Mitsubishi MTE1800D

Kubota, Mitsubishi, Iseki, Jinma, Mahindra,...

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#46 Nový příspěvek od KUBIS »

Hlásím úspěch.
Skoro pred mesicem jsem psal o objednavce z polska, trochu to trvalo, ale vcera jsem poprve po dlouhe dobe vyjel zase na pole. Rizeni a pumpu jsem namontoval a hned zkusil ostry test na poli. Po cca 5ti motohodinach ani kapka vody a volant drzi stopu. Dnes jen nakoupim spojovaci material a az prejdou nejvetsi vedra, vyrazim zase do terenu. Musim dat vsude perove podlozky, protoze se mi zacali ztracet srouby. Na rotavatoru uz mam pulku sroubu vymenenou, na dalsim prislusenstvi me to ceka ted. Nejak nechapu, jak takovy rotavator mohl vydrzet celou dobu od vyroby s origo srouby a bez ztraty. Ja za tri dny prace jsem jich asi 8 postracel.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3616
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: Mitsubishi MTE1800D

#47 Nový příspěvek od ladiki »

že by ten člen mezi volantem a sedačkou? :smich: ;-)

Prozradíš nám ten PL shop :co?:

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#48 Nový příspěvek od KUBIS »

Ten člen mezi sedačkou a volantem je v tom určitě nevině.

zde je odkaz na pl shop a rovnou i převodka řízení, kterou jsem objednával. v pár detailech je trochu jiná než na mou MTE1800D, ale povedlo se ji tam napasovat. díry seděly, jen drobné úpravy plechů okolo nádrže byly potřeba.

https://sklep.traktor.com.pl/pl/czesci/ ... iegow.html

přeju pěkný den

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#49 Nový příspěvek od KUBIS »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#50 Nový příspěvek od KUBIS »

Zdravím po dlouhé době.
Zkouším nahodit pár fotek, tak snad jsou vidět.
Dnes po dlouhé době trochu onemocněl traktor. Doufal jsem, že to bude jen lamela, ale je v hajzlu drážkování na spojovací trubce, která je na hřídeli od setrváku do převodovky.
S traktorem jsem při mulčování couvl, chtěl se rozjet a už zůstal stát na místě. Občas se měl snahu pohnout, ale byla to jen snaha.
Už se to někomu stalo?

dvk
Příspěvky: 1690
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#51 Nový příspěvek od dvk »

Zdravím kolegu se stejným strojem. Tohle se mi teda ještě nestalo, držím palce při výrobě nové hřídele.
Jak máš vyřešený pohon mulčovače ? Máš na traktoru vzadu taky tisícihran místo šestidrážky ?

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#52 Nový příspěvek od KUBIS »

dvk píše: pát čer 10, 2022 9:35 am Zdravím kolegu se stejným strojem. Tohle se mi teda ještě nestalo, držím palce při výrobě nové hřídele.
Jak máš vyřešený pohon mulčovače ? Máš na traktoru vzadu taky tisícihran místo šestidrážky ?
Ahoj. Nevím jestli se hřídel bude dělat, nebo ji seženu. To stejné platí pro tu trubku s vnitřním drážkováním.

Mulčovač má klasickou šestidrážku, stejně jako ostatní neorigo příslušenství, takže jsem kupoval adaptér. tisicihran mám pouze na rotavátoru, ten je originál k traktoru i v barvě.

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#53 Nový příspěvek od KUBIS »

Tady je hřídel od spojky a na ní je ta trubka, která je špatná.
Obrázek


Protože pro nasazení a utažení této trubky je potřeba traktor znovu složit a rozpůlit až u převodovky, napadla mne jedna věc. V tunelu před převodovkou vyříznout na hulváta servisní otvor a přes něj bych zkontroloval drážkování hřídele vedoucí do převodovky a rovnou by se dal zajistit i šroub který drží trubku s hřídelema. Na otvor bych udělal pouze dekl a měl bych o dost míň práce s dalším půlením. V tunelu je pouze hřídel a zapínání předního náhonu, takže žádný olej a jiné kapaliny není potřeba řešit.

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Mitsubishi MTE1800D

#54 Nový příspěvek od JardaCNC »

Tady jsem řešil podobný problém s jiným Japoncem:

viewtopic.php?f=72&t=64381&p=1721837&hi ... 1#p1721837

Kolega z fóra taky:

viewtopic.php?f=72&t=116227

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#55 Nový příspěvek od KUBIS »

JardaCNC píše: pát čer 10, 2022 1:49 pm Tady jsem řešil podobný problém s jiným Japoncem:

viewtopic.php?f=72&t=64381&p=1721837&hi ... 1#p1721837

Kolega z fóra taky:

viewtopic.php?f=72&t=116227
Jj, je to podobný. Jen nechápu, jak to ty Japonce mohlo napadnout, že budu trápit traktor a radši tam tu pojistku dali?

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#56 Nový příspěvek od KUBIS »

Zdravím pánové.
Servisní otvor jsem udělal a hřídel do převodovky je taky okousaná. Celkem marně hledám ND na netu. V pondělí to zkusím i telefonicky. Pak už pomůže jen nechat vyrobit oba díly. Pokud by někdo věděl kde jsou toho schopný, dejte prosím vědět. Díky.
Obrázek

michal1945
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 26, 2020 5:33 pm
Bydliště: Brno

Re: Mitsubishi MTE1800D

#57 Nový příspěvek od michal1945 »

tady tu hřídel co je na fotce , by šla určitě vyvařit a flexkou dodělat , ( pokud na to máš čas, a chtělo by se ti) horší je to s protikusem

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#58 Nový příspěvek od KUBIS »

Hřídel i spojovací trubka půjde do výroby. Ptal jsem se v servisu a bohužel na mitsubishi je velký problém něco sehnat.

KUBIS
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 05, 2007 12:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mitsubishi MTE1800D

#59 Nový příspěvek od KUBIS »

Zdravím pánové.

Tak hřídel a spojovací trubka je už ve výrobě. Ona to nebude výroba nového kusu, ale jen oprava a úprava. Prý se na hřídeli vyvaří drážkování, soustruhem stočí a udělají se dvě drážky na klínky. Na trubce to samé. Tak jsem zvědav, jak dlouho to vydrzi.

dvk
Příspěvky: 1690
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Mitsubishi MTE1800D

#60 Nový příspěvek od dvk »

No nevím. Když si vezmu, kolik je to práce ten traktor rozpůlit, asi bych se snažil díly nechat vyrobit nové tak jak mají být. Dva klínky ve mě moc důvěry nevzbuzují.

Odpovědět

Zpět na „Asijské stroje“