Mitsubishi MTE1800D

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Mitsubishi MTE1800D

#1 Nový příspěvek od KUBIS »

Zdravím pánové,

před nedávnem jsem s kolegou pořídil MTE 1800D s rotavátorem pro práci na poli. Traktor je bez návodu, manuálu a já mám asi hodně otázek.
snažil jsem se hledat zde na fóru i na netu, ale mnoho odpovědí jsem nenašel.
Proto prosím Vás, kteří už své traktory máte v malíčku aby jste se podělili o informace.
1. servisní úkony. nevím jaké jsou intervaly, kde jaký filtr se nachází, jaký olej kam patří a kde nejlépe se nakupují ND pro japonce.
2. hydraulika- chtěl bych dodělat sklopku na vozík. Dá se vytáhnout okruh z čerpadla traktoru, nebo jednodušší řešení na hřídel dát vlastní čerpadlo, nádrž?
3.pod sedačkou jsou dva vypínače na převodovce. Nemyslím elektrovypínače, ale asi na hydrauliku. jen nevím k čemu, protože ramena fungujou na páku vedle sedačky. u vypínačů je nálepka ON/OFF a +/- .zbytek jsem nepřečetl, protože je tam jen rozsypaná rýže.

dotazů možná přibyde, ale tyto otázky mě zatím tlačí nejvíce.

Jinak jsem s traktorem měl už možnost pracovat o víkendu a musím uznat, že je to pracant. Malý, lehký a šikovný.
jen po celém víkendu v nádrži moc nafty neubylo, tak podezírám souseda, že mi tam dotankoval :)

Díky K.

hugo
Příspěvky: 326
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm

Re: Mitsubishi MTE1800D

#2 Nový příspěvek od hugo »

návody na mitsubishi najdeš na kpmalotraktory, bohužel ten tvůj strojek návod nemá. jedině tak srovnat podobný stroj.
pokud budeš hledat na cizích stránkách, hledej také značku satoh, je to mitsubishi pro státy.
pod sedadlem jsou dva ovladače hydrauliky pro zvedání ramen, jednak rychlost zvedání a rychlost padání.
sám mám mt1600d

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#3 Nový příspěvek od KUBIS »

hugo píše:návody na mitsubishi najdeš na kpmalotraktory, bohužel ten tvůj strojek návod nemá. jedině tak srovnat podobný stroj.
pokud budeš hledat na cizích stránkách, hledej také značku satoh, je to mitsubishi pro státy.
pod sedadlem jsou dva ovladače hydrauliky pro zvedání ramen, jednak rychlost zvedání a rychlost padání.
sám mám mt1600d
díky, není pod sedadlem jeden vypínač a druhý regulace? na ten vypínač jsem nesahal, je vypnutý a páka v pravo funguje.

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#4 Nový příspěvek od KUBIS »

Obrázek

to je ten vypínač a regulace.

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#5 Nový příspěvek od KUBIS »

Mám další otázku,
v řízení mám velkou vůli, ale čepy jsou Ok. Nevíte někdo, jestli a jak se to dá vyladit na převodce řízení? Popr. obrázek, návod k prevodce.
Díky.

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#6 Nový příspěvek od KUBIS »

tak vůli řízení jsem zjistil. Po vyndání a částečné rozborce převodky se na mě vysypalo ložisko. na tyči řízení je měděná kostka a v ní jsou schovány kuličky. celá kostka nevypadá moc zdravě. Máte někdo zkušenost s opravou, nebo nákupem dílů? Prosím o radu, docela urgentně to potřebuju vyřešit co nejdřív.
díky

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Mitsubishi MTE1800D

#7 Nový příspěvek od JardaCNC »

Nevim jak to ma tvuj traktor, ale na me kubote je na prevodce rizeni sroub se kterym se da dostelovat vule.
No ted uz je asi pozde neco resit dotahnutim. :box:
Kdyz jsi to uz vytahl. Jeste tam byva trubka co vraci kulicky zpet. Tu jsi nasel? Mozna uz je v soucasti kostky?
Nevim.

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#8 Nový příspěvek od KUBIS »

Na kostce jsou kolicky od loziska c takovych plechovych trubickach. To jsi myslel? Zatim jsem nasel na prodej kostku i s tyčí řízení. Dole v prevodce je lozisko a nahore nad kostkou taky. Obe jsou ko, tak musim shanet jaky tam patri a nekde odjednat.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Mitsubishi MTE1800D

#9 Nový příspěvek od JardaCNC »

Na kostce jsou kolicky od loziska c
Kolicky??? Snad kulicky. Nebo se bavime o necem jinem?
Ano jsou tam kovove trubicky co vraci kulicky zpatky na zacatek.
Tvuj problem je voda.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Mitsubishi MTE1800D

#10 Nový příspěvek od honzauta »

Já už přesně nevzpomínám, ale 15 roků dozadu jsem řešil stejný problém na MT 470, pomohl soustruh na úpravu tyčky řízení a nové axiální ložiska a přesto tam mám traktorovou vůli, ale už to řešit nebudu, zvykl jsem si na ni.

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#11 Nový příspěvek od KUBIS »

JardaCNC píše:Na kostce jsou kolicky od loziska c
Kolicky??? Snad kulicky. Nebo se bavime o necem jinem?
Ano jsou tam kovove trubicky co vraci kulicky zpatky na zacatek.
Tvuj problem je voda.
Omlouvám se, psal jsem na rychlo z mobilu. Kostka s ozubením a na proti jsou dvě trubky, ve kterých se vrací kuličky. Pokud seženu ložiska, problém bude prozatím vyřešen.
Prozatím píšu proto, že ložiska byly vymlácená a to nadelalo paseku v převodce s tou kostkou a těmi trubickami, jsou pomláceny. Kamarad dočasně kostku opravil a nasucho funguje. Krom ložisek a těch vodících trubicek je vše celkem Ok.
Pokud by někdo věděl jen o trubičkách, koupím.
Samotné jsem je nikde na prodej nenašel.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3615
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mitsubishi MTE1800D

#12 Nový příspěvek od ladiki »


KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#13 Nový příspěvek od KUBIS »

ladiki píše:třeba bude pasovat...
https://www.traktorservis.cz/katalog/na ... 7000-41103
Podle rozměru nepasuje. Ale díky za odkaz. Snad seženu z nějakého vraku pouze ty trubičky na kuličky.
Ložiska jsem už poptal, tak snad do úterý budou už na traktoru, aby se už dalo pokračovat v práci na poli. Rovnou jsem vypustil olej a udelam výměnu filtrů, někde jsem našel, že tam patří 15W40. Když dam 10W40 asi tím nic nezkazím. Nebo?

Uživatelský avatar
roman27
Příspěvky: 115
Registrován: sob kvě 30, 2009 8:57 pm
Bydliště: Varnsdorf

Re: Mitsubishi MTE1800D

#14 Nový příspěvek od roman27 »

Yanmar 1510d

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#15 Nový příspěvek od KUBIS »

Super, díky.
Jen podle rozměru si nejsem jist, jestli to je na tu moji modrou mrchu. Zkusím se na to kouknout na PC, v mobilu je to na prd.
Ale aspoň vím, ze neprodávají jen komplety za hodně peněz. Taky ještě zjistím postovny.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“