Yanmar fx 24d

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Slávek55
Příspěvky: 466
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Yanmar fx 24d

#76 Nový příspěvek od Slávek55 »

Já to trochu rozšířím.Ten traktor tu páku nemá,protože ji nepotřebuje k běžnému používání.Vystačí si s těmi převody co má v základu.Plativé redukce se montují do traktoru který používá zvláštní nářadí,které ty velmi pomalé rychlosti vyžadují.A samozřejmě to zvyšuje cenu traktoru,protože se buď montovala přídavná převodovka a nebo se do stávající převodovky musí vsadit přídavný převod-soukolí a hřídele.A to zvyšuje cenu.

lezgy
Příspěvky: 242
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Yanmar fx 24d

#77 Nový příspěvek od lezgy »

no vlecie sa ako s hnojom na minime ale viem si predstavi i pomalsie....
je mi jasne ze ked to nebolo v serii tak asi vedia preco ale zase su to pedanti , preco by tam predpripravu davali
co sa berie ako zvlastne naradie?
nic specialne ma nenapada na co by to chcelo este nizsiu rychlost
styl babosedu, priesady? tahanie dreva?
*foto je ilustracne... :'(

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Yanmar fx 24d

#78 Nový příspěvek od cenda.t »

A co třeba kopání drážek.... To není z mé hlavy, byl jsem poučen zkušenějšími.... :typek:

Slávek55
Příspěvky: 466
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Yanmar fx 24d

#79 Nový příspěvek od Slávek55 »

Já tu převodovku mám,a nikdy jsem ji nepoužil.Plazivé převody nejsou určeny na tahání velké zátěže.Četl jsem,že i zabržděná ruční brzda dokáže poškodit převodovku.Krouticí moment je asi moc velký a převodovka to nemusí vydržet.V lese tahám,ale nejmenší 1 skusím,zda strom utáhnu a většinou dám 2 na redukčním převodu.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar fx 24d

#80 Nový příspěvek od ladiki »

původně jsem chtěl jásat, že Lezgy dal traktoru péči.... :smich: :friends:

u těch plazivek je třeba se mrknout na japonská videa. To, že u nás je nejpomalejší práce na babosedu neznamená, že japonci to neumí využít ;-)
A přesně jak říká Slávek. Použití plazivek je jasně definováno, z důvodu velkého točivého momentu a v manuálech se píše o možném poškození převodovky :ano:

lezgy
Příspěvky: 242
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Yanmar fx 24d

#81 Nový příspěvek od lezgy »

:)
dnes som konecne dooral "bazen"...skoda ze som nezfotil, by si videl tu bahennu nadheru :)
brudny jak ciganska hracka.... :)

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Yanmar fx 24d

#82 Nový příspěvek od RoKur »

Já ten nejpomalejší převod používám docela často. V lese na vytažení velké klády, nebo celého položeného stromu. Na otočení stromu při odvětvení, aby se haluze, na kterých leží kmen dostaly nahoru. Pokud se vyvracený strom opře korunou o jiný strom a po odříznutí od pně ho potáhnutím položím. Když se kola točí hodně pomalu, tak se tak často neprotočí. Když jsem zjistil, že mi to tak funguje, tak jsem skončil z výrobou navyjáku.

Ale nemám přídavnou převodovku na plazivý chod. Používám nejnižší stupně standartních převodovek. Věřím, že japonci to mají spočítané a k přetížení nedojde, protože by dříve začaly proklouzávat kola.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar fx 24d

#83 Nový příspěvek od ladiki »

dokud můžou proklouznout kola je vše ok. V těch manuálech je to psnáno hlavně na použití ruční brzdy a na povrchy, kde kola nemohou lehce proklouznout, např. tahaání jiného traktoru, kdy z cesty tahám stroj z jiného "pole"....pravdou je, že víme, jak dostat limit stroje do provozu. Ty kroutící momenty tam jsou veliké, a protože trakotr řídí, kdo má v zadku díru, tak se dá věta do manuálu a fertig. Kdo tomu nerozumí, tak to samozřejmě může podělat, kdo ví, tak si užívá pohody. Dimenzované to na to je..., ale musí mít možnost proklouznout :)

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Yanmar fx 24d

#84 Nový příspěvek od Zetor15 »

To se netýká jen malejch japonců na fendu co má skoro 10t mám superplazive rychlosti a nejnizsi rychlost je 290-330 m/h dle pneu a pouziva se to treba v jahodarstvi a uz jsem to videl i pri praci v sadech. A v manualu je ze se na tyto rychlosti nesmi pouzivat vic nez 50 procent vykonu motoru.
Nutno dodat ze i na volnobeh to neni mozne zastavit bez ohledu na to kde a co to tahne.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Yanmar fx 24d

#85 Nový příspěvek od Širon »

Mám to na Valtře taky, zkusil jsem to zařadit při seznamování, trochu jsem četl návod okolo toho a je tam taky nějaký omezení. Předchozí provozovatelé to měli kvůli pařezový fréze a tak to používali. Jinak jsem myslel že to je jen další redukce,ale není ,po zařazení plazivky neřadí hlavní převody a tady na tu fungujou jen dva kvalty, plynu můžu přidat kolik chci , to asi kvůli potřebným otáčkám nářadí ,v tomhle případě frézy.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Yanmar fx 24d

#86 Nový příspěvek od Zetor15 »

To ja taky nemam zadne omezeni....plyn jde pridavat taky a dokonce jdou pouzit vsechny rychlosti. Omezeni je jen uvedene v manualu aby obsluha pracovala s rozumem.

lezgy
Příspěvky: 242
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Yanmar fx 24d

#87 Nový příspěvek od lezgy »

zdar kde najdem roztece skrutiek na zadne gumy u janmarov?
vie niekto?

Uživatelský avatar
namor
Příspěvky: 306
Registrován: sob led 05, 2008 12:05 am
Bydliště: Sedlčany

Re: Yanmar fx 24d

#88 Nový příspěvek od namor »

...lezgy, já plazivky mám i je používám, a to když nakládám nahrabanou trávu nebo seno z řádků, nebo když rozhazuji hnůj a podobně. Dělám to sám a jelikož mi nemá kdo popojíždět, tak nechám traktor pomalu jet a třeba nakládám. Když tam dám to nejpomalejší bez plazivek, tak je to někdy ještě rychlé a nestíhám. Mám ale verzi Hi-Speed, traktor mi jede 25 km/h, a 26tky kola, tak jsou asi všechny kvalty rychlejší než u "normálního" Yanmara. Když teda nestíhám, tak si tam dávám plazivky.
Jo a plazivky jdou zařadit jenom na prostřední a pomalý převod (myšleno na levé řadící páce). Když tam mám plazivky a zařadím na nejrychlejší kvalt na levé páce, tak se plazivky vyřaděj.

Obrázek


Jak tak koukám na tu fotku, tak ta páka, co je nad pedálem uzávěrky, je na co? Na přední náhon? Na mém traktoru se s ní právě řaděj ty plazivky, jsou u ní i stejný ty japonský znaky, a přední náhon se řadí pákou vedle pedálu uzávěrky.
Kam chci, tam se svým traktorem dojedu. Kam nedojedu, tam nechci.
Můj traktor Takom: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=80889
Můj traktor Yanmar FX42D Jenda: http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=114112

lezgy
Příspěvky: 242
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Yanmar fx 24d

#89 Nový příspěvek od lezgy »

hej, predok

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Yanmar fx 24d

#90 Nový příspěvek od Širon »

Jo jo ,to je předek a v tomto případě zapnutej. To šišatý Ypsilon znamená ON ,zapnuto. :ano:
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“