Hinomoto N329

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Cesnak
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 18, 2021 11:57 pm
Bydliště: Čierny Balog

Re: Hinomoto N329

#16 Nový příspěvek od Cesnak »

Syntetika je zbytočná na tak starý stroj. Servo olej dávaš aký?
Ešte mám problém nepodarilo sa mi zohnať jemný vzduchový filter a hydraulický ten čo je pod sedačkou nevedel by si mi poradiť ?

Uživatelský avatar
Majmajko
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 27, 2016 6:51 pm
Bydliště: Hrušov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto N329

#17 Nový příspěvek od Majmajko »

Tak po dlhsej dobe doplnim svoje zazitky :)

Dokupil som si kosacka Akpil 135 troska jazdenu, zistujem ze je mi mala a ze skusim nejaku 160 ku

5slnieckova zhrabavacka a otacacka... vcelku fajn sa snou robi

Potinger pasova zhrbavacka... musim porobit nejake veci co su na vymenu su este si z 64 roku (akurat mi volali ze diely su na ceste :) )

Kuzelova stiepacka... konecne nahodil lozisko a uz makala limit bol asi na metrovici 50cm suchy dub alebo prerasteny hrcaty hrab...
Balikovac veteran Welger AP12k tiz troska lasky potrebuje ale zadarmo je vyborny (drziak ihiel treba poriadne opravit)
Vyoravac erteplov (zemiaky, brambory, krumple :) ) 120 ... pri kupe som si nevsimol jedno narychlo opravovane miesto ktore mi povolilo pri prvom vyberani ale uz su diely tak do dalsej sezony hadam stiham... inac isiel fajn pokial mi neklakol piest na motore a tak som robil generalku motora na mojej N329.. :jazyk:
Vyrobeny novy piest nove kruzky a nejake loziska. Teda aj to ktore pri rozvodovej retazi stratilo gulicky :vztek: Takze aj dobre ze som robil motor. Po oprave vsetko super az asi po mesiaci troska nevladalo startovat, nova baterka nepomohla. Dlhsie zhavenie nepomahalo uz. Boris D. mi poradil repas startera... a cuduj sa svete, uhliky dva zo styroch
Startoval aj v - 5 bez zhavenia, samozrejme len pri pokuse inac netrapim a podkurim troska :D
Obrázek
Tu je cislo sady uhlikov SB0005 a ak treba aj drziak SBH2004 (tam su ale len 2 uhliky !!!)
Dalsia peripetia bola v pripajani predku.. ale kedze fugujem s nakladacom a stale na hline/trave/strku som to riesil az teraz

Zlomena tycka z tlmiaceho piestika
Obrázek
Pri premiestnovani dielne mi padol do oka jeden srob... po mensej uprave a spraveni zavitu tam pasol ako rit na serbel...
Obrázek
akurat ze som aj prevody dnu otvoril... a zrejme opacne poskkladal... tak snad dnes to pomenim vsak su len 4 moznosti ako to moze byt ;-)
Al dobre ze som otvoril bol tam este nanos japonskeho ilu..

Dalsi bombonik bolo roztrhnutie bovdena reverzu
Obrázek
kedze aj rychlosti su tak radene s dalsimi 2 ... hned som dal vyrobit 3ks nech radsej lezia v policke

ako si tak pouzivan celny nakladac...
tak mi v ovladaci na lanovod puklo plastove oblozenie (gulicka) zial nasiel som len cele lanko a uz s kovovou gulickou..
Obrázek

Dokupil som si aj pluh a minulu sezonu snim fungoval.
je to teraz 2x35 z povdne 4x

ObrázekObrázek

Funguje skvelo az na moj neustali problem s regulaciou rychlosti sklapania ramien...
tuto som to nedokazal nijako nastavit.
Obrázek
a prekladObrázekObrázek

Klasicky je ventil pod sedackou, lenze u mna - len 2 potenciometre z riadiacej jednotky

Obrázek
a prekladObrázek

Tak bolo nacase sa pozriet do vnutra...
Obrázek
a preklad Obrázek

Po rozobrati asi takto
ObrázekObrázek

Nedalo mi a pozrel som aj na hlavny panel.. a tam som nasiel prekvapenie...

Obrázek

zrejme bol problem najst 3x on pakovy vypinac...
Alixpress ale nasiel.. no vcera som nakoniec z toho nahradneho co bol dopredu natiahnuty zobral vrch a z povodneho vnutro. Z dvoch spravil jeden...
Vlavo zapaskovany povodny ovladac (dvojity 6 pinovy !!! - on,on,on) so zlomenou packou. (ovladanie ramien)
Tie dalsie dava su vlastne predlzene ovladace z blatniku, jeden dvojity 6pin - on,off,on na (ovladanie ramien) a jeden jednoity 3 pin - on, off, on (ovladanie praveho ramne na dorovnavanie)

Tu je to rozdvojenie co potom ide dopredu
Obrázek

Teraz ako som rozobrany tak riasim pripojit dalsi rozvadzac
Obrázek
Supnem k tomu od nakladaca a dozadu len hadice
Jeden okruh na 3 hdraulicky bod a druhy kombinovat aj na jednocinny piest k vyklapacke
Elektro ovladanie dam asi takto do bedne dozadu ako je hrdlo nadrze.. pozdava sa mi toto riesenie
Obrázek

Este som zabudol na lanko otackomera... tiez spravilo puk na blbom mieste... ale vcera som kupil z HU a prave volal kurier ze uz ho nesie...

PS Matus mi sme pipisali sukromne uz... a musim pozriet oznacenia ostatnych veci Filtre... a doplnim
a dik.. honzaPP za napomoc pri rieseni mojich trapeni 8)

honzaPP
Příspěvky: 639
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Hinomoto N329

#18 Nový příspěvek od honzaPP »

No konečně jsi se trochu rozepsal a pověsil to sem. Třeba to někomu pomůže.
S těma dvěma potenciometrama co máš pod sedačkou bych nic moc nedělal. Nech je tak jak byly.
Ovládání k rychlosti spouštění ramen máš tady:

Obrázek

Jak jsi jinak s Hinem spokojený? Překvapuje mě ten píst.....to sis nechal někde vyrábět podle originálu a kroužky?

Snad už to budeš mít brzy v kupě a zas ti traktor ke spokojenosti pojede :friends:
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
Majmajko
Příspěvky: 12
Registrován: ned bře 27, 2016 6:51 pm
Bydliště: Hrušov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hinomoto N329

#19 Nový příspěvek od Majmajko »

Ako som spokojny?
Nekazi sa nieco co nic nerobi...
Tak natocenych hodin mal uz dost ale ked som kupoval nerozumel som traktorom a potreboval som viac PS ...
A klasacky asi by som povedal o co bol lacnejsi tak slo do oprav postupne. Ale aspon viem co je uz zas v poriadku
Piest robili s kruzkami podla vybrusu.
No ale u mna maka...
5ha luk kosenie balikovanie, 3 stavby pomahal stavať, 4 nadrze celkom 40m³ do zeme.3x Jazierka cca300m³. Prenos materialu... A rozne terasy a zarovnavanie... Kopanie samozrejme ale bagrikom som robil.
Les tiez, ale to lazo plazo par kmenov pritiahnem
Nelutujem

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“