Mitsubishi MTE1800D

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mitsubishi MTE1800D

#16 Nový příspěvek od ladiki »

4Kubis: jen čistě ze zvědavosti.....ty jsi tu modrou mrchu dostal? Jinak nerozumím tomu, že jsi schopen objednat díly z améru namísto pořádné prohlídky co kupuješ v době, kdy nabídka převyšuje poptávku ;-)

Najdi si ještě prodejce v maďarsku, teď adresu nenajdu, ale Ti jsou ND zásobeni dobře.....

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#17 Nový příspěvek od KUBIS »

Nedostal, jen se o ni starám a obsluhuju. Byla zakoupena firmou asi před dvěma lety a po personálních změnách pro ni nebylo využití. Tak si ji kolega kamarad odkoupil a já ji mám na starost.
Tou modrou mrchou jsem ji nenazval že by mě stvala, je to super stroj. Nemám zkušenosti s jinými Japonci, ale ty starý bytelný stroje jsou super a Bez elektroniky.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mitsubishi MTE1800D

#18 Nový příspěvek od ladiki »

tak jsem to našel....http://traktor60.hu
.....uživatel Murko179 tam bral díly.......

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#19 Nový příspěvek od KUBIS »

Diky. Jdu na tokouknout.

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#20 Nový příspěvek od KUBIS »

Zdravím pánové,

chtěl bych se pomalu vrátit k prvním otázkám. Tedy momentálně dořešit hydrauliku na sklopku.
pročetl jsem vlákno o hydraulice pro japonské stroje, ale raději bych se zaměřil konkrétně na můj traktor.
Mitsubishi MTE1800D
pochopil jsem, že se musí najít tlaková trubka z čerpadla, to problém není, jen nevím kde je filtr pro hydrauliku a kde napojit zpátečku ( trubku do čerpadla) před filtrem a pod hladinou. Nejsem strojař ani mechanik, tak se omlouvám za blbé otázky. Pokud někdo z vás to na mišibuši už dělal, byl bych rád za radu, popř. detailnějši fotky ze zákroku do hydrauliky.
A ještě otázka, nevim kolik oleje je v prevodovce, kdyz napojim sklopku a majler vysunu, neubyde všechen olej?

Diky k.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mitsubishi MTE1800D

#21 Nový příspěvek od ladiki »

jak jsi daleko s řízením ?
olej neubyde....toho bych se nebál...

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#22 Nový příspěvek od KUBIS »

Řízení řídí :)
vymenil jsem loziska, jinak vse zustalo pri starem, i vule rizeni je hrozne velka. Zatim s tim jezdim hlavne na poli, tak mi to tolik nevadi a pomalu si zvykam. Takze prozatim pul otacky vule volantu, aby zacal traktor zatacet.
ted zacinam pomalu resit sklopku, tak pisu o info kvuli vyvodu hydrauliky, abych byl pripraven.

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#23 Nový příspěvek od KUBIS »

Zdravím traktorysty,

včera jsem slíbil v Milanovo vlákně, že přidám nějaké fotky z mého pokusu o výrobu držáku pro trojbod.
Nafotil jsem i bednu, kterou jsem si slepil sám.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ještě bych se chtěl omluvit, že jsem se nepředstavil a rovnou jsem kladl dotazy.
Pročítal jsem fórum jako zdroj užitečných informací a dočetl jsem se, že někteří z Vás neradi informace předáváte dál nováčkům, kteří přijdou a jen se ptají. Proto se chci ještě jednou omluvit, že jsem udělal to samé.
Většina Vás starousedlíků tu máte své vlákna, ve kterých dáváte fotky a informace o nových nápadech, výtvorech a zlepšeních.
Což je někdy zdroj právě potřebných informací. Jen je někdy těžké pro nováčka všechno přečíst, vše si pamatovat a orientovat se ve všem hned od začátku.


Teď trochu o Mitsubishi.
S kamarádem začínáme dělat sad, tak jsem dostal na starost MTE1800d, prvotní problémy jsem již dotazoval v prvním příspěvku. Zatím se mi povedlo dát řízení dohromady, sice s vůlí jako prase, ale i s tou vůlí jsem to už do ruky dostal. Proběhla výměna ložisek a seskládání z5 na traktor z důvodu nutnosti traktor použít.
Dále jsem vyčistil nádrž, vyměnil filtry a náplně, krom hydrauliky.

Uživatelský avatar
RoKur
Příspěvky: 1778
Registrován: stř zář 25, 2013 6:47 am
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Mitsubishi MTE1800D

#24 Nový příspěvek od RoKur »

KUBIS píše: Pročítal jsem fórum jako zdroj užitečných informací a dočetl jsem se, že někteří z Vás neradi informace předáváte dál nováčkům, kteří přijdou a jen se ptají.
Není to o tom, že neradi předáváme informace nováčkům. Je to o tom, že většinu z toho na co se ptají se tady už řešilo a stačí tady použít funkci hledat. Většina to chce mít naservírované na zlatém podnose a to co nejdříve. Další věc, která vadí je ta, že pro každý svůj dotaz založí nové vlákno. Když na to upozorníš, tak Ti odpoví stylem Je to diskuzní forum, tak tu můžem podle libosti diskutovat a jestli se mi to nelíbí, tak nemusím odpovídat. No tak jsem nováčkům přestal odpovídat, dokud nepoznám, že to myslí vážně a že tady po sobě také něco užitečného zanechají.
A další důvod je trocha slušnosti. Odpovíš na jeho otázku a je ticho. Nevíš jestli to vůbec četl, nebo mu rada pomohla. Slovo děkuji tito tazatelé vůbec neznají, tak jak by mohli ocenit můj ztracený čas, který jsem jim musel svojí odpovědi věnovat.
Nějak nechápu to, jak si někdo může pořídit stroj, za ne zrovna malý obnos, a nic o něm nevědět. Asi jsou zvyklí, že jim vše projde.

Tak a teď k Tvé otázce ohledně hydrauliky pro mailer.
Přívod a odvod napojíš na stávající potrubí, které jsi rozdělil. Zpátečku z ventilu napoj buď na zpátečku ze stávajícího ventilu, nebo někde do převodovky. Máš na ní jistě docela dost šroubů. Některé mohou být pouze ucpávky. Je lepší, když ten vývod je pod hladinou oleje, ale mailer se nepoužívá tak často, tak zpátečka bude roztřikovat a pěnit olej, velmi málo.
Kde by měl být hydraulický filtr se nedávno psalo ve vlákně uživatele Hugo http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=104070
Máte skoro identické stroje.

Dnes jsem chtěl odjet do práce před sedmou hodinou, aby jsem dříve skončil. Zase přijedu z práce domu až po šesté večer, ale v tomto případě mi to zas až tak nevadí, protože už vím, že tohle vlákno bude nějakou dobu žít.

Měj se. A kolečkama vždy dolů. :friends:
Mitsubishi MT21 - čtyřválec
Ostrovní FVE: mono 2Sx3P 320W (1900W). Regulátor Epever Tracer6415AN. Baterie Pb 48V/300Ah, LiFePo 200Ah 16 článků. Měnič (čína) sinus 3200W/48V
Solární deskové termo panely KPS11 4ks 1800W (7200W)

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#25 Nový příspěvek od KUBIS »

Je to o tom, že většinu z toho na co se ptají se tady už řešilo a stačí tady použít funkci hledat. Většina to chce mít naservírované na zlatém podnose a to co nejdříve.
Ano, to je uplne normalni a neni to problem jen tohoto fora. Ja jako novacek pokud potrebuju nejakou informaci, hledam na netu, potom me to stejne odkaze na forum a na foru hledam, procitam dost vlaken, nekde neco najdu, ale tim, ze nejsem znalej problemu a hodne ctu, mam v hlave najednou hodne informaci a akorat z toho blbnu, tak se ptam konkretne na svuj typ traktoru, svuj problem. Samozrejme zlaty podnos nevyzaduji :) , ale rychla a spravna odpoved je to nejlepsi, co muzes na diskuznim foru dostat.

Další věc, která vadí je ta, že pro každý svůj dotaz založí nové vlákno. Když na to upozorníš, tak Ti odpoví stylem Je to diskuzní forum, tak tu můžem podle libosti diskutovat a jestli se mi to nelíbí, tak nemusím odpovídat.

jsem registrovany na MYPOWER foru, kde to je asi bezne, ze pokud resis problem s necim, napises nove vlakno jako dotaz, nebo se pripojis na svem domovskem vlakne k dotazu.
To uz je na uzivatelich, jak to chteji a jak se domluvi. Zase kdyz bude vice vlaken, kde se bude resit jen problem z nadpisu, lepe se da najit odpoved.

asi jsem uz moc psal, nejak mi blbnou pismenka a neni videt co bude dal. Pokud jsou tam nesmysly, tak jsem to nepsal ja :)

No tak jsem nováčkům přestal odpovídat, dokud nepoznám, že to myslí vážně a že tady po sobě také něco užitečného zanechají.

se bojim ikdyz to myslim vazne, ze po sobe asi nic uzitecneho nezanecham. :)

A další důvod je trocha slušnosti. Odpovíš na jeho otázku a je ticho. Nevíš jestli to vůbec četl, nebo mu rada pomohla. Slovo děkuji tito tazatelé vůbec neznají, tak jak by mohli ocenit můj ztracený čas, který jsem jim musel svojí odpovědi věnovat.
samozrejme souhlas

Nějak nechápu to, jak si někdo může pořídit stroj, za ne zrovna malý obnos, a nic o něm nevědět. Asi jsou zvyklí, že jim vše projde.
Ja jsem se stal taky strojnikem MTE a nevedel jsem o nem nic. Nekdy se to tak stane, ze traktor neni pomocnikem a konickem u domu, ale potrebujes ho k praci.

Tak a teď k Tvé otázce ohledně hydrauliky pro mailer.
Přívod a odvod napojíš na stávající potrubí, které jsi rozdělil. Zpátečku z ventilu napoj buď na zpátečku ze stávajícího ventilu, nebo někde do převodovky. Máš na ní jistě docela dost šroubů. Některé mohou být pouze ucpávky. Je lepší, když ten vývod je pod hladinou oleje, ale mailer se nepoužívá tak často, tak zpátečka bude roztřikovat a pěnit olej, velmi málo.
Kde by měl být hydraulický filtr se nedávno psalo ve vlákně uživatele Hugo http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 2&t=104070
Máte skoro identické stroje.

Dnes jsem chtěl odjet do práce před sedmou hodinou, aby jsem dříve skončil. Zase přijedu z práce domu až po šesté večer, ale v tomto případě mi to zas až tak nevadí, protože už vím, že tohle vlákno bude nějakou dobu žít.

Měj se. A kolečkama vždy dolů. :friends:[/quote]

Tínek
Příspěvky: 54
Registrován: stř úno 10, 2016 6:02 pm
Bydliště: Žďársko

Re: Mitsubishi MTE1800D

#26 Nový příspěvek od Tínek »

Zdravím a chtěl bych se vrátit k řízení u Tvého traktoru.Asi to víš,ale vůle se dá seřídit tím šroubem na boku převodky řízení.Je to na šroubovák a zajištěno matkou,tuším na 17 klíč.Povolíš matku a šroubovákem seřídíš.Dá se to udělat natvrdo,ale jistá vůle tam musí být.To jestli je teda ta vůle v převodce a ne někde jinde,třeba klouby.Tak ať se daří.

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#27 Nový příspěvek od KUBIS »

Tínek píše:Zdravím a chtěl bych se vrátit k řízení u Tvého traktoru.Asi to víš,ale vůle se dá seřídit tím šroubem na boku převodky řízení.Je to na šroubovák a zajištěno matkou,tuším na 17 klíč.Povolíš matku a šroubovákem seřídíš.Dá se to udělat natvrdo,ale jistá vůle tam musí být.To jestli je teda ta vůle v převodce a ne někde jinde,třeba klouby.Tak ať se daří.
Taky zdravim a diky.
Bohuzel se mi vuli nepodarilo vymezit. Zkousel jsem timto zpusobem hledat vhodnou polohu, ale marne.na kloubech to neni, je to problem v prevodce. Jak jsem psal uz drive, byly vysypany loziska, tak jsem byl nucen prevodku sundat a rozebrat. Na tyci rizeni je kostka s ozubencem, ve ktere jsou kulicky v plechovem pouzdre. Pouzdro bylo znicene, tak to kamarad zatim provizorne nasadil i s kulickama, aby jsme mohli dodelat praci na poli, protoze nas tlacil cas a domluveny termin na brigadniky. Takze se v prevodce vymenily pouze loziska a kostka zustala sice stara, ale aspon trochu funkcni. To by mel byt mozna problem velke vule, kulicky nedelaji tesny doraz, jak by meli. To je jen ma domenka, pak uz jen by mohli byt spatny zuby, ale to se mi nezdalo.
dokud se to rizeni neposere uplne, necham to tak. Neni pro me tak dulezity, abych objednaval na zkousku vsechny dily.

vcera mi pro zmenu zaslzela vodni pumpa, ale je mozny, ze si chtel chladic ufouknout a tesneni trochu upustilo u loziska.
Daval jsem novy vicko chladice, tak nevim jestli nebylo zasekly. Na vicku byla videt pena.
Pokud by nekdo vedel o co jde, bude rad.

Uživatelský avatar
Milan vesničan
Příspěvky: 127
Registrován: sob dub 06, 2019 7:09 pm
Bydliště: vysočina

Re: Mitsubishi MTE1800D

#28 Nový příspěvek od Milan vesničan »

KUBIS píše:Zdravím traktorysty,

Nafotil jsem i bednu, kterou jsem si slepil sám.
Ahoj. Máš to hezký. Koukám, že ten zadek traktoru máme ouplně :shock: stejný, to je fajn. Poznal jsem z teho, že budu muset konzolu třetího bodu co je na traktoru udělat tak, aby byla ďoura pro čep odsunutá asi 10cm do zadu. Tak ať dělá radost.

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#29 Nový příspěvek od KUBIS »

Milan vesničan píše:
KUBIS píše:Zdravím traktorysty,

Nafotil jsem i bednu, kterou jsem si slepil sám.
Ahoj. Máš to hezký. Koukám, že ten zadek traktoru máme ouplně :shock: stejný, to je fajn. Poznal jsem z teho, že budu muset konzolu třetího bodu co je na traktoru udělat tak, aby byla ďoura pro čep odsunutá asi 10cm do zadu. Tak ať dělá radost.
Zdar,

už jsem ti chtěl ve tvém vlákně napsat, že tu prdel jsem už někde viděl, ale radši jsem se zdržel komentáře. :)
Tu konzolu myslíš ty dva úhelníky, co mám na převodovce? já to zkusil takhle jednoduše a funguje to.
bedna je už skoro hotová, ještě zadní čelo a dovařit ostatní úchyty atd. jsem to jen narychlo smrknul, abych mohl zkusit, jestli se bude dobře hejbat a vyklápět. Zatím to vypadá, že to funguje, tak už to půjde do barvy a do pracovního procesu na pole.

Začínám mít pocit, že radost mi přestává dělat. Jak jsem psal o úniku vody, tak dneska jsem znovu koukal a vypadá to na ložisko a gufero u vodní pumpy. :'(
Jestli to takhle půjde dál, tak mám do vánoc zgenerálkováno vše, co se hýbe, nebo co je netěsný :)

Uživatelský avatar
Milan vesničan
Příspěvky: 127
Registrován: sob dub 06, 2019 7:09 pm
Bydliště: vysočina

Re: Mitsubishi MTE1800D

#30 Nový příspěvek od Milan vesničan »

Jo trojbod jasný, fungovat ti to bude, ale já za micinu potřebuji naroubovat pluh a kultivátor a i brány z domadělu a tam mám spodní oka a vrchní bod v jedné rovině, proto musím mít spodní oka na traktoru a horní oko třetího bodu taky v lajně a toho pokud neudělám dlouhou konzoli nedosáhnou.
Jo vodní pumpa to naštve, ale pokud nekouká ojnice z bloku, tak je to stále v poho. Držím palce při odstranění bolístek.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“