Yanmar AF24 markIII superforte

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar AF24 markIII superforte

#46 Nový příspěvek od ladiki »

super, že jsi na to přišel 8)

Jak píšeš o tom pomalém sklápění.....je to i tím, že olej musí projít množstvím kanálů v rozvaděčích a to klade odpor, zvláště je-li korba lehká...

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Yanmar AF24 markIII superforte

#47 Nový příspěvek od stanislavsnv »

ObrázekObrázek
To je to pripojenie externej hydrauliky ale či tam niekde netreba dať vsuvku ako si dal ty. ten vývod pod sedačkou je na výklap vlečky ale musíš zavrieť ventil hydrauliky aby nešli ramena to je to čo si našiel na iseky v návode.
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

Doktorenko
Příspěvky: 54
Registrován: sob kvě 04, 2019 7:21 pm
Bydliště: Martin

Re: Yanmar AF24 markIII superforte

#48 Nový příspěvek od Doktorenko »

Ladiky, áno áno je to fajn, dnes som prvý krát použil vlecku na vývoz a zas nieje to až take zle ako sa mi zdalo na začiatku. Jasne viem že to kladie odpor a prečo to vlasne je tak. Ešte mi majstri od nás radili spraviť taký prepad z ventilom cez ktorý by som vlecku sklopil prepadom priamo do Vane. Ale neviem či sa mi s tým chce hrať.

Stanislav áno áno viem že to pri tých ramenách je na to pripravené. Dnes som kúpil nejaké spojky prechodky a podobne ale nemal som to čas vyskúšať.. uvidíme možno zajtra... ďakujem za foto z manuálu.. a ten vyvod pri nádrži je super, na zimu by som chcel spraviť dopredu odhŕňač, čiže super krátka cesta by bola odtiaľto.. ďakujem ešte raz za rady
Yanmar AF 24
kosačka135cm, slniečkova hrabačka,pásový obracač 300l postrekovač
Sadiak HASSIA, oboravač zemiakov, konsky čert, samro junior
pluh lemken Obraciak 2x27, brány, hakár, nesený valec
vlečky 5ks, kuželová kalačka dreva
Paletak. rozmetadlo Schicht

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar AF24 markIII superforte

#49 Nový příspěvek od ladiki »

hele mě to jde taky pomaleji dolů.......aspoň to nikoho neklepne ;-) :ano: Ale jezdil jsem i pod bagrem a sklopení korby nás nebrzdilo :)
Ještě mě napadlo, jaký máš průtok přes rychlospojku, jestli se to neškrtí i tam ;-) V jednoduchosti je síla, pokud jsi spokojený.pryč od toho :friends:

Doktorenko
Příspěvky: 54
Registrován: sob kvě 04, 2019 7:21 pm
Bydliště: Martin

Re: Yanmar AF24 markIII superforte

#50 Nový příspěvek od Doktorenko »

Caute, tak nakoniec som spravil aj další vyvod priamo z ovládania ramien. Nižšie je video ako to funguje. Pozor pred vyklapanim treba mat ramena v spodnej polohe, potom uzavrieť ventil na rýchlosť spúšťania ramien a je to pripravené. Pripojenie úplne jednoduché, stačí vyskrutkovala zaslepku vložiť redukciu G3/8 na M16x1,5 napojiť hadicu, na ňu rychlospojku a potom už len stačí konzola na rychlospojku.

https://youtu.be/_48aDZ5y_94

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Tu zaslepku nad tým ventilom ktorým sa nastavuje rýchlosť spúšťania som videl aj na starom yanmare, čiže si myslím že to urobili ako prípravu už dosť dávno, len neviem ako by to fungovalo.
Yanmar AF 24
kosačka135cm, slniečkova hrabačka,pásový obracač 300l postrekovač
Sadiak HASSIA, oboravač zemiakov, konsky čert, samro junior
pluh lemken Obraciak 2x27, brány, hakár, nesený valec
vlečky 5ks, kuželová kalačka dreva
Paletak. rozmetadlo Schicht

Doktorenko
Příspěvky: 54
Registrován: sob kvě 04, 2019 7:21 pm
Bydliště: Martin

Re: Yanmar AF24 markIII superforte

#51 Nový příspěvek od Doktorenko »

Caute, včera sme skladali cement s prívesu vidlami ktoré sú vyššie v konverzácii. Je tam 750kg. Traktor to zložil z prívesu a preniesol kde bolo treba.

Tu je krátke video:

https://youtu.be/wKsFOqJ_yZw
Yanmar AF 24
kosačka135cm, slniečkova hrabačka,pásový obracač 300l postrekovač
Sadiak HASSIA, oboravač zemiakov, konsky čert, samro junior
pluh lemken Obraciak 2x27, brány, hakár, nesený valec
vlečky 5ks, kuželová kalačka dreva
Paletak. rozmetadlo Schicht

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar AF24 markIII superforte

#52 Nový příspěvek od ladiki »

8) tvl hledím jak puk, že to dá :)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Yanmar AF24 markIII superforte

#53 Nový příspěvek od oco13 »

Sú tie vidly zospodu aj vystužené?

Doktorenko
Příspěvky: 54
Registrován: sob kvě 04, 2019 7:21 pm
Bydliště: Martin

Re: Yanmar AF24 markIII superforte

#54 Nový příspěvek od Doktorenko »

ladiki píše:8) tvl hledím jak puk, že to dá :)
Áno áno dal to, škoda že som nestihol točiť od začiatku...
8) 8) 8)
A vidly vystužené vôbec niesu zospodu, no ak príde a zostane nejaký voľný čas tak to vystužené nejako silnejšou pasovinou zospodu.noeco dám na kant.
Yanmar AF 24
kosačka135cm, slniečkova hrabačka,pásový obracač 300l postrekovač
Sadiak HASSIA, oboravač zemiakov, konsky čert, samro junior
pluh lemken Obraciak 2x27, brány, hakár, nesený valec
vlečky 5ks, kuželová kalačka dreva
Paletak. rozmetadlo Schicht

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Yanmar AF24 markIII superforte

#55 Nový příspěvek od RoKur »

ladiki píše:8) tvl hledím jak puk, že to dá :)
Běžně ve své lžíci v ramenech převážím kolem baráku materiál o váze 700 - 750 kg. Hlínou, pískem, nebo štěrkem mám tu váhu ve lžíci raz dva. Když zapřáhnu 2 - 5 pořádných klád, tak to také něco váží. Hydraulika to ani nějak moc nepozná a dá to i na pomalý volnoběh a zadek klesne tak o 3 cm. Moje Micina, která váží 1050 kg by měla v ramenech dát max 860 kg.
Akorát nemám takovou rovinu, jako kolega Doktorenko, tak jak váha překročí 600 kg, tak mi při převozu musí manželka sedět ve předu na kapotě. Do kopce musím couvat
To byl důvod, proč jsem si pořídil trochu větší a robusnější stroj, aby jsem nebyl tolik omezen.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

Doktorenko
Příspěvky: 54
Registrován: sob kvě 04, 2019 7:21 pm
Bydliště: Martin

Re: Yanmar AF24 markIII superforte

#56 Nový příspěvek od Doktorenko »

RoKur píše:
ladiki píše:8) tvl hledím jak puk, že to dá :)
Běžně ve své lžíci v ramenech převážím kolem baráku materiál o váze 700 - 750 kg. Hlínou, pískem, nebo štěrkem mám tu váhu ve lžíci raz dva. Když zapřáhnu 2 - 5 pořádných klád, tak to také něco váží. Hydraulika to ani nějak moc nepozná a dá to i na pomalý volnoběh a zadek klesne tak o 3 cm. Moje Micina, která váží 1050 kg by měla v ramenech dát max 860 kg.
Akorát nemám takovou rovinu, jako kolega Doktorenko, tak jak váha překročí 600 kg, tak mi při převozu musí manželka sedět ve předu na kapotě. Do kopce musím couvat
To byl důvod, proč jsem si pořídil trochu větší a robusnější stroj, aby jsem nebyl tolik omezen.
Keď sme prevážali cca 750 kg debnicich tvárnic tak som musel tiež cúvať, ale zas okolo domu mám celkom slušný kopec a dal to traktor v pohode...
Yanmar AF 24
kosačka135cm, slniečkova hrabačka,pásový obracač 300l postrekovač
Sadiak HASSIA, oboravač zemiakov, konsky čert, samro junior
pluh lemken Obraciak 2x27, brány, hakár, nesený valec
vlečky 5ks, kuželová kalačka dreva
Paletak. rozmetadlo Schicht

Doktorenko
Příspěvky: 54
Registrován: sob kvě 04, 2019 7:21 pm
Bydliště: Martin

Re: Yanmar AF24 markIII superforte

#57 Nový příspěvek od Doktorenko »

Ahojte,

takze po dlhom čase sa ozývam. Na traktore takmer všetko robi Otec, no mal pád z rebríka a teraz sme na robotu zostali s bratom. Popri robote som nemal velmi čas chodiť na pole sním, tým padom som mal minimum videi a obrazkov. Teraz, ked to robime my po praci tak nejake videa sa najdu. Končne sme boli kosiť s kosačkou, ktorú sme kupili minulý rok na konci sezony. Je to poľský Wirax 1300 s rozhadzovačom trávy. Taktor nemal žiadny problem ani v kopci. Kosenie jedna radost.
Rozhadzovanie ma par much ale inak funguje dobre. Netreba isť trávu rozhadzovat, rovno je roztrasena po kosení. Viac už na videu:

https://www.youtube.com/watch?v=-0CH35IczxA

Potom, po kosení sme boli tak jemne prevratiť. Chceli sme kupiť aj pasovu hrabačku no pred odchodom za predajcom do žiliny mi volal že ju akurát predal, hlavne že sme sa dve hodiny pred tým dohodli že ju a že mi ju preda.
Obracali sme len touto slniečkovou hrabačkou. Lepsie ako hrable.

https://www.youtube.com/watch?v=7xYNdNnbBCY

Nakoniec sme zhrabavali slniečkom, to je celkom dobre a rýchle. Traktor mohol hrabať aj na 4st.

Nakoniec nám to sused na horale doviezol domov. Teda boli to tri horaly po cca 15m3. pokosene a ususene velmi rýchlo, ani sme nevedeli...:D
Yanmar AF 24
kosačka135cm, slniečkova hrabačka,pásový obracač 300l postrekovač
Sadiak HASSIA, oboravač zemiakov, konsky čert, samro junior
pluh lemken Obraciak 2x27, brány, hakár, nesený valec
vlečky 5ks, kuželová kalačka dreva
Paletak. rozmetadlo Schicht

lezgy
Příspěvky: 242
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: Yanmar AF24 markIII superforte

#58 Nový příspěvek od lezgy »

cau
pozeram ze mas rovnakeho certa jak ja, akurat ja mam hak, je tahany
jak dlho si ho ladil?
ja mam nastavenie este na muzealny homemade slaviu stabilak, teraz som sadil sadzacom sk2-31 - 2riadok a este som na mojho yanmara nastavenie neskusal
chlapa na videu mas ako zavazie?
jaky mas rozchod? jak ti to vyoravalo? myslim nastavenie pluhu
*ale letis s nim az strach pozerat...alebo sa mi len zda :)

Doktorenko
Příspěvky: 54
Registrován: sob kvě 04, 2019 7:21 pm
Bydliště: Martin

Re: Yanmar AF24 markIII superforte

#59 Nový příspěvek od Doktorenko »

lezgy píše:cau
pozeram ze mas rovnakeho certa jak ja, akurat ja mam hak, je tahany
jak dlho si ho ladil?
ja mam nastavenie este na muzealny homemade slaviu stabilak, teraz som sadil sadzacom sk2-31 - 2riadok a este som na mojho yanmara nastavenie neskusal
chlapa na videu mas ako zavazie?
jaky mas rozchod? jak ti to vyoravalo? myslim nastavenie pluhu
*ale letis s nim az strach pozerat...alebo sa mi len zda :)
Cauko, áno je to stará konská kopacka, zapnutá ke tak že v ramenách mám spravenú takú ako keby zapinku, do ktorej sa dá zapnúť viac na stranu. Čiže dve pasoviny medzi ktorými je na krajoch guľatina ktorá ide do ok na ramene. To ke celé pozvarane a v strede spevne dvomi m12. Tým pádom sme dosiahli že je kopacka za kolesom. Toto bola prvá sezóna, pri ktorej sme to na nový traktor len ladali, predtým to ťahal yanmar 1300d. Áno chlap na kopačke som ja, oco šoféruje, a som tam aj ako závažie a aj na zdvihnutie na konci radu( ocovi sa zle schádza z traktora). Rozchod je cca 145cm(stred kolies). Sadene bolo dvojriadkovym sazdacom(ten čo má take veľké kolesa na ktorých sú lopatky ktoré berú zemiaky zo zásobníka). A rýchlosť? Keď sme šli pomalšie nerobila tak dobre.
Yanmar AF 24
kosačka135cm, slniečkova hrabačka,pásový obracač 300l postrekovač
Sadiak HASSIA, oboravač zemiakov, konsky čert, samro junior
pluh lemken Obraciak 2x27, brány, hakár, nesený valec
vlečky 5ks, kuželová kalačka dreva
Paletak. rozmetadlo Schicht

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Yanmar AF24 markIII superforte

#60 Nový příspěvek od ladiki »

Doktorenko, já bych se bál jezdit takovými rychlostmi, že by mi to seno začalo hořet :) Celkově mi přijde, že jezdíš s nářadím dost rychle, ale to jen tak, aby byl koment ;-) :friends: Yanmarovi ty lučně-polní práce sluší 8)

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“