Mitsubishi MTE1800D

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Tínek
Příspěvky: 54
Registrován: stř úno 10, 2016 6:02 pm
Bydliště: Žďársko

Re: Mitsubishi MTE1800D

#31 Nový příspěvek od Tínek »

Jak už jsem tady psal,tak si myslím,že ty traktory dost dlouho stály a z toho jsou ty poruchy jako vod.pumpa,pěnění vody atd.Já jsem u mého oddělal skříň termostatu,hadice od chladiče a přímo zahradní hadicí jsem všechno pořádně propláchl.Zvlášt motor a chladič.Vytekl pořádnej humus,protože to jezdilo asi jen na vodu bez nemrznoucí směsi.Pak jsem teprve dal novou směs a je to docela dobrý.U tý bedny mám zadní hranu jako břit a po oddělání čela můžeš pozadu nabrat nějaký sypký materiál,nebo urovnat terén.Jinak nestrácej trpělivost,to bude dobrý.

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#32 Nový příspěvek od KUBIS »

Diky za utechu, snad to bude opravdu jen dlouhou necinosti stroje. Ja tu bednu delal z 1.5 plechu a uhelniky jsou 4x2 sila asi 4mm. Nevim jestli by to nabirani sypkyho materialu vydrzelo. Varil jsem to ja :)

Jeste me napadlo ohledne te vodnii pumpy reseni, ale nevim jestli to existuje. Kdyby byla nejaka prisada, co utesnuje, mozna by to prozatim pomohlo. Do oleje prisada existuje, ále na chladici system nevim. Ma nekdo nejakou zkusenost?

Pekny den preju. U nas uz je hezky, zatim.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Mitsubishi MTE1800D

#33 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...na utěsnění drobných úniků chladící kapaliny existuje mnoho přípravků , např. tento :

Obrázek Obrázek

...kdysi jsem to úspěšně použil na chladiči ze staré Octávie . Na vodní pumpu to ale nefunguje , tam je třeba oprava...

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#34 Nový příspěvek od KUBIS »

Tak půjdu do opravy. Ono to ložisko má trochu vůli, takže utěsnění by byla jen chvilková záležitost.
Ještě možná blbej dotaz. Na hrdle chladiče je závit pro víčko.Není to klasickej závit, jen plech s možností dotáhnout víčko.
Nemá vliv na tlakování vody a případnej problém to, že jsem koupil víčko nové, které třeba neodfouklo přetlak? Chvilku jsem s traktorem ze začátku jezdil se starým rozsypaným víčkem, které nefungovalo a mohlo lehce tlak uvolnit. Jen hledám možnou příčinu.

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Mitsubishi MTE1800D

#35 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...když je vůle na ložisku , tak je jen otázkou času , kdy to začne téct ...

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#36 Nový příspěvek od KUBIS »

Vladimír2 píše:...když je vůle na ložisku , tak je jen otázkou času , kdy to začne téct ...
Ok, diky. Zitra jedu jeste s traktorem posbirat nejake kameny, tak si vezmu vodu s sebou. Nechal jsem vicko povolene, ale zajistene proti uplnemu vypadnuti a budu hlidat vodu. V tydnu se pokusim sundat pumpu a objednat dily.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Mitsubishi MTE1800D

#37 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Kubiš, nebudu Ti zbytečně zasírat vlákno, tak jen krátce. Tvé argumenty mě nepřesvědčili a v odpovídání na dotazy budu pokračovat tak jak doposud.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#38 Nový příspěvek od KUBIS »

RoKur píše:Ahoj Kubiš, nebudu Ti zbytečně zasírat vlákno, tak jen krátce. Tvé argumenty mě nepřesvědčili a v odpovídání na dotazy budu pokračovat tak jak doposud.
Ahoj RoKur. Ted nevim, o co presne jde. Jestli myslis moje argumenty (novackove, otazkyy) zde na foru, nebo sem Te nepresvedcil, ze forum zneuzivam jen k dosazeni informaci? Treba se mi podari traktor dat dokopy, ze uz nebude nic tect, nic nebude potrebovat vymenit a ja zde nebudu vypisovat dotazy, ale jen posilatfotky z pole :)

diky za odpoved a at se dari.

Tínek
Příspěvky: 54
Registrován: stř úno 10, 2016 6:02 pm
Bydliště: Žďársko

Re: Mitsubishi MTE1800D

#39 Nový příspěvek od Tínek »

Ahoj,tak jsem Ti chtěl poslat manual,kde jsou většinou všechny odpovědi na Tvoje otázky,ale zkrátka to neumím poslat.Zkus na guglu zadat Repair manual mitsubishi MT 160-180.Bylo to tam v PDF a šlo to stáhnout.Jinak na vodní pumpě myslím nejsou klasická ložiska,ale tzv.hřídelová uložení, plus klasická ucpávka.Tak ať se daří.

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#40 Nový příspěvek od KUBIS »

Tínek píše:Ahoj,tak jsem Ti chtěl poslat manual,kde jsou většinou všechny odpovědi na Tvoje otázky,ale zkrátka to neumím poslat.Zkus na guglu zadat Repair manual mitsubishi MT 160-180.Bylo to tam v PDF a šlo to stáhnout.Jinak na vodní pumpě myslím nejsou klasická ložiska,ale tzv.hřídelová uložení, plus klasická ucpávka.Tak ať se daří.
Ahoj, zkusím to najít. Pokud se mi to z nějakého důvodu nepovede, mohl bys mi to hodit do mailu? S tema loziskama jsem si to myslel, protože jsem projížděl e-shopy a našel jsem ložiska na hřídeli. MT 160 je podobná? Vůbec se nevyznám a ani jsem neměl možnost porovnávat.

Díky a zdar

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1794
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Mitsubishi MTE1800D

#41 Nový příspěvek od RoKur »

Ahoj Kubiš, nevztahuj to na sebe. Tebe se to netýká, když Tvé vlákno má již tři stránky a věnoval si čas pročítáním jiných vláken. Důvody, proč nechci odpovídat na první dotazy jsem už popsal na předchozí stránce. Ty jsi jim dopsal komentáře, které beru a chápu je, ale moje přesvědčení nezměnilo. Toť vše. Odpovídal jsem pouze na Tvůj komentář, kde jsem Ti popsal svůj důvod, proč hned neodpovídám.
KUBIS píše:... a dočetl jsem se, že někteří z Vás neradi informace předáváte dál nováčkům, kteří přijdou a jen se ptají.
Asi to špatně chápeš. Je mi jedno jestli odpovídám nováčkovi, nebo někomu, kdo je již tady delší dobu. A to jestli odpovím, je moje svobodné rozhodnutí, kdy poznám, že už nastala ta správna doba.
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#42 Nový příspěvek od KUBIS »

RoKur píše:Ahoj Kubiš, nevztahuj to na sebe. Tebe se to netýká, když Tvé vlákno má již tři stránky a věnoval si čas pročítáním jiných vláken. Důvody, proč nechci odpovídat na první dotazy jsem už popsal na předchozí stránce. Ty jsi jim dopsal komentáře, které beru a chápu je, ale moje přesvědčení nezměnilo. Toť vše. Odpovídal jsem pouze na Tvůj komentář, kde jsem Ti popsal svůj důvod, proč hned neodpovídám.
KUBIS píše:... a dočetl jsem se, že někteří z Vás neradi informace předáváte dál nováčkům, kteří přijdou a jen se ptají.
Asi to špatně chápeš. Je mi jedno jestli odpovídám nováčkovi, nebo někomu, kdo je již tady delší dobu. A to jestli odpovím, je moje svobodné rozhodnutí, kdy poznám, že už nastala ta správna doba.
Jasný, Dekuju za odpověď. Jen bych nerad někoho urazil, nebo naštval svyma komentama. Snad ta doba nastane a nebude to trvat roky.

Pěkný den přeju, jedu na pole.

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: Mitsubishi MTE1800D

#43 Nový příspěvek od hugo3 »

malá poznámka k úniku vody z chladiče - objem vody v chladicí soustavě má jistý objem a při ohřátí o těch nějakých 50-60 stupňů dojde ke zvětšení objemu kapaliny. normálně si chladič odfoukne přepadovou trubkou tak, aby při provozní teplotě byl naplněný až na okraj a ochladnutí se jeví v chladiči jako únik kapaliny.
navíc, nemrznoucí směs má vyšší roztažnost než obyčejná voda.
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#44 Nový příspěvek od KUBIS »

hugo3 píše:malá poznámka k úniku vody z chladiče - objem vody v chladicí soustavě má jistý objem a při ohřátí o těch nějakých 50-60 stupňů dojde ke zvětšení objemu kapaliny. normálně si chladič odfoukne přepadovou trubkou tak, aby při provozní teplotě byl naplněný až na okraj a ochladnutí se jeví v chladiči jako únik kapaliny.
navíc, nemrznoucí směs má vyšší roztažnost než obyčejná voda.
Tak jsem to myslel, díky. Jen mám podezření na to nové víčko chladiče. Pružina muže být dostatečně tvrdá a nedovolí odfouknout, tak to šlo okolo hřídele. V neděli jsem jezdil na poli a voda byla v pohodě. Sice trochu slzí okolo hřídele, ale není to prutokac. Zato prevodka řízení je v prdeli. Už Shanim jinou a možná dojde na předělání z jiného stroje. Zatím mne napadlo použit multicar, Avie nebo stará škodovka. Dnes jsem volal na pár shopů, ale miciny nejsou dost dobře k sehnání. Ještě čekám na info z Polska, možná se postesti, nebo taky ne.

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#45 Nový příspěvek od KUBIS »

Zdravím traktory a traktorysty.

po delší odmlce jsem zase tady. Převodka se rozsypala, tak je uz objednana nová. Byl to docela těžkej úkol ji sehnat.
v CZ nemožný, Maďarský shop nabízí pouze díly a ještě né všechny. Zkusil jsem Polsko a vyšlo to. Rovnou jsem vzal i vodní pumpu a snad už budu moci v brzké době vyjet na pole.
Přeju pěkný a slunečný víkend

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“