Yanmar fx 24d

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Yanmar fx 24d

#91 Nový příspěvek od honzauta »

Já jsem koukal na svůj traktor FX285, nad pákou je štítek, po přeložení to bylo o uzávěrce diferáku + co smíš a nesmíš. U páky plazivek jen plazivky zapnuto, vypnuto. Když tam nedali varovný štítek, tak to asi nebude taková tragedie. Já je stejně vždy používám na volnoběh, ale teď potřebuji vytáhnout soustruh z dílny, tak jste mi trochu nasadili brouka do hlavy, pomalá rychlost bez plazivek je na to ještě rychlá. Teď tam dám redukční převodovku na střední rychlost + plazivky a bude to ono.

Slávek55
Příspěvky: 455
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Yanmar fx 24d

#92 Nový příspěvek od Slávek55 »

Honzo,ten soustruh vyndáš z dílny bez traktoru.Pomací heveru nebo pajcrů pomalu přizvedneš,vkládej klínky.A potom pod něho dáš válečky-nějaké trubky,a po betoně dlouhým pajcrem vystrkáš na práh dílny.Před dílnou pod něj vlož podélně dvě fošny,ne moc chlupaté,ale ohoblované být nemusí.Kup si kyblík mazlavého mýdla ,to znáš z vojny,tím ty fošny natři-dostatečně.Vyzkoušej první metr,a když to pojede,natři celé a pajcrem,tentokrát alespoň metr a půl dlouhým soustruh vystrkej ven.Po fošnách můžeš jet již z dílny,A hlavně bacha,pokud to máš venku z kopečka,aby ti ho někdo brzdil či stranově hlídal,aby nesjel z fošen.Jestli máš venku mokro,udělej pod fošny do váhy jakési pražce ze starých prken.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Yanmar fx 24d

#93 Nový příspěvek od honzauta »

Je to do kopce, jak píšeš zvednu, ale potom pod to dám palety, z každé strany paleťák a pomalu potáhnu traktůrkem.

lezgy
Příspěvky: 241
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Yanmar fx 24d

#94 Nový příspěvek od lezgy »

caute
mam plast/gumu bridgestone 11,2-24
a neviem za ten svet najst cislo disku,

nemate niekto rozmer toho disku + roztec zadnych dier?
zmeral som to len tak metrom vychadza to na nieco cez 6x20cm (mam to napisane v kancli)
subleru tu nemam....
pripadne nemate niekto vykres disku?
na taku gumu by mal by rovnaky u viacerych...
dik

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Yanmar fx 24d

#95 Nový příspěvek od oco13 »

Disk tam ide 10x24 ale rozteč veru neviem. Mávali ich velké zetory na prednej hnanej náprave - samotný disk o šrouboch a rozteči neuvažujem.

lezgy
Příspěvky: 241
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Yanmar fx 24d

#96 Nový příspěvek od lezgy »

dik aj za to
nemaju tie cisla tie disky niekde vyrazene?

Uživatelský avatar
pepa36
Příspěvky: 2337
Registrován: čtv říj 14, 2010 9:14 pm
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Yanmar fx 24d

#97 Nový příspěvek od pepa36 »

Na disku je vyřazené číslo, hledej určitě najdeš neměl jsem traktor kde by na disku nebylo číslo

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Yanmar fx 24d

#98 Nový příspěvek od Zetor15 »

Pokud ho nenajdes venku tak bude uvnitr rafku kde je duse

lezgy
Příspěvky: 241
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Yanmar fx 24d

#99 Nový příspěvek od lezgy »

Zdar ..taká vec
Včera sadnem do f20 vypnem motor kľúčom. Volám známym každý vraví že vypínajú motor kľúčom. Mám niečo zle alebo čo mám zle keď ja vypínam potiahnutím dekompresora?
U tej f20 ani dekompres potiahnuť nejde....
Zase niektoré zetory a pod vypínaju takisto dekompr. ?
Mám síce hydrostat ale to by s tým nemali mať nič
Yt videá som zatiaľ nekukal
Dik

Xantrix
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 23, 2021 9:15 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Yanmar fx 24d

#100 Nový příspěvek od Xantrix »

Pokud nejde motor vypnout klíčkem, tak to může být FSS (Fuel Shut-off Solenoid). Je to elektromagnetický ventil, který při vypnutí klíčku odpojí přívod paliva. Docela dobře je vidět na tomto videu: https://youtu.be/Ct2V0aH1tCg, je to válcová součást, ke které vede kabel. Zrovna řeším to samé na mém FX24D. Objednal jsem z Číny tak snad to bude fungovat.

lezgy
Příspěvky: 241
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Yanmar fx 24d

#101 Nový příspěvek od lezgy »

Meral si svoj?

lezgy
Příspěvky: 241
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Yanmar fx 24d

#102 Nový příspěvek od lezgy »

odpisal mi polak, moj target co sa tyka roboty s 24rkou, akurat ma manual gearbox
pise ze on ma mechanicke vypinanie traktora spojene so vstrekovacim cerpadlom
to co pises ty znaci ze mam zrejme chybu selenoidu, on pise ze to ma byt OK
uvidim co poskusas :)

Xantrix
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 23, 2021 9:15 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Yanmar fx 24d

#103 Nový příspěvek od Xantrix »

Na mém stroji ten solenoid úplně chybí. Místo něho mám na vstříkovacím čerpadle pouze záslepku. Zkusil jsem ji oddělat, nastartovat motor, zatlačit šroubovákem do otvoru pod krytkou a motor zhasl. Proměřil jsem také přívodní kabel, který je nyní nezapojen a po zapnutí klíčku je na něm 12V. Můžeš vyzkoušet obdobný postup, případně se podívat jestli píst funguje při vypnutí/zapnutí klíčku a proměřit napájení.

lezgy
Příspěvky: 241
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Yanmar fx 24d

#104 Nový příspěvek od lezgy »

mas foto ako to mas so solenoidom ty?
co ja viem, ak vytiahnes baterku za chodu tratora a motor bezi dalej a nezhasne, cievka je v cudu....
toto som si spomenul, kedysi ma to otec ucil....ak si dobre pametam--
ak teda cievku mam/mas

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Yanmar fx 24d

#105 Nový příspěvek od RoKur »

U mě to funguje obráceně. Po vypnutí klíčkem selenoid sepne a tím vypne motor. Po 6 sekundách od vypnutí se selenoid vypne. Jde dobře slyšet, jak to cvakne.
Pravděpodobně to bude na ostatních japoncích stejné. Tak odpojením baterky, nebo káblíku na cívce selenoidu motor nevypnete.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“