REDUKTORY zadní nápravy-jsou ještě jeden převod mezi výstupem z převodovky-diferáku-a zadním kolem.Prakticky je to část převodovky,na kterou montuješ disk zadního kola.Můžou mít svoji vlastní oddělenou náplň oleje,nebo společnou s převodovkou.Pokud se podíváš směrem od zadních ramen k disku kola,a otřeš nános bláta,měl by být dole vidět vypouštěcí šroub.Bývá žlutě označen.Prohlédni také vršek reduktoru,zda nemá nalévací šroub.Neznám podrobně FX 32,také nemusí mít ani vypouštěcí ani nalévací šroub.Zda mají společnou náplň poznáš podle toho,že vypustíš převodovku až přestane vytékat olej.Potom vytoč šroub na zadním portálu a mělo by vytéct asi dva litry oleje.Ten bývá většinou dost znečistěný,neboť se tam usazují kaly a kondenz vody.No a když to vše vypustíš,opět uzavřeš vypouštěcí otvory,nalej do převodovky asi 10 litrů oleje,poté vytoč šroub na portálu a měl by vytékat olej.Tím poznáš,že mají portály společnou náplň s převodovkou.Bylo by dobré,kdyby jsi napsal,zda jsi našel na portálech vypouštěcí šrouby.
A kdyby jsi se naučil vkládat fotky.Požádej nějakýho mladýho,a ten tě to naučí.

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Yanmar fx32

#14 Nový příspěvek od Slávek55 »

Ještě se vrátím k té poloautomatické převodovce.Ona je to zjednodušená převodovka DSG,kterou používá i auto Škoda.Má v tvém případě 4 rychlosti a nepřeřazuje automaticky podle různých snímačů otáček,rychlosti či polohy plynového pedálu,ale toho,kam rukou přesuneš páku Powershiftu a tím otevíráš kanálky průtoku oleje a ten zapíná a současně rozepíná jednu ze dvou spojek dvojité převodovky a současně předřazujej další rychlost ve druhé převodovce.
Ale to důležité co by jsi měl vědět-spojkový pedál používat minimálně,pouze couvání a nějaké ty náhlé krizovky kdy se třeba staví na zadní.
A hlavně vždy startovat pouze startérem,nepokoušet se traktor roztahovat ,pouštět z kopce, a i vlečení na laně pouze s neutrálem na redukční převodovce a max. rychlostí chůze.
Asi jsi si všiml,že když vypneš motor,v převodovce zacuká a traktorem nejde pohybovat.To je jakási parkovací brzda,dojde k zablokování hřídele převodovky.Ale nepoužívej to jako brzdu při stání na kopci.Pokud by jsi se snažil při stojícím motoru traktorem pohybovat,bude to hodně drahé.

jirka.pechy
Příspěvky: 59
Registrován: stř úno 13, 2019 9:24 pm
Bydliště: U Benešova

Re: Yanmar fx32

#15 Nový příspěvek od jirka.pechy »

Já když chcípám motor tak dávám neutrál powerschiftem a i na levé straně kde mám 1,N,2,3 a v převodovce mi neškube dělám to špatně?A k těm fotkám ve spodním okně dám vybrat soubor vyberu fotku z galerie a dám přidat soubor a pak se načítá a načítá třeba hodinu, mám už vyfocený i ten stávající hydr.filtr ale nejde to

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“